"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Spectra - ebay

Više...
fishfish's Avatar 02 Srp 2018 14:23 #1 od fishfish
Spectra - ebay was created by fishfish
Momci, dal je netko imao iskustva sa Spectra upredenicom? Na yt sam dosta pratio o tim kineskm spagama (ebay /aliex). Ima dosta brendova koje mogu zadovoljiti sve potrebe ribica. Naravno da su cijenom jeftinije i kvaliteta nije na zavidnom nivou. Međutim, naručio sam nedavno pa me zanima dal sam bacio novac, Ako netko ima kakva saznanja..

LP

Molimo prijavite se

Više...
zoki1's Avatar 03 Srp 2018 16:07 #2 od zoki1
Replied by zoki1 on topic Spectra - ebay
E sad,u principu nisu bog zna kaj,ali posluže svrsi.U 90% slučajeva deklarirana nosivost i debljina nema veze sa vezom,boja se ispire kao da je temperom farbana.Velim poslužiti će svrsi.Ali ipak razmisli o malo kvalitetnijoj špagu za špin,po mogućnosti 8 niti😉😉😉

Molimo prijavite se

Više...
fishfish's Avatar 04 Srp 2018 18:47 #3 od fishfish
Replied by fishfish on topic Spectra - ebay
A budem vidio kakva je kvaliteta kad dođe. Ovo je samo za probu.. Detaljnije cu vidjet kroz par dana nadam se.

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Ceco's Avatar 18 Srp 2018 01:37 #4 od Ceco
Replied by Ceco on topic Spectra - ebay
Imas ih dosta... Ja sam sa wish app kupovao dečkima za šaranje i bili su zadovoljni. Mislim da su koštalo oko 30kn za 500m. Ali ako tražiš jeftino i koliko toliko dobro pogledaj službeni webshopu na aliexpress od KastKinga koji ipak imaju najbolju kvalitetu u toj cijeni. Ja uzmem sebi obicno 1000m kad imaju akcije za nekih 16-20 dolara. Boja se ne gubi lako i dosta je tanka.

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 23 Stu 2018 23:41 #5 od Paragon
Replied by Paragon on topic Spectra - ebay
razmisljam se uzeti od kast kinga neku manjeg promjera za light spin.
znaci pokazale su se okej?
jedino me zanima koliko lazu za promjer

Molimo prijavite se

• rogi
  • rogi's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
rogi's Avatar 24 Stu 2018 08:07 #6 od rogi
Replied by rogi on topic Spectra - ebay

Paragon napisao: jedino me zanima koliko lazu za promjer

Minimalno :lol:

20lb/0,18mm

Hvala: Paragon

Molimo prijavite se

Više...
Alien's Avatar 24 Stu 2018 10:08 #7 od Alien
Replied by Alien on topic Spectra - ebay
Ja ih imam na starijim rolama, nemam zamjerke s obzirom na cijenu. 8lb je dovoljno za većinu ribolova.Nije nalik finim japanskim špagama, ali je nalik na PowerPro što se tiće glatkoće i nosivosti.
Hvala: Paragon

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 24 Stu 2018 17:18 #8 od Paragon
super onda narucujem heheh
hvala B)

Molimo prijavite se

Više...
zoki1's Avatar 25 Stu 2018 10:13 #9 od zoki1
Meni se ova špaga pokazala super,ne gubi brzo boju,čvrsta je na spoju i relativno mekana.Preporučujem :like: :like: :like:

www.banggood.com/SeaKnight-W8-500M-8-Str...883&cur_warehouse=CN

Molimo prijavite se

Više...
fishfish's Avatar 25 Stu 2018 13:07 #10 od fishfish
Replied by fishfish on topic Spectra - ebay
www.ebay.com/itm/300-1000M-Agepoch-Super...ng-Line/331950338353 ,ja sam imao spagu sa linka, 20lb (0.18). Čak nije bila niti loša, mekana, boja se nije isprala, ali promjer nije taj kak pise na stranici. Mjerio sam sličnim uređajem kao i Rogi i pokazao je 0.25

