"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Replike najlovnijih varalica

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Ceco's Avatar 02 Tra 2019 21:01 #81 od Ceco
Replied by Ceco on topic Replike najlovnijih varalica
Super :) ja čekam plaću pa ću se zanoviti. A kod domaće ću ekipe uzeti ostalo.
Ja sam ljetos uzeo i neke kopije woblera/ jerk minow koje su mi bile super lovne na štuku.
Ali kao što kažeš na luca tako i štuka jede sve u vodi.
Čuo sam se sa ovim iz allblue preko chata i vele da im dolaze drager i slim drager u većim gramažama kroz tjedan dana pa ću sačekati da nemam samo jigove do 30g nego i nešto veće.
Još jednom hvala za linkove.
Možda bi bilo super staviti na prvi post neki sticky isto tako na linkove od varalica kojima smo zadovoljni.
Tu smo se isto raspisali pa da ekipa lakše sve nađe.

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

• Igor
  • Igor's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Igor's Avatar 02 Tra 2019 21:11 #82 od Igor
Replied by Igor on topic Replike najlovnijih varalica
Ja sam isto naručio čudo jigova, ali i jig glave za silikonce i neke silikonce koji mi izgledaju skroz solidno.
Uzeo sam i nešto jig udica (ne gotove assist) pa ako će mi se svidjeti ću raditi assiste sam. Ma užas živi... 😂😂😂
I ruksak za opremu sam naručio, onaj preko jednog ramena.

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
B_'s Avatar 02 Tra 2019 23:06 #83 od B_
Replied by B_ on topic Replike najlovnijih varalica
Zeusfaber, jeste li vi ono bili na Prevlaci u nedjelju ujutro, negdje na pola poluotoka na vanjskoj strani? Vidio sam 3 covjeka kako pretezno jigaju. I nama isto kao da smo bacali u bunar, od zore pa do 10h, i ja takoder samo jednog kanjca na kopiju fisha od FTK. 😁

Jednostavno ribarska prognoza je bila katastrofalna, mjesec u zadnjoj fazi opadanja, oseka i visoki tlak zraka, more kristalno bistro zbog bure koja je puhala danima prije. Znaci uvjeti za uhvatit ribu najgori moguci, a za poci na ribanje fenomenalni zbog predivnog vremena i mirnog mora.

Mi smo isto bacali sve i svasta u nadi da ce kakav skaram u zoru ili kasnije luc naletit, ma ni vidili sitne ribe uz kraj nismo...

Molimo prijavite se

Više...
BlackMarlin's Avatar 03 Tra 2019 09:12 #84 od BlackMarlin

zeusfaber napisao: Assist udice sam naručivao ovdje i moram priznati da to izgleda totalno dobro! Konkretno ovaj model za slow i ovaj model za općenito. Naručio sam ih još pa ćemo vidit.

Zanima me vezano za ove assist udice za slow shore.
Ja naručujem ove jigove u veličini od 60g
s.click.aliexpress.com/e/cUsrUyWU
Koje udice da uzmem, 1/0 ili 2/0?

Molimo prijavite se

• Igor
  • Igor's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Igor's Avatar 03 Tra 2019 09:23 - 03 Tra 2019 09:24 #85 od Igor

BlackMarlin napisao:

zeusfaber napisao: Assist udice sam naručivao ovdje i moram priznati da to izgleda totalno dobro! Konkretno ovaj model za slow i ovaj model za općenito. Naručio sam ih još pa ćemo vidit.

Zanima me vezano za ove assist udice za slow shore.
Ja naručujem ove jigove u veličini od 60g
s.click.aliexpress.com/e/cUsrUyWU
Koje udice da uzmem, 1/0 ili 2/0?

Po meni 1/0, ne samo zbog širine udice, nego zbog duljine assist line-a, da ti udice ne bi došle prenisko. Jig ti je kratak 7.3 cm.
Zadnja izmjena: 03 Tra 2019 09:24 od Igor.

Molimo prijavite se

Više...
BlackMarlin's Avatar 03 Tra 2019 09:32 #86 od BlackMarlin
Upravo me to malo mučilo, da ne budu prenisko

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Ceco's Avatar 03 Tra 2019 12:23 - 03 Tra 2019 13:54 #87 od Ceco
Zaboravio sam napisat kad uzimate na AliExpress iz dućana kao Allblue bacite follow na samu trgovinu i kupujte preko mobitela. Zbog nekog razloga uštede mogu biti do 20%

I ja koristim Honey Dodatak (radi za skoro sve webshopove) pa preko Chroma ili FireFox-a nađem najmanju cijenu poslije taj kod unesem na mobitelu u app ako kupujem preko Alija/Ebaya/Amazona

Je da je i ovako jeftino ali ako mi može ostati za još koji set zašto ne :=)

Zadnja izmjena: 03 Tra 2019 13:54 od Ceco.
Hvala: Igor, sasac

Molimo prijavite se

• Igor
  • Igor's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Igor's Avatar 09 Tra 2019 21:51 - 10 Tra 2019 05:47 #88 od Igor
Evo stigli prvi jigovi i to u roku od 7 dana(možda ih je usput donijela kineska delegacija koja je stigla u RH)!!! :like: :woohoo:
Kopija jigpara po 7 kuna. Uživo puno bolje izgledaju nego na fotografiji

Zadnja izmjena: 10 Tra 2019 05:47 od Igor.
Hvala: Ceco

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Ceco's Avatar 09 Tra 2019 22:20 #89 od Ceco
Ti su kao i kod mene. Ja još čekam neke koje sam uzeo prije po trackeru je došlo u HR još prije tjedan dana 🤔. Ako se ne naučim sa ovih 50 - 60 komada onda odustajem od ove tehnike nakon ljeta.
🤣

Molimo prijavite se

• Igor
  • Igor's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Igor's Avatar 09 Tra 2019 22:22 #90 od Igor
Samo prebaci jigove 😂

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Ceco's Avatar 09 Tra 2019 22:36 #91 od Ceco
Meni su ovi Kinezi odgodili uporabu dostavljeni Kineza zbog posla. 😳
Ja sam uz svoje od Allblue dobio dva Wobblera tj. izgledaju kao površinci i dva seta assist udica kao mini silikon hobotnice samo mislim da je to za onu drugu tehniku ako se ne varam.
Ovdje moram povući kočnicu jer iako je jeftin Kinez nakupi se toga 😂 pogotovo ovako kad ih čekaš pa nisi ni svjestan koliko si toga uzeo.

P. S. Jel koga još zeza Tapatalk ili je baš tu do foruma?

Molimo prijavite se

Više...
sasac's Avatar 13 Tra 2019 12:28 - 13 Tra 2019 12:32 #92 od sasac
Replied by sasac on topic Replike najlovnijih varalica
Ova dva kineza gore nemaju veze s woblerima ma što kinez napisao,:lol: ovo je cista replika sakura naje, meni osobno jedno od većih razočaranja...na veliko hvaljena varalica, imao sam ju u 2 veličine i suspended i floating verziju, nisam imao ni praćenja. Wtd akcija se izvodi lagano, lijepo i daleko leti, jako jako oštre trokuke,završna obrada i farbanje su vrh ali moji brancini očito vole gumu više od plastike :dry:

ps. da li je netko našao kopiju max rapa?
Zadnja izmjena: 13 Tra 2019 12:32 od sasac.

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Ceco's Avatar 13 Tra 2019 15:43 - 13 Tra 2019 16:24 #93 od Ceco
Ja sam uzimao prošle godine... Nema ih više u ponudi. Bili su po svemu dobri osim što sam jednom morao sam ručno zaljepiti one otvore di mu idu držači za trokute jer je tu bilo malo praznine. (može voda ući čak i kod skupljih orginala se zna dogodit) Ali za 2 dolara su bili odlični. Nažalost izgubio sam oba sa ribom prošlu jesen pa ne mogu slikati. Imao sam mackerel i pink nešto boju.

HRK 16.52 25%OFF | 1Pcs Minnow Fishing Lure 13cm 15g Hard Wobbler Crankbait 3D Eyes Bait Artificial Trout Pike Carp Fishing Accessories M130
s.click.aliexpress.com/e/saGb3zq

Evo nešto slično.
Nažalost to nije ista trgovina di sam ja uzimao pa ne mogu reći više.
Allblue trgovina di smo uzimali jigove ima kvalitetne woblere i jerkbait varalice ali su u prosjeku 10-15 kn skuplje nego ostale.

I evo naletio sam na jednu varalicu dok sam tebi tražio koja mi ima super akciju i još k tome dok propada isto radi.
Jel netko zna čija bi ovo kopija trebala biti?

HRK 28.43 52%OFF | Kingdom Needlefish Lure Needle Stick Fishing Wobblers Sinking Lure Isca Artificial Fishing Gear Pencil Fishing Model 9504
s.click.aliexpress.com/e/W0YbM1w
Možete vidjeti u videu kako se ponaša pod vodom kad kliknete na slike.

Još jednom @Sasac ako nisi vidio u postu prije na aliexpress možeš tražiti pomoću slika. Tako samo ubaciš slike orginala i odmah tražiš što ti odgovara npr.

