"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
Registracija
x

Pozdrav, Gost

TEMA: Brodom preko granice...

Brodom preko granice... 07 Lip 2015 13:52 #2054

• maf
  • maf's Avatar
  • Novi korisnik
  • Zahvala primljena: 1
Zanima me koja su pravila ako odem brodicom (dakle bolje reći čamcem, do 7 m) u sloveniju ili crnu goru, ili bilo gdje drugdje preko granice.
Npr, evo situacije... Sada, pred kraj 6 mjeseca brodom ću biti u Poreču. Ono što bi možda volio vidjeti je Piran - dakle otišao bi čamcem u Sloveniju i vjerovatno tamo noćio. Što kad dođem tamo? koja su pravila? kako se prijavim? da li idem na granični prijelaz ili kako se to radi?
Da li zna netko, nisma uspio pronaći neki suvisao tekst o tome na netu.
Da bi se uključili u raspravu potrebno se registrirati

Brodom preko granice... 07 Lip 2015 20:48 #2061

• Damir
  • Damir's Avatar
  • Doktor foruma
  • Zahvala primljena: 169
Ako ćeš u Piran, onda se javi MUP-u u Umagu i reci im da želiš u Piran i oni će obavit nekakav izvid broda i papira. Kad uploviš u Piran, isto tako, javi se Policiji ili Kapetaniji i to je to. Svaka plovidba tuđim teritorijalnim morem a da se nisi prijavio najbližim lučkim vlastima, za sobom povlači pozamašne novčane kazne.
Isto tako, ako želiš u Crnu Goru, javi se MUP-u u Dubrovniku i oni će ti dat najpreciznije upute, obzirom da Crna Gora još nije članica EU. No svejedno, tvoj posjet bi trebao biti turističke prirode pa tu ne vidim nikakve zavrzlame ni probleme.
nijedna bolest nije zdrava
Zadnja izmjena: : 07 Lip 2015 20:58 od Damir.

Brodom preko granice... 07 Lip 2015 23:19 #2063

• zeusfaber
  • zeusfaber's Avatar
  • Administrator
  • Pozdrav svima!
  • Zahvala primljena: 1116
Ma vraga turističke prirode, ide im svu ribu poloviti :lol:
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: AnalPheasant