"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Prijedlog pravilnika o športskom i rekreacijskom ribolovu na moru

• pagus
  • pagus's Avatar
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
  • optimist
Više...
pagus's Avatar 13 Sij 2018 10:42 - 13 Sij 2018 10:49 #41 od pagus

zeusfaber napisao: Nevjerojatno da se dozvola na može kupiti preko interneta! Naprosto nevjerojatno!!! Osvrnuti ćemo se na ovo na stranici. Sramota!

Ništa nije nevjerojatno ako se zna generalna ideja a to je uzeti što više love a dati što manje prava i to prije svega turistima, posebno onima iz inozemstva (čitaj Slovencima, Talijanima, Njemcima) a i mi domaći nismo od toga izuzeti.

Pa ćemo zato: :evil:
- prodavati godišnje dozvole samo do 1. ožujka,
- prodavati godišnje dozvole samo preko ovlaštenih distributera
- nećemo prodavati godišnje dozvole putem interneta

Pa će turisti kada dođu u Lijepu našu kupovati dozvole kako slijedi: :woohoo:
1 dan 60 kn
3 dana 150 kn
7 dana 300 kn
ali zato ni na koji (legalan) način neće moći koristiti: :like:
- osti
- parangal
- vrše
- umjetnu rasvjetu (feral)
jer su ti alati uz dodatnu naplatu dozvoljeni samo onima koji posjeduju godišnju dozvolu. :lol:

Još uvijek je nevjerojatno ? :P

Pagus
Zadnja izmjena: 13 Sij 2018 10:49 od pagus.
Hvala: zeusfaber

Molimo prijavite se

Više...
bzing's Avatar 13 Sij 2018 13:00 - 13 Sij 2018 13:00 #42 od bzing
Ja sam rekreacijsku uzimao online i to još uvijek funkcionira.

Ovo za športski a što stoji na stranici minstarstva je zbunjujuće.
Citat:

Prodaja dozvola za športski ribolov na moru

Trenutno je moguće kupiti isključivo dozvole za rekreacijski ribolov. U suradnji sa športskim savezima odredit će se datum kada će kupovinu biti moguće napraviti on-line putem. Zahvaljujemo na razumijevanju.
Zadnja izmjena: 13 Sij 2018 13:00 od bzing.
Hvala: zeusfaber

Molimo prijavite se

• pagus
  • pagus's Avatar
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
  • optimist
Više...
pagus's Avatar 13 Sij 2018 14:37 #43 od pagus

bzing napisao: Ja sam rekreacijsku uzimao online i to još uvijek funkcionira.

Uzimao si za 2017. godinu.
Na stranici ministarstva MPS Uprava ribarstvo piše:
Sve vrste godišnjih dozvola svi korisnici mogu kupiti isključivo u Ministarstvu poljoprivrede - Upravi ribarstva i njezinim ispostavama ili kod ovlaštenih pravnih i fizičkih osoba za prodaju dozvola za rekreacijski ribolov na moru, te se one ne mogu kupiti putem interneta.

Za 2018. na internetu možeš kupiti dozvolu za rekreacijski ribolov samo za 1,3 ili 7 dana .

Pagus
Hvala: zeusfaber, Kvarner

Molimo prijavite se

Više...
Dado_pu's Avatar 14 Sij 2018 10:32 #44 od Dado_pu
Koja je razlika izmedu sportske i rekreacijske osim da u sportskoj mozes lovit puskom koliko sam skuzio?

Molimo prijavite se

Više...
Anealagon's Avatar 23 Sij 2018 11:09 #45 od Anealagon

dundo napisao: U Južnih kultura.

Gdje su sad Juzne kulture tj. kad su se iselili iz cokolina?

Molimo prijavite se

Više...
zeusfaber's Avatar 23 Sij 2018 13:23 - 23 Sij 2018 13:23 #46 od zeusfaber

Anealagon napisao:

Zar nisu još tamo? Oni staklenici? :huh:
Zadnja izmjena: 23 Sij 2018 13:23 od zeusfaber.

Molimo prijavite se

Više...
Anealagon's Avatar 23 Sij 2018 13:24 #47 od Anealagon

zeusfaber napisao:

Anealagon napisao:

Zar prostor nije zatvoren?

Molimo prijavite se

Više...
zeusfaber's Avatar 23 Sij 2018 13:26 #48 od zeusfaber

Anealagon napisao:

zeusfaber napisao:

Anealagon napisao:

Zar prostor nije zatvoren?

Upravo čitam - "Južne kulture sele iz Čokolina u Čibaču" :dry:

Molimo prijavite se

Više...
srkarbun's Avatar 30 Sij 2018 07:58 #49 od srkarbun
Do dozvole iz naslonjača preko našeg web-a
www.srk-arbun.hr
Hvala: zoki1

Molimo prijavite se

Više...
Ncrncevic's Avatar 30 Sij 2018 23:58 #50 od Ncrncevic

bilo napisao: Za svaki slučaj ako netko nezna ... kod kupnje posebne godišnje dozvole za feral i parangal mogu se upisat 3 (TRI) broja plovila, ne samo jedan!

Upiso sam jednu, i sad namjeravam kupiti plovilo

Mogu li ga nadopisati ako da kako

U klubu ne znaju odgvor na to pitanje

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
srkarbun's Avatar 31 Sij 2018 07:45 #51 od srkarbun
Nažalost sustav ne nudi izmjenu dozvole i dopisivanje registracija.
Jedina promjena koja se može izvršiti je u registru osoba (osobni podatci) koji pišu na dozvoli za istu osobu.
Eventualno, moglo bi se (vrlo upitno) dopisom/zahtjevom tražiti dopuna postojeće posebne dozvole zbog novonastale situacije sa kupnjom plovila.

Molimo prijavite se

• pagus
  • pagus's Avatar
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
  • optimist
Više...
pagus's Avatar 31 Sij 2018 08:39 - 31 Sij 2018 08:39 #52 od pagus
Ovo me podsjeća na pitanje iz 1982. kada su u bivšoj državi uvedeni bonovi za gorivo. Bonovi su bili za 5, 10 i 50 litara goriva,
Ako dođem na benzinsku pumpu sa fićom a imam bon za 50 litara goriva - da li mogu točiti 20 litara i dobiti natrag bonove za 30 litara ?
Prvi su odgovori naravno bili da to nije moguće. Prvi odgovor svake birokracije je da ništa nije moguće.
Za nadati se je da je birokracija u međuvremenu ipak napredovala.
U nadi je spas !

Pagus
Zadnja izmjena: 31 Sij 2018 08:39 od pagus.

Molimo prijavite se

• edi
  • edi's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
edi's Avatar 08 Velj 2018 15:59 #53 od edi
Trebali bi izdavat plastificiranu dozvolu manje dimenzije....a4 format papir i kartonska clanska od kluba..KATASTROFA...koju moras po juzini furat i na more...JADNO...!!!😳
Hvala: Zdenko, MIRAN

Molimo prijavite se

Više...
Zdenko's Avatar 08 Velj 2018 16:24 #54 od Zdenko

edi napisao: Trebali bi izdavat plastificiranu dozvolu manje dimenzije....a4 format papir i kartonska clanska od kluba..KATASTROFA...koju moras po juzini furat i na more...JADNO...!!!😳

Trebali bi, ali nisu. Ja sam svoju dozvolu i clansku kartu fotokopirao na jedan A4 format, stavio u najlon isto A4 format. Napravio 3 takve kopije I stavio svaku u tri torbe za ribolov.

Rogi ribaru !

Molimo prijavite se

• pagus
  • pagus's Avatar
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
  • optimist
Više...
pagus's Avatar 08 Velj 2018 16:26 #55 od pagus
Pravilnik na popravnom ispitu !

Evo, nepuna dva mjeseca nakon donošenja pravilnika u Narodnim novinama 12/2018 je objavljen

PRAVILNIK O IZMJENAMA PRAVILNIKA O ŠPORTSKOM I REKREACIJSKOM RIBOLOVU NA MORU

Pročitati ga možete na ovom linku.

Što je novo ?

U Pravilniku o športskom i rekreacijskom ribolovu na moru (»Narodne novine«, br. 122/17.) u članku 2. točka 2. mijenja se i glasi:

»2) Alat za lov na veliku ribu – sustav koji sačinjavaju ribolovni štap i rola, od kojeg svaki dio sustava ima nosivost od najmanje 30 lb ili više.«.

Aleluja !!! - ne moramo baciti u smeće najlone koji imaju nosivost veću od 30 lb :like: niti vući na ruku panulu sa najlonom tanjim od 0,35 mm :like:

Stavci 4. i 5. mijenjaju se i glase:

»(4) Vlasnici godišnje dozvole za športski ili rekreacijski ribolov na moru imaju pravo i na kupnju posebnih dozvola za ribolov stajaćim parangalom, vršama za lov ribe, ostima i za korištenje umjetne rasvjete (feral) te koristiti te ribolovne alate i opremu pored ribolovnih alata i opreme navedenih u stavcima 1. i 2. ovoga članka.

(5) Vlasnici dozvola za športski ribolov na moru pored ribolovnih alata i opreme navedenih u stavku 4. ovoga članka mogu obavljati ribolov podvodnom puškom (ukupno do dva komada), a vlasnici godišnjih dozvola za športski ribolov na moru imaju pravo i na kupnju godišnje posebne dozvole za ribolov udičarskim alatima za veliku ribu.«
.

A sportski ribolovci smiju od sada opet koristiti pušku ! :lol: :P

Godišnje dozvole(*)
. . .
Posebne dozvole(**)
. . .

(*) – vrijede za kalendarsku godinu, a kupnja je moguća u razdoblju od 1. prosinca prethodne godine do 1. ožujka kalendarske godine

(**) – vrijede za kalendarsku godinu, a kupnja je moguća u razdoblju od 1. prosinca prethodne godine do kraja kalendarske godine

A sada možeš dodatnu dozvolu kupit i u toku godine ako već imaš kupljenu godišnju (vidi tablicu u članku 5.) - :like: :like: :like:

Sve im je to rečeno za vrijeme onih dva i pol dana jadne ( pardon, javne! ) rasprave, ali bio je vikend pa nisu stigli pročitat, a zakon je morao biti usvojen ! :evil: :(

Pagus
Hvala: Zdenko, Baćo68, MIRAN

Molimo prijavite se