LP

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 25 Stu 2018 15:47 #11 od Paragon
rogi jedno pitanje ako slucajno znate
gledam ovu 10-12 lb odnosno15 lb da uzmem dali su 8 niti ili 4 nitne?
tamo ne pise jeli 8 niti za neke pise 8 niti za neke ne pise nista
poslao sam na ebayu poruku prodavacu medutim odgovora nema valjda ce do ponedjeljka odgovoriti
hvala i lp

Molimo prijavite se

• rogi
  • rogi's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
rogi's Avatar 25 Stu 2018 17:34 #12 od rogi

Paragon napisao: rogi jedno pitanje ako slucajno znate
poslao sam na ebayu poruku prodavacu medutim odgovora nema valjda ce do ponedjeljka odgovoriti
hvala i lp

Mislim da su iznad neke određene nosivosti tek 8 nitne, tipa 60lb ili tako nešto. Sve ispod toga bi trebale biti 4 nitne.

Molimo prijavite se

Više...
zoki1's Avatar 25 Stu 2018 17:36 - 25 Stu 2018 17:37 #13 od zoki1

rogi napisao:

Paragon napisao: rogi jedno pitanje ako slucajno znate
hvala i lp

Mislim da su iznad neke određene nosivosti tek 8 nitne, tipa 60lb ili tako nešto. Sve ispod toga bi trebale biti 4 nitne.

To nema veze sa nosivošču.Ako ne piše da je 8 niti,onda je vrlo vjerojatno 4 niti
Zadnja izmjena: 25 Stu 2018 17:37 od zoki1.

Molimo prijavite se

• rogi
  • rogi's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
rogi's Avatar 25 Stu 2018 22:27 #14 od rogi
Evo sad sam provjerio, SuperPower upredenice do 65lb su 4 niti, od 65 (ukljucujuci i nju) nadalje su 8 niti.

zoki, nisam mislio generalno na upredenice nego specificno na ovu SuperPower od KastKinga.
Hvala: zoki1

Molimo prijavite se

• ADM
  • ADM's Avatar
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
ADM's Avatar 26 Stu 2018 09:54 #15 od ADM
Replied by ADM on topic Spectra - ebay

rogi napisao: Evo sad sam provjerio, SuperPower upredenice do 65lb su 4 niti, od 65 (ukljucujuci i nju) nadalje su 8 niti.
zoki, nisam mislio generalno na upredenice nego specificno na ovu SuperPower od KastKinga.

Kolega, koliko je meni poznato sve upredenice kastking super power od 10-80LB su sa 4 niti. Tako je i deklarirano na službenim stranicama KK.

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 26 Stu 2018 15:38 #16 od Paragon
da manje vise su vecinom 4 niti osim ako na ebayu nije posebno naglaseno da je 8 niti i takav sam odgovor dobio od prodavaca na ebayu
volio bih probati ovu od 10 ili 12 lb za ul spin samo neznam koliko bi mi igrala ulogu 4 nitna upredenica u odnosu na 8 nitnu.
ili mi je za ul spin bolje staviti kakav tanji najlon?. lovio bih pretezno usate cca 0.5kg

Molimo prijavite se

• rogi
  • rogi's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
rogi's Avatar 28 Stu 2018 09:37 #17 od rogi

ADM napisao: Kolega, koliko je meni poznato sve upredenice kastking super power od 10-80LB su sa 4 niti. Tako je i deklarirano na službenim stranicama KK.

Ja nalazim drugačije informacije :lol: :lol:
Je li moguće da su prije od 65lb isto bile 4 niti?

www.kastking.com/kastking-superpower-mul...hing-line_p0184.html

Molimo prijavite se

• rogi
  • rogi's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
rogi's Avatar 28 Stu 2018 10:18 #18 od rogi

Paragon napisao: da manje vise su vecinom 4 niti osim ako na ebayu nije posebno naglaseno da je 8 niti i takav sam odgovor dobio od prodavaca na ebayu
volio bih probati ovu od 10 ili 12 lb za ul spin samo neznam koliko bi mi igrala ulogu 4 nitna upredenica u odnosu na 8 nitnu.
ili mi je za ul spin bolje staviti kakav tanji najlon?. lovio bih pretezno usate cca 0.5kg

Mislim da se generalno se za spinning u današnje vrijeme koriste upredenice zbog veće nosivosti u manjem promjeru što rezultira daljim izbačajem varalice, što navodno može činiti razliku između ribe više :) Također se upredenica ne rasteže poput najlona pa bolje osjetiš kada je varalica na dnu, kada ju riba dira itd. No možda sve to već znaš :)
Osobno nisam probao loviti s najlonom tako da ne mogu reći koliko to zbilja stoji/čini razliku.

Što se tiče razlike od 4 i 8 niti, 8 nitna bi trebala biti "glađa" i stvarati manje otpora kada prolazi kroz vodilice, samim time bi i izbačaj trebao biti dalji.

Iz mog iskustva ja bi rekao i da kvaliteta upredenice čini razliku, imao sam 4-nitnu KastKing, sada imam 4-nitnu Daiwa J-Braid.
Daiwa se puno se ljepše slaže na rolu, nekako je "glađa" i lakše vežem s njom čvor na predvez.
I do sada mi se niti jednom nije zapetljala a bio sam par puta po buri na moru.

KastKing mi se za razliku od nje bio zapetljao 2-3 puta, doduše od toga 1-2x vjv mojom greškom jer sam isprobavao različite tehnike rada sa varalicom pa mooožda nije upredenica uvijek bila lagano nategnuta kada sam namotavao rolu :silly:

Trenutno mi je J-Braid na kompletu za lignje koje lovim prvenstveno, a KastKing imam na drugom štapu za spinning.

Tako da moja preporuka sa stajališta nekoga tko se bavi tek par mjeseci ribolovom lignjolovom je da ukoliko tek krećeš i nemaš nikakvog iskustva i odlučiš se za upredenicu uzmi prvo jeftiniju, služi svrsi a manja je šteta kada ti se zapetlja i moraš odrezati par metara :lol:
A onda kada se uhodaš i vidiš kako sve funkcionira uzmeš neku kvalitetniju upredenicu koja će te služiti dugo vremena :)
Hvala: Ceco, Dizajn

Molimo prijavite se

• ADM
  • ADM's Avatar
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
ADM's Avatar 28 Stu 2018 13:39 #19 od ADM
Replied by ADM on topic Spectra - ebay

rogi napisao:

ADM napisao: Kolega, koliko je meni poznato sve upredenice kastking super power od 10-80LB su sa 4 niti. Tako je i deklarirano na službenim stranicama KK.

Ja nalazim drugačije informacije :lol: :lol:
Je li moguće da su prije od 65lb isto bile 4 niti?
www.kastking.com/kastking-superpower-mul...hing-line_p0184.html

OK :like: . Vidim sad da su uveli i liniju od 100, 120 i 150LB u žutoj i sivoj boji.
4 nitne do 80LB još možeš kupiti na Aliju i Eb.
Hvala: rogi

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Ceco's Avatar 06 Pro 2018 09:44 #20 od Ceco
Replied by Ceco on topic Spectra - ebay
Ako misliš malo bolje od KastKinga onda idi na Mega8 ili KastPro... maxthin8 je bio odličan ali su ga prestali raditi... Uglavnom ove dvije vrste KastKing špaga su ok za svoju cijenu i obično su točno deklarirane... Kao što je @Rogi stavio gore link odstupanje je minimalno... Aliexpress ti ima najniže cijene za njih dok su na Amazon i eBay relativno iste cijene kao i J braid od Daiwa kod nas. Mana suprebraid modela je što više gubi boju i više je bučan kroz vodilice. Ja ga imam na svojim baitrunner mašinica od 25lb i zadovoljan sam. Za spin koristim Mega8 baš zbog dodatne obrade.. Uglavnom za onu cijenu tamo mislim da ne možeš dobiti bolju entry upredenicu...

Poslano sa mog VTR-L09 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se