"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Prijedlog pravilnika o športskom i rekreacijskom ribolovu na moru

Više...
bzing's Avatar 11 Pro 2017 16:05 #21 od bzing
Komarča je ostala na 20cm.
Prijedlog najmanje zadržane dužine od 30cm je bio besmislen.Komarča na duljini 25cm, oko 0,5kg mijenja spol iz muškog u ženski pa bi tako bilo dopušteno loviti samo ženke što ne znam da postoji igdje u svijetu lova i ribolova.
Izuzetak je Jesetra koja se lovi jadi jaja (kavijar).

Molimo prijavite se

Više...
Giurinni's Avatar 11 Pro 2017 16:20 #22 od Giurinni

bzing napisao: Komarča je ostala na 20cm.
Prijedlog najmanje zadržane dužine od 30cm je bio besmislen.Komarča na duljini 25cm, oko 0,5kg mijenja spol iz muškog u ženski pa bi tako bilo dopušteno loviti samo ženke što ne znam da postoji igdje u svijetu lova i ribolova.
Izuzetak je Jesetra koja se lovi jadi jaja (kavijar).

Ne znam gdje ti loviš te pretile komarče, ali sljedeći put kad uloviš onu od 25cm, stavi je na vagu pa ćeš vidjeti da ima oko 25 deka (+- koji dek, ovisno o tome koliko je uhranjena). Onda je otvori pa ćeš vidjeti da je mužjak...i da je ona od 30cm isto po svoj prilici mužjak. E sad, ako nazad puštamo samo nezrele jedinke i mužjake, a "mame" sve požderemo, molim te da mi objasniš kako bi trebali imati sljedeću generaciju riba?

Molimo prijavite se

Više...
bzing's Avatar 11 Pro 2017 17:19 #23 od bzing
Pa to i govorim.
Budalasta opcija bi bila dopustiti samo ulov ženki.

Molimo prijavite se

Više...
Kvarner's Avatar 20 Pro 2017 19:07 - 20 Pro 2017 19:09 #24 od Kvarner
Ma samo da vam javim koji ne znate da se vise dozvole ne mogu kupovati u savezu.
Dozvole mozete sad samo kupiti u nekom od ribolovnih drustava.
Evo link da ne gubite vrijeme, sva drustva na jednom mjestu pa neka si svatko odabere gdje mu pase.
Samo cu naglasiti da clanarine nisu svugdje jednake pa valja malo pitati jer ja sam nasao za dozvolu za 450 kuna a ima ih i za 550-600 kuna.
Evo link
www.hssrm.hr/udruge.html?resetfilters=0
I rogi svima ....
Zadnja izmjena: 20 Pro 2017 19:09 od Kvarner. Razlog: Slovo

Molimo prijavite se

Više...
Kvarner's Avatar 21 Pro 2017 18:09 #25 od Kvarner
Evo mojih dozvola za 2018.🤘🤘🤘

Poslano sa mog UMI_MAX koristeći Tapatalk
Hvala: frkachu

Molimo prijavite se

Više...
dxdandy's Avatar 22 Pro 2017 11:39 - 22 Pro 2017 11:46 #26 od dxdandy

Kvarner napisao: Ma samo da vam javim koji ne znate da se vise dozvole ne mogu kupovati u savezu.
Evo link da ne gubite vrijeme, sva drustva na jednom mjestu pa neka si svatko odabere gdje mu pase.
Samo cu naglasiti da clanarine nisu svugdje jednake pa valja malo pitati jer ja sam nasao za dozvolu za 450 kuna a ima ih i za 550-600 kuna.
Evo link
I rogi svima ....

