"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Jig glave

• Igor
  • Igor's Avatar Autor teme
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Igor's Avatar 31 Kol 2018 21:31 #1 od Igor
Jig glave was created by Igor
Ljudi jel netko zna gdje bi se mogle nabaviti tube jig glave ili poznaje nekoga tko ih radi??

Molimo prijavite se

Više...
zeusfaber's Avatar 03 Ruj 2018 15:27 - 03 Ruj 2018 15:50 #2 od zeusfaber
Replied by zeusfaber on topic Jig glave

Igor napisao: Ljudi jel netko zna gdje bi se mogle nabaviti tube jig glave ili poznaje nekoga tko ih radi??

Koje gramaže ti trebaju? Tube je jig glava gdje je olovo unutar silikonca?
Zadnja izmjena: 03 Ruj 2018 15:50 od zeusfaber.

Molimo prijavite se

• Igor
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Igor's Avatar 03 Ruj 2018 16:12 #3 od Igor
Replied by Igor on topic Jig glave

zeusfaber napisao:

Igor napisao: Ljudi jel netko zna gdje bi se mogle nabaviti tube jig glave ili poznaje nekoga tko ih radi??

Koje gramaže ti trebaju? Tube je jig glava gdje je olovo unutar silikonca?

Da, planiram probati raditi silikonce sa olovom unutar silikonca, da vani bude vidljiva samo ribica.
Pa treba mi npr. 10, 15, 20 gr. možda koji manji ili veći. Ono što sam gledao na ebayu je sve malo tipa 3-4 gr i udice izgledaju kao da bi ih izravnala riba od 10dkg.

Molimo prijavite se

Više...
oki270's Avatar 04 Ruj 2018 11:02 #4 od oki270
Replied by oki270 on topic Jig glave

Igor napisao: Koje gramaže ti trebaju? Tube je jig glava gdje je olovo unutar silikonca?
Da, planiram probati raditi silikonce sa olovom unutar silikonca, da vani bude vidljiva samo ribica.
Pa treba mi npr. 10, 15, 20 gr. možda koji manji ili veći. Ono što sam gledao na ebayu je sve malo tipa 3-4 gr i udice izgledaju kao da bi ih izravnala riba od 10dkg.

Generalno je tesko pronaci tako nesto gotovo a da budu i pogodjena gramaza i kvalitetne udice. Ne kazem da ih nema ali trazio sam ih svojevremeno i nisam nasao. Ako mislis raditi vecu seriju 100+ onda jig glave ima smisla raditi sam.

Kako mislis lijevati silikonce (naravno samo tlacni lijev dolazi u obzir)? Od kakvog silikona i u kakav kalup?

Molimo prijavite se

• Igor
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Igor's Avatar 04 Ruj 2018 12:14 #5 od Igor
Replied by Igor on topic Jig glave

oki270 napisao: Generalno je tesko pronaci tako nesto gotovo a da budu i pogodjena gramaza i kvalitetne udice. Ne kazem da ih nema ali trazio sam ih svojevremeno i nisam nasao. Ako mislis raditi vecu seriju 100+ onda jig glave ima smisla raditi sam.
Kako mislis lijevati silikonce (naravno samo tlacni lijev dolazi u obzir)? Od kakvog silikona i u kakav kalup?

Znam da je teško. Našao sam na ebayu u americi ali je shiping pet puta skuplji od samih jig glava. Ne planiram raditi seriju veću od 100 komada, radit ću za svoje potrebe.
Što se tiče same izrade, tek krećem raditi prototipe ribica od drva da mogu napraviti kalupe. Kalupe ću raditi od silikona za kalupe. Varalice ću raditi od plastisola.
Naravno radit ću metodom pokušaja i pogrešaka :P :woohoo:

Molimo prijavite se