"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Ribolov sa bolognese štapovima

Više...
audio3's Avatar 17 Ruj 2017 12:25 - 17 Ruj 2017 12:25 #101 od audio3
Za avolo čak i nije poželjna naročita dubina😂
Najjednostavnije je nabavit štap cca 3m i od sike do sike tražiš ribu s par zabačaja.
Tamo di se javi ostaneš malo duže odnosno dok radi😂
Bruma uvik dobrodsla,samo trebaš pazit da se riba od nje ne može najesti😂
Zadnja izmjena: 17 Ruj 2017 12:25 od audio3.
Hvala: Fanatik

Molimo prijavite se

Više...
Markiša's Avatar 17 Ruj 2017 12:31 #102 od Markiša
Dali stignu zivi i kolko je kilo ?HVALA

Molimo prijavite se

Više...
bzing's Avatar 17 Ruj 2017 13:06 #103 od bzing
@Markiša

Iskreno, nikad ne brumam.Od ješke koristim gotovo isključivo bijeli kruh.
Volim more pa i izvan ribolova gledam što se u njem događa i kako se riba ponaša.
Stacionarne priobalne odnosno teritorijalne ribe su uglavnom: špar, pirka, glamac dijelom i ovčica i cipal dizelaš.
Ono šta zadnjih dana uspješno lovim je komarča.Ona je u pokretu nekih 6 - 15 metara paralelno s obalom, najčešće na
prelazu posidonije na kamen ili žalo na dubini 1,5 - 4m.
Ponekad udari odmah jer je tu "patrolira" u tom trenutku a ponekad čekaš sat-dva da se pojavi.Uglavnom, kad naiđe čupa.
A volo tehnikom je lovim komarče puno uspješnije nego bolognes tehnikom (a koju baš volim).Mislim da je stvar u načinu kako uzima hranu.
Iskreno, potpuno sam slučajno počeo loviti na ovaj način.Naime, išao sam probati štap koji je potpuno nov stajao u ormaru skoro godinu dana (sad pravi ribolovci dožive nervni slom) a i rolu koja je ležala nova u ktiji par mjeseci.Štap je gramaže 3 - 22 gr.uzet za lignje i laki spining, rola isto tako.Kako sam probao meps od 4gr.
minow od 5 grama i skosavicu od 10 grama i vidio da je štap bacački savršen, odlučim probati i nešto baš lako a onoi šta sam slučajno imao je privez udica4 sa 0,75 grama olova.I letilo je baš dobro.Pomislio sam da se i tako može loviti spin štapom, kupio pola kruha u trgovini preko ceste i prvim zabačajem digao komarču od 0,5 kg!Osjet je bio izuzetan a kontra automatska.Nakon toga, dizao sam svaki dan barem jednu od 0,5 kg pa do kile.I jučer je udarila jedna od 70 deka a onda nešto što ne želim znati što je a čemu sam osjetzio zub i srećom se nije zakačilo.
Eto moja mala iskustva zadnjih 15 dana pa ako su na pogrešnom topicu to je stoga jer nema teme a volo :unsure:

Molimo prijavite se

Više...
audio3's Avatar 17 Ruj 2017 14:09 #104 od audio3

Markiša napisao: Dali stignu zivi i kolko je kilo ?HVALA

Živi,60kn
Hvala: Markiša

Molimo prijavite se

Više...
Markiša's Avatar 17 Ruj 2017 14:24 #105 od Markiša
Poucno,ujedno i zanimljivo :like: , zanimalo me samo zbog bolonjez ribanja abrumanje, kako sam skupio dosta srdele u ledu tako sam pokuso da ga napravim i slucajno uzo neke prihrane sa mirisom skoljke od 5kg , dosta povoljno pa ko ono kako sjedim dugo i ribam dosta u noc da se mozda i riba skupi brze. Sto se tice ovog a volo ti imas neki lagani spin stapic , al ja imam dva za ovrate i to do 200 g izbacaja, sad smisljam kako njih iskoristit a volo a da mogu izbacit jesku donekle daleko, jer ipak nebi kupovo nista lagane stapove :)

Molimo prijavite se

• Igor
  • Igor's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Igor's Avatar 17 Ruj 2017 15:28 #106 od Igor

Markiša napisao: Poucno,ujedno i zanimljivo :like: , zanimalo me samo zbog bolonjez ribanja abrumanje, kako sam skupio dosta srdele u ledu tako sam pokuso da ga napravim i slucajno uzo neke prihrane sa mirisom skoljke od 5kg , dosta povoljno pa ko ono kako sjedim dugo i ribam dosta u noc da se mozda i riba skupi brze. Sto se tice ovog a volo ti imas neki lagani spin stapic , al ja imam dva za ovrate i to do 200 g izbacaja, sad smisljam kako njih iskoristit a volo a da mogu izbacit jesku donekle daleko, jer ipak nebi kupovo nista lagane stapove :)

Stavi wasser kuglu. Ona se puni vodom da dobiješ težinu pri izbačaju, a mamac prirodno propada prema dubini, jer ne vuče na dno kao olovo. Nisam probao, ovo znam iz teorije, ali znam da je ekipa sa ovog foruma to radila. Malo pronjuškaj, mislim čak da imaš negdje na forumu temu a volo, pa tamo pitaj.

