"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Spinning upredenica 150m ili 300m

• zeusfaber
  • zeusfaber's Avatar Autor teme
  • Administrator
  • Administrator
  • Pozdrav svima!
Više...
zeusfaber's Avatar 04 Svi 2017 19:30 #1 od zeusfaber
U dilemi sam. Uzimam upredenicu za Shimano Stradic Ci4+ 4000. Odlučio sam se za Daiwa Tournament EVO 8 Braid 0.16mm (imam je na svim rolama), međutim ne znam da li uzeti 150 ili 300m. S obzirom da rola trenutno ide na Okumu Octanu 10-40g i da će se s njom loviti ribe do 5-6kg mislim da mi nije potrebna upredenica od 300m...

Hmm, sad sam skužio da Daiwa Tournament dolazi u 135m varijanti, a ne 150m :lol:

Molimo prijavite se

Više...
Vinsent_P's Avatar 04 Svi 2017 20:34 #2 od Vinsent_P
Uzmi 300 ako imaju multicolor kao J-braid pa namotaj pola, jer te dođe jeftinije ovo veće pakovaje :cheer: :cheer: :cheer:
Hvala: zeusfaber

Molimo prijavite se

• Ahab
  • Ahab's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ahab's Avatar 04 Svi 2017 23:13 #3 od Ahab
Uzmi 300 pa namotaj 300. Osim ako ne trebaš još neku špulu popunjavati. Ista stvar stala ti namotana na špuli ili doma u ormaru, a nikad ne znaš oće li zatrebati.

smoto
Hvala: zeusfaber

Molimo prijavite se

• zeusfaber
  • Administrator
  • Administrator
  • Pozdrav svima!
Više...
zeusfaber's Avatar 04 Svi 2017 23:18 #4 od zeusfaber
Naručio sam 300m :) Jednostavno mi se ne da razbijati glavu :lol: iako smatram da je 150m sasvim dovoljno za ovaj tip ribolova, međutim, bio sam svjedok situacija gdje, zbog trenutka nepažnje, 150m upredenice nestane u trenu...

Jug je zafrkan. Konavoske stijene. Loviš škarme od 2-3kg i onda ti zvekne lica od 15kg ili luc od 10kg... Spooled! Nepredvidljivo. Dolaze niotkud. Bang!
Hvala: Vinsent_P

Molimo prijavite se

• zeusfaber
  • Administrator
  • Administrator
  • Pozdrav svima!
Više...
zeusfaber's Avatar 04 Svi 2017 23:19 #5 od zeusfaber

Ahab napisao: Uzmi 300 pa namotaj 300. Osim ako ne trebaš još neku špulu popunjavati. Ista stvar stala ti namotana na špuli ili doma u ormaru, a nikad ne znaš oće li zatrebati.

Ma tako je. To ću i napraviti...

Molimo prijavite se

Više...
Ivica27's Avatar 22 Lis 2019 13:09 #6 od Ivica27
Pozz. Evo citam vas post i imam istu rolu i upredenicu od 300m koliko je stane na istu rolu jer sam pocetnik pa nebi da namotam premalo? Otprilike? Staviti cu ispod izolirkubi malo monofila ili moue bez monofila?

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ceco's Avatar 22 Lis 2019 20:38 #7 od Ceco
Nećeš vjerovati ali se meni dogodilo da mi na istu mašinicu brojač veli različite brojeve za istu upredenicu. Najbolje je namotaj koliko ti stane na nju da je full. Pazi opet da ti ne viri van same špule. Problem upredenice je da nije 100% ravnomjerno pletena tako da sam često znao dobiti čak i tanju od deklarirane iako je u pravilu obično deblja.

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
Ivica27's Avatar 22 Lis 2019 21:40 #8 od Ivica27
Ceco hvala ti puno. Napraviti cu tako. I naruciti cu brojac pa cu voditi evidenciju. Bas me zanima koliko moze biti razlike.

Molimo prijavite se