Hvala ti za info. Jesi ih zvao i dali je to njihova konacna odluka? Jer na stranicama MPS-s pise...

www.mps.hr/ribarstvo/default.aspx?id=23

" Prodaja dozvola za rekreacijski ribolov na moru

On-line prodaja dozvola se privremeno obustavlja do završetka usklađivanja sustava prodaje s odredbama novih propisa. Završetak rada na sustavu i ponovno omogućavanje on-line prodaje dozvola očekuje se 21. prosinca 2017. godine. "

Doduse, datum je istekao i dalje se ne moze kupovati dozvole. Mozda od pocetka iduce godine. Ja sam online kupovao zadnjih 4 godine a tako sam mislio nagodinu si uzeti. Nadam se da ce to ipak vratiti. Ne ide mi se u nakakvo drustvo kupovati....Mislim, budem ukupno na moru godisnje cca 40-45 dana. Sto cu biti clan nekog drudtva za to kratko vrijeme. Da im dizem broj clanova pa da uzimaju za to lovu od fondova i sl. Placam samo nuzno ako mogu za to kratko vrijeme.
Zadnja izmjena: 22 Pro 2017 11:46 od dxdandy.

Molimo prijavite se

Više...
Kvarner's Avatar 22 Pro 2017 13:29 #27 od Kvarner

dxdandy napisao:

Kvarner napisao: Ma samo da vam javim koji ne znate da se vise dozvole ne mogu kupovati u savezu.
Evo link
I rogi svima ....

Hvala ti za info. Jesi ih zvao i dali je to njihova konacna odluka? Jer na stranicama MPS-s pise...

www.mps.hr/ribarstvo/default.aspx?id=23

" Prodaja dozvola za rekreacijski ribolov na moru

On-line prodaja dozvola se privremeno obustavlja do završetka usklađivanja sustava prodaje s odredbama novih propisa. Završetak rada na sustavu i ponovno omogućavanje on-line prodaje dozvola očekuje se 21. prosinca 2017. godine. "

Doduse, datum je istekao i dalje se ne moze kupovati dozvole. Mozda od pocetka iduce godine. Ja sam online kupovao zadnjih 4 godine a tako sam mislio nagodinu si uzeti. Nadam se da ce to ipak vratiti. Ne ide mi se u nakakvo drustvo kupovati....Mislim, budem ukupno na moru godisnje cca 40-45 dana. Sto cu biti clan nekog drudtva za to kratko vrijeme. Da im dizem broj clanova pa da uzimaju za to lovu od fondova i sl. Placam samo nuzno ako mogu za to kratko vrijeme.

Jesam provjerio, zvao i isao osobno.
Ovo je sad jedini nacin do dozvole i da dozvola se izdaje do 1.3. a inda mogu ove jednodnrvne i najvise do 30 dana. ;)

Molimo prijavite se

Više...
dxdandy's Avatar 22 Pro 2017 13:42 #28 od dxdandy

Kvarner napisao: Jesam provjerio, zvao i isao osobno.
Ovo je sad jedini nacin do dozvole i da dozvola se izdaje do 1.3. a inda mogu ove jednodnrvne i najvise do 30 dana. ;)

Jebote koje su to sada gluposti. Sta ja iz slavonije nemam pravo sebi kupiti godisnju dozvolu kad dodjem u 5.mj. na more ili moj stari koji ce tamo biti pola godine.
Sta bih ja sada trebao ici samo zbog toga na more u pol zime da si mogu uzeti dozvolu jer poslje 1.3 mogu da placam mjesecnu 700kn ili dnevnu. Pa nisam poludio. Ako bude tako...onda sam ustedio 500,00kn jer ju necu ni kupiti ali pecati hocu. Ni do sada ma nitko nikada nije trazio dozvolu pa sam ju kupovao ali ako ovako bude onda nek se jebu. To je diskriminacija i prisila da kupujem skuplje. Ako treba i tuziti cu ih...Mamu im jebem hostaplersku...

Sorry svima na prostacenju ali morao sam...ako smeta neka admin brise...ja necu...!

Molimo prijavite se

Više...
Kvarner's Avatar 22 Pro 2017 14:17 #29 od Kvarner
Ja sam izvadio u SRK Ičići za sad najjefinij.
Posaljes mu na mael sve podatke i napravi ti covjek dozvolu.
Dogovoris se s njimda mu pkatis na racun i stvar tijesena i jos ti poslja postom dozvolu.
Sve se koplicira ali samo par ribica zastitili i to je to.
Jednostavno djeca bi donosila bolje zakone i provodili ga.
A sta ces ili ovako ili vez dozvole kao 90 ribara na moru.
Ima nas malo koji kupujemo dozvole i mi smo vjerivatno za njih budale ali ja nemovu drugacihe nego je kupit sta sam vec i ucinio. ;)

Molimo prijavite se

Više...
dxdandy's Avatar 22 Pro 2017 14:32 #30 od dxdandy
koliko su ju platio ako nije tajna...?

