"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Pocetnik

• Tars
  • Tars's Avatar Autor teme
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
Tars's Avatar 28 Kol 2020 11:11 - 28 Kol 2020 11:15 #1 od Tars
Pocetnik was created by Tars
Pozdrav decki!
Ja sam cura koja bi voljela decku za rodendan kupiti neku pocetnu opremu za jigging medutim ne razumijem se minimalno u opremu niti priblizno znam sto treba kupiti. Naime radi se o ribolovu u srednjoj Dalmaciji u okolici Zadra, napominjem ovo jer mi se cini da je bitno u kojem dijelu Jadrana se jiggira. Trebam vasu pomoc otprilike da mi kazete koji su stapovi imenom i prezimenom dobri za pocetak te isto tako mamci/varalice. Mozete mi i savjetovati otprilike sto drugo kupiti ako ne stap, a korisno je u jiggingu. Hvala puno svima i svi savjeti su dobrodosli! Helppp mee! :))
P.S. Pomozite covjeku da umjesto bokserica i pidzame dobije nesto sto stvarno zeli😂
Zadnja izmjena: 28 Kol 2020 11:15 od Tars. Razlog: Zaboravljen odlomak

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 28 Kol 2020 12:01 - 28 Kol 2020 12:03 #2 od Paragon
Replied by Paragon on topic Pocetnik
koliki je budzet?
koje su planirane dubine lova?
da li hoce cisti jiging ili pak light jiging(kabura,inchiku)
stacionarna rola ili multiplikator?

EDIT :
Molim te da se predstavis ekipi na forumu jer je to obicaj kao prvi post.
Zadnja izmjena: 28 Kol 2020 12:03 od Paragon.

Molimo prijavite se

• Tars
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
Tars's Avatar 28 Kol 2020 12:10 - 28 Kol 2020 12:11 #3 od Tars
Replied by Tars on topic Pocetnik
Tara iz Zagreba, studiram pmf, ne znam nista o ribolovu zato sam dosla potraziti pomoc ovdje. Nadam se da je to dosta za predstavljanje. Budzet je cca do 1000kn, ipak sam samo student. Dubine mislim da variraju, ima gliser pa to valjda nije problem. Koja je razlika izmedu cistog i lighta i koji bi preporucili za pocetak? Te isto tako sto je bolje stacionarna ili multiplikator?
Zadnja izmjena: 28 Kol 2020 12:11 od Tars.

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 28 Kol 2020 12:33 #4 od Paragon
cisti vertical jigging- jaca oprema dosta samim time i skuplja rjedi su ulovi ako nema pozicije i previse iskustva na moru gdje se nalaze veliki gofi zubaci i slično, inače jako zamorna disciplina i stvarno treba imati snage prakticirati.
light jigging- tu je oprema nesto laksa mogu se izvuci takodjer kapitalni primjerci zubaca gofova....
u ovu kategoriju spadaju jos skarpine sampjeri i ostala manja riba mada ne mora nuzno znaciti da ce biti mala riba ako zna gdje tocno poci, izmedu ostalog love se moli arbuni kanjci pa gotovo uvijek bude neki ulov i neka akcija na stapu.

Budzet do 1000kn
hmm posto je budzet toliki preporucam stacionarnu rolu multici su malo skuplji.
Okuma eclipz 50-100 gr (neka te ne zavara gramaza 50-100 grama, ja sam osobno radio sa inchikuima i 200 grama sa ovim stapom)
okuma fast inchiku 80-180 grama
hart bloody light jigging
Rola okuma azores 5500
mozda i daiwa bg 4000-4500 ako se nadje negdje na akciji.
moze i okuma ceymar 5500 ili 6500 koja je malo jeftinija od ovih gore svih ali je u mene prijatelj dignuo kijernu cca 15kg na ovu rolu.
neka malo kvalitetnija upredenica 300metara ( ne ispod) posto su dubine i preko 100 metara na kojima se lovi pa uvijek valja imati rezervu na roli ako se nesto jace zakaci.

