"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Re:Re:Kajak vertical jigging

• Kun
  • Kun's Avatar Autor teme
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
Kun's Avatar 26 Srp 2020 14:37 #1 od Kun
Treba mi vaše mišljenje. Posto je ova godina za mene propala jer nekretninu imam u Hr a iz BiH sam. Iduce godine planiram da kupim sebi ribolovacki kajak i da pocnem da se bavim lakim vertical jiggingom. Imam varalicarski stap za topfish 40-80gr 2.70 i rolu okumu alaris 4000. Znam da nije najbolje ali iskreno ni ne zelim dati vise novca. Kakvo je vase misljenje, planiram da bacam metalne jigove do max 60 grama a naravno i manje od 20 30 itd... struna, predvez ( ili sajla ) i varalica. Sve to u kajaku. Ima li smisla?

Molimo prijavite se

Više...
Barba87's Avatar 26 Srp 2020 20:06 #2 od Barba87
Ima smisla, ali baš i nema smisla... Štap je malo nezgrapan za vertical, a rola nejaka za 60 grama. 20-30 grama je čak OK, Al sve preko već traži mentalnu rolu, nešto robusnije... Valjalo bi ti nešto kraće, tipa 180-190 cm, gramaže koju već planiraš jiggat. A treća stvar, kod vertical jigginga, bez fish findera je jako nezahvalni, osim ako ne poznaješ teren gdje loviš. Puno bolja korist od kajaka je profurat voblere i površince, ciljati na lubina, strijelku, licu, i slično.
Hvala: Kun

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Doktor foruma
  • Doktor foruma
Više...
Ceco's Avatar 27 Srp 2020 08:46 #3 od Ceco
Replied by Ceco on topic Re:Re:Kajak vertical jigging
S kajakom se mogu cuda pogotovo ako je baš rađen za morski ribolov.
Najidealniji je za panule i spina, ali i VJ.
Štap bi trebao samo prilagoditi duzinom oko 2m radi lakšeg manevara.

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

• Kun
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
Kun's Avatar 28 Srp 2020 09:23 #4 od Kun
Replied by Kun on topic Re:Re:Kajak vertical jigging
Shvatam sta mi pricas, a evo ako se odlucim da bacam voblere i povrsince je li mi ovakva oprema okej sto sam naveo. Jer stvarno ne zelim da dajem puno para za opremu na moru jer najvise ostali dio sezone lovim na slatkoj vodi i tu ulazem novac

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Doktor foruma
  • Doktor foruma
Više...
Ceco's Avatar 28 Srp 2020 09:47 #5 od Ceco
Biti će sasvim ok jer ipak je to štap malo jače snage. Tako da možeš vući panulu i bacati jigove do 50g. Malo teže ćeš raditi manevre s njim ali prolazi. Kad bi imao mogućnost onda uzeti neki jeftini štap do 240cm i miran si.
Kod nas nemaš ogromnih riba koje će ti raditi problem.
Većinom su to šaruni/lubini/lice i pokoji luc.

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
B_'s Avatar 28 Srp 2020 11:29 #6 od B_
Replied by B_ on topic Re:Re:Kajak vertical jigging
Kajak ti je za panulu super stvar, ja sam lovio prije nekoliko godina sa obicnim sportskim kajakom, stavio bi omotac ispod noge i pustio 30-40 m iza i stalno se neka akcija dogadala. Najvise sam uhvatio saruna i usata. Ogromna je prednost sto nema rada motora koji plasi ribu. Najbolje imati neki kajak sa nosacem za stap posto za ovaj lov s omotcem moras biti strucnjak pri vadenju ribe da se ne zaputi sav nailon. Jedino moras imati snage i volje za veslanje. Spin i jig mi se cine jako nezgodni iz kajaka, nisam probao ali posto sjedis svu snagu ces morati crpiti iz leđa i ruku, a noge nicemu ne sluze. Ali za odmoriti se malo od veslanja svakako.

Molimo prijavite se

• Kun
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
Kun's Avatar 28 Srp 2020 11:38 #7 od Kun

Ceco napisao: Biti će sasvim ok jer ipak je to štap malo jače snage. Tako da možeš vući panulu i bacati jigove do 50g. Malo teže ćeš raditi manevre s njim ali prolazi. Kad bi imao mogućnost onda uzeti neki jeftini štap do 240cm i miran si.
Kod nas nemaš ogromnih riba koje će ti raditi problem.
Većinom su to šaruni/lubini/lice i pokoji luc.

Imam jeftiniji spin stap 240 grama, ali je tele spin, nine dvodijelni, taj sam prije koristio na slatkoj vodi. Mogu na njega onda stavit alaris 4000 i bacat jigove do 30 grama. Jer ovaj je manje gramaze. Ili ipak da ostavim na ovom 270 cm stapu

Molimo prijavite se

• Kun
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
Kun's Avatar 28 Srp 2020 11:40 - 28 Srp 2020 11:47 #8 od Kun

B_ napisao: Kajak ti je za panulu super stvar, ja sam lovio prije nekoliko godina sa obicnim sportskim kajakom, stavio bi omotac ispod noge i pustio 30-40 m iza i stalno se neka akcija dogadala. Najvise sam uhvatio saruna i usata. Ogromna je prednost sto nema rada motora koji plasi ribu. Najbolje imati neki kajak sa nosacem za stap posto za ovaj lov s omotcem moras biti strucnjak pri vadenju ribe da se ne zaputi sav nailon. Jedino moras imati snage i volje za veslanje. Spin i jig mi se cine jako nezgodni iz kajaka, nisam probao ali posto sjedis svu snagu ces morati crpiti iz leđa i ruku, a noge nicemu ne sluze. Ali za odmoriti se malo od veslanja svakako.

