"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Pocetnik

Više...
Paragon's Avatar 09 Ruj 2020 12:42 #21 od Paragon
Replied by Paragon on topic Pocetnik
jeli mozes vidjeti slucajno stap sto pise na njemu model akcija i slicno pa prepisati ovdje?
mozda mozemo preporuciti neke varalice,fluorocarbon,upredenicu? klijesta neka...
mozda nesto trece za ribanje? Podmetač, ganač.... uvijek se skupi neki vrag za kupiti i tu ti nikada nema kraja...jednostavno bolest jaca od droge...
opcepoznata cinjenica je da se na popratni pribor uvijek potrosi daleko daleko vise nego na stap i rolu npr.

Molimo prijavite se

• Tars
  • Tars's Avatar Autor teme
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
Tars's Avatar 10 Ruj 2020 12:50 #22 od Tars
Replied by Tars on topic Pocetnik
Probam saznati ovo pa javim! Hvala!

Molimo prijavite se

• Tars
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
Tars's Avatar 11 Ruj 2020 09:55 - 11 Ruj 2020 09:57 #23 od Tars
https://share.icloud.com/photos/07johA7TJPX9cd0q-dsbk3_zw

Uspjela nabaviti fotku, nadam se da mozete otvoriti!

postimg.cc/CZv5xDL7
Evo za svaki slucaj jos jedan link
Zadnja izmjena: 11 Ruj 2020 09:57 od Tars.

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 11 Ruj 2020 23:36 #24 od Paragon
Replied by Paragon on topic Pocetnik
Znaci lemax micromax samo neznam dali je 100-300 ili 120-360 grama.
Dakle varalice cemo gledati u rasponu 120 do cca 220 grama.
Mozes mu izabrati koju :
Zoka Ball u gramaz 120-220 grama boju koju ti hoces (uz ovo mora ici assist line +2 udice) na ovo se stavlja lignja cijela.
Ili jiging a la carta
Light jigovi:
Hayabusa jack eye kick bottom 120-200 grama boja po zelji.
Shimano bottom ship
Sea monsters slow
Gorilla lures inchiku
Sakura sepia madai kabura 125 grama boja po zelji
Hart inchiku 120 grama na vise
Hart modelo 120 grama i vise ako uspijes naci negdje
Molix kiku 120 grama na vise
Slow jigove npr
Oceans Legacy slow jig 120 grama na vise ...
Savage gear squish jig 130 na vise grama
Shout lance
Oceans legacy long contact jig

Bilo što od light jigging varalica da uzmeš nečeš faliti samo gledaj da su teški unutar 120-220 grama.Stavljaju se trakice liganja na udice i gotovo uvijek bude nešto ribice, a ako zna dobre pozicije bit će i pravih komada ribe.
Naravno poželjno je da ima različite gramaže varalica jer kurenti diktiraju u većini slučajeva težinu varalice koja će se koristiti... Osobno koristim 120-200 grama varalice. Dubine nerijetko i preko 100 metara.
Ako i dalje nisi sigurna kupiš bon u Magura kojega on može potrošiti na ono što njemu točno treba,a još bolje bi bilo kad bi skupa išli birati pribor u neku ribolovnu butigu. Tada si sto posto sigurna da nećeš faliti, jer je mene moja tako odvela i rekla do tog i tog iznosa izvoli idemo skupa pa ćemo birati.Ja sam birao gramaže i tipove varalica npr. a ona mi je diktirala boje.

Molimo prijavite se

• Tars
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
Tars's Avatar 12 Ruj 2020 11:10 #25 od Tars
Hvala puno na trudu i odgovoru! :) idem baciti oko u maguro jer i mene sad sve ovo zaintrigiralo :), probati smisliti neki paket od svega ovoga i tamo na licu mjesta onda odluciti! U svakom slucaju puno ste pomogli, hvala jos jednom!!!

Molimo prijavite se