"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Pozdrav, Gost

TEMA: Odabir kompleta za vertical jigging 2017

Odabir kompleta za vertical jigging 2017 30 Sij 2017 17:40 #12914

• krunex
  • krunex's Avatar
  • Novi korisnik
Pozdrav ekipi!!
zanima me savjet za odabir jednog solidno povoljnog kompleta za vertical jigging.. dubine bi bile oko od 50ak do 70ak metara... koliko sam ima priliku vidjeti da su to jiggovi reda veličine oko 150-250g pa me zanima više o štapu a naravno i o odabiru role... prošao sam malo po dućanima u zg i dade se vidjeti svačega... od štapova mi je "zapalo" pod oko sljedeće:
- Sportex Jolokia Jigging 1,85m 100-200g (20lb) i 150-250g (30lb) - dosta su tvrđi i žilaviji pa čak mislim da je opcija 20lb nekako simpatičnija
- Sportex Magnus Jigging 1,85m
- Takumi Rapture 1,9m 210g
- Hart Edition Xori 1,65m 200g 30lb
- Hart Edition Omega 1,85 20lb
- Sparos Jigging 1,8m 80-250g 20/30lb
- Okuma Andros 1,83m 90-325G
- Okuma Cedros Speed Jig Spin 1,83m 90-200g i 160 – 325 gr
- Penn Regiment 1,8m 30lb
- Tica JigMaster 1,83m 80-250g

Od rola sam malo subjektivan te mi je Penn Conflict 6500 i 8000 tako lijepo legao dok nisam zatvoren za prijedloge i savjete... također i Okuma Azores Z-65s nije loša. Ali kod Penn-a mi se sviđa osjećaj sigurnosti... kao da je neslomljiva :) ima i ona nešto povoljnije cijene Penn Battle isto mi se dopada.

Upredenica mi je Daiwa j braid 8x 0,28 ili 0.35 s tim da molim za preporuku obzirom na štap i rolu i samu tehniku.
Na kraju spominjem da imam mali multiplikator Penn Fathom 25LW LH i zbog toga mi čak prednost imaju štapovi koji se mogu kombinirati obzirom na izvedbu vodilica... klasika i multi tako da navijam za Sportex Jolokia ali ne poznam tehniku stoga molim za savjet. Naravno kombinacija bi služila ponekada i za panulu..
Hvala unaprijed
Da bi se uključili u raspravu potrebno se registrirati

Odabir kompleta za vertical jigging 2017 30 Sij 2017 18:35 #12915

• Mladen Miletić
  • Mladen Miletić's Avatar
  • Doktor foruma
  • Spremač/ica u vrtiću
  • Zahvala primljena: 179
Moj savjet ti je da nađeš nekog tko se s tim bavi profesionalno. Profi u smislu da ima brod, štapove, role, đigove, fišinder, ... i za lovu te vodi na poziciju te zajednički mlatarate gore-dole. Na taj način ćeš steć znanje i vidjeti da li je to uopće za tebe. Bez iskustva ovo je sve mlaćenje prazne slame i na kraju sve ćeš prodavat u bescjenje.

Mislim da ti je ovakva varijanta najsigurnija i najjeftinija.
Mladen
099 3 20 40 20
Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: Ahab

Odabir kompleta za vertical jigging 2017 30 Sij 2017 18:53 #12916

• zeusfaber
  • zeusfaber's Avatar
  • Administrator
  • Pozdrav svima!
  • Zahvala primljena: 1343
Ej Krunex,

Pretpostavljam da si Kruno i da voliš zubace pa da je zato "Krunex", ako je tako - svaka čast :lol:

Uglavnom, ja imam Androsa 90-325g s kojim vučem tešku panulu. Brutalno jak štap, nisam ga puno koristio za vertical jigging jer mi se čini pretvrd. Štap je prelijep, ali iskreno, da sad uzimam nešto za jigging tražio bi malo mekši štap.

Isto tako imam i Penn Conflict 6000. Baš kao što kažeš, robusna i jaka rola koja ulijeva povjerenje.

S ovo dvoje nedvojbeno nećeš pogriješiti, samo je pitanje u kakvoj si kondiciji :cheer: ali s ovim kompletom sve ide van :lol:

Usput, ako planiraš biti neko vrijeme s nama, predlažem da nam se u kategoriji "Predstavite se" predstaviš u par kratkih crta. Nekako volimo to :lol: Živio!
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: zoki1

Odabir kompleta za vertical jigging 2017 30 Sij 2017 22:05 #12919

• krunex
  • krunex's Avatar
  • Novi korisnik
Hvala na savjetu ali idem u to... preskočio sam kupiti zimsku odjeću i obuću tako da sam već u + :lol: uporan sam mladić tako da ne odustajem od pretraživanja morskog dna sve dok se nešto ne zahakla... pa makar za oko :silly:

