"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Ribolov na teniku Feeder sa hranilicom

• Angler
  • Angler's Avatar Autor teme
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Angler's Avatar 29 Kol 2016 14:13 #1 od Angler
Feeder tehnika je relativno nova na moru,ali meni se pokazala vrlo učinkovita (više od 100% u odnosu na tradicionalnu sa kliznim olovom, kančanica, itd).
Vjerojatno neće biti zanimljiva za južnije krajeve gdje još relativno ribe ima, ali tu kod nas na Kvarneru, more je doslovno pretvoreno u pustinju, a ribe koje su preostale su vrlo oprezne i sve ih je teže uloviti.
Feeder štapovi su uglavnom trodijelni, plus 3 promijenjiva vrha različite snage. Vrlo su elastični, savijaju se skoro cijelom dužinom ali istovremeno snažni. Vrhovi su nevjerojatno osjetljivi i detektiraju ugriz i najmanje ribe.

imgur.com/VQdQjtD

Role su uglavnom od 4500-6500 veličine ali moraju imati vrlo osjetljivu kočnicu. Razlog tome je što se koriste tanki FC predvezi (0.13-0.16)
Glavni najlon je promjera 0.18-0.24. Udice su veličine 8-14, ovisno koja se ješka koristi.
Ne morate se bojati tankih najlona jer kad se riba zakači, štap i rola obave cijeli posao i riba nikad neće pokidati najlon. Naravno kočnicu se mora postaviti u odnosu debljine FC-a.
E sad hranilice.
Dijele se u tri glavne kategorije:

Running rig
imgur.com/PqrhAzN

Hranilice su isključivo namijenjene za bigattine.
Sistem se sastoji od toga da se hranilica provuče kroz glavni najlon i zaustavi se sa vrtilicom (hranilica je klizna) .Zatim se napravi "pletenica"
od otprilike 15cm koja služi kao antitangle. I na kraju predvez od 80-120cm i udica. Za ješku kombinacije su bezbrojne ali kod takvih hranilica uglavnom koristim bigattine.

Cage hranilice

imgur.com/e76A27k

Pune se raznom prihranom. Možete ju kupiti u ribolovnom dućanu već gotove koje se pomiješaju sa vodom ili napraviti neku svoju vlastitu kombinaciju. Sistem je isti kao kod prve hranilice .

Pellet hranilice

imgur.com/7cS8PpT

Na hranilicu se stavi prihrana i dobro stisne. Glavni najlon se provuče kroz nju i zaustavi sa vrtilicom. Napravi se 2 kratka predveza od oprilike 10cm i stave udice direktno u nju. Prije hranilice se stavi stoper tako kad riba zagrize, se u biti sama ulovi.

Na Feeder tehniku se lovi doslovno sve (naravno ne big game fishing) ali glavni target su orade, šarzi i brancini.
Prednost hranilice je velika jer se udica nalazi neposredno blizu prihrane i garantira ribu više:)

Nadam se da vas nisam previše udavio sa tehničkim detaljima, zato pogledajte ovaj predivan video sa Feeder tehnikom:

Pozdrav!

Molimo prijavite se

Više...
zeusfaber's Avatar 29 Kol 2016 17:19 #2 od zeusfaber
Svaka čast Angler, ovo je na super budu da bude odličan članak za naslovnicu web-a, ako si za?

Molimo prijavite se

• Angler
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Angler's Avatar 30 Kol 2016 09:45 #3 od Angler
Hvala. Može, nema problema :)

Molimo prijavite se

Više...
audio3's Avatar 08 Kol 2017 17:43 #4 od audio3
@Angler

Izgleda da imamo sličan ukus u rib. tehnikama😀😀😀
Molija bi par detalja
Koje stape, makinje,hranilice koristiš?
Da li pripremas poziciju i do par dana unaprijed ili samo dok loviš?

Molimo prijavite se

• Angler
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Angler's Avatar 09 Kol 2017 17:31 #5 od Angler
:lol:
Štapovi koje koristim su
Tubertini galaxy feeder medium light
Tubertini concept feeder light
Mašinica Ryobi Toda 6500
Hranilice za ozbiljniju ribu su mi uglavnom runner rig (pogledaj prvi post), a ako idem na ciple onda je pellet zakon.
Ne pripremam poziciju jer lovim na nekih 30-50 metara daljine.
Stvar je samo u tome da moraš bacati približno svaki put na isto mjesto, tako da u biti odmah i brumaš to mjesto i privlačiš ribu.
Kad prvi put baciš , možeš si na najlon privezati končić kao "senjal" i onda si siguran da bacaš otprilike na istu daljinu.
Hvala: Manta, audio3

Molimo prijavite se

Više...
audio3's Avatar 09 Kol 2017 23:12 #6 od audio3
Krasno
pored jeske mogu racunati i na 100kn brumalica po ribolovu😁😁😁

Molimo prijavite se

Više...
Manta's Avatar 07 Ožu 2018 12:10 #7 od Manta
Angler može mala pomoć?
Tek počinjem sa fider štapovima i opremom pa me zanima dali sam radiš brum ili uzimaš gotovi?

Nikad nije kasno dok ne bude prekasno.

Molimo prijavite se

• Angler
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Angler's Avatar 08 Ožu 2018 10:50 #8 od Angler
I jedno i drugo.
Kad lovim na running rig i cage hranilice onda koristim kupovni brum.
U slučaju pellet hranilice, radim svoj. Njega uglavnom koristim za ciple, ali zagrize i bilo koja druga riba.
Hvala: Manta

Molimo prijavite se

Više...
frkachu's Avatar 12 Srp 2019 14:53 #9 od frkachu
Koju ješku koristiti za šparide na pretežno pješčanoj podlozi?

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ceco's Avatar 14 Srp 2019 07:15 #10 od Ceco
Može koji savjet za budget štap i mašinicu za ovu tehniku?

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
frkachu's Avatar 26 Srp 2019 23:14 #11 od frkachu

Ceco napisao: Može koji savjet za budget štap i mašinicu za ovu tehniku?

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk

a mislim da bi se dao složit okuma komplet za nekih 100€
Hvala: Ceco

Molimo prijavite se