"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Replike najlovnijih varalica

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ceco's Avatar 31 Svi 2019 11:49 #161 od Ceco
Replied by Ceco on topic Replike najlovnijih varalica
Odlično, uzeti ću za idući godišnji još koju od njih da popunim boje i nadati se da riba bude radila. Možda su udice lošije pa je bilo skidanje a to lako i jeftino možeš riješiti.

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ceco's Avatar 22 Lip 2019 14:47 #162 od Ceco
Je li tko uzimao orginal pribor sa Alija?
Vidim da imaju na akciji dosta Penn i Daiwa rola koje su čak i 500kn jeftinije nego u nas.

Molimo prijavite se

Više...
Zdenko's Avatar 22 Lip 2019 18:27 #163 od Zdenko
Replied by Zdenko on topic Replike najlovnijih varalica
Kod nas je sve preskupo. I za ovo preko Alija moras platit PDV,Carinu itd. Role se najbolje isplate preko Nordfishinga.

Rogi ribaru !

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ceco's Avatar 22 Lip 2019 19:40 #164 od Ceco

Zdenko napisao: Kod nas je sve preskupo. I za ovo preko Alija moras platit PDV,Carinu itd. Role se najbolje isplate preko Nordfishinga.

Nažalost nema je za kupiti. A ovi imaju i warehouse u Španjolskoj i sl. pa ne bi trebalo ne bi trebalo biti extra davanja. 900kn za jedan Saltist mi je super cijena

Molimo prijavite se

Više...
bzing's Avatar 22 Lip 2019 22:14 #165 od bzing
Replied by bzing on topic Replike najlovnijih varalica
Ovisi koji Saltist.
Prije je 1.100 - 1.200 kn pristojna cijena jer ta "kineska skladišta u europi" znaju biti nepostojeća.
Svakako provjeri tko to prodaje jer ima svakakvih iskusktava.
Imaš par stranica koje ocjenjuju prodavače npr: www.trustpilot.com/

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ceco's Avatar 23 Lip 2019 10:36 #166 od Ceco
Trenutno je 1080kn za veličinu 5000 Saltist preko koje meni i ne treba, plus dodatni popust 15% preko ove Honey aplikacije...
Kod nas je 1500kn najjeftiniji a na Nordsfishing ga uopće nema u ponudi, čak naš Maguro ima dosta Daiwa jeftinije nego oni.

Molimo prijavite se

• Igor
  • Igor's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Igor's Avatar 26 Lip 2019 14:48 - 26 Lip 2019 14:58 #167 od Igor
Replied by Igor on topic Replike najlovnijih varalica
Evo prijavak, bio par dana na moru i na jigove ništa, ali zato silikonci ubijaju. Lovio sam s onom kopijom fiiisha i ovima

Kopiju fiiisha mi poslali broj premale, ali su radili ludilo, bilo je i riba i padanja i svega. Razvalilo mi silikonce. Kad sam ostao bez njih sam se prebacio na ove druge sa običnom jig glavom od 6 g i ista stvar.
Toplo preporučujem silikonce, brancini su ludi za njima. Nisu kapitalci, ribe su od 35-40cm

Zadnja izmjena: 26 Lip 2019 14:58 od Igor.
Hvala: Zdenko, Baćo68, Ando, Ceco, rogi

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
B_'s Avatar 26 Lip 2019 21:55 #168 od B_
Replied by B_ on topic Replike najlovnijih varalica
Jel ovo nocni ribolov ili po danu? Ja na silikonce lo danu znam uloviti jedino male kjerne, ostalo nista. U biti, vrlo mi je dosadan taj lov silikoncima, mozda zato jer mi je to sve presporo nekako...

Molimo prijavite se

• Igor
  • Igor's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Igor's Avatar 27 Lip 2019 00:11 #169 od Igor
Svi su pali nakon zalaska sunca.

Molimo prijavite se

Više...
Zdenko's Avatar 27 Lip 2019 16:42 #170 od Zdenko
Replied by Zdenko on topic Replike najlovnijih varalica

Igor napisao: Evo prijavak, bio par dana na moru i na jigove ništa, ali zato silikonci ubijaju. Lovio sam s onom kopijom fiiisha i ovima

Kopiju fiiisha mi poslali broj premale, ali su radili ludilo, bilo je i riba i padanja i svega. Razvalilo mi silikonce. Kad sam ostao bez njih sam se prebacio na ove druge sa običnom jig glavom od 6 g i ista stvar.
Toplo preporučujem silikonce, brancini su ludi za njima. Nisu kapitalci, ribe su od 35-40cm

Koje su velicine ti silikonci I gdje si ih kupio? Hvala na odgovoru.

i

Rogi ribaru !

Molimo prijavite se

• Igor
  • Igor's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Igor's Avatar 27 Lip 2019 18:22 #171 od Igor

Zdenko napisao:
Koje su velicine ti silikonci I gdje si ih kupio? Hvala na odgovoru.

i

www.aliexpress.com/item/32993698883.html...356.2.4c4813c6VevU6S

www.aliexpress.com/item/32773283627.html...356.2.33a66c14DlQede
Hvala: Zdenko, Ando

Molimo prijavite se

• Ando
  • Ando's Avatar
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
Ando's Avatar 28 Lip 2019 15:54 #172 od Ando
Replied by Ando on topic Replike najlovnijih varalica
Bravo za ulove!!!
Može neka slika montaže olova na te silikonce ili opis hvala!

Molimo prijavite se

• Igor
  • Igor's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Igor's Avatar 28 Lip 2019 18:53 #173 od Igor
Ova kopija fiiisha je već namontirana na jig glavu. A ovog drugog sam montirao na običnu jig glavu:
Hvala: Ando

Molimo prijavite se

• rogi
  • rogi's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
rogi's Avatar 16 Srp 2019 19:34 #174 od rogi
Replied by rogi on topic Replike najlovnijih varalica
Evo došle i meni nove igračke s Hunt House-a
Na ovim većim voblerima se zbilja čini da su VMC trokuke kako i reklamiraju na aliexpress-u.

Hvala: Ceco

Molimo prijavite se

Više...
BlackMarlin's Avatar 16 Srp 2019 21:09 #175 od BlackMarlin
Kada ćeš ih isprobati? Ja isto imam na wish listi ove iglice i kopije tms-a.
Koliko grama su ti gornje dvije?
Totalno me zanima kakav rad imaju u usporedbi s originalima. Puno ekipe tu kupuje, a malo informacija ima o iskustvima na vodi (osim s jigovima)

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
B_'s Avatar 17 Srp 2019 09:24 #176 od B_

BlackMarlin napisao: Kada ćeš ih isprobati? Ja isto imam na wish listi ove iglice i kopije tms-a.
Koliko grama su ti gornje dvije?
Totalno me zanima kakav rad imaju u usporedbi s originalima. Puno ekipe tu kupuje, a malo informacija ima o iskustvima na vodi (osim s jigovima)

Ja sam napisao iskustva za kopije TMS-a 175, prezadovoljan sam. Ocjena 9 od 10 ako je original 10. Vec smo imali mozda 7-8 ulova skarama na kako mi kazemo kineze. Sve je na visokoj razini, od kvalitete izrade, preko dometa zabacaja i samog rada varalice.

Rogi, ti nam daj dojam rada kopija bay ruf manica i tih iglica na vrhu slike. ;)

Molimo prijavite se

• rogi
  • rogi's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
rogi's Avatar 17 Srp 2019 11:44 #177 od rogi
Replied by rogi on topic Replike najlovnijih varalica
Evo prvo malo tehnikalija :)

1. Iglice su 140mm, 18g (slow sinking) i 30g (fast sinking). Boja je nekakva perla bijela s laganim odbljeskom plave što se na prvu ne skuži. Izgled, osjećaj u ruci i završna obrada su po meni 9.5/10. I jedna i druga lete kao projektili i čini mi se da lijepo lelujaju u moru i pri sporom i pri bržem povlačenju.

2. Vobleri su 175mm, 24.5g. Završna obrada mrvicu lošija od ostalih varalica koje sam naručio (ali i dalje bi rekao 8.7/10 :lol: ), imaju najkvalitetnije trokuke (što ne znači da na ostalima trokuke ne valjaju, opisati ću situaciju s kopijom manica niže). Unutra su klizna olova tako da isto masu lete, rad im je odličan, lijepo se valjaju u moru.

3. Kopije manica su 99mm, 18.5 grama. Završna obrada 10/10, po meni najbolja od svih varalica koje sam uzeo. Isto super lete i što se tiče rada ne vidim razliku između originala (nisam ga imao jučer sa sobom, ostao mi je u drugoj kutiji ali ću danas ili sutra uzeti i jednu i drugu varalicu pa detaljnije usporediti). Što se tiče trokuka jučer sam slučajno zakačio jednu stijenu u plićaku i uspio sam nekako osloboditi varalicu nakon dosta potezanja i mijenjanja pozicije, na način da se trokuka iskrivila. Ali zbilja sam čupao kao sivonja, tako da mislim da su trokuke više nego čvrste da izdrže ribe koje će se kačiti na njih i ne vidim potrebu da ih se mijenja.

Što se tiče ulova, 2 i pol sata sam bacao i isprobao sve varalice ali nula bodova :)
Hvala: B_, Ceco

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ceco's Avatar 17 Srp 2019 19:58 #178 od Ceco
Što se tiče udica VMC udice su poznate po tome da se daju iskriviti ali da ne pucaju.

Molimo prijavite se

Više...
Marko123's Avatar 31 Srp 2019 11:53 #179 od Marko123
Pozdrav, ne znam dali ovo pitanje dode ovdje ali pitam da ne otvaram novu temu bezveze. Zanima me dali ima neke ogromne razlike izmedu npr. Rapale i ovih kineskih varalica sa ebay-a gdje ima za 12$ uzeti 10 komada dok je rapala oko 100kn?

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
B_'s Avatar 31 Srp 2019 18:10 #180 od B_
Za Rapalu ne znam, ali recimo DUO 175 ima sasvim dobru repliku za 30-tak kuna, dok original kosta 150. Probaj narucit pa ces vidjeti, pa onda nama ovdje daj recenziju varalice. Procitaj malo ovu temu pa ces vidjeti sto valja a sto ne...
Hvala: Marko123

Molimo prijavite se