"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Replike najlovnijih varalica

• B_
  • B_'s Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
B_'s Avatar 30 Ožu 2019 10:01 #61 od B_
Replied by B_ on topic Replike najlovnijih varalica
Ceco jedno bitno pitanje koje sam vec djelomicno postavio, ali da budemo sigurni koako rijesiti problem. Vidim da si narucio od svake boje po 1 komad. Kad ja tako stavim za svaki komad nabiju 3 i nesto dolara shipinga. Kako si postigao da ti to racunaju kao jednu narudzbu, tj 1 paket jer tada shiping gotovo da eksponencionalno opada s obzirom na broj komada. Npr na 1 komad shiping je 3,5 dolara, a na 4 oko 4 i pol dolara. Vec si odgovorio da kontaktiram trgovca, da li si ti to tako napravio pa ti je on poslao kao 1 paket? Da li to napravis prije nego narucis i kako ti onda to on oblikuje kroz kosaricu? Puno trazim znam 😀

Jer ovi tvoji jigovi su mi nekako najprivlacniji, a i dolaze sa asistom i trokukom.

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Ceco's Avatar 30 Ožu 2019 13:52 #62 od Ceco
Replied by Ceco on topic Replike najlovnijih varalica
Ja kad sam uzimao bio je samo shipping za najskuplju varalicu. Uzeo sam još kod par trgovina različitih jigova. Konačno mi je košarica trebala biti oko 200kn sa popustom sam došao na nekih 140 i nešto za sve. Imaš jako slične onim mojima gore na linku za free shipping, koštaju oko 1.6 $.
Preko poruka se može dosta pregovarati pogotovo ako ti šalje sve u jednom paketu. Napišeš mu da bi želio kod njega uzeti taj veći broj varalica ali da ti je ukupni shipping prevelik i može li ti izaći u susret.

Zeusfaber je danas trebao ići na more sa Kinezima pa čekamo njegov osvrt.

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk
Hvala: B_

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Ceco's Avatar 30 Ožu 2019 14:10 #63 od Ceco

BlackMarlin napisao: Znači, kopije s aliexpressa su ok? Nema neke razlike u akciji od originala?
Pretpostavljam samo da treba odmah mijenjati udice, ako ih uopće šalju s jigovima.
Mene zanimaju slow jigovi i inchiku.

Na ovim super jeftinim oko 1$ udice su obično lošije. Na ovima od allblue i sl. sa cijenom oko 3.5$ budu čak i jako dobre. Ali iskreno na većim modelima bi promijenio jer ne bi želio izgubiti neku dobru ribu zbog pucanja. Čak sam znao mjenjati na orginalima udice sa Wobblera, jerk minow i sl.

Evo akcije ovog jedong allblue jiga

Molimo prijavite se

Više...
BlackMarlin's Avatar 31 Ožu 2019 13:00 #64 od BlackMarlin
Dobro, gdje je Zeusfaber? :P
Jel rade ti kineski jigovi ili da ne trošimo pare?
Jutros sam popušio DUO Larusa pa moram nešto kupiti da ublažim bol u duši
Hvala: B_, Ceco

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Ceco's Avatar 31 Ožu 2019 18:18 #65 od Ceco

BlackMarlin napisao: Dobro, gdje je Zeusfaber? :P
Jel rade ti kineski jigovi ili da ne trošimo pare?
Jutros sam popušio DUO Larusa pa moram nešto kupiti da ublažim bol u duši

Nadamo se da mu vikend bude uspješan... Pa da padne koja dobra na Kineza 🐟

Molimo prijavite se

Više...
Dizajn's Avatar 01 Tra 2019 10:27 - 01 Tra 2019 10:27 #66 od Dizajn
Replied by Dizajn on topic Replike najlovnijih varalica
Čitam malo ove postove i jedna mi stvar nije jasna.

Ja, npr, za shore jigging imam Savage gear 274 cm 60-120 g koji košta cca 500kn.
( nebitno, rola je okuma azores 5500) .

Kroz forum i mnoge teme obrađene, netko tko ima štap od 700€, 800 ili više Eura, tvrdi da su dobri i ovi jeftini štapovi ali skupi su puno bolji jer se osjete 'finese'. ( svejedno da li je štap za spin, lignje ili jigging ) I onda na te skupe štapove koji osjete finese npr Zenaq sa Saltiga ili Stella rolama idu kineske varalice i jigovi od par kuna?
Koji je smisao?
Zadnja izmjena: 01 Tra 2019 10:27 od Dizajn.
Hvala: bzing, Ceco

Molimo prijavite se

Više...
bzing's Avatar 01 Tra 2019 10:35 #67 od bzing
Replied by bzing on topic Replike najlovnijih varalica

Dizajn napisao: Čitam malo ove postove i jedna mi stvar nije jasna.

