"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Skosavice

• frkachu
  • frkachu's Avatar Autor teme
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
frkachu's Avatar 21 Kol 2015 10:09 #1 od frkachu
Skosavice was created by frkachu
Primjetio sam da skosavice imaju oznaku 2,5, 3, 3,5 i slično pa ako mi netko može objasniti o čemu se tu radi, o dužini u inchima, težini nekoj?
I kakve su to 40-50 grama skosavice, kad se one koriste?

Molimo prijavite se

Više...
pepsi's Avatar 21 Kol 2015 18:32 #2 od pepsi
Replied by pepsi on topic Skosavice
Neznam ni sam,inci nisu jer bi velicina 2,5 bila oko 6,5 cm a ove moje cu 10 cm duge tako da je to valjda neki standard za velicinu nevezan za mjerne jedinice nego cisto velicina i tezina,mozda grijesim nezz,a ove od 40,50 g se vuku po dnu bez dodatnih otezanja kad se recimo kaicem pustas niz korenat. :blink:

daj čovjeku ribu i jest će JEDAN DAN,nauči čovjeka da lovi ribu i lovit će je CIJELI ŽIVOT

Molimo prijavite se

Više...
zeusfaber's Avatar 21 Kol 2015 19:00 #3 od zeusfaber
Replied by zeusfaber on topic Skosavice
To ti je kao u tenisu 15, 30, 45, deuce :lol:
Hvala: dalmatino, pepsi

Molimo prijavite se

Više...
dalmatino's Avatar 26 Kol 2015 15:03 #4 od dalmatino
Replied by dalmatino on topic Skosavice
Hahaha.

Možda je neka oznaka za težinu u nekoj japanskoj mjernoj jedinici :cheer:

Molimo prijavite se

Više...
Manta's Avatar 27 Kol 2015 21:01 #5 od Manta
Replied by Manta on topic Skosavice
Malo sam se i ja zainteresirao za te oznake veličina i evo što sam uspio pronaći. mada piše da ima odstupanja od proizvođača do proizvođača.

Size
Length (mm - in)
Weight (gram - oz)

size 1.8
54 mm - 2 1/8" inch
5 gm - 3/16 oz

size 2.5
70 mm - 3" inch
11 gm - 3/8 oz

size 3.0
90 mm - 3 9/16" inch
16 gm - 9/16 oz

#3.5
105 mm - 4 1/8" inch
19 gm - 5/8 oz

#4.0
120 mm - 4 3/4" inch
25 gm - 7/8 oz

Mjeri se od početka tijela skosavice iza ušice gdje se kači pa do kraja tijela gdje je spoj tijela sa krunicama.Težina varira ovisno o modelu, Shallow, deep, ili basic.

Nikad nije kasno dok ne bude prekasno.

Molimo prijavite se

Više...
Posejdon79's Avatar 01 Ruj 2015 11:25 #6 od Posejdon79
Replied by Posejdon79 on topic Skosavice
Hvala Manta, zanimljivo skroz :)

Je li itko ikad lovio s brojem 4? :lol:

Molimo prijavite se

• frkachu
  • frkachu's Avatar Autor teme
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
frkachu's Avatar 24 Ruj 2015 16:23 #7 od frkachu
Replied by frkachu on topic Skosavice

Manta napisao: Malo sam se i ja zainteresirao za te oznake veličina i evo što sam uspio pronaći. mada piše da ima odstupanja od proizvođača do proizvođača.

Size
Length (mm - in)
Weight (gram - oz)

size 1.8
54 mm - 2 1/8" inch
5 gm - 3/16 oz

size 2.5
70 mm - 3" inch
11 gm - 3/8 oz

size 3.0
90 mm - 3 9/16" inch
16 gm - 9/16 oz

#3.5
105 mm - 4 1/8" inch
19 gm - 5/8 oz

#4.0
120 mm - 4 3/4" inch
25 gm - 7/8 oz

Mjeri se od početka tijela skosavice iza ušice gdje se kači pa do kraja tijela gdje je spoj tijela sa krunicama.Težina varira ovisno o modelu, Shallow, deep, ili basic.

tako je
gledam yamashitin katalog i dužine su kako si naveo, razlika je u težini ovisno o modelu, odnosno ima modela s različitim težinama
Hvala: Fanatik

Molimo prijavite se

Više...
Manta's Avatar 11 Lis 2015 20:40 #8 od Manta
Replied by Manta on topic Skosavice
Jel netko lovi sa veličinom 1.8 ili 2? Imam tri od yozurija veličina 1.8 i par komada od zebka veličina 2. Ove dvojke znaju upisat tu i tamo koju lignju al manje od yozurija dosad samo jednu lignju.

Nikad nije kasno dok ne bude prekasno.

Molimo prijavite se

Više...
Fanatik's Avatar 11 Lis 2015 20:50 #9 od Fanatik
Replied by Fanatik on topic Skosavice
Ja sam odusto od tih malih jos odavna...imo jedan meki parabolic stap i mogo sam s njima radit al nisu se pokazale nesto extra lovne,puno su ih reklamirali prije nekih 2 godine al nista od toga...2.5 je zakon a za neke uvjete i 3.0,nema potrebe za malim skosavicama jer nasa europska lignja je prozdrljiva,jako agresivna i baca se na plijen veci od sebe bez problema ;)

...orlovi rano lete a kasno sliječu....
Hvala: pepsi

Molimo prijavite se

Više...
pepsi's Avatar 11 Lis 2015 20:56 #10 od pepsi
Slažem se,veličina 2.5 se pokazala nekako optimalnom,i ja sam počeo sa 1.8 i 2.2 naory shallow al su mi se ove pokazale puno bolje i sve što imam su te veličine ;)

daj čovjeku ribu i jest će JEDAN DAN,nauči čovjeka da lovi ribu i lovit će je CIJELI ŽIVOT

Molimo prijavite se

Više...
Cruzer009's Avatar 25 Lis 2015 19:08 #11 od Cruzer009
Replied by Cruzer009 on topic Skosavice
Slazem se s Fanatikom, lovim iskljucivo sa skosavicama 3.0 one su mi idealne! Znalo mi se desit da je skosavica podosta veca od ulovljene lignje i to vise puta.

Molimo prijavite se

Više...
porfo's Avatar 12 Velj 2016 18:03 #12 od porfo
Replied by porfo on topic Skosavice
kako se slabo love lignje zelio bih napraviti jednu temu posvećenu nama dragim skosavicama i iskustvima o nabavki trajnosti kvaliteti izrade ustvari zanimam me sve koje su vama lovne i kada da nekako ujedinimo nesebično skupljeno znanje o skosavicama popraceno slikama da pomognemo jedni drugima pri odabiru i kolekciji.
do sad sam koristio :
yamashita K
yamashita serch
yamashita serch 490
yamashita live q
kanji clicks pro spec
kanji clicks
yo zuri aurie q

Molimo prijavite se

Više...
pepsi's Avatar 12 Velj 2016 18:06 #13 od pepsi
Porfinjo već postoji tema skosavice,zašto nova :?:

Molimo prijavite se

Više...
porfo's Avatar 12 Velj 2016 18:10 #14 od porfo
Replied by porfo on topic Skosavice

pepsi napisao: Porfinjo već postoji tema skosavice,zašto nova :?:

je istina ali sam htio sa ovo bude tema di ljudi stavljaju slike svojih najlovnijih skosavica i razmjenjuju iskustva ko neka baza kao što ekipa sa spina ima i sluzi kao vodićnama mlađima i naiskusnijima

Molimo prijavite se

Više...
pepsi's Avatar 12 Velj 2016 18:20 #15 od pepsi
Ma ok ali i tema lignje sa obale je je po meni savim dovoljna i svestrana da se obuhvati sve vezano za lignje, od skosa, makina,upredenica, tehnika, načina vođenja i svega ostalog a i u LML se kraj svake slike vidi i piše sa čim se lovilo ;)

Molimo prijavite se

Više...
Fanatik's Avatar 13 Velj 2016 17:16 #16 od Fanatik
Replied by Fanatik on topic Skosavice
Slazem se sa Pepsijem, mislim da je bas nepotrebno ostvarat temu, pogotovo jer u kategoriji Lignjolov ima vec 8 tema, a dvije su naslovljene na opremu i mislim da tu mozemo sve u vezi lignjanja obradit, ionako se vecinom o svemu raspravlja u temi Lignje s obale.
Mislim da stvarno nije potrebno ovako sirit teme jerbo cemo se pogubit, vec se sa ovim ligama pomalo gubimo :unsure:

...orlovi rano lete a kasno sliječu....

Molimo prijavite se

Više...
zoki1's Avatar 31 Kol 2016 11:21 - 31 Kol 2016 11:25 #17 od zoki1
Replied by zoki1 on topic Skosavice
Privitak datoteke:

Jel ko imao,koristio,to je kakti nekakva kopija Yamashita EGI OH Q LIVE
Zadnja izmjena: 31 Kol 2016 11:25 od zoki1.

Molimo prijavite se

Više...
zoki1's Avatar 31 Kol 2016 11:28 #18 od zoki1
Ja sam to kupil,jbg nisu skupe :lol: :lol: :lol: .

Privitak datoteke:

Molimo prijavite se

Više...
pepsi's Avatar 31 Kol 2016 12:52 - 31 Kol 2016 12:53 #19 od pepsi
Zoki jesi ti procita postove iznad tvojh? Mislim drago mi je da sve citas al stvarno nema potrebe za jos rubrikom na temu lignjolov.

Zadnja izmjena: 31 Kol 2016 12:53 od pepsi.

Molimo prijavite se

Više...
zoki1's Avatar 31 Kol 2016 13:59 #20 od zoki1
Pa šta onda admin ne pobriše temu,očito da je bolje da se ništa ne pita ;) :like:

Molimo prijavite se