"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Sakura Naja 130 mullet (cipol)

• dundo
  • dundo's Avatar Autor teme
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
dundo's Avatar 03 Svi 2016 19:02 #1 od dundo
Bio u Splitu, pa pošto dolazi vrijeme lica i strijela,sam sebe počastio sa ovom varalicom
Hvala: zeusfaber

Molimo prijavite se

Više...
fisherman's Avatar 03 Svi 2016 19:22 #2 od fisherman
Imam istu veličinu istu boju sve....da varalica radi pokolj strijelkama uzea san je u 2 misec i uvatija jedno 10 komada Al nijedna veća od 1.7 kg Al sad one tek počinju nemoj se hvalit snjon lokalnim sppinerima jer ako vas 3,4 počne lovit na istom području zanimacija će vam kratko trajat, zato jezik za zube hihi

Molimo prijavite se

• Ahab
  • Ahab's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ahab's Avatar 03 Svi 2016 19:45 #3 od Ahab
Replied by Ahab on topic Sakura Naja 130 mullet (cipol)
Kakav predvez koristite za strijelku?

smoto

Molimo prijavite se

• dundo
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
dundo's Avatar 03 Svi 2016 20:40 #4 od dundo
Ja koristim samo fluorocarbon (FXR 0,33), nikad nisam stavljao sajlu i nikad nisam imao cvikanje, a uhvatio sam ih priličan broj (najveća 4,10 kg).
Hvala: Ahab

Molimo prijavite se

Više...
vlaho1973's Avatar 03 Svi 2016 22:52 #5 od vlaho1973
Kakva je Naja za smudute?

Molimo prijavite se

Više...
fisherman's Avatar 03 Svi 2016 23:38 #6 od fisherman
Ova veličina nije nešto Al je ona manja za njih vrhunska za strijelku seaguar 0.40 mm,vidin da u ovin max fishing,prakt.ribolov itd.....govore da triba sajla ma kakva sajla nebi da pase lovimo

Molimo prijavite se

Više...
zeusfaber's Avatar 04 Svi 2016 10:43 #7 od zeusfaber

vlaho1973 napisao: Kakva je Naja za smudute?

Sigurno dobra! Imam i ja isti model međutim nisam lovio puno na njega pa ne mogu adekvatno potvrditi međutim iz onoga što sam vidio, lovi se na Naju. Činjenice znaju Miro i Dalibor ;)

Molimo prijavite se

• Miro
  • Miro's Avatar
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
Miro's Avatar 04 Svi 2016 13:18 #8 od Miro
Replied by Miro on topic Sakura Naja 130 mullet (cipol)
Ispravak! Ova naja je 125mm ;)

Sa njom izrazito uspjesno lovim sreijelke, lice i brancina... kod brancina i strijelki prezentacija sa dugim pauzama sa po 2-3 otklona je idealna, po nocu duze pauze dok za dana nesto krace... lice ovisno o poziciji i trenutnoj raspolozenosti, posto lica u vecini slucajeva plijen napada bokom pri cemu destabilizira lovinu pa se potom vrati i pokupi potrebno je prilikom napada ili jaceg kuhanja otaviti varku u mistu da joj se dozvoli da ucini upravo ono sto se događa dok lovi prirodni plijen...
Hvala: Ahab, Vinsent_P

Molimo prijavite se

• dundo
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
dundo's Avatar 04 Svi 2016 19:43 #9 od dundo
Miro, u pravu si, 125 mm. Ali, platio sam je 130 kn, pa sam se malo zabunio.
Hvala: Pikabu

Molimo prijavite se

Više...
zeusfaber's Avatar 08 Svi 2016 12:34 #10 od zeusfaber

Miro napisao: Ispravak! Ova naja je 125mm ;)

Sa njom izrazito uspjesno lovim sreijelke, lice i brancina... kod brancina i strijelki prezentacija sa dugim pauzama sa po 2-3 otklona je idealna, po nocu duze pauze dok za dana nesto krace... lice ovisno o poziciji i trenutnoj raspolozenosti, posto lica u vecini slucajeva plijen napada bokom pri cemu destabilizira lovinu pa se potom vrati i pokupi potrebno je prilikom napada ili jaceg kuhanja otaviti varku u mistu da joj se dozvoli da ucini upravo ono sto se događa dok lovi prirodni plijen...

Miro, čitao sam da neki majstori rade pauze i do par minuta, je li to moguće ili se pauze broje u sekundama? :)

Molimo prijavite se

• dundo
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
dundo's Avatar 10 Svi 2016 21:33 #11 od dundo
Zeus, pusti me priča o pauzama od par minuta. Izgleda da si ti veliki naivac ako vjeruješ u te priče. Desetak sekundi maksimum.

Molimo prijavite se

• Geno
  • Geno's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Geno's Avatar 10 Svi 2016 22:57 #12 od Geno
Replied by Geno on topic Sakura Naja 130 mullet (cipol)

zeusfaber napisao:

Miro napisao: Ispravak! Ova naja je 125mm ;)

Miro, čitao sam da neki majstori rade pauze i do par minuta, je li to moguće ili se pauze broje u sekundama? :)

To bi bio neki crnogorski spin,ono baciš i čekaš i čekaaaaašššššš :P

Ki more more da premori? Niki.

Molimo prijavite se

• Miro
  • Miro's Avatar
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
Miro's Avatar 11 Svi 2016 07:55 - 12 Svi 2016 12:18 #13 od Miro
Replied by Miro on topic Sakura Naja 130 mullet (cipol)
U mom slucaju generalno sa vecim varkama radim duze pauze i sporije ih prezentiram dok sa manjim obratno...

Ako ikada imate priliku promatrati izdvojenu ribicu iz jata ili ranjenu i dezorijentiranu bit ce jasno zasto raditi pauze sto se posebno odnosi na brancina ;)

Popper u pravilu uvik prezentiram sa pauzama...

Pauze za dana idu od 2-5 sec. nocu do 10 sec. ali sve ovisi o situaciji, terenu, raspolozenosti lovine ali i ribolovca ...
Zadnja izmjena: 12 Svi 2016 12:18 od zeusfaber.

Molimo prijavite se

Više...
zeusfaber's Avatar 11 Svi 2016 12:30 #14 od zeusfaber

dundo napisao: Zeus, pusti me priča o pauzama od par minuta. Izgleda da si ti veliki naivac ako vjeruješ u te priče. Desetak sekundi maksimum.

Zašto tako duge pauze. Uglavnom tekst je bio o strijelkama i tome kako napadaju cipole, ozljede ih, ostave i nastave napadati pa se kasnije vrate. Zato se rade tako duge pauze da se rekreira ranjena i ošamućena riba na površini, ali to je slučaj sa strijelkama :) Tako sam čitao :lol:

Molimo prijavite se

Više...
porfo's Avatar 05 Lip 2016 19:13 #15 od porfo
konkretno u našem području Zadra (jazine sad ima strijelki do 2 kila ) 1,8 kila moja najveća ali o sporoj prezentaciji naje ni blizu ne udaraju mi na pauze nego na jednoličan wtd ili na manic

Molimo prijavite se

Više...
oki270's Avatar 15 Srp 2016 22:00 - 15 Srp 2016 22:01 #16 od oki270

porfo napisao: konkretno u našem području Zadra (jazine sad ima strijelki do 2 kila ) 1,8 kila moja najveća ali o sporoj prezentaciji naje ni blizu ne udaraju mi na pauze nego na jednoličan wtd ili na manic

Problem Zadra, zapravo opcenito srednjeg Jadrana, je izrazito bistro more. Ovdje imalo duze pauze ne prolaze jer posebno brancin, pa i strijelka jasno vidi da se radi o varki a ne o pravom ciplu. Jedino kad bi pauze radile je po jakoj juzini ali opet ako je zaljev u kojem lovis okrenut juznoj strani (npr u Petrcanama je za juga more skroz bistro) jer onda je more mutnije. Za sve savjete koje ljudi daju na forumu treba uzeti u obzir gdje love i kakvi su uvjeti tamo gdje love jer isti savjeti razlicito vrijede u razlicitim akvatorijima.
Zadnja izmjena: 15 Srp 2016 22:01 od oki270.
Hvala: porfo, Boki

Molimo prijavite se

• dundo
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
dundo's Avatar 18 Srp 2016 21:18 #17 od dundo
Sto puta sam poslo u p.... mat..... "naše lijepo kristalno bistro more". Ja bi volio da je vazda mutno.
Hvala: oki270

Molimo prijavite se

Više...
porfo's Avatar 19 Srp 2016 08:59 #18 od porfo

dundo napisao: Sto puta sam poslo u p.... mat..... "naše lijepo kristalno bistro more". Ja bi volio da je vazda mutno.

zanima me jedno, naime vani isto imaju bistroču mora i oni to rijesavaju duzim i tanjim predvezima i brzim makinama jel ko probao to?
sad redovito imam duzi predvez oko 2 m ali imam prenos 5.0 mislim da bi za takve situacije dusu dao veci prenos da je sve skupa brže tj da roba manje vidi ili griješim

Molimo prijavite se

Više...
oki270's Avatar 19 Srp 2016 09:41 #19 od oki270

porfo napisao:

dundo napisao: Sto puta sam poslo u p.... mat..... "naše lijepo kristalno bistro more". Ja bi volio da je vazda mutno.

zanima me jedno, naime vani isto imaju bistroču mora i oni to rijesavaju duzim i tanjim predvezima i brzim makinama jel ko probao to?
sad redovito imam duzi predvez oko 2 m ali imam prenos 5.0 mislim da bi za takve situacije dusu dao veci prenos da je sve skupa brže tj da roba manje vidi ili griješim

Probaj staviti flaks kao predvez vs. flourocarbona. Flaks ne tone, manje "spashka" pri wtd vodjenju a kod povrsinaca je to bitno...naravno potpuno je suprotna situacija kod voblera..

Molimo prijavite se

Više...
zoki1's Avatar 19 Srp 2016 09:56 #20 od zoki1
Da li monofilament može biti u boji ili mora biti transparentan?Inače,to što govoriš ima smisla :like:

Molimo prijavite se