Ja, npr, za shore jigging imam Savage gear 274 cm 60-120 g koji košta cca 500kn.

Kroz forum i mnoge teme obrađene, netko tko ima štap od 700€, 800 ili više Eura, tvrdi da su dobri i ovi jeftini štapovi ali skupi su puno bolji jer se osjete 'finese'. ( svejedno da li je štap za spin, lignje ili jigging ) I onda na te skupe štapove koji osjete finese npr Zenaq sa Saltiga ili Stella rolama idu kineske varalice i jigovi od par kuna?
Koji je smisao?

Dobraaaaaaaaaaaaaaa:like:

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Ceco's Avatar 01 Tra 2019 11:02 #68 od Ceco

Koji je smisao?

Ja imam sličan set samo je kod mene BG 5000 i Savage Gear 1dfr Shore Jigging 40-80g.
Ja sam iskreno ostao i više nego zadovoljan sa kopijama Fiiish Black Minowa.
Jeftinije su i do 3x a rade savršeno kao orginal. Prije kad bi mi riba odgrizla minow bio sam lud jer sam izgubio 60-100 kn...
Da ne govorim dan kad bi našao sve živo u vodi osim ribe.
Sad kad ode ne žalim više toliko kao prije a imam jednako dobru varalicu za super cijenu. Početnik sam u shore jigging tehnici i izgubit jeftinog Kineza mi neće biti problem kao da bacam jigove od 60-100kn dok vidim jesam li i dalje za to.
Zeusfaber je uzeo iz znatiželje kopije najlovniji jigova i veli da su ga i više nego ugodno iznenadili te da će samo iz sigurnosti mjenjati udice na većim.
Ja to svakako radim na svim varalicama pogotovo od Savage Gear... Jbg ako mogu imati isto za 3x manje love ići ću na to.
Mana ovakih kupnji mi je obično samo čekanje istih.

Hvala: B_, frane_mkd

Molimo prijavite se

Više...
BlackMarlin's Avatar 01 Tra 2019 11:05 #69 od BlackMarlin

Koji je smisao?

Prvo, štapove i role ne gubiš kao jigove :)

Ja osobno ne bih uzimao kineske varalice, možda sam u krivu ali mislim da je neke varalice i njihovu akciju teško iskopirati i nuditi za par kuna. Kažem, možda se varam, ali tako sam si posložio u glavi i dok ne vidim dokaze držim se toga da nema kineza koji je dobar ko Malice 130.

Što se jigova tiče, ako se pokažu dobri, zašto ne? Jigovi se relativno lako gube ako si stalno na dnu i cifra se brzo skupi. Recimo ideš mjesečno u ribolov 10 puta, izgubiš 5 jigova po cca 100kn, u godinu dana si posijao na jigove koliko košta jedan skuplji Zenaq model.

I nije da su kinezi par kuna. Jeftiniji su 2-3 puta, ali nije sad da je neki jig 100kn u Maguru, a 2kn kod Kineza. Osim ako baš gledaš najjeftinije, a to je vjerojatno ipak dosta lošije od originala.
Ako je kinezu akcija dobra kao originalu, ja ću ga naručiti. Ako ljudi kažu da je lošiji, zaobići ću.

Neke stvari se isplate, neke ne. Imam kutiju za varalice od 199kn i kutiju od 56kn. Kad vidim ovu skuplju, žao mi je novaca. Ali eto, smuvali me na prepad u dućanu. Mlad, zelen...što ćeš.
Ali kad uzmem saltigu u ruke, niš mi nije žao. I sretan sam jer sam je našao na akciji 25% pa sam nadoknadio ako niš tu glupu kutiju za varalice koja je kako ispada, ustvari neka kutija za assist udice, a ja u njoj držim velike varalice.
Joj muko.

I da se razumijemo, ne lovi zenaq više ribe, ali muška djeca vole igračke i eto :)

A pošto se oko skuplje opreme kod nas odmah diže bura zbog cijene i "nepotrebnosti", moj stav je da svaka bena ima svoje veselje. Moje veselje su ribe. Većina pušača doslovce popuši jedan Zenaq i Saltigu u godinu i pol dana, i stalno plaču da nemaju novaca a puše 20 godina po kutiju dnevno :P
Hvala: B_, Ceco

Molimo prijavite se

Više...
Dizajn's Avatar 01 Tra 2019 11:25 #70 od Dizajn
Ja ne dižem nikakvu buru.
I podrazumjeva se da se varalice gube više nego štapovi. ( Osim ako ideš na lokaciju gdje sa jednim krivim korakom se gubi i štap i noga )
Slažem se da i čovjek mora imati nešto u čemu uživa u životu.
Sve stoji.
Ali ako netko npr potroši 10.000 kn za štap i rolu zašto kupiti kopiju varalice od 30 ili 50 kuna umjesto onu od 100 kuna ( ako je cijena trećina ili polovina) koja je provjerena i originalna i ima originalan rad? Pitanje se odnosi manje na silikonce a više na sve ostalo?

