"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Pozdrav, Gost
  • Stranica:
  • 1
  • 2

TEMA: Varalice za brancina, licu, luca, palamidu, strijelke...

Varalice za brancina, licu, luca, palamidu, strijelke... 09 Sij 2016 21:54 #4913

• Luben18
  • Luben18's Avatar
  • Korisnik
  • Zahvala primljena: 3
Da li mi netko može pomoći koje su varalice dobre za brancina, strijelke, lice, luce, palamide...

Hvala u naprijed
Zadnja izmjena: : 11 Sij 2016 00:38 od zeusfaber.
Da bi se uključili u raspravu potrebno se registrirati

Varalice za brancina, licu, luca, palamidu, strijelke... 11 Sij 2016 00:28 #4940

• Conger
  • Conger's Avatar
  • Korisnik
  • Ston u srcu
  • Zahvala primljena: 16
Dosta širok spektar ribe i dosta širok spektar varalica. Za brancine su se napisale knjige o varalicama, tu ti najviše može pomoći Dalibor, ali već je dosta o tome napisano. Kažu da su najbolji površinci i walk the dog tehnike ali lovi se on na svašta samo treba pogoditi "mikrolokaciju" i znati raditi s varalicom, dirigirati štapom i sl. To sam naučio od njega.

Za licu, luca, palamidu i strijelku možeš pokušati s provjerenim varalicama kao Rapala Max Rap, Duo Tide Minnow Slim, Duo Tide Minnow i slično. Pretpostavljam da se radi o spinningu :)
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: Fanatik

Varalice za brancina, licu, luca, palamidu, strijelke... 11 Sij 2016 02:41 #4946

• Fanatik
  • Fanatik's Avatar
  • Legenda foruma
  • Zahvala primljena: 954
Ima tema "Brancin na spining", tema je prava knjiga znanja! Procitaj svakako, a ima i po drugim temama jako puno napisano o varalicama i koristenju, tehnikama kako za koju ribu. Tema je stvarno jako siroka, pogotovo s obzirom da si nabrojo vecinu jadranskih predatora. Listaj malo teme po forumu naici ces sigurno na dosta odgovora.

Eto recimo, npr. povrsinci poperi i walk the dog, zare su odlicni za strijelke i lice, takodjer i za brancina al ovisno o terenu, dubini, a za njega na nekim terenima i u nekim uvjetima dobro igraju silikonci....

Wobleri za sve sto si nabrojo, opet ovisno od uvjeta kad je bolje koju varalicu uportijebit. Stvarno siroka tema i nema varalice bas specijalno za neku ribu i da je to - to hehe. Puno faktora tu utjece, od terena, dubine, vremenskih uvjeta, dan-noc.

Svakako prelistaj teme o spinanju pa mozes postavit neko preciznije pitanje, npr. za neku ribu posebno ili za neke terene, kako koja varka radi, polako se uci i naravno uz puno izlazaka na teren i probavanja, bez toga nista od teorije nemos shvatit ni pravilno upotrijebiti ;)
...orlovi rano lete a kasno sliječu....
Zadnja izmjena: : 03 Velj 2016 20:42 od Fanatik.

Varalice za brancina, licu, luca, palamidu, strijelke... 11 Sij 2016 11:57 #4950

• Luben18
  • Luben18's Avatar
  • Korisnik
Aha ja di lovim ima izvora,a varalice da li miraju bit prirodne boje ili mogu i roze i tako

Varalice za brancina, licu, luca, palamidu, strijelke... 11 Sij 2016 13:35 #4966

• frkachu
  • frkachu's Avatar
  • Doktor foruma
  • Zahvala primljena: 222
Luben18 napisao:
Aha ja di lovim ima izvora,a varalice da li miraju bit prirodne boje ili mogu i roze i tako

to očekujemo od tebe da isprobaš pa da nam ovdje kažeš, svi smo ulovili ribe i na prirodne i kričave boje ;)
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: Fanatik, Alaskan

Varalice za brancina, licu, luca, palamidu, strijelke... 11 Sij 2016 16:16 #4976

• Luben18
  • Luben18's Avatar
  • Korisnik
Aha a možete mi reći za koju su ribu

Plivajuće
Roneće
Površinske

I tehnike za svaku ako nije problem
Zadnja izmjena: : 11 Sij 2016 17:03 od zeusfaber.

