"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Morske mijene - tablica

• dxdandy
  • dxdandy's Avatar Autor teme
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
dxdandy's Avatar 19 Svi 2016 12:02 #21 od dxdandy
Replied by dxdandy on topic Morske mijene - tablica

Ahab napisao: Mislim da je to izvučeno iz Riboskopa.

Jel mozda imas instaliran taj program? Mozes li mi kako na mail poslati za 5 i 6 mj. ako ga imas za lokacije senj, bakra i rijeka.
Hvala ti puno !

Molimo prijavite se

• Ahab
  • Ahab's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ahab's Avatar 19 Svi 2016 13:16 - 19 Svi 2016 13:24 #22 od Ahab
Replied by Ahab on topic Morske mijene - tablica
Uz dozvolu autora aplikacije:

Rijeka:

smoto
Zadnja izmjena: 19 Svi 2016 13:24 od Ahab.

Molimo prijavite se

• Ahab
  • Ahab's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ahab's Avatar 19 Svi 2016 14:01 #23 od Ahab
Dotičnog gospodina upravo obrađujem da se priključi Ludom Moru.

smoto
Hvala: zeusfaber

Molimo prijavite se

• dxdandy
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
dxdandy's Avatar 19 Svi 2016 14:12 #24 od dxdandy

Ahab napisao: Dotičnog gospodina upravo obrađujem da se priključi Ludom Moru.

Bilo bi to lijepo da nam se gospodin pridruzi. Inace, program djeluje ovako na prvu dosta dobro. Zanim me na kojem principu radi, odakle vuce podatke ili ih samo generira iz nekih formula i zadanog datuma?

Hvala gospodinu na odobrenju da se objavi tablica. Imam jos pitanje dali se moze birati bilo koje mjesto vec pred odredjene lokacije ? Ja sam pitao za senj, bakar i rijeku jer mi je okolica tj. podaci sa odaljenosti od nekih 30-50km. Zapravo meni je interesantna Novi Vinodolski gdje boravim i pecam i eventualno Crikvenica i Selce. Dali postoji i za njih izracun? Ovako sam ja otprilike uzimao neku sredinu od ove tri lokacije.

Hvala i LP !

Molimo prijavite se

• Ahab
  • Ahab's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ahab's Avatar 19 Svi 2016 14:40 #25 od Ahab
Lokacije se biraju automatski i ručno. Možeš kliknuti na kartu i onda pomoću koordinata odabire najbliže lokacije za koje uzima podatke. Odakle uzima podatke ne znam. Mislim da je iz više izvora a neke (kao što je plima i oseka) proračunava sam.
Inače, riječ je o mom radnom kolegi koji sjedi dva metra od mene i koji me je nakon dugogodišnje stanke opet navukao na ribolov.
Tu ima nekoliko recenzija njegovog programa, TV prilog, demo za skinuti (demo je za nekakav bezvezni datum) - LINK

On se sad navukao na šarane pa je više na jezeru nego na moru i vjerujem kako bi ga članstvo na LM vratilo na pravi put.

smoto

Molimo prijavite se

• dxdandy
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
dxdandy's Avatar 19 Svi 2016 15:03 #26 od dxdandy
Daj ga malo forsiraj da se vrati slanoj vodi. Vidi mene iz srca Slavonije a pecam samo na moru. ahahahahaa

Hvala ti u svakom slucaju i njemu svaka cast na trudu.

LP !
Hvala: Ahab

Molimo prijavite se

• Ahab
  • Ahab's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ahab's Avatar 19 Svi 2016 15:11 #27 od Ahab
Onda ste zemljaci. On je rođen i odrastao u Slavonskom Brodu.

smoto

Molimo prijavite se

Više...
zeusfaber's Avatar 20 Svi 2016 16:56 #28 od zeusfaber
Replied by zeusfaber on topic Morske mijene - tablica
Upravo sam pogledao prilog o Riboskopu s HRT-a, sjajan neki tip :like: Svakako bi bio super akvizicija za LM. Ahab na tebi je :lol:

Ahab, što nudi demo verzija i koliko dođe registracija?

Molimo prijavite se

• Ahab
  • Ahab's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ahab's Avatar 20 Svi 2016 17:31 #29 od Ahab
Ne znam. Pitat cu ga u ponedjeljak. Meni je bilo mukta :)

Nagovaram ga da napravi iPhone/Android verziju kakvu je nekad imao za Symbian (Nokia) no kaže da mu se gadi nakon posla (8-9 sati ispred kompjutera) doma opet sjest.

smoto

Molimo prijavite se

Više...
zeusfaber's Avatar 20 Svi 2016 18:10 #30 od zeusfaber
Replied by zeusfaber on topic Morske mijene - tablica

Ahab napisao: Ne znam. Pitat cu ga u ponedjeljak. Meni je bilo mukta :)

Nagovaram ga da napravi iPhone/Android verziju kakvu je nekad imao za Symbian (Nokia) no kaže da mu se gadi nakon posla (8-9 sati ispred kompjutera) doma opet sjest.

Potpuno ga razumijem međutim to je app za koji bi ja sigurno dao par dolara. Kako bi bilo cool kad bi napravio neku Ludo More verziju? :cheer: Ili da postoji neka opcija da pod Plima i Oseka na LM kupimo podatke iz Riboskopa za narednih par dana kao na onom portalu u Makarskoj :)

Molimo prijavite se

Više...
Lacni's Avatar 29 Lis 2016 17:39 #31 od Lacni
Replied by Lacni on topic Morske mijene - tablica

Fanatik napisao: koliko se mogu sjetit na juznom Jadranu plima dolazi brinom oko 150km/h da bi u srednjem ubrzala do 350km/h a na sjevernom opada na 100km/h.Nadolazeci val plime je puno brzi u svom pocetku, za razliku od oseke koja se ravnomjerno polako povlaci.

Pošto sam iz Biograda tražio sam koliko je razlika u vremenu (minute/sati) dok dođe plima za razliku od Zadra gdje je mjerna postaja i onda sam naišao na gore navedeno što mi i ne drži vodu ako ja to dobro tumačim.

Npr. danas je jedan plimni vrh u Zd 19:36 a u St 15:36, ako putuje najsporije 100 km/h trebala bi biti razlika sat i sitno a po predviđanjima je 4h? Isti je u Rovinju u 20:54.

Kako onda to izračunati, vjerojatno nije neka razlika Biograd-Zadar ali me sad zainteresiralo :)

P.s. Jel plima dolazi od juga prema sjeveru ili od italije ili ...

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk

Molimo prijavite se

• dxdandy
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
dxdandy's Avatar 13 Tra 2017 12:20 #32 od dxdandy
Pozdrav,

ima li sta novoga po pitanju tablica...imamo li kojeg novopridruzenog clana da se bavio sa kalendarom plima i oseka ?
Gledam prosle postove, bilo je neke price ali izgleda nista od toga. :(

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
B_'s Avatar 13 Tra 2017 13:19 #33 od B_

Molimo prijavite se

Više...
MIRAN's Avatar 13 Tra 2017 17:52 #34 od MIRAN
Replied by MIRAN on topic Morske mijene - tablica
Uzmi aplikaciju Fishing Points na njoj imaš sve ja se koristim isključivo sa tom aplikacijom i prezadovoljan
Hvala: Vinsent_P

Molimo prijavite se

Više...
srdela's Avatar 02 Tra 2018 19:03 #35 od srdela
Replied by srdela on topic Morske mijene - tablica
Ima li itko volje malo objasniti tu tablicu . Kad se očekuje najveća struja kada najmanja

Molimo prijavite se