"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Boja upredenice

Više...
mirakulin's Avatar 25 Tra 2017 10:35 #1 od mirakulin
COM_KUNENA_MESSAGE_CREATED_NEW
Kakva su vam iskustva, mislite li da igra razliku boja upredenice? Koristite li neke koje se čim više stapaju sa okolišem da ih riba ne primijeti ili jarke da ih bolje vidite vi sami?
Više...
zoki1's Avatar 25 Tra 2017 10:45 #2 od zoki1
COM_KUNENA_MESSAGE_REPLIED_NEW
Ja biram boju po sebi,tak i tak na kraju vežeš ili FC ili Monofilament,jarke boje su meni bolje uočljive,pogotovo noću
Hvala: mirakulin
Više...
zeusfaber's Avatar 29 Tra 2017 13:02 #3 od zeusfaber

zoki1 napisao: Ja biram boju po sebi,tak i tak na kraju vežeš ili FC ili Monofilament,jarke boje su meni bolje uočljive,pogotovo noću

Tebi ili ribi? :lol:
Više...
zoki1's Avatar 29 Tra 2017 15:06 #4 od zoki1

zeusfaber napisao:

zoki1 napisao: Ja biram boju po sebi,tak i tak na kraju vežeš ili FC ili Monofilament,jarke boje su meni bolje uočljive,pogotovo noću

Tebi ili ribi? :lol:

Večina riba ne raspoznaje boje,usvari,vide jedan mali dio spektra.Navodno je crvena boja najmanje vidljiva ribama u vodi,u biti,ribe tako i tako koriste i druge organe za lov uz vid.Znači,da,jarke boje su meni bolje vidljive :) :) :)
Više...
oki270's Avatar 29 Tra 2017 18:52 - 29 Tra 2017 18:52 #5 od oki270

markulin napisao: Kakva su vam iskustva, mislite li da igra razliku boja upredenice? Koristite li neke koje se čim više stapaju sa okolišem da ih riba ne primijeti ili jarke da ih bolje vidite vi sami?

Obzirom da su vecina Varivasovih shore game upredenica plave - koristim plave. Jednostavno volim tu boju i pase mi na vise nacina.

A sto se tice ribe i boje - ako imas dovoljno dugacak predvez (monofil ili flouro) i ribu uspijes odbiti bojom upredenice - onda nesto opako krivo radis.
Zadnja izmjena: 29 Tra 2017 18:52 od oki270.
Hvala: mirakulin
Više...
Pikabu's Avatar 01 Svi 2017 11:49 #6 od Pikabu
Ja koristim jedino multicolor. Iz barke je korisno jel uvijek znas koliko si otpustio. A za obalu svejedno.