U principu 2 grama varalice na 1 metar dubine.
Ako ribas na 50 metara znaci 100gr inchiku , ako na 70 ribas na 140grama, ako su kurenti na moru i teze varalice se upotrebljavaju. ovo nije pravilo nego uvijek neka smjernica pocetnicima.
stap gledas najvise po tezini varalica koje mislis koristiti i dubinama na kojima zelis raditi.
inchiku mozes gledati od molix kiku,gorilla lures, hayabusa kick bottom,sakura sepia madai kabura i tako slicne. manje vise svi inchikui i kabure rade.
stavis trakice lignji na dvije udice i lovis

Molimo prijavite se

Više...
Waterfall's Avatar 28 Kol 2020 13:25 #5 od Waterfall
Replied by Waterfall on topic Pocetnik

Tars napisao:
P.S. Pomozite covjeku da umjesto bokserica i pidzame dobije nesto sto stvarno zeli😂

Svaka ti cast na ovome! Blago tvojem decku sa takvom curom.
Necu davati nikakve savjete jer ovdje ima puno decki koji su verziraniji od mene ali, evo, dajem ti podrsku i izrazavam divljenje.:like: :)

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 28 Kol 2020 17:21 - 28 Kol 2020 17:22 #6 od Paragon
haha i mene je moja tako isla iznenadit pa nije imala koga pitat pa je mene pitala sto tocno da mi kupi al opet veselju nije bilo kraja :)

danas samnom prakticira LRF i ukrala mi je stap pa sam morao kupiti jos jedan i zajedno idemo na LRF i bogami lijepo lovi cak i bolje nego ja
Zadnja izmjena: 28 Kol 2020 17:22 od Paragon.

Molimo prijavite se

Više...
bzing's Avatar 28 Kol 2020 17:58 #7 od bzing
Replied by bzing on topic Pocetnik
Set za vertical jigging:
Spro štap cijena: 64,20€
www.angel-domaene.de/spro-salty-beast-so...tlg-234g--34618.html
Penn rola cijena 73,94€
www.angel-domaene.de/penn-fierce-iii-600...mm-5-6-1--37517.html 73,94

Sve skupa 137,16€ , poštarina 13€ - total 150,16€
Isporuka 3 - 4 dana

Na žalost nemaju na toj adresi gumenih čekića ali će tvoj dragi nači zid ili nešto pogodno za udarat glavom ako se ikad ogriješi o tebe pa ga ostaviš:cheer:

Molimo prijavite se

• Igor
  • Igor's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Igor's Avatar 28 Kol 2020 21:29 #8 od Igor
Replied by Igor on topic Pocetnik
Mislim da je najbolje da mu kupiš poklon bon u Maguro pro shopu u Zagrebu. Teško ćemo mi pogoditi što on voli, kakav tip ribolova prakticira, želi li taj štap koristiti i za panulu itd. Pošto si iz Zagreba Maguro ti je najbolja opcija za jigging. Ja se najviše veselim poklon bonovima.

Molimo prijavite se

• Tars
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
Tars's Avatar 29 Kol 2020 12:30 #9 od Tars
Malo je reći da mi kvantna fizika zvuci poznatije od ovoga(haha), ali hvala na detaljnom opisu i sto ste izdvojili vrijeme da mi sve napišete. Prepisat ću si ovo sve pa pravac u potragu, nadam se da necu nesto zeznuti. Hvala!

Molimo prijavite se

• Tars
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
Tars's Avatar 29 Kol 2020 12:32 #10 od Tars
hahah, hvala, nadam se da ce cijeniti barem u pola kao vi deci na forumu :)))

Molimo prijavite se

• Tars
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
Tars's Avatar 29 Kol 2020 12:34 #11 od Tars
sve se i meni čini da ću morati tako, iako sam htjela onaj moment iznenadenja vidjeti haha! Ali super, jos na kraju zajedno to radite, di ces ljepse :)

Molimo prijavite se

• Tars
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
Tars's Avatar 29 Kol 2020 12:36 #12 od Tars
znaci ako mi uspije kupnja svega ovoga, morat cu mu pokazati vase poruke haha! hvala na podrci, kad si neznalica puno znaci :))

Molimo prijavite se

• Tars
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
Tars's Avatar 29 Kol 2020 12:37 #13 od Tars
cak sam i o tome razmisljala, vidjela sam i cula za taj Maguro, pa evo ako ne uspijem sama nista, onda mozda najbolje tako poklon bon, hvala na savjetu! :)

Molimo prijavite se

Više...
bzing's Avatar 29 Kol 2020 13:20 #14 od bzing

Tars napisao: znaci ako mi uspije kupnja svega ovoga, morat cu mu pokazati vase poruke haha! hvala na podrci, kad si neznalica puno znaci :))

Dobra ideja!
Nek se registrira ovdje da razmjenjujemo iskustva i da testira opremu koju mu nabaviš.
Ribolov je kao covid-19.Što više testiraš to bolji rezultati:lol:
Hvala: Tars

Molimo prijavite se

Više...
Waterfall's Avatar 30 Kol 2020 09:11 #15 od Waterfall
Replied by Waterfall on topic Pocetnik

Tars napisao: znaci ako mi uspije kupnja svega ovoga, morat cu mu pokazati vase poruke haha! hvala na podrci, kad si neznalica puno znaci :))

Ocito je da si trazila na netu informacije i tako si naletila na nas forum. Sama cinjenica da si se potrudila registrirat se na forumu kako bi iznenadila decka vrijedi vise od samog poklona. Poklon bon je svakako dobra ideja ali mislim da bi konkretan poklon imao jaci efekat. Imas par dobrih stvari koje su ti decki predlozili pa kreni. Sretno!

Molimo prijavite se

• Tars
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
Tars's Avatar 30 Kol 2020 10:22 #16 od Tars
Haha deal!

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 30 Kol 2020 12:52 #17 od Paragon
cak ni meni nije palo na pamet za taj poklon bon u magura vidis to ti je jos bolje.
Imas cak i na svijet varalica poklon bon koji mozes kupiti,to ti je skladiste pa mozete skupa preko neta izabrati sto zeli on i onda na adresu samo poci pokupiti pribor. ili pravac maguro!

Molimo prijavite se

• Tars
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
Tars's Avatar 09 Ruj 2020 00:47 #18 od Tars
Pozdrav decki!
Ovdje opet ona Tara sto je htjela decku kupiti opremu za jigg,ali nazalost njegovo drustvo me prestiglo i kupili su mu umjesto mene :(( isao je odmah isti dan isprobati sto mi govori da vec onda ima i multiplikator ili stacionarnu( nisam previse ispitivala), ali sad trebam novu ideju pa ako ste raspolozeni pisite mi :) dakle stap vise nije opcija, ne znam sto mogu uzeti a da je fora, ali i korisno za jigg. Gledala sam malo i one bazene za zivu jesku(lignje valjda) pa mozda to i nekoliko Duo mamaca( sarenih fejk ribica nemam pojma kako se to zapravo zove). Evo ako stvarno ni ovo ne uspije, idem po bon u maguro pa neka ide zivot, ispucah sve poene sad :)

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Doktor foruma
  • Doktor foruma
Više...
Ceco's Avatar 09 Ruj 2020 03:31 #19 od Ceco
Replied by Ceco on topic Pocetnik
Tada ti je najbolja opcija bon u nekom dućanu pa neka traži sebi što mu paše.

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
bzing's Avatar 09 Ruj 2020 06:53 #20 od bzing

Tars napisao: Pozdrav decki!
Ovdje opet ona Tara sto je htjela decku kupiti opremu za jigg,ali nazalost njegovo drustvo me prestiglo i kupili su mu umjesto mene :(( isao je odmah isti dan isprobati sto mi govori da vec onda ima i multiplikator ili stacionarnu( nisam previse ispitivala), ali sad trebam novu ideju pa ako ste raspolozeni pisite mi :) dakle stap vise nije opcija, ne znam sto mogu uzeti a da je fora, ali i korisno za jigg. Gledala sam malo i one bazene za zivu jesku(lignje valjda) pa mozda to i nekoliko Duo mamaca( sarenih fejk ribica nemam pojma kako se to zapravo zove). Evo ako stvarno ni ovo ne uspije, idem po bon u maguro pa neka ide zivot, ispucah sve poene sad :)

A malo šminke? Odnosno, zimska jakna ili termo komplet (hlače s naramenicama + jakna)?

Molimo prijavite se