"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Re:Re:Cast net ili ručjak

• Cvena
  • Cvena's Avatar Autor teme
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
Cvena's Avatar 02 Svi 2019 17:57 #1 od Cvena
Pozdrav!
Zanima me dali se kod nas lovi ovom tehnikom?Vidio sam puno videa iz Italije ,Španjolske...

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Ceco's Avatar 03 Svi 2019 14:50 #2 od Ceco
Replied by Ceco on topic Re:Re:Cast net ili ručjak
To je klasična sačmarica i nije dozvoljen u sportskom ili rekreativnom ribolovu. Ali u onom malom ribolovu ili kako se to već zove može se koristiti kao i sve ostale mreže po propisima. Vjeruj da nije ni lako s njim... Više ćeš uhvatiti ribe na običnu vršu koju možeš uzet uz dozvolu a i dulje će ti trajati. Arćaš znaju koristi isključivo ako baš u vršama nema ništa. Bolognes štap brumaj i lagano se zabaviš je druga opcija ako imaš teren bez plivača. Imaš i opciju za mrežnjak koji provjereno i bolje lovi iako i arćaš/cast nets nazivaju isto mrežnjakom to su dvije različite sprave. Mrežnjak ti je jedna vrsta aktivne vrše ali je problem što i njega smiješ koristiti samo kao profesionalni ribar osim u nekim izvedenicama pa nikad nisam išao u detalje.

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

• Cvena
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
Cvena's Avatar 03 Svi 2019 15:14 #3 od Cvena
Replied by Cvena on topic Re:Re:Cast net ili ručjak
I mislio sam da nije dozvoljeno ali to je jedan od najstarijih alata za ribolov.Mislim da je sportskiji alat o
d vrše, podvodnog ribolova i osti.
Taj alat mi se čini idealnim za lovit ciple (žive) za strijelku ili gavune za manje grabežljivice.

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Ceco's Avatar 03 Svi 2019 16:25 #4 od Ceco
Replied by Ceco on topic Re:Re:Cast net ili ručjak
Jep ali kao dosta toga kod nas nema logike. Ali vjeruj namučiti ćeš se kod nas uhvatiti ribu na moru njime.
Treba ga uspješno dobro izbaciti i nadas se da je teren ispod idealan da ti riba ne pobjegne. Ako nećeš vršu i bolji podmetač šireg obruča i sitnog oka je super za kozice gavune.
Za cipliće nađeš dobar teren( između stijena da ti valovi ne bacaju mrežu i da bolje vidiš) i ubaciš kruh i brašno u podmetač i brzo ćeš ih imati dovoljno i za više dana ribolova.

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk
Hvala: Cvena

Molimo prijavite se

• Cvena
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
Cvena's Avatar 03 Svi 2019 16:30 #5 od Cvena
Replied by Cvena on topic Re:Re:Cast net ili ručjak
Probao sam lovit sa njim i nije loše ali neželim bit u prekršaju.

Molimo prijavite se