"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Pozdrav, Gost
  • Stranica:
  • 1
  • 2

TEMA: Silikonci

Silikonci 17 Velj 2016 20:34 #6155

• dundo
  • dundo's Avatar
  • Legenda foruma
  • Zahvala primljena: 436
Evo slike silikonaca koje najčešće koristim. Neki su mi se pokazali odlični, a neki nikad nisu ulovili ribu. Moram priznat da sam dosta više ribe uhvatio na tvrde varalice. Ima li tko što je lovio sa kojim silikoncem sa slike, ako ima da razmijenimo iskustva.
Da bi se uključili u raspravu potrebno se registrirati
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: pepsi, Fanatik, Ahab

Re:Silikonci 17 Velj 2016 22:31 #6158

• DaliborDu
  • DaliborDu's Avatar
  • Majstor foruma
  • Zahvala primljena: 156
Raglou, berkley savage gear storm, slug to go, ima tu svega. berkley bi odmah izdvojio i bacio negdje sa strane, i jeguljice i shada.
Zadnja izmjena: : 18 Velj 2016 11:54 od zeusfaber.
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: Fanatik

Silikonci 17 Velj 2016 23:33 #6159

• Ahab
  • Ahab's Avatar
  • Legenda foruma
  • Zahvala primljena: 316
Na Ragloue nikad nista. Na veliku Savagear jegulju takodjer. Na ovu malu Savagear Sand eel i Slug s uskim i sa sirokim repom dosta saruna ali neisplativo jer ih mozes baciti nakon par poteza.

Sve nade u zadnje vrijeme polazem u Fiiish (ako je to ovaj najdonji) samo su moji dosta veci od 12g.

Ostali su vise manje konfekcija na koje se uvijek da nesto uloviti ali ne vrijedno spomena.
smoto
Zadnja izmjena: : 18 Velj 2016 11:54 od zeusfaber.

Silikonci 18 Velj 2016 00:26 #6161

• Fanatik
  • Fanatik's Avatar
  • Legenda foruma
  • Zahvala primljena: 953
Meni je Raglou jos uvijek zakon, mozda zato sto sam ih i naj vise koristio, naj vise ribe (u lovu silikocima) sam na njih digo i to od kirnji do smuduta.Al ovi novi su nekako pre tvrdi, pa kad ih montiram (duze primjerke) na jig glavu s dugom udicom odsjecem im glavu il komad glave , lakse se montira.

Shadovi razni su mi se dobri pokazali.

Ovi desno SavageGear, ja sam ih zaludu posijo :unsure: al kolege su imali lijepih ulova na njih,Mislim cak da jos imam jednoga sto su ga ukjate rascerupale ko kokosku :lol: bas cu ga slikat ako ga nadjem u kutiji.
...orlovi rano lete a kasno sliječu....
Zadnja izmjena: : 18 Velj 2016 22:49 od Fanatik.

Silikonci 18 Velj 2016 10:25 #6167

• dundo
  • dundo's Avatar
  • Legenda foruma
Na Raglou nisam nikad ništa ulovio. Najviše smuduta sam ulovio na slugove, iako samo par lijepih. Na ovaj mali Fiiish sam nedavno ulovio 3 smuduta, ali male (pušteni). Morat ću nabavit većega. Možda je razlog mog nezadovoljstva silikoncima taj što ih upotrebljavam tek onda kad vobleri i površinci ne daju nikakve rezultate. Nikad ribolov nisam započeo silikoncima.

Silikonci 18 Velj 2016 11:53 #6169

• Ahab
  • Ahab's Avatar
  • Legenda foruma
dundo napisao:
Na Raglou nisam nikad ništa ulovio. Najviše smuduta sam ulovio na slugove, iako samo par lijepih. Na ovaj mali Fiiish sam nedavno ulovio 3 smuduta, ali male (pušteni). Morat ću nabavit većega. Možda je razlog mog nezadovoljstva silikoncima taj što ih upotrebljavam tek onda kad vobleri i površinci ne daju nikakve rezultate. Nikad ribolov nisam započeo silikoncima.

Da, najveca mana spinninga je sto se covjek ne moze isklonirati pa loviti na nekoliko varalica istovremeno. I jos bar jednog klona za lignje :)

Kod ribolova na orade i sl. bacim 3 stapa s 3 razlicite jeske pa imam osjecaj da sam pokrio sve opcije.

Btw. jutros sam u Peveca kupio nekakav vobler za 30kn. Izgleda vrhunski, sardina dizajn, ima kuglice...
smoto

Silikonci 18 Velj 2016 11:56 #6170

• zeusfaber
  • zeusfaber's Avatar
  • Administrator
  • Pozdrav svima!
  • Zahvala primljena: 1387
Ahab napisao:
dundo napisao:

Da, najveca mana spinninga je sto se covjek ne moze isklonirati pa loviti na nekoliko varalica istovremeno. I jos bar jednog klona za lignje :)

Kod ribolova na orade i sl. bacim 3 stapa s 3 razlicite jeske pa imam osjecaj da sam pokrio sve opcije.

Btw. jutros sam u Peveca kupio nekakav vobler za 30kn. Izgleda vrhunski, sardina dizajn, ima kuglice...