Molimo prijavite se

Više...
Kvarner's Avatar 22 Pro 2017 14:58 - 22 Pro 2017 15:00 #31 od Kvarner
450kn i dosao mi na vrata s dozvolom.
www.hssrm.hr/udruge/details/2/39.html
Evo i link od svih potrebnih podataka. ;)
Zadnja izmjena: 22 Pro 2017 15:00 od Kvarner.

Molimo prijavite se

Više...
frkachu's Avatar 28 Pro 2017 13:48 #32 od frkachu

Kvarner napisao: 450kn i dosao mi na vrata s dozvolom.
www.hssrm.hr/udruge/details/2/39.html
Evo i link od svih potrebnih podataka. ;)

još ju sad velečasni posveti i da vidiš al ćeš se nalovat :D
Hvala: Baćo68, ja_osobno

Molimo prijavite se

Više...
dxdandy's Avatar 08 Sij 2018 14:21 #33 od dxdandy

Kvarner napisao:

Daj reci sto ti je ovaj Ribogriz ? Neki kalendar sa mjenama i uspijeh ulova po danima ili nesto drugo ? Ako je ovo sto sam pitao daj nam skeniraj pa postaj da se ima ... thx !

Molimo prijavite se

• Baćo68
  • Baćo68's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
  • Nikad nije kasno početi
Više...
Baćo68's Avatar 08 Sij 2018 16:52 #34 od Baćo68
Ribogriz izdaje Tamaracom, to ti je kalendar plime i oseke u kvarnerskom zaljevu. nekakva prosječna vrijednost. Dosta je precizan, iako ja koristim digitalnu opciju na mobitelu...aplikaciju Tides.

Riba(r) ribi grize rep
Hvala: Kvarner

Molimo prijavite se

• bilo
  • bilo's Avatar Autor teme
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
bilo's Avatar 10 Sij 2018 13:09 - 10 Sij 2018 13:10 #35 od bilo
Za svaki slučaj ako netko nezna ... kod kupnje posebne godišnje dozvole za feral i parangal mogu se upisat 3 (TRI) broja plovila, ne samo jedan!

80% SALE on Your Soul (grafit u Mostaru)
Zadnja izmjena: 10 Sij 2018 13:10 od bilo.

Molimo prijavite se

Više...
zeusfaber's Avatar 10 Sij 2018 13:20 #36 od zeusfaber
Možda bi trebali napisati neki članak i izvući sve najbitnije stavke/promjene u zakonu, pravilniku ili kako se već zove. Zbunjujuće je :unsure:

Molimo prijavite se

• Geno
  • Geno's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Geno's Avatar 11 Sij 2018 20:40 #37 od Geno
Gdje u Dubrovniku kupiti dozvolu za rekreac. ribolov?

Ki more more da premori? Niki.

Molimo prijavite se

Više...
dundo's Avatar 12 Sij 2018 17:09 #38 od dundo

Molimo prijavite se

• Geno
  • Geno's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Geno's Avatar 12 Sij 2018 19:42 #39 od Geno

dundo napisao: U Južnih kultura.

Tamo je bilo i prije nego smo pošli korak naprijed pa se moglo preko neta. Ovi sad opet korak nazad. I dva,i tri..........

Ki more more da premori? Niki.

Molimo prijavite se

Više...
zeusfaber's Avatar 12 Sij 2018 21:14 #40 od zeusfaber

Geno napisao:

dundo napisao: U Južnih kultura.

Tamo je bilo i prije nego smo pošli korak naprijed pa se moglo preko neta. Ovi sad opet korak nazad. I dva,i tri..........

Nevjerojatno da se dozvola na može kupiti preko interneta! Naprosto nevjerojatno!!! Osvrnuti ćemo se na ovo na stranici. Sramota!

Molimo prijavite se