Molimo prijavite se

Više...
audio3's Avatar 17 Ruj 2017 16:54 #107 od audio3

Markiša napisao: Poucno,ujedno i zanimljivo :like: , zanimalo me samo zbog bolonjez ribanja abrumanje, kako sam skupio dosta srdele u ledu tako sam pokuso da ga napravim i slucajno uzo neke prihrane sa mirisom skoljke od 5kg , dosta povoljno pa ko ono kako sjedim dugo i ribam dosta u noc da se mozda i riba skupi brze. Sto se tice ovog a volo ti imas neki lagani spin stapic , al ja imam dva za ovrate i to do 200 g izbacaja, sad smisljam kako njih iskoristit a volo a da mogu izbacit jesku donekle daleko, jer ipak nebi kupovo nista lagane stapove :)

-tesko češ ih iskoristit jer su preteški za stalno drzat u ruci
-za bolo odnosno a volo nema potrebe za daljim izbačajem

Molimo prijavite se

Više...
audio3's Avatar 28 Ruj 2017 16:53 - 28 Ruj 2017 16:53 #108 od audio3
Prvi😂
Jeska bigattino

Privitak datoteke:
Zadnja izmjena: 28 Ruj 2017 16:53 od audio3.
Hvala: Fanatik, Angler, Igor

Molimo prijavite se

• Angler
  • Angler's Avatar Autor teme
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Angler's Avatar 17 Stu 2017 10:29 #109 od Angler
Evo malo da osvježim temu.
imgur.com/WRhQl9Z
FC 0.11
Udica 16
Ješka crvići
Hvala: Baćo68, Giurinni, Igor

Molimo prijavite se

Više...
dxdandy's Avatar 18 Stu 2017 07:43 #110 od dxdandy
Mrcina....nema sta...cestitam !!! :woohoo:
Hvala: Angler

Molimo prijavite se

Više...
audio3's Avatar 03 Tra 2018 13:21 #111 od audio3
@angler

Di uzimaš crviće?

Molimo prijavite se

• Angler
  • Angler's Avatar Autor teme
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Angler's Avatar 05 Tra 2018 10:05 #112 od Angler
U Zagrebu. Ako ti treba broj, napiši mi mail.

Molimo prijavite se

Više...
audio3's Avatar 05 Tra 2018 11:15 - 06 Tra 2018 06:03 #113 od audio3
Hvala
Zadnja izmjena: 06 Tra 2018 06:03 od audio3.

Molimo prijavite se

Više...
dxdandy's Avatar 25 Svi 2018 10:29 #114 od dxdandy
Ljudi moze neka preporuka za dobar najlno (monofil) za pecanje sa obale na klizni plovak ili a volo sistem na pastelu ili komad lignje. Ciljana riba sparovi, cipli, bukve, salpe i sl. Samo da se ne frce i da ima dobru nosivost. Nesto u debljini 0,25-0,28mm. Dali je tu bolje neki soft najlon ili extra strong ?

Hvala i LP !

Molimo prijavite se

Više...
bzing's Avatar 25 Svi 2018 13:17 #115 od bzing
Nisam nikad lovio bolognese tehnikom s najlonom debljim od 0.22.Obično 0.18 ili 0.16.
0.25 jedino ako misliš neku surovu tehniku plovkom na veliku dubinu i potencijalno veliku beštiju.Ali to traži otežane plovke i složene predveze pa ti ne bih savjetovao.
Koristim Balzer Rroyal platinum i Barkley TrilleneSensation duži period i zadovoljan sam.Ništa spektakularno.Standarni najloni.

Molimo prijavite se

• rogi
  • rogi's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
rogi's Avatar 27 Svi 2019 19:07 #116 od rogi
Malo da oživim temu :)

Uzeo sam nedavno iz znatiželje polovni komplet na Njuškalu: Okuma Avenger Bolo 5M 8-22g + rola Okuma Ceymar BF CMBF-340 s namotanim najlonom 0.20-nešto (rekao je prodavač ali sam zaboravio :lol: )

Kako je cura na terenu u Istri u Raškom zaljevu, konkretnije uvala Blaz, išao sam s njom ovaj vikend i dok je ona radila sam se ja malo zezao sa novom opremom.

Plovak 3g, sačma, mala vrtilica, FC 0.12mm i udica #10.
Ješka pahuljica kruha i trakice lignji.

S obzirom da sam uglavnom lovio u prijepodnevnim satima i po najvećoj oseci ulovi nisu neki, ali je bilo jako zabavno, fora je kad plovak samo nestane. :lol:
Evo par fotki (sve pušteno nazad). Vidio sam i jednog lijepog brancina al je vidio i on mene :silly:

Inače sama uvala je fora i vide se ostaci mlinova, evo neke fotke:
tibor-pula.blogspot.com/2015/09/uvala-bl...-skrivena-kruna.html

Kaže mi lokalac koji radi s curom da su izvori bili puno jači kad je on bio klinac i da su se u uvali stvarali vrtlozi. Kako je dubina samo 2.5m kaže da su se kao klinci znali tu kupati, pustiti da ih vrtlog izvrti i potegne na dno i onda bi se od dna odrazili nogama i lansirali na površinu :lol:

Ako je tko u prolazu na nekom izletu def. preporuka za proći i vidjeti :like:
Hvala: Ceco

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Ceco's Avatar 27 Svi 2019 21:30 #117 od Ceco
Bolognes je zakon kad tražiš opuštanje a i da se lagano uhvatiti i papica.

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se