Da li se može iskoristiti prednost vrhunskog štapa sa jeftinom kopijom varalice?

Molimo prijavite se

Više...
bzing's Avatar 01 Tra 2019 11:38 #71 od bzing
Izvjesno je da netko može napraviti i jeftinu kopiju štapa.

O rolama da ne pričam.

Slavni Spro RedArc je klon Ryobi Zauber role, dapače se sve rade na istom mjestu a naručitelj bira ime.
Istu rolu prodaju i Tubertini pa čak i PENN samo pod drugim imenom.
Hvala: Ceco

Molimo prijavite se

Više...
Dizajn's Avatar 01 Tra 2019 12:16 #72 od Dizajn
To bih razumio. Uštedio si na štapu pa štediš i na varalici.

Molimo prijavite se

Više...
bzing's Avatar 01 Tra 2019 12:28 #73 od bzing

Dizajn napisao: To bih razumio. Uštedio si na štapu pa štediš i na varalici.

A nje baš da se vlasnici ovih skupih štapova razbacuju Megabass varalicama....
Ispast će da se zezamo s ozbiljnim ljudima a nije mi to namjera....ja svakako ne zaslužujem ništa skuplje od 100€ obzirom kako se odnosim prema opremi (drndanje po betonu i stinama, neodržavanje, odsustvo svake nježnosti i pričanja uspavanki...itd).
Hvala: Igor, Ceco

Molimo prijavite se

• Igor
  • Igor's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Igor's Avatar 01 Tra 2019 13:38 #74 od Igor
Replied by Igor on topic Replike najlovnijih varalica

bzing napisao:

Dizajn napisao: To bih razumio. Uštedio si na štapu pa štediš i na varalici.

A nje baš da se vlasnici ovih skupih štapova razbacuju Megabass varalicama....
Ispast će da se zezamo s ozbiljnim ljudima a nije mi to namjera....ja svakako ne zaslužujem ništa skuplje od 100€ obzirom kako se odnosim prema opremi (drndanje po betonu i stinama, neodržavanje, odsustvo svake nježnosti i pričanja uspavanki...itd).

Bome niti ja :-)

Molimo prijavite se

Više...
BlackMarlin's Avatar 01 Tra 2019 14:07 #75 od BlackMarlin
Mislim da smo sišli s teme pomalo :)

Dakle, mene zanima jesu li ti kineski jigovi dobri kao i originali?
Kako vidim, Zeus ih je jedini do sada stigao isprobati. Ja bih naručio par komada za slow jigging.

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Ceco's Avatar 01 Tra 2019 14:25 #76 od Ceco

BlackMarlin napisao: Mislim da smo sišli s teme pomalo :)

Dakle, mene zanima jesu li ti kineski jigovi dobri kao i originali?
Kako vidim, Zeus ih je jedini do sada stigao isprobati. Ja bih naručio par komada za slow jigging.

Baš to.
Tako ovaj gore black minow prolazi kao ravnopravan orginalu od Fiiisha.
Baš me zanima jesu ove njegove na razini.

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
B_'s Avatar 01 Tra 2019 15:01 #77 od B_
Replied by B_ on topic Replike najlovnijih varalica
Ovako je moje misljenje. Ne bih nikad kupio kineski vobler za par kuna jer ne vjerujem da moze zamijeniti original u potpunosti. Pogotovo mislim na domet zabacaja i na fini rad. Radije bih 1 original DUO TMS nego 20 solidnih kopija. Ali kod jigova sam potpuno drugog misljenja. Mislim da je iznimno jednostavno kopirati kalup i izliti metal za napraviti gotovo istu varalicu. Druga je stvar kvalitete boje i udica. A jos k tome jigovi su nesto sto se jako lako gubi, a ne mogu se sjetiti kad sam zadnji put izgubio vobler. Znaci jigovi i silikonci kopije DA, vobleri definitivno NE.
Hvala: Igor, Ceco, rogi

Molimo prijavite se

Više...
BlackMarlin's Avatar 01 Tra 2019 16:36 #78 od BlackMarlin
Istog smo mišljenja u potpunosti

