"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Pozdrav, Gost
  • Stranica:
  • 1
  • 2

TEMA: SavaGear - Cannibal

SavaGear - Cannibal 03 Stu 2015 23:01 #4057

• Kvarner
  • Kvarner's Avatar
  • Legenda foruma
  • Volim grad koji teče
  • Zahvala primljena: 742
Evo jos jedene ovaj put jeftine i lovne varalice.
Silikon je dosta jaci za razliku od Fiiisha.Varalica koja jednako dobro lovi sve vrste riba ali nije bas ubojita kao Fiiish.
Moze je se skoro svugdje naci i cijena je cirka 4-5 kuna.Nekada su bile skuplje po 15 kuna ali su bili sa jig glavom i dodatnom trokukom na trbuhu.
Evo slikaca de se zna o cemu se prica.

Meni trenutno na drugome mjestu po pitnju silikonaca.
Nisu skupe pa mezete uzeti sve boje, vecina ih dosta dobro lovi.
Ja koristim jig glave 8 grama i udica 2\0 i 3\0 od Mikada i do sad su mi se pokazale naboljim jig glavama i po kvaliteti i po cijeni.Cijena im je cirka 5-6 kn.

Zanimaju me i vasa iskustva s navede im varalicama.

Rogi ribari
Vali
Zadnja izmjena: : 19 Stu 2015 11:16 od zeusfaber.
Da bi se uključili u raspravu potrebno se registrirati
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: Slaven

SavaGear-Cannibal 04 Stu 2015 08:27 #4058

• dundo
  • dundo's Avatar
  • Legenda foruma
  • Zahvala primljena: 436
Neću reć da nije dobra, jer svaka lovna lokacija ima svoje specifičnosti, ali meni se nije pokazala. Nekoliko puta, kad sam tek počinjo spinat, lovio sam sa njom, ali nikad nisam na nju imao udarac. Za smuduta, prema mom iskustvu, ima prejaku vibraciju.

SavaGear-Cannibal 04 Stu 2015 09:00 #4059

• Kvarner
  • Kvarner's Avatar
  • Legenda foruma
  • Volim grad koji teče
  • Zahvala primljena: 742
Slazem se da ista varalic ne radi na na svim postama.Ja osobno najbolje lovim na uscima s njom.Za ostalo ista kao i ti.Mora se po malo voziti i nadati se grizu. ;)
Vali

SavaGear-Cannibal 05 Stu 2015 16:51 #4097

• Mirozg
  • Mirozg's Avatar
  • Korisnik
  • Zahvala primljena: 43
Ima terena gdje cannibal fino lovi pogotovo gdje je brancin manje osjetljiv ili gdje je mutnije more pa treba malo jača vibra.

Za sve ostalo tu je 3D Bleak koji ima mnogo sitniju akciju....
Na samom filmiču je sa ''stand up'' glavom pa mu daje jaču vibru no sa normalnom ili bulet jig glavom radi bas kako treba za morske predatore.

Kad dođe dan...u more me prospi....da vidim svijeta...
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: Fanatik

SavaGear-Cannibal 16 Stu 2015 21:10 #4272

• pepsi
  • pepsi's Avatar
  • Legenda foruma
  • Zahvala primljena: 1009
Evo ekipa,od sutra u "Udica" ribomaterijalu u Zadru.
Panic prey V2
Tako dobro izgledaju da bi se čak ija mogao okušati u spinningu :lol:
daj čovjeku ribu i jest će JEDAN DAN,nauči čovjeka da lovi ribu i lovit će je CIJELI ŽIVOT

SavaGear-Cannibal 16 Stu 2015 21:12 #4273

• orada277
  • orada277's Avatar
  • Doktor foruma
  • Zahvala primljena: 77
jedan moj frend imma tu varalicu ulovio je strijelku od 7 kg a sutradan lubina od 3 kg
CATCH I RELEASE..CiR

SavaGear-Cannibal 16 Stu 2015 21:14 #4274

• pepsi
  • pepsi's Avatar
  • Legenda foruma
Ovu nema,možda stari model.
daj čovjeku ribu i jest će JEDAN DAN,nauči čovjeka da lovi ribu i lovit će je CIJELI ŽIVOT

SavaGear-Cannibal 16 Stu 2015 21:40 #4275

• pepsi
  • pepsi's Avatar
  • Legenda foruma
pepsi napisao:
Panic prey V2
Iskusni spinneri,pitanje za vas.Dakle ako se odlučim za neku od ovih varalica,ciljam na manji model 105mm-14 grama pošto ne želim još jedan komplet samo za spin da li bi ovaj moj štap za lignje Gawas Egiano 2,55 egi 2,5-4 bio dobar,znam da ću je moći lipo bacati ali da li ću je moći i pravilno voditi i kojom tehnikom?

SavaGear-Cannibal 16 Stu 2015 21:56 #4276

• dundo
  • dundo's Avatar
  • Legenda foruma
Taj štap bi trebao bit odličan za spin sa varalicama srednje veličine, a ovaj novi Prey spada pod te. Upredenica 0,15 i to je to. Koliko košta ova varalica? Imam Panic prey 130 mm (bijeli), ali mislim uzet i ovaj (najviše zbog ovog perja na repu).

SavaGear-Cannibal 16 Stu 2015 23:07 #4278

• Mirozg
  • Mirozg's Avatar
  • Korisnik
  • Zahvala primljena: 43
pepsi napisao:
pepsi napisao:
Panic prey V2
Iskusni spinneri,pitanje za vas.Dakle ako se odlučim za neku od ovih varalica,ciljam na manji model 105mm-14 grama pošto ne želim još jedan komplet samo za spin da li bi ovaj moj štap za lignje Gawas Egiano 2,55 egi 2,5-4 bio dobar,znam da ću je moći lipo bacati ali da li ću je moći i pravilno voditi i kojom tehnikom?

Nisam siguran kakve je akcije taj tvoj stap ali smatram da bi bio dovoljno jak za vodit manji Panic.
Kojom tehnikom...? E tu je vec mnogo caka jer sa tom varalicom mozes svasta raditi po povrsini ni moj je savjet da pocnes krenes sa tri osnovne tehnike pa da vidis na sto riba reagira...odnosno ne reagira.

1. Walk The Dog- odmjerenim uvijek istim ujednacenim kratkim pokretima stapa vodis varalicu lijevo desno. U pravilu oponasas ozlijeđenu ribu (spica stapa u nekom polu visokom polozaju)
2. Panic - zabacis, i panicno pocnes namatati vralicu uz trzaje sa stapom- oponasas ribu u panicnom bijegu pred predatorom (stap je spicom u gornjem polozaju)
3. Splash- ravnomjerno namatas rolu , gotovo pravocrtno i tu i tamo pokretom stapa povuces nekih pola metra da zljeb na nosu vralice napravi splash (u ovom slucaju spica stapa ti treba biti u donjem polozaju da bi pravilno izveo manevar)
4. Stop and Go- u praksi kombinacija 1&3 sheme ali nakon splasha radis pauzu 3-5-10sec na primjer ...
To pogotovo dobro radi na mjestima di ima jakog kurenta koji ocito nosi varalicu

Tesko je opisati rijecima, pogotovo je tesko shvatit ako netko nema bas staza u varalicarenju opcenito. Ali nadam se da se da shvatit sto se treba raditi..

E da. I naaaaajbitnija stvar. Kad imas udarac koji je uvijek atraktivan na povrsini, probaj se suzdrzat od momentalnog zatezanja stapom. OBAVEZNO sacekat sekundu, dve, tri i onda zategnuti.

Nevjerojatno je tesko se suzdrzati kad te adrenalin od napada osamari...
Kad dođe dan...u more me prospi....da vidim svijeta...
Zadnja izmjena: : 16 Stu 2015 23:11 od Mirozg.
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: pepsi, Fanatik

SavaGear-Cannibal 17 Stu 2015 09:25 #4284

• dundo
  • dundo's Avatar
  • Legenda foruma
Evo Pepsi, Mirozg ti je sve lijepo napisao, ali praksa je praksa. Najbolje ćeš se educirat gledajući filmiće na youtubeu (barem je meni to najviše pomoglo kad sam počinjao sa varaličarenjem). kojih je na ovu temu stvarno puno.
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: pepsi, Fanatik

SavaGear-Cannibal 17 Stu 2015 11:56 #4285

• pepsi
  • pepsi's Avatar
  • Legenda foruma
Hvala na savjetima,a sto mislite koju boju od ovih novih da izaberem?

SavaGear-Cannibal 17 Stu 2015 12:12 #4287

• frkachu
  • frkachu's Avatar
  • Doktor foruma
  • Zahvala primljena: 222
dundo napisao:
Taj štap bi trebao bit odličan za spin sa varalicama srednje veličine, a ovaj novi Prey spada pod te. Upredenica 0,15 i to je to. Koliko košta ova varalica? Imam Panic prey 130 mm (bijeli), ali mislim uzet i ovaj (najviše zbog ovog perja na repu).

uglavnom su po 80 i 94 kunića...

SavaGear-Cannibal 17 Stu 2015 19:17 #4294

• dundo
  • dundo's Avatar
  • Legenda foruma
Moj bi ti savjet bio bijela ili prozina (bezbojna ili transparentna). Ja ću uzet ovu prozirnu. Razlog tome je što su mi se najbolje pokazali oni površinci što su manje kričavo obojani. To ti je moje mišljenje iz osobnog iskustva, ali možda je nekome baš obrnuto.
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: pepsi

SavaGear-Cannibal 17 Stu 2015 21:23 #4296

• pepsi
  • pepsi's Avatar
  • Legenda foruma
Nakon dugotrajnih konzultacija sa lokalnim spinnerima koji su me obilazili danas u dućanu odluka je pala na olive flash boju,to je 3.sa desne strane na slici,uglavnom je prozirna sa laganim maslinastim nijansama na leđima i bijelim kljunom,a kažu dečki da će moj štap super odraditi vođenje varalice pa smo već počeli dogovarati i praktični dio da iz prve ruke vidim tehnike lova ;)
Zadnja izmjena: : 17 Stu 2015 21:32 od pepsi.
  • Stranica:
  • 1
  • 2