Varalice za brancina, licu, luca, palamidu, strijelke... 11 Sij 2016 17:08 #4978

• zeusfaber
  • zeusfaber's Avatar
  • Administrator
  • Pozdrav svima!
  • Zahvala primljena: 1453
Luben18 napisao:
Aha a možete mi reći za koju su ribu

Plivajuće
Roneće
Površinske

I tehnike za svaku ako nije problem

Ti bi odmah htio znati sve, a to tako ne ide :cheer: Idi korak po korak i postavljaj pitanje po pitanje, i molim te, piši normalnim slovima :lol:

Postoji 100 tehnika spinninga i milijun varalica. Nemoguće je sve to objasniti u nekoliko postova :)

Varalice za brancina, licu, luca, palamidu, strijelke... 12 Sij 2016 09:29 #5013

• Luben18
  • Luben18's Avatar
  • Korisnik
Aha a vođenje varalice da li je posebno za svaku varalicu i ribu ili po osjećaju
Zadnja izmjena: : 12 Sij 2016 10:17 od zeusfaber.

Varalice za brancina, licu, luca, palamidu, strijelke... 12 Sij 2016 10:21 #5020

• zeusfaber
  • zeusfaber's Avatar
  • Administrator
  • Pozdrav svima!
Svaka varalica ima optimalno vođenje koje je često istaknuto na deklaraciji, u suprotnom po osjećaju. Zabaciš i potežeš i vidiš što se događa. Ako je površinska varalica koja se povlači "walk the dog" tehnikom onda se ta varalica može voditi isključivo tako, twichanjem i trzanjem. Ako je npr. Rapala Max Rap onda je jednostavno povlačiš, tu i tamo staneš, trzneš i nastaviš, možeš sporo i brzo, ali to ćeš najbolje naučiti u praksi, osim nekih specifičnih tehnika...

Varalice za brancina, licu, luca, palamidu, strijelke... 13 Sij 2016 14:02 #5089

• Luben18
  • Luben18's Avatar
  • Korisnik
Aha hvala vam. Koja je upredenica dobra?
Zadnja izmjena: : 13 Sij 2016 14:06 od zeusfaber.

Varalice za brancina, licu, luca, palamidu, strijelke... 14 Sij 2016 00:30 #5099

• fisherman
  • fisherman's Avatar
  • Majstor foruma
  • Zahvala primljena: 81
Dobra ti je jig line 0,20mm za brancina ti je najbolja duo manic transparentni od 95 mm i 115 mm
Zadnja izmjena: : 18 Sij 2016 11:49 od zeusfaber.

Varalice za brancina, licu, luca, palamidu, strijelke... 18 Sij 2016 11:54 #5279

• zeusfaber
  • zeusfaber's Avatar
  • Administrator
  • Pozdrav svima!
Luben18 napisao:
Aha hvala vam. Koja je upredenica dobra?

Trenutno ne trebaš razbijati glavu oko upredenice. Pošto si početnik, bilo koja kvalitetnija upredenica će poslužiti. Gosen Casting x8, 0,18mm. To su sve detalji koji dolaze s vremenom. Predlažem da odeš na more i igraš se.

Varalice za brancina, licu, luca, palamidu, strijelke... 18 Sij 2016 14:08 #5286

• fisherman
  • fisherman's Avatar
  • Majstor foruma
  • Zahvala primljena: 81
Luben 18 predlazem ti da odes do nekoga mjesta gdje se uljeva rijeka u more oko nekakvih usca itd.bitno ti je da ima brafuna i bocate vode.za licu je moj favorit panic prey od 13 cm

Varalice za brancina, licu, luca, palamidu, strijelke... 31 Sij 2016 11:21 #5592

• Luben18
  • Luben18's Avatar
  • Korisnik
Ja di lovim ima izvora al preko ljeta su kupači jedino iz jutra oko 7 ili se odmaknut od kupača.
Ja bi da mogu bar 50 m zabacit
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: Manta

Varalice za brancina, licu, luca, palamidu, strijelke... 15 Velj 2016 21:06 #6076

• dundo
  • dundo's Avatar
  • Legenda foruma
  • Zahvala primljena: 439
Evo uhvatio malo vremena da poslikam varalice koje trenutno vučem sa sobom

Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: pepsi, Manta, Fanatik
  • Stranica:
  • 1
  • 2