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Ceco's Avatar 02 Tra 2019 08:17 - 02 Tra 2019 19:59 #79 od Ceco
Ja sam čak i sa woblerima imao sreće. Ali ja njih koristim i za slatke vode pa ih puno češće znam i gubiti.
Razlika između poznatih marki i boljih sa neta je oko 2x do 50%.
Ali uvijek imam originale kod sebe kad mi teren bude ok.
Čak sam imao super izbačaje i lovnost dok većinom mana budu udice koje mjenjam.
Na kraju sve su varalice u 90% slučajeva Made in China samo su neke original a druge ne 😄
Čak ti veći trgovački lanci uzmu na veliko od poznatih brendova iste varalice koje onda tvornica samo rebrendira za ove.
Super stvar kod poznatih brendova poput Rapale je što svaku baš svaku varalicu zasebno testiraju prije pakiranja i zato dobijemo super proizvod na kraju.
Ali opet samo otišli sa teme uglavnom za nas koji nemamo baš love da možemo imati hrpu orginala slobodno podijelite tu nešto što ste našli da je dobro kao i orginal.
Black Minow je na toj listi gdje je potpuno ravnopravan orginalu sad još čekamo mišljenja naših Shore Jigging majstora o ovim jigovima.

Zadnja izmjena: 02 Tra 2019 19:59 od Ceco.

Molimo prijavite se

Više...
zeusfaber's Avatar 02 Tra 2019 20:14 - 02 Tra 2019 20:16 #80 od zeusfaber
Evo me ljudi. Sorry na čekanju, dosta je obvz pa ne stignem napisati nešto opširno i suvislo :lol:

Dakle. Ono što mogu zaključiti iz prvog ribolova s kineskim jigovima je da zapinju isto kao i originali :lol: Izgubio sam dva u prvom ribolovu, ali sam nakon ribolova promptno nadopunio košaricu. Lakše ti padne kad izgubiš jig od 20, a ne od 70kn. U principu, za tako nešto sam ih u početku i uzeo, za ispitivanje terena, balans u ruksaku, zafrkanciju i slično. Međutim, promijenio sam mišljenje. Usprkos tomu što nije bilo ulova, lažem, bio je jedan kanjac, čini se da su jigovi super! Najveći strah sam imao od kvalitete boje i zaštitnog premaza, ali čini mi se da nije ništa lošije od razvikane braće. Dio jigova je došao s assistovima i trokukama i čine se skroz solidni. Neke sam i sam naručio isto preko Ali-a i ugodno sam iznenađen kvalitetom. Za primjer, zakačio sam s Drag Metal Castom neku stijenu i potpuno, ali potpuno izravnao trokuku, bez neke pretjerane sile. Uspio sam je vratiti prstima. Pokušao sam isto na trokukama na ovoj 30g kopiji i nisam uspio. Sad, koliko je to dobro ili loše, vrijeme će pokazati. Assist udice sam naručivao ovdje i moram priznati da to izgleda totalno dobro! Konkretno ovaj model za slow i ovaj model za općenito. Naručio sam ih još pa ćemo vidit.

Važno je napomenuti da riba nije nešto pretjerano aktivna. U tri ribolova nismo imali niti jedan jedini griz! Sve je nekako tromo i uspavano tako da nisam imao priliku napraviti pravi test. Kombinirali smo sve vrste jigova, nažalost bez uspjeha. Da se kratko vratim na ovu raspravu oko kineskih jigova, voblera i sl. Složio bi se s B_. Jig je komad olova i vrlo ga je lako kopirati, puno je jeftiniji od nama dostupne ponude i mislim da bi svi trebali imati par komada u ruksaku makar zbog onog što sam gore naveo, a to je ispitivanje terena i novih pozicija, pogotovo ako uzmemo u obzir da je shore jigging bez premca najzahtjevnija tehnika koja u odnosu na druge ribolovne tehnike ima vrlo nizak omjer uloženog i dobivenog. Oprema se gubi na dnevnoj bazi, troše se štapovi i role, gube se upredenice, jigovi i sve drugo. Pogotovo ako tek počinjete. Sve to košta i stoga je ovo super stvar. Ja sam kvalitetom zadovoljan, o ulovima ne mogu pričati jer ih još nemam ali imam dojam da će ih biti. Usput, prije mjesec dana je ulovljen luc od 12kg upravo na slow jig od 60g s Ali-a. Luc možda i nije adekvatan uzorak jer bi Primarius rekao da bi se on bacio i na cipelu :lol: Međutim... :whistle:
Zadnja izmjena: 02 Tra 2019 20:16 od zeusfaber.
Hvala: Igor, Ceco

Molimo prijavite se