"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Za što služi ova varalica

Više...
beposvalina's Avatar 25 Ožu 2016 23:35 #1 od beposvalina
imgur.com/d2M09sU
Volio bih sve savjete u vezi ove varalice jer stvarno neznam za što služi

Molimo prijavite se

• neph
  • neph's Avatar
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
neph's Avatar 26 Ožu 2016 08:05 #2 od neph
Replied by neph on topic Za što služi ova varalica
za panulu :-)

Molimo prijavite se

Više...
pepsi's Avatar 26 Ožu 2016 08:41 #3 od pepsi
Replied by pepsi on topic Za što služi ova varalica

neph napisao: za panulu :-)

I to za zubaca ponajprije, dosta tražena varalica, ima je u par razlicitih tezina. To je "Ilba" Italy, na njoj caki pise "dentex" , ljudi je koriste takvu kakva je ili dodatno otezanu na dubljim terenima.

daj čovjeku ribu i jest će JEDAN DAN,nauči čovjeka da lovi ribu i lovit će je CIJELI ŽIVOT

Molimo prijavite se

Više...
Jadran's Avatar 26 Ožu 2016 11:31 #4 od Jadran
Replied by Jadran on topic Za što služi ova varalica
Ne mogu vjerovat da bi zubatac uzeo ovo? :dry:

Molimo prijavite se

Više...
oki270's Avatar 26 Ožu 2016 11:36 - 26 Ožu 2016 11:37 #5 od oki270
Replied by oki270 on topic Za što služi ova varalica
Evo tu je opis: www.ilba.it/uk/products/dentex.html

U svakom slucaju su malo pretjerali s vrstama koje se "najbolje" love na nju :woohoo:
Zadnja izmjena: 26 Ožu 2016 11:37 od oki270.

Molimo prijavite se

Više...
zeusfaber's Avatar 26 Ožu 2016 13:17 #6 od zeusfaber
Za otvorit pivu :lol: Zezam se. Promijeni trokuku, zakači, vuci, slikaj i javi :P
Hvala: oki270

Molimo prijavite se

Više...
beposvalina's Avatar 26 Ožu 2016 18:40 #7 od beposvalina
Koje olovo stavit ili bez olova i koja brzina za nju,iskusat cu je u prvon izlazu na more

Molimo prijavite se

Više...
Kvarner's Avatar 27 Ožu 2016 07:44 - 27 Ožu 2016 07:45 #8 od Kvarner
Replied by Kvarner on topic Za što služi ova varalica
Na tu vatalicu ces loviti naj cesce sarune loviti a zna skocit i brancin.Polako je vozis i pomalo skosas.Da zaboravio sam i kad dodje vrijeme plavica i palamide ne brini i njih ces s tim dobivati. ;)
Zadnja izmjena: 27 Ožu 2016 07:45 od Kvarner. Razlog: Ispravak rijeci

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
B_'s Avatar 20 Tra 2016 11:58 #9 od B_
Replied by B_ on topic Za što služi ova varalica

Ovu sam varalicu danas kupio, planiram spinati s njom a nisam nikad do sada spinao s žlicom. Da li je tko kupio navedenu varalicu i kakva se pokazala? A i općenito, da li je tehnika spinanja sa žlicom u nečemu drugačija nego sa voblerom? :)

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
B_'s Avatar 20 Tra 2016 12:42 #10 od B_
U biti ovo nije žlica nego mali jig. Valjda će imat nekakav rad prilikom spinanja?

Molimo prijavite se

Više...
zeusfaber's Avatar 20 Tra 2016 14:37 #11 od zeusfaber
Jack Eye je fenomenalan mali jig! Na ovo možeš očekivati stvarno sve. Što provjereno znam jest da ga vole arbuni, pagri i krunaši, a prilično sam siguran da mu ništa ne može odoliti. Pošto s kraja imaš "limitirani" domet možeš očekivati sve od kanjca i pjerko do manje kjerne, luca, polande, širuna. Nemoj se ustručavati ponijeti ga na barku i spustiti na dno, ti micro jigovi rade čuda :cheer:
Hvala: B_

Molimo prijavite se

Više...
Kvarner's Avatar 20 Tra 2016 15:48 #12 od Kvarner
Replied by Kvarner on topic Za što služi ova varalica

zeusfaber napisao: Jack Eye je fenomenalan mali jig! Na ovo možeš očekivati stvarno sve. Što provjereno znam jest da ga vole arbuni, pagri i krunaši, a prilično sam siguran da mu ništa ne može odoliti. Pošto s kraja imaš "limitirani" domet možeš očekivati sve od kanjca i pjerko do manje kjerne, luca, polande, širuna. Nemoj se ustručavati ponijeti ga na barku i spustiti na dno, ti micro jigovi rade čuda :cheer:

U potpunosti se slazem s kolegom.
Vidi na yt kako se vode djigovi, u stvari njih mozez voditi svakako i oni rade.Ako ga vodis malo agresivnije ulov je zagarantiran.
;)

Molimo prijavite se

Više...
degliorsi's Avatar 20 Tra 2016 22:46 #13 od degliorsi
ja sam davno prije panulo na skoro istu, moja je bila dobro se sjecam francuska, uglavnom su je napadali siruni, obavezno je bilo potrebno cimanje, ako si po imalo valovitom vremenu obavezno stavit otezanje ali minimalno, meni na dubini vecoj od nekoliko metara nije dobro radila...

Non bene pro toto libertas venditur auro

Molimo prijavite se

Više...
Bambus's Avatar 21 Tra 2016 11:30 #14 od Bambus
Replied by Bambus on topic Za što služi ova varalica
Nisam znao da se može panulati na jig? :lol:

Molimo prijavite se

Više...
oki270's Avatar 21 Tra 2016 14:53 - 21 Tra 2016 14:53 #15 od oki270

Bambus napisao: Nisam znao da se može panulati na jig? :lol:

Moze, isprobano i lovno. Ali treba jako dobra vrtilica ispred jiga jer inace napravi cudo od upredenice jer se neki jigovi vole rotiratio oko uzduzne osi.
Zadnja izmjena: 21 Tra 2016 14:53 od oki270.

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
B_'s Avatar 28 Tra 2016 13:29 #16 od B_

Evo dokaz da ste imali pravo i da mali jigg radi odlično ;)

Molimo prijavite se

Više...
zeusfaber's Avatar 28 Tra 2016 21:02 #17 od zeusfaber

B_ napisao:

Evo dokaz da ste imali pravo i da mali jigg radi odlično ;)

Ma jel me zezaš??? Svaka čast legendo! Ovo mora na LM! Daj malo detalja da upotpunimo priču :cheer:

Molimo prijavite se

• maxbeb
  • maxbeb's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
  • Samo moru virujem
Više...
maxbeb's Avatar 29 Tra 2016 11:46 - 29 Tra 2016 11:47 #18 od maxbeb
Replied by maxbeb on topic Za što služi ova varalica

B_ napisao:

Ovu sam varalicu danas kupio, planiram spinati s njom a nisam nikad do sada spinao s žlicom. Da li je tko kupio navedenu varalicu i kakva se pokazala? A i općenito, da li je tehnika spinanja sa žlicom u nečemu drugačija nego sa voblerom? :)

Majstore/i

Provjerija sam sve ducane u St niko nema ovakav jig...
Di ga mogu najbrze narucit kad je vec tako dobar...
Ucim se pa eto da se naucim B)
Hvala

Ni riječi pred veličanstvom mora,
Pred modrim šumorom vječnost
Zadnja izmjena: 29 Tra 2016 11:47 od maxbeb. Razlog: Korekcija

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
B_'s Avatar 29 Tra 2016 12:14 #19 od B_
Maxbeb, ja sam ga kupio čisto iz razloga što sam želio jednu metalnu varalicu (tj. htio sam kupiti žličicu pa sam se zajebao :cheer: ), tako da imam malo širi spektar varalica jer sam do tad imao nekoliko voblera i par silikonaca. Kupio sam ga u trgovini u Starom gradu u Dubrovniku, mislim da nemaju internet prodaju... 45 KN, vjerovatno sam ga malo i previše platio u odnosu na druge trgovine u Hrvatskoj, jer naravno, u DBK-u sve skuplje :angry:

Stvarno nisam očekivao brancina na njega, u biti nisam znao što očekivati jer nisam bio previše oduševljen njegovim radom zbog toga što se dosta rotira i uvrće mi upredenicu. Ali boje su mu bile prekrasne, očito ni branko kao ni ja nije mogao odoljeti ;)

Jigg je baš malen, ali zabačaj s njime je izvrstan jer je za svoju veličinu težak (oko 5cm a 12g), a najveća mana mu je što zapinje za dno jer brzo tone, 3 puta mi je već zapeo ali sam ga svaki put uspio spasiti :like:

Imao sam još jedan upis s njime, izvukao malenog pauka koji je naravno vraćen u more bio...
Hvala: maxbeb

Molimo prijavite se

Više...
oki270's Avatar 29 Tra 2016 12:50 #20 od oki270

maxbeb napisao:

B_ napisao:

Majstore/i

Provjerija sam sve ducane u St niko nema ovakav jig...
Di ga mogu najbrze narucit kad je vec tako dobar...
Ucim se pa eto da se naucim B)
Hvala

Nevico ima sigurno - ja sam tamo kupovao.

Molimo prijavite se