"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
Registracija
x

Pozdrav, Gost
  • Stranica:
  • 1
  • 2

TEMA: Prijedlog pravilnika o športskom i rekreacijskom ribolovu na moru

Prijedlog pravilnika o športskom i rekreacijskom ribolovu na moru 01 Pro 2017 18:44 #17537

• bilo
  • bilo's Avatar
  • Novi korisnik
  • Zahvala primljena: 10
Ministarstvo poljoprivrede je danas objavilo savjetovanje s javnošću za Prijedlog pravilnika o športskom i rekreacijskom ribolovu na moru.

Savjetovanje je otvoreno u petak, 1.12.2017, datum zatvaranja je nedelja, 3.12.2017. :whistle: :sick: :S
.
esavjetovanja.gov.hr/Econ/MainScreen?EntityId=6479
80% SALE on Your Soul (grafit u Mostaru)
Da bi se uključili u raspravu potrebno se registrirati

Prijedlog pravilnika o športskom i rekreacijskom ribolovu na moru 01 Pro 2017 19:03 #17538

• Angler
  • Angler's Avatar
  • Doktor foruma
  • Zahvala primljena: 193
Šta nema minimalne veličine za ostale ribe??? :sick:

Prijedlog pravilnika o športskom i rekreacijskom ribolovu na moru 01 Pro 2017 23:22 #17543

• Giurinni
  • Giurinni's Avatar
  • Korisnik
  • Zahvala primljena: 74
Angler: "Za vrste koje nisu navedene u Tablici u stavku 1. ovoga članka primjenjuju se odredbe iz Priloga 3. Uredbe Vijeća (EZ) br. 1967/2006 od 21. prosinca 2006. o mjerama upravljanja za održivo iskorištavanje ribolovnih resursa u Sredozemnom moru, o izmjeni Uredbe (EEZ) br. 2847/93 te stavljanju izvan snage Uredbe (EZ) br. 1626/94 (SL L 409, 30.12.2006., str. 11)."

Ajme koji traljavo napisani pravilnik koji nastavlja tradiciju proizvoljnih odredaba kojima su se dičile i prethodne inačice. Bit će posla za sve nas preko vikenda. :(

Ako sam dobro pročitao, s obale nije dozvoljen lov s najlonom 0,35 mm ili više jer mu je nosivost veća od 30lb pa to onda spada u "lov velike ribe", a po definiciji je to lov koji se obavlja "...tehnikama: iz plovila u pokretu (trolling), iz plovila koje pluta ili je usidreno prihranjivanjem (brumanjem) i „jigging“, a obavlja se posebnim ribolovnim alatom za lov na veliku ribu..." A i role i štapovi se moraju raspasti pri opterećenju od 30 lb da bi ih smjeli koristiti s obale - pa vi raspravljajte o kočnicama od 15 kila i heavy castingu, bait boatovima i slično :) Panula s iglicom na tri udice - ne-ne! :) Minimalne veličine totalno proizvoljne opet...itd. itd.

Bilo bi dobro da se što više ljudi uključi u komentiranje inače ode sve u neku stvar.
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: JopaZGRI, lukomar

Prijedlog pravilnika o športskom i rekreacijskom ribolovu na moru 02 Pro 2017 09:52 #17547

• Angler
  • Angler's Avatar
  • Doktor foruma
  • Zahvala primljena: 193
Da, nisam vidio,makar i one minimalne veličine su smiješne.
I dalje nema zabrane lova za ribe u mrijestu
Pokolji od 40-50 tona orada će biti i dalje normalna stvar.
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: Baćo68, MIRAN, JopaZGRI

Prijedlog pravilnika o športskom i rekreacijskom ribolovu na moru 02 Pro 2017 14:49 #17548

• bzing
  • bzing's Avatar
  • Majstor foruma
  • Zahvala primljena: 93
Rekreacijski ribolovci su mogli koristiti do 3 vrše u okviru izdane dozvole.Sad to otpada i za lov vršama treba posebna dozvola.Nisam nikad koristio vršu ali ponetko je pa mu sad valja ishoditi posebnu dozvolu.

