"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Spinning upredenica 150m ili 300m

• zeusfaber
  • zeusfaber's Avatar Autor teme
  • Administrator
  • Administrator
  • Pozdrav svima!
Više...
zeusfaber's Avatar 04 Svi 2017 19:30 #1 od zeusfaber
COM_KUNENA_MESSAGE_CREATED_NEW
U dilemi sam. Uzimam upredenicu za Shimano Stradic Ci4+ 4000. Odlučio sam se za Daiwa Tournament EVO 8 Braid 0.16mm (imam je na svim rolama), međutim ne znam da li uzeti 150 ili 300m. S obzirom da rola trenutno ide na Okumu Octanu 10-40g i da će se s njom loviti ribe do 5-6kg mislim da mi nije potrebna upredenica od 300m...

Hmm, sad sam skužio da Daiwa Tournament dolazi u 135m varijanti, a ne 150m :lol:
Više...
Vinsent_P's Avatar 04 Svi 2017 20:34 #2 od Vinsent_P
COM_KUNENA_MESSAGE_REPLIED_NEW
Uzmi 300 ako imaju multicolor kao J-braid pa namotaj pola, jer te dođe jeftinije ovo veće pakovaje :cheer: :cheer: :cheer:
Hvala: zeusfaber
  • Ahab
  • Ahab's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ahab's Avatar 04 Svi 2017 23:13 #3 od Ahab
Uzmi 300 pa namotaj 300. Osim ako ne trebaš još neku špulu popunjavati. Ista stvar stala ti namotana na špuli ili doma u ormaru, a nikad ne znaš oće li zatrebati.

smoto
Hvala: zeusfaber
  • zeusfaber
  • Administrator
  • Administrator
  • Pozdrav svima!
Više...
zeusfaber's Avatar 04 Svi 2017 23:18 #4 od zeusfaber
Naručio sam 300m :) Jednostavno mi se ne da razbijati glavu :lol: iako smatram da je 150m sasvim dovoljno za ovaj tip ribolova, međutim, bio sam svjedok situacija gdje, zbog trenutka nepažnje, 150m upredenice nestane u trenu...

Jug je zafrkan. Konavoske stijene. Loviš škarme od 2-3kg i onda ti zvekne lica od 15kg ili luc od 10kg... Spooled! Nepredvidljivo. Dolaze niotkud. Bang!
Hvala: Vinsent_P
  • zeusfaber
  • Administrator
  • Administrator
  • Pozdrav svima!
Više...
zeusfaber's Avatar 04 Svi 2017 23:19 #5 od zeusfaber

Ahab napisao: Uzmi 300 pa namotaj 300. Osim ako ne trebaš još neku špulu popunjavati. Ista stvar stala ti namotana na špuli ili doma u ormaru, a nikad ne znaš oće li zatrebati.

Ma tako je. To ću i napraviti...