Zadnja izmjena: 13 Tra 2019 16:24 od Ceco.
Hvala: sasac

Molimo prijavite se

Više...
sasac's Avatar 13 Tra 2019 17:37 - 13 Tra 2019 17:38 #94 od sasac
Replied by sasac on topic Replike najlovnijih varalica
@Ceco naručujem ovog kineskog max rapa još neka radi ko original nitko sretniji od mene... btw tnx za informaciju vezanu za image search, vidio sam opciju ali nisam išao dublje u način kako funkcionira...
Što se tiče ove druge , nemam pojma šta bi to moglo biti...
Zadnja izmjena: 13 Tra 2019 17:38 od sasac.

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Ceco's Avatar 13 Tra 2019 18:01 #95 od Ceco
Samo kad dobiješ woblere provjeri im sastave jel imaju loše odrađeno ljepilo ili ne. Par kapi super ljepila ili silikona i miran si. Ja kopije obično koristim na slatkim vodama jer tamo često ostanem bez njih a ove kopije mi isto ribe hvataju. To je mana što su ove manje više strojno pravljenje pa svaka varlica ne prođe doradu kao npr orginal Rapala. ( ljudi se masovno žale na xxx cast Rapalu isto da nije na razini ostalih)
Pitao sam i @Zeusfabera za iglicu preko instagrama ali vjerojatno ne zna ni on.

Ma uzeti ću je jer sam baš takvu varalicu tražio po ovom viđenom u video opisu.

Hvala: sasac

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
B_'s Avatar 15 Tra 2019 16:30 #96 od B_
Replied by B_ on topic Replike najlovnijih varalica
Evo došlo i meni 30 kom od 3 različita proizvođača.. Moram priznat da izgledaju fenomenalno, sad kolika je kvaliteta izrade to ćemo tek vidjet... Naručio sam 20 onih kao i Ceco, ali od 40g. Naručio u 2 boje po 10 komada zbog jeftinije dostave, a onda poslao prodavaču da mi da od svake boje pokoji i stvarno su poslali. Znači najeftinije bi čovjek prošao da naruči jedne boje 20 komada, a onda da u izravnoj komunikaciji sa prodavateljem zatraži da mu pošalju od svih boja pokoji jig.

Molimo prijavite se

• Igor
  • Igor's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Igor's Avatar 15 Tra 2019 16:48 #97 od Igor
Ajde javi kad probaš ovog dugačkog rozog sa prve slike, baš me zanima kako radi. Mislio sam se hoću ili neću ga naručit i na kraju nisam, jer sam naručio previše svega :-)

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Ceco's Avatar 15 Tra 2019 16:52 #98 od Ceco
Imamo željeza da glava boli :)
Sad neka i bude bar koja dobra riba.
🐟 Meni je došla obavijest danas da mi je paket u ZG pa se nadam sutra dostavi.
Ja ću se držati najvjerojatnije ovog allblue dućana ako dođe sutra dostava jer mi je 8 dana čekanja super brzo.
Npr. Čekam jednu pošiljku koju sam naraučio još prije Zeusfabera i tek vele ako ne dođe do 1.5 da mogu tražiti povrat.

Super vidim da si još dobio nekih sitnih darova.
👌

Molimo prijavite se

• Igor
  • Igor's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Igor's Avatar 15 Tra 2019 17:00 #99 od Igor

Ceco napisao: Imamo željeza da glava boli :)
Sad neka i bude bar koja dobra riba.

Ako se dobro sjećam ti loviš na Makarskom području, pa ako ništa nalovit ćeš se bar paukova koliko ih u životu vidio nisi. :lol:
Pričam iz osobnog iskustva :-D

🐟 Meni je došla obavijest danas da mi je paket u ZG pa se nadam sutra dostavi.
Ja ću se držati najvjerojatnije ovog allblue dućana ako dođe sutra dostava jer mi je 8 dana čekanja super brzo.

I meni javilo da je stiglo u lokalnu poštu, tako da očekujem sutra allblue :-)

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Ceco's Avatar 15 Tra 2019 19:44 #100 od Ceco
Ako bude i samo jedan to će mi biti prvi.
Iskreno do prije dvije godine sam vadio hrpu glavoča i guštera na ješku i uvijek kidao udice misleći da je to pauk :oops:
Na ovom kraju di lovim baš bude hrpa ovih "baba" kako ih je lokalni zovu i kad ronim uvijek sam ih izbjegavao da ne nagazim. Da bi na kraju saznao da je kriva riba. Doslovce njih i onih mini škarpina oko 15cm ima hrpa. Kad sam uhvatio prvog mahi mahi sa obale mislio sam da je i to otrovno zbog jarke boje i ružne face :whistle:
Kako kod nas dolje kažu: Koga je zmija grizla i guštera se boji
Tako sam i naletio na ovaj forum tržeći slike morskih riba :)
Hvala: Igor

Molimo prijavite se