Minimalna veličina komarče je besmislena.jer je uvečana 50%.Nisam uzimao ulove ispod 20cm koliko je bilo po naredbi iz nn 145/10 a to su bile težine od oko 35dkg.
Ovim prijedlogom se povečava minimalna dužina na 30cm što je težina 65 - 80dkg i što mi je bio najčeći zadržanu ulov.

Ne vidim potrebu za ovom mjerom i očito je potpuno proizvoljna.Komarče zapravo nikad nije bilo kao ove godine a ponegdje se školjkari žale na štete koje imaju zbog uvečane populacije.

Prijedlog pravilnika o športskom i rekreacijskom ribolovu na moru 04 Pro 2017 13:30 #17566

• svaboold
  • svaboold's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Zahvala primljena: 5
Potpuno se slazem.
Nasa Drzava je u banani, ali skroz na skroz.
Dalje stojim iza toga da ce netko uhvatiti oradu od pola kile i uzeti kuci i stvarno nemam ništa protiv toga.
Imaš 2 štapa u moru i uhvatiš 5-6 riba nisi nicemu nastetio, ali oni koji uzimaju i više nego što je propisano to je kriminal.
Gledam one kočarice po moru iz dana u dan ih je sve više i čupaju sve što more daje.
Dokle got država ne stane na kraju tome onda jedini ulov koji čemo mi obični ribolovci imat je da odemo do najbliže ribarnice i kupimo kilu ribe koja je več sada 120 kuna.

Prijedlog pravilnika o športskom i rekreacijskom ribolovu na moru 04 Pro 2017 13:32 #17567

• svaboold
  • svaboold's Avatar
  • Stalni korisnik
I da glavno da naša riba ide van bogatim smradovima, a naši kreteni uvoze ova govna iz turske i po ducanima riba cromaris koju hrane sa govnima.
Za pet godina jedinu lignju koju cemo jest bit ce patagonica.
Sere mi se iskreno više od zakona i ostalih sranja.

Prijedlog pravilnika o športskom i rekreacijskom ribolovu na moru 04 Pro 2017 14:29 #17568

• Giurinni
  • Giurinni's Avatar
  • Korisnik
Koliko vas je iskoristilo priliku da u ova tri dana napišete komentare na prijedlog pravilinka? S obzirom da se ovdje ne koristimo pravim imenima, teško je reći, ali sudeći prema broju komentara priloženih preko e-savjetovanja - ne baš mnogo. Pisanje izjava poput "sere mi se iskreno više od zakona i ostalih sranja" i propuštanje prilika za sudjelovanje u javnoj raspravi se svodi na onu staru poslovicu "psi laju, karavane prolaze".

Žalosno je da postoji toliko buke oko nepravilnosti i neetičnog ponašanja u ribolovu kada se piše po forumima i ispija piva u kafićima, a istovremeno potpuni muk kada vam netko pruži priliku da se izjasnite...
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: oniram

Prijedlog pravilnika o športskom i rekreacijskom ribolovu na moru 04 Pro 2017 15:31 #17569

• bzing
  • bzing's Avatar
  • Majstor foruma
Giurinni napisao:
Koliko vas je iskoristilo priliku da u ova tri dana napišete komentare na prijedlog pravilinka? S obzirom da se ovdje ne koristimo pravim imenima, teško je reći, ali sudeći prema broju komentara priloženih preko e-savjetovanja - ne baš mnogo. Pisanje izjava poput "sere mi se iskreno više od zakona i ostalih sranja" i propuštanje prilika za sudjelovanje u javnoj raspravi se svodi na onu staru poslovicu "psi laju, karavane prolaze".

Žalosno je da postoji toliko buke oko nepravilnosti i neetičnog ponašanja u ribolovu kada se piše po forumima i ispija piva u kafićima, a istovremeno potpuni muk kada vam netko pruži priliku da se izjasnite...

Kako kometirati ovako suhoparno štivo?
Da je netko stručno obrazložio ovako drastičnu promjenu dopuštenog ulova komarče, rado bih komentirao.Proizvoljne stavove pretočene u suhoparne članke neće komentirati nitko.
Odnosno hoču ja.Tražit ću pojašnjenje dopuštenih veličina.

