"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Pomoć svih prijatelja znanih i neznanih...

Više...
roko.gracin's Avatar 23 Stu 2018 14:31 #21 od roko.gracin
Hvala na odgovorima :) Uzeti ću Seaguar fxr, više ljudi ga hvali a neću propasti za 50kn više. Pozdrav

Molimo prijavite se

Više...
roko.gracin's Avatar 23 Stu 2018 23:13 #22 od roko.gracin
Zaboravio sam odgovorit gore na pitanja. Planiram spinati na brancine ali ljeti ću bacati i manje jigove i svasta, nije da biram previse, lovim ono sta mislim da je nabolje tad lovit :) Mislio sam uzeti oko 0.22-0.25, racunam da na to mogu lovit i sitnis a mogu izvadit i ribu od 2-3kg ako se trefi koji trup, palamida ili strijelka (lubinu od 2-3kg se ipak jos ne nadam :D) Kad kupim fc sljedeci korak je zamijenit kastkingov mega8 0.23 sa daiwom 0.16, onda ce to vec licit na nesto :)

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 23 Stu 2018 23:36 - 23 Stu 2018 23:38 #23 od Paragon
Ja imam sajlicu(upredenica-fc-sajlica) i lovi cak i sam i brancina od 0.6kg uspio maznut a prijatelj je na sajlicu takodjer ulovio brancina preko kilo(vise puta)
Inace na poziciji gdje ja lovim ima strijelke i palamidi pa bez sajlice ni pomisljat jer ce kidat.cak ovi veci komadi di borba dulje traje su nagrizli sajlicu i dogadalo mi se da kad izvucem ribu na suho vidim na sajlici da se drzi na 3-4niti.(ostecena sajlica i morao bi je mijenjati)
evo moje iskustvo pa sad ko ce vise biti pametan
u mene je siglon fc 0.33 ili 0.30 neznam sad napamet kosta malo ispod 100 kn za 50 mt i nikad mi nije puknuo na cvoru
nadam se da sam bar malo pomogao
pozz B)
Zadnja izmjena: 23 Stu 2018 23:38 od Paragon. Razlog: dodatni tekst

Molimo prijavite se

• ADM
  • ADM's Avatar
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
ADM's Avatar 24 Stu 2018 08:31 #24 od ADM

roko.gracin napisao: Zaboravio sam odgovorit gore na pitanja. Planiram spinati na brancine ali ljeti ću bacati i manje jigove i svasta, nije da biram previse, lovim ono sta mislim da je nabolje tad lovit :) Mislio sam uzeti oko 0.22-0.25, racunam da na to mogu lovit i sitnis a mogu izvadit i ribu od 2-3kg ako se trefi koji trup, palamida ili strijelka (lubinu od 2-3kg se ipak jos ne nadam :D) Kad kupim fc sljedeci korak je zamijenit kastkingov mega8 0.23 sa daiwom 0.16, onda ce to vec licit na nesto :)

Nije ti baš neki napredak prelazak sa KK Mega8 na Daiwu, ako si mislio na J braid.

Molimo prijavite se

Više...
roko.gracin's Avatar 24 Stu 2018 09:23 #25 od roko.gracin
Više sam mislio zbog debljine uzeti novu, ali šta je stvarno mala razlika između upredenice od 50kn i 230? Puno ljudi hvali daiwu j x8, kazu da im gosen nije nista bolji. Sad budi pametan. U svakom slucaju ne mislim dativise od 250kn za upredenicu.

Molimo prijavite se

• Baćo68
  • Baćo68's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
  • Nikad nije kasno početi
Više...
Baćo68's Avatar 24 Stu 2018 10:53 #26 od Baćo68

roko.gracin napisao: Više sam mislio zbog debljine uzeti novu, ali šta je stvarno mala razlika između upredenice od 50kn i 230? Puno ljudi hvali daiwu j x8, kazu da im gosen nije nista bolji. Sad budi pametan. U svakom slucaju ne mislim dativise od 250kn za upredenicu.

Preporučam ovu upredenicu. Iako je nova na našem tržištu ja sam ju kupio i jedina zamjerka mi je što mrvicu izblijedi, ali to rade i mnogo skuplje upredenice.
Največi ulov mi je strijelka od 1.4 kg sa njom s tim da mi je u trenutku otišla skroz lijevo, pa se je upredenica napela preko betonskog bloka i nije pukla. Stvarno je žilava.

www.svijetvaralica.eu/hr/upredenice-i-na...h-exseed-pe-x8-150-m

Riba(r) ribi grize rep

Molimo prijavite se

• ADM
  • ADM's Avatar
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
ADM's Avatar 24 Stu 2018 23:59 #27 od ADM
Odnos nosivosti upredenice i predveza te dirigiranje najslabije točke tj. mjesta pucanja treba odrediti isključivo testiranjem osobne
opreme. Navedeni podatci nosivosti trebaju nam biti samo okvir, a stvarni odnos mi dirigiramo sami. Nekim strunama, fluorokarbonima i najlonima jednostavno neke stvari ne leže pa je za njih potrebno testiranjem odabrati koji čvor najbolje paše kojoj kombinaciji. Više puta sam doživio da kvlitetni čvorovi kao FG, Alberto ili Palomar ponekad u nekoj kombinaciji daju poražavajuće rezultate. Također ponekad uvjeti ribolova traže podešavanja koja su mimo nekog rezona. To su igrice koje daju dodatnu draž i prednost te potvrđuju onu staru teoriju da je ribolovac još uvjek važnija karika od opreme.

Molimo prijavite se