Višnja Pevec Minnow :lol:
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: Everyday normal guy

Silikonci 18 Velj 2016 11:57 #6171

• frkachu
  • frkachu's Avatar
  • Doktor foruma
  • Zahvala primljena: 222
zeusfaber napisao:

ti love kao što Višnja pjeva :D
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: Fanatik, Ahab

Silikonci 18 Velj 2016 12:20 #6172

• zeusfaber
  • zeusfaber's Avatar
  • Administrator
  • Pozdrav svima!
  • Zahvala primljena: 1387
frkachu napisao:
zeusfaber napisao:

ti love kao što Višnja pjeva :D

Hahahaha :lol:

Silikonci 18 Velj 2016 12:44 #6173

• Ahab
  • Ahab's Avatar
  • Legenda foruma
E sad, nisam bio upoznat s dotičnom pa sam posjetio jubito da vidim kolike ću brancine uloviti.
S obzirom na moje poznavanje glazbe i pjevanja moram vam reći da žena uopće ne pjeva loše.
Pored raznih Severina, Rozgi, Celzijuski i sl. čije vokalne sposobnosti možemo usporediti s mojim dosadašnjim ulovom brancina (čitaj: nula), ipak ću dati šansu Pevec vobleru.

S nadom da na njega također neću ništa uloviti jer kad bi nakon svih do sad potrošenih para svog prvog spin brancina ulovio na Peveca, to bi bilo poražavajuće.
smoto

Silikonci 18 Velj 2016 14:10 #6174

• frkachu
  • frkachu's Avatar
  • Doktor foruma
Ahab napisao:
E sad, nisam bio upoznat s dotičnom pa sam posjetio jubito da vidim kolike ću brancine uloviti.
S obzirom na moje poznavanje glazbe i pjevanja moram vam reći da žena uopće ne pjeva loše.
Pored raznih Severina, Rozgi, Celzijuski i sl. čije vokalne sposobnosti možemo usporediti s mojim dosadašnjim ulovom brancina (čitaj: nula), ipak ću dati šansu Pevec vobleru.

S nadom da na njega također neću ništa uloviti jer kad bi nakon svih do sad potrošenih para svog prvog spin brancina ulovio na Peveca, to bi bilo poražavajuće.

nemoj nas krivo shvatiti, mi smo se našalili samo na situaciju, taj vobler možda baš ima akciju koja će branka natjerati da zijevne ili ćeš ga možda zabaciti baš kad je branku ćef... brzo bi mi polovili sve ribe kad bi grizle samo na najskuplje varalice ;)

Silikonci 18 Velj 2016 14:39 #6176

• Ahab
  • Ahab's Avatar
  • Legenda foruma
Nisam vas krivo shvatio. Volim zdravu zajebanciju i vjerojatno bi i ja nešto slično napisao.

Otišao sam u Peveca nekim trećim poslom pa mi je palo na pamet pogledati na ribolovni odjel imaju li kakvi lagani podmetač (špurtelu). Onda sam vidio tog voblera i iznenadio se kako dobro izgleda. Nemam baš običaj kupovanja jeftinih stvari samo zato što su jeftine nego baš nisam imao ništa u sličnom dezenu pa eto.
Nadam se da na neću na najgori mogući način potvrditi poslovicu "nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari", a to bi značilo da ulovim ribu a udice otpadnu ko što mi se desilo s jeftinom skosavicom na kojoj je prilikom izvlačenja lignjetine otpala kruna s iglicama.

Btw. to je ovaj gore vobler:

zaboravih da je tema o silikoncima. molim administratora da preseli u odgovarajucu temu ili izbrise.
smoto
Zadnja izmjena: : 18 Velj 2016 14:55 od Ahab.

Silikonci 18 Velj 2016 22:45 #6203

• Fanatik
  • Fanatik's Avatar
  • Legenda foruma
  • Zahvala primljena: 953
dundo napisao:

Vidis ja sam uvijek obratno radio kad bi iso na smuduta i vjerovatno zato sam ih naj vise i ulovio na Raglou,al manje komade 40 do 60dkg, to opet dolazimo do onih zakljucaka da ce svaka bar malo kvalitetnija varalica ulovit ako potrefis u pravo vrijeme, pravo mjesto gdje i lovina lovi ;)

Do nedavno sam ciljano na smuduta uvijek iso silikoncima i voblerima.Povrsince sam prije koristio ciljano na strijelke a i lica se zaleti, to iskljucivo popere a walkere sam otkrio prosle godine kad je jedan prika poceo s njima dizat lijepe smudute.Kako se vise zanimam za te teme tako vidim da se i smudut jako dobro lovi povrsincima i to cu prakticirat u buduce, al eto uza sve ostalo silikonci ce naravno ostat u daljnjoj upotrebi ;)
...orlovi rano lete a kasno sliječu....
Zadnja izmjena: : 18 Velj 2016 22:52 od Fanatik.

Silikonci 18 Velj 2016 23:10 #6206

• frkachu
  • frkachu's Avatar
  • Doktor foruma
Ahab napisao:
Btw. to je ovaj gore vobler.

provjeri da li ti se sviđa kako radi dok ga vodiš, i ako ti se svidi obavezno promjeni trokuke...

silikonci su super, puno različitih načina prezentacije i sve vrste riba mogu ulovit (a i sipu sam ulovio na neki žuti stick)

Silikonci 19 Velj 2016 10:10 #6219

• dundo
  • dundo's Avatar
  • Legenda foruma
Fanatik, potpuno se slažem, najbitnija stavka u lovu smuduta (a mislim i ostale ribe) je prava posta u pravo vrijeme.
  • Stranica:
  • 1
  • 2