Prijedlog pravilnika o športskom i rekreacijskom ribolovu na moru 04 Pro 2017 15:46 #17570

• Giurinni
  • Giurinni's Avatar
  • Korisnik
Na žalost, to suhoparno štivo uređuje način i uvjete pod kojima se ti odnosno svi mi možemo baviti ribolovom (pod uvjetom da ne odeš u gospodarski sektor).

S obzirom da je javna rasprava jučer završila, putem e-savjetovanja više ne možeš tražiti pojašnjenje pa ćeš to morati napraviti nekim drugim putem.

Prijedlog pravilnika o športskom i rekreacijskom ribolovu na moru 04 Pro 2017 15:51 #17571

• svaboold
  • svaboold's Avatar
  • Stalni korisnik
Giurinni ja neznam zasto se ti ljutis.
Normalno da mi obicni smrtnici tu nemozemo nista jer netko veci od nas jebeno zaraduje pare.
Ja osobno znam preko drugih ljudi da kocarice i ostatak ekipe ne postuje svoja pravila i ubiru sve sto mogu... Znam da se danas tesko zivi i treba vratiti ulozeno, ali stvarno pretjeruju uzimaju kolko got stane na brod....
Kazem da svi izrabljuju to more , ali svi koji imaju mogucnosti.
Mi koji pecamo sa obale vise ni kamen nemremo uhvatit jer ribe nema

Prijedlog pravilnika o športskom i rekreacijskom ribolovu na moru 04 Pro 2017 15:51 #17572

• bzing
  • bzing's Avatar
  • Majstor foruma
Savjetovanje je zatvoreno i bilo je otvoreno samo preko vikenda iako je Zakonska obveza 30 dana.Toliko o poštivanju Zakona od strane Ministarstva.

Prijedlog pravilnika o športskom i rekreacijskom ribolovu na moru 04 Pro 2017 15:59 #17573

• Giurinni
  • Giurinni's Avatar
  • Korisnik
Žalostan sam upravo zato što govoriš da "mi smrtnici tu ne možemo ništa". Javna rasprava je jedna od rijetkih prilika u kojima se "smrtnicima" dozvoljava da barem javno izlože svoje stavove. Ako si pratio nedavna događanja oko Obiteljskog zakona, onda bi ti trebalo biti jasno da je ipak moguće natjerati zakonodavca da temeljito izmijeni zakone i pravilnike upravo komentiranjem u sklopu javne rasprave. Međutim, zakonodavac ne reagira na jedan komentar odnosno komentare nekolicine osoba već na sveobuhvatni javni pritisak. U tom smislu mi je potpuno nejasno kako velika većina športskih i rekreativnih ribolovaca jednostavno ignorira činjenicu da je novi prijedlog u proceduri za prihvaćanje, a osobito s obzirom na njegov sadržaj.
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: oniram

Prijedlog pravilnika o športskom i rekreacijskom ribolovu na moru 04 Pro 2017 16:08 #17574

• bzing
  • bzing's Avatar
  • Majstor foruma
Ne smiješ koristiti najlon nosivosti iznad 30libri?
Prije dok sam išao s ekipom na lignje iz barke, vezao bih peškafondo na najlon 0,35 pa i 0,40.To je več preko tih 30libri.
Dakle, ako idem na lignje iz kaića zapravo lovim veliku ribu jer je jedino tamo dopuštena ta nosivost.S tim što onda treba kupiti dodatnu dozvolu za lov na veliku ribu :P

Prijedlog pravilnika o športskom i rekreacijskom ribolovu na moru 04 Pro 2017 22:51 #17578

• oniram
  • oniram's Avatar
  • Majstor foruma
  • Zahvala primljena: 267
Žalosno je i sramotno što je tako malo ljudi komentiralo dotični pravilnik na e-savjetovanju. Naprosto ne mogu vjerovati da je samo dvadesetak ljudi komentiralo pravilnik. Ispada da vas naprosto nije briga. Slijedeći put kad se nešto žalite, napravite to zidu. Nemojte ni trošit vrijeme na forumima, grupama itd.
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: JopaZGRI
  • Stranica:
  • 1
  • 2