"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Pozdrav, Gost

TEMA: Vertical jigging slike ulova

Vertical jigging slike ulova 21 Ruj 2018 00:43 #20229

• Rodosek
  • Rodosek's Avatar
  • Novi korisnik
  • Zahvala primljena: 7
Pozdrav ludo more!
Unaprej se ispricavam ako vec postoji mapa sa vertical jigg ulovom. Nisem je pronasao pa sam napravio novu.
Predstavio sam se vec a sad nesto malo detajlnije. Lovim vec nekoliko godina. Do sad uvijek talni na bibija ili morskog. Al sam zelio nauciti jos nesto novo. I to je vertical jigg. Mislo sam da moze covijek na metalni jigg uloviti ribu, nerealisticko. Kupio sam palico okuma eklipz i rolu penn slamer 3 4500( imam jednog covjeka bez kojeg danas jos nebi imao ribe al do toga cemo jos doc)
Znaci danas sam treci dan probavao na otvorenom moru ( poreč) jiggat. I vec kad sam mislo ili da nesto ne radim ispravno ili da je sonar u kurcu. Odjedno na pola dubine odmah brzi i jaki kontra osjecaj. Noge so postale mekane a srce zamalo puklo. Pocnem kontrirat a ne previse. Povlacim lagano zamaram ribu i dizem. Ja mislim da najbolji osjecaj koji postoji na tom svijetu, kad je bonaca na otvorenom imas ribu i kad ju dizes, znas ono kad je jos duboko al dovoljno da se pocne vidjeti ona bijelina od tijela. Dizem jo iz mora i onda sreta. Palamida. Pocnem se derat vristat pazim da mi riba ne padne iz camca.
Prva palamida u zivotu. Sve to traje dok ne poslajem poruke prijatelju a on odmah; u lijepa riba sta je to rumbac ili? Ubio me u pojam, jer sam bio 100% siguran da sem ulovio palamido. Nema veze bila je prva malo veca na jigg i presretan sam.... i zato more hvala ti.
Evo i slike ulova i vecera za moju zenu

Pozz
Zadnja izmjena: : 21 Ruj 2018 00:57 od Rodosek. Razlog: Dodavanje slika
Da bi se uključili u raspravu potrebno se registrirati
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: Baćo68, B_, ja_osobno, JopaZGRI, susnjar

Vertical jigging slike ulova 21 Ruj 2018 12:46 #20231

• ja_osobno
  • ja_osobno's Avatar
  • Majstor foruma
  • Zahvala primljena: 120
Lipi ulov i gušt za dizat :like:

A riba ti je luc. Najlakše ti ga je raspoznat po ovim točkama po trbuhu.
Ćo, je ča? :D

Vertical jigging slike ulova 21 Ruj 2018 14:48 #20232

• JopaZGRI
  • JopaZGRI's Avatar
  • Majstor foruma
  • More pamti, more vrati!
  • Zahvala primljena: 535
Defintivno je gušt! Pogotovo kad ti je nesto prvi put!😉

Vertical jigging slike ulova 21 Ruj 2018 21:15 #20236

• Rodosek
  • Rodosek's Avatar
  • Novi korisnik
  • Zahvala primljena: 7
Hvala JopaZGRI i ja_osobno.
Kao sto kazeta osjecaj je takav da ga nemogu zaboravit a vec jedva cekam sedmicu ribarnog odmora u 10 mjesecu na krku. Nadam se da ce bit materiala da mogu to podjelit sa Ludom morom.

Hvala cujemo se

Pozz