Hvala ti na pomoci ali mozes li mi pojasniti kako da panulam, sta stavljam kao jesku i kako lovim. Nikad nisam panulo pa me zanima ako ti nije problem ukratko samo. I je li mogu ovaj stap koristiti za to pa da mijenjam, nekad panulam nekad jigam ili moram imat 2 stapa. Jer nisam shvatio je li panulam jesku ili varalicu vobler ili sta vec
Zadnja izmjena: 28 Srp 2020 11:47 od Kun.

Molimo prijavite se

• Kun
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
Kun's Avatar 28 Srp 2020 11:58 #9 od Kun
I jos da vam se zahvalim na pomoci jer stvarno mi je potrebna a znao sam da je Ludo More najbolja pomoc za morski ribolov hahah!

Molimo prijavite se

Više...
bzing's Avatar 28 Srp 2020 13:53 #10 od bzing
Replied by bzing on topic Re:Re:Kajak vertical jigging

B_ napisao: Kajak ti je za panulu super stvar, ja sam lovio prije nekoliko godina sa obicnim sportskim kajakom, stavio bi omotac ispod noge i pustio 30-40 m iza i stalno se neka akcija dogadala. Najvise sam uhvatio saruna i usata. Ogromna je prednost sto nema rada motora koji plasi ribu. Najbolje imati neki kajak sa nosacem za stap posto za ovaj lov s omotcem moras biti strucnjak pri vadenju ribe da se ne zaputi sav nailon. Jedino moras imati snage i volje za veslanje. Spin i jig mi se cine jako nezgodni iz kajaka, nisam probao ali posto sjedis svu snagu ces morati crpiti iz leđa i ruku, a noge nicemu ne sluze. Ali za odmoriti se malo od veslanja svakako.

Meni isto kajak izgleda kao prevelik napor za leđa.Prošle godine sam se zapalio za kajak ali sam probao doma sjediti unisko na škanju i nakon 20 minuta nisam bio ni za šta.Da dodam da postoje i kajaci u kojima se sjedi bukvalno na podu ispruženih nogu što je još gore.
Ima negdje po ludom moru linkova na onaj kajak sa električnim pogonom i on bi bio idealan za panulavat.

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Doktor foruma
  • Doktor foruma
Više...
Ceco's Avatar 28 Srp 2020 18:18 #11 od Ceco
www.angel-domaene.de/waterside-pedal-kaj...d-paddel--38218.html
U ovakvim kajacima skoro da nema velikog umora.
Da ne pričam o kajaku tipa Hobbie koji imaju super pedale.
Tko je u DU području ima priliku kod Martimio Fishing probati ove igračke sa super opremom za ok cijenu dnevnog najma.
Već nakon jednog izleta možeš vidjeti jesi li za to.
Na svaki kajak se da instalirati el. Motor.
Za panulu možeš koristiti mamce i varalice ili živu ješku. Kako ti je lakše npr. dosta ti je staviti silikon ili vobler na kopču iza, poslije prebaciš na jig i obrnuto.

Molimo prijavite se

• Kun
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
Kun's Avatar 28 Srp 2020 20:54 - 28 Srp 2020 21:00 #12 od Kun

Ceco napisao: www.angel-domaene.de/waterside-pedal-kaj...d-paddel--38218.html
U ovakvim kajacima skoro da nema velikog umora.
Da ne pričam o kajaku tipa Hobbie koji imaju super pedale.
Tko je u DU području ima priliku kod Martimio Fishing probati ove igračke sa super opremom za ok cijenu dnevnog najma.
Već nakon jednog izleta možeš vidjeti jesi li za to.
Na svaki kajak se da instalirati el. Motor.
Za panulu možeš koristiti mamce i varalice ili živu ješku. Kako ti je lakše npr. dosta ti je staviti silikon ili vobler na kopču iza, poslije prebaciš na jig i obrnuto.

Odlucio sam ipak da te posluaam i uzmem sebi kraci stap, hoce li mi dovoljan biti okuma eclipz 50-100gr 185cm, okuma alaris 4000, upredenica Sunline Castaway SW 0.165 i predvez trabucco 0.40. Stavim predvez 15ak metara pustim iza sebe jedno 30 m i vozim voblere i jigove. Jesam dobro shvatio druze, hvala ti sto mi pomazes konstantno
Zadnja izmjena: 28 Srp 2020 21:00 od Kun.

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Doktor foruma
  • Doktor foruma
Više...
Ceco's Avatar 28 Srp 2020 21:20 #13 od Ceco
Da sasvim dovoljno to je inače jedan od boljih univerzal štapova.

Molimo prijavite se

• Kun
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
Kun's Avatar 28 Srp 2020 22:30 #14 od Kun

Ceco napisao: Da sasvim dovoljno to je inače jedan od boljih univerzal štapova.

Hvala ti puno na savjetima.
Nadamo se nekim lijepim ulovima

Molimo prijavite se