Odabir kompleta za vertical jigging 2017 30 Sij 2017 22:20 #12920

• krunex
  • krunex's Avatar
  • Novi korisnik
vidim da svi spominju kondiciju pa mislim da ću uzeti trunku laganiji komplet od onoga koji sam mislio da je za vertical i za panulu :huh:
Ujedno moram vidjeti dali je obrađena tema koji jiggovi su slasniji koji brend i model.... ziheraški
Aparat za varenje je varex, a za maturalno sam radio neko čudo s kojim sam išao na natjecanje, između ostalog je bio i aparat za varenje... paklena mašina je nazvana "krunex" :lol: ali ovo sa dentexom mi je mrak :lol: :lol: :lol: :like: nadam se da će se zakačiti jedan dostojan imena :side:

Odabir kompleta za vertical jigging 2017 04 Velj 2017 21:18 #13066

• krunex
  • krunex's Avatar
  • Novi korisnik
ima li tko iskustva sa Trabucco Takumi Rapture 1,9m do 210g? čini mi se po stranim forumima da ima dobre recenzije... čak i onaj do 300g. malo su duži nego bi trebali biti ali čini se zbog ručke, jer mu je transportna dužina 130cm. zanima me koji bi preporučili za jiggove od 100 do 200 eventualno 250g model od 210g (težak 140g) ili 300g. Druga opcija mi je nekako Sportex jolokia jiging i isto me zanima preporuka 100-200 (težak 209g) ili 150-250g (težak 221g). Za Sportexa nema podataka dok je za trabuccco 210g 3.0PE max drag 7kg, a za 300g 4.0PE max drag 10kg.

Odabir kompleta za vertical jigging 2017 05 Velj 2017 07:49 #13081

• MIRAN
  • MIRAN's Avatar
  • Doktor foruma
  • Zahvala primljena: 360
Za Sportex je vrlo malo podataka al to je vrhunski štap ja imam nekoliko štapova i između ostalog Trabuko i Sportex a i Yamagu i sve su to vrhunske motke i svaka ima svoju manu i prednost i na svaku se triba navići al ako se nekoliko dana družiš sa Sportex-om neće ti ni jedan drugi tako lipo stajati u ruci tek tada ćeš vidjeti koliko je ta motka dobra.A to je moje mišljenje koje je vjerojatno subjektivno.
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: krunex

Odabir kompleta za vertical jigging 2017 05 Velj 2017 22:16 #13111

• krunex
  • krunex's Avatar
  • Novi korisnik
Hvala na odgovorima i savjetima. Još ću jednom otići do trgovina i pogledati ta tri štapa i vidjeti koji najbolje odgovara u ruci i to sportex jolokia, trabucco rapture takumi i povodeći se za savjetom zeusfabera okuma andros, vidim da andros ima nešto mekši u ponudi sada 90-250g i budem izabrao. samo budući da nisam tom tehnikom lovio zanima me dali je bolji kada je žilaviji ili kada je zeru elastičniji?!
Rola ide kada se malo zbrojim :lol: ali pretpostavljam da će biti nešto jeftinija od onog što sam planirao.. recimo okuma azores 65 ili sl..

Odabir kompleta za vertical jigging 2017 07 Velj 2017 23:03 #13185

• fisherman
  • fisherman's Avatar
  • Majstor foruma
  • Zahvala primljena: 80
Evo ljudi kako sam ove godine zakasnio na gofove jer nisam imao adekvatnu opremu pomozite mi u odabiru pribora koji ce biti za vertical jigging i tesku panulu,sto kazete na okumu salinu 250-400 g i okuma raw 80,i upredenica okuma gosen 0.38 mm,svaka kombinacija ce mi dobro doci,hvala,pozz

Odabir kompleta za vertical jigging 2017 08 Velj 2017 08:44 #13189

• krunex
  • krunex's Avatar
  • Novi korisnik
fisherman ja sam isto početnik ali mislim da te 2 stvari ne možeš kombinirati bar ne sa istim štapom osim ak nisi ko Mirko Filipović. Još bi i mašinka prošla. Ovi lakši jigovi ti neće dobro radit sa motkom... radije kupi 2 povoljnija namjenska štapa i 1 mašinu. Razmisli i o cedros mašinki dok je za panulu možda azores prebrza... ali evo neka iskustvo kaže svoje!!! Upredenicu ne znam ali imam Daiwa J braid 8x i prezadovoljan sam i to multicolor pa znam točno koliko sam pustio...

Odabir kompleta za vertical jigging 2017 08 Velj 2017 20:40 #13202

• krunex
  • krunex's Avatar
  • Novi korisnik
Ipak je presudio zdrav razum :) dakle sportex jolikia je lakša od konkurencije samo što je blank u korijenu malo žešći pa će ruke malo više trpiti kod otežeg primjerka... ali inače vidljivo brži i žilaviji... za panulu isto odličan jer vrh "pokazuje" dok je za kontru fantastičan!! Ugodno me iznenadio jedan fini jeftini štap za sve i svašta...okuma eclipz!! Eto idući postovi nadam se u proljeće sa primjercima :side: