"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Pozdrav, Gost

TEMA: Spin štap za micro jigging?

Spin štap za micro jigging? 16 Svi 2016 15:45 #7605

• Boki
  • Boki's Avatar
  • Majstor foruma
  • Zahvala primljena: 233
Ajde jedno možda glupavo pitanje. Da li bi spin štap 2,4m i gramaže 14-40g bio dobar za micro jigging iz barke? Pri tome mislim na 10-20g jiggove.
Da bi se uključili u raspravu potrebno se registrirati

Spin štap za micro jigging? 16 Svi 2016 18:04 #7607

• oki270
  • oki270's Avatar
  • Legenda foruma
  • Zahvala primljena: 290
Boki napisao:
Ajde jedno možda glupavo pitanje. Da li bi spin štap 2,4m i gramaže 14-40g bio dobar za micro jigging iz barke? Pri tome mislim na 10-20g jiggove.

Da. Ja ga koristim i dobar je. Ok moj je 2,7 15-45 ali to je ok.
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: Boki

Spin štap za micro jigging? 16 Svi 2016 22:41 #7621

• Ahab
  • Ahab's Avatar
  • Legenda foruma
  • Zahvala primljena: 316
Šta se vata na taj način?
smoto

Spin štap za micro jigging? 17 Svi 2016 07:16 #7623

• Pikabu
  • Pikabu's Avatar
  • Doktor foruma
  • Zahvala primljena: 162
Nije da se bavim tom disciplinom, ali imao sam jedan takav mali jig, i dok a nisam ostavio na dnu, ulovio sam šaruna i ušatu.

Spin štap za micro jigging? 18 Svi 2016 13:35 #7629

• zeusfaber
  • zeusfaber's Avatar
  • Administrator
  • Pozdrav svima!
  • Zahvala primljena: 1387
Tu bi trebao uzeti nešto za inchiku odnosno light jigging štap manje gramaže. Spinning štapovi nisu namijenjeni vertikalnom ribolovu odnosno jiggingu iz barke uz pretpostavku da se jiga ispod sebe. Ne kažem da neće poslužiti, ali svakako bi trebao razmisliti o posebnom štapu za tu vrstu ribolova. Pravi light jigging štap se može upotrijebiti na puno načina i toplo ga preporučam. Ja imam Black Hole Rubber Jigging 40 - 160g, s njim možeš loviti na inchiku, manje jigove, slow jigging, bulentin, tataki, lignje. Čačkalica može svašta! Jeftinija varijanta je nešto kao Okuma Fast Inchiku (oko 350kn), sad smo lovili s njom u Zadru lignje na tataki, sjajno to radi. Za micro jigging bi trebalo naći nešto u tom stilu eventualno laganije gramaže.

Spin štap za micro jigging? 18 Svi 2016 14:47 #7636

• oki270
  • oki270's Avatar
  • Legenda foruma
  • Zahvala primljena: 290
Hm nisam nikakav guru za (micro)jigging ali ajmo logicki razmislit...mikro jig je do...pa ajde 10 gr. Dok 10 gr potone na 30 metara dubine mozes otici skuhati i popiti kavu i jos nije dole pa bih rekao da se s micro jigovima ne jiga klasicno okomito kao kod vertical jigginga. Isto je s micro inchikuom od 5 gr kakve imam. Dakle zabaci se podalje od barke, i pusta da lagano tone i polako leluja u propadanju. Lovno podrucje je gornji i srednji sloj za usate, sarune i slicnu malu krvolocnu gamad.

Sa stapom gramaze 40-150gr ces tesko ikako animirati jig od 5-10gr. Ukratko - light spin stap je skroz dobar za ovu disciplinu.

Apropos okuma fast inchiku..stap nije jako los ali su vodilice katastrofa no za stap od 300 kuna se bolje i ne moze ocekivati.

Spin štap za micro jigging? 21 Svi 2016 13:02 #7667

• dalmatino
  • dalmatino's Avatar
  • Majstor foruma
  • Zahvala primljena: 50
Svejedno postoji velika mogućnost da ti riba zagrize na samom dnu i da je moraš agresivno odvojiti od rupe. Spinning štapovi nisu predviđeni za to. Složio bi se ovdje sa Zeusom. Poslužiti će, ali nemoj poslije kukati ako ti ispod barke bubne riba od 2-3kg i slomije ti štap dok je pokušavaš odvojiti od dna :lol:

Postoje specijalni micro jigging štapovi do 40, 60, 80g s čačkalica vrhovima koji odlično reagiraju na micro varalice.

Spin štap za micro jigging? 23 Svi 2016 14:44 #7685

• Boki
  • Boki's Avatar
  • Majstor foruma
  • Zahvala primljena: 233
Sve jasno. Poanta je da štapu dam novi život pošto je dostojno zamijenjen, a ovo što je oki270 napisao je točno to što ću raditi sa njim.
Znači gornji/srednji sloj mora, primarna meta su ušate i šaruni.
Hvala svima na odgovorima! :like: