"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Re:ONLINE SPORTSKE RIBOLOVNE DOZVOLE ZA 2018

• B_
  • B_'s Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
B_'s Avatar 16 Velj 2018 12:29 #41 od B_
Ne znam da li znate, ali od neki dan se opet može kupiti rekreacijska dozvola online preko ministarstva poljoprivrede. :like:

Naravno ja pošao kupit dozvolu u ured, a lik mi kaže da su od jučer ponovno aktualizirali mogućnost kupnje online :angry:

Molimo prijavite se

Više...
dxdandy's Avatar 16 Velj 2018 12:40 #42 od dxdandy
Koliko vidim da moze ali samo na 1 , 3 ili 7 dana. Ne vidim opciju za cijelu godinu a da je rekreacijska dozvola.

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
B_'s Avatar 16 Velj 2018 12:47 #43 od B_
www.mps.hr/ribarstvo/default.aspx?id=4010

Moze se, maloprije mi rođak kupio godišnju.

Molimo prijavite se

Više...
dxdandy's Avatar 16 Velj 2018 12:57 - 16 Velj 2018 12:57 #44 od dxdandy
Ja kupio sportsku prije cca 3 tjedan. Kostala me 100kn manje nego rekreacijska. Koja glupost...Dozvolu platio 350,00kn + 50,00kn clanarine hssrm i to je to....
Super i nagodinu isto tako kupim...sto bih im dao 100,00kn ako ne moram.... :whistle:
Zadnja izmjena: 16 Velj 2018 12:57 od dxdandy.
Hvala: Zdenko

Molimo prijavite se

Više...
Zdenko's Avatar 16 Velj 2018 14:50 #45 od Zdenko

dxdandy napisao: Ja kupio sportsku prije cca 3 tjedan. Kostala me 100kn manje nego rekreacijska. Koja glupost...Dozvolu platio 350,00kn + 50,00kn clanarine hssrm i to je to....
Super i nagodinu isto tako kupim...sto bih im dao 100,00kn ako ne moram.... :whistle:

Gdje si je to kupio?

Rogi ribaru !

Molimo prijavite se

Više...
Zdenko's Avatar 16 Velj 2018 15:02 #46 od Zdenko
Nije mi jasno zasto je cijena sportske dozvole 350 kuna, a rekreacijske 500 kuna?

Rogi ribaru !

Molimo prijavite se

Više...
IveRijeka's Avatar 16 Velj 2018 17:33 #47 od IveRijeka

dxdandy napisao: Ja kupio sportsku prije cca 3 tjedan. Kostala me 100kn manje nego rekreacijska. Koja glupost...Dozvolu platio 350,00kn + 50,00kn clanarine hssrm i to je to....

Recite na koji je način moguće doći do sportske dozvole bez da se mora učlaniti u neki SRD. Ja sam sve godine do sad kupovao u HSSRM u Rijeci bez plaćanja bezvezne članarine Lubenu ,a još i 50 kn za novoprimljene članove. Jer penzićka je na ovaj način skuplja više od 100% nego lani sve zbog Lubena.

Molimo prijavite se

Više...
dxdandy's Avatar 16 Velj 2018 18:41 #48 od dxdandy
Moram se prvo konzultirati sa klubom koji mi je prodao dozvole dali se oni slazu da ih javno reklamiram. Sutra ih zovem i vidim sa njima te ukoliko oni ne budu imali nista protiv, javljam odmah.
Nije problem ali ipak prvo zelim imati njihovu dozvolu. Inace klub sam nasa na netu jer ne zivim na moru, ni blizu mora pa nisam mogao otici u neko drustvo i tamo kupiti dozvolu.

Javljam sutra u jutarnjim satim nakon kavice :) .
Hvala: Zdenko

Molimo prijavite se

• Baćo68
  • Baćo68's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
  • Nikad nije kasno početi
Više...
Baćo68's Avatar 16 Velj 2018 18:43 #49 od Baćo68
Ja sam se učlanio preko Škarpine u Kraljevici, dobiješ dozvolu veličine osobne karte, plastificiranu, te njihovu člansku, iste veličine.

Riba(r) ribi grize rep

Molimo prijavite se

Više...
Zdenko's Avatar 16 Velj 2018 19:43 #50 od Zdenko

Baćo68 napisao: Ja sam se učlanio preko Škarpine u Kraljevici, dobiješ dozvolu veličine osobne karte, plastificiranu, te njihovu člansku, iste veličine.

I koliko te je to doslo?

Rogi ribaru !

Molimo prijavite se

Više...
IveRijeka's Avatar 16 Velj 2018 20:39 #51 od IveRijeka
Meni je za ovu godinu kupljena no živcira to što mrtvi hladni u Lubenu naplaćuju za nove članove točnije upisninu novih članova pored njihove članarine od 75 kuna još 50 kn za kao novoprimljene.

Molimo prijavite se

Više...
dxdandy's Avatar 16 Velj 2018 22:10 - 16 Velj 2018 22:13 #52 od dxdandy

IveRijeka napisao: Meni je za ovu godinu kupljena no živcira to što mrtvi hladni u Lubenu naplaćuju za nove članove točnije upisninu novih članova pored njihove članarine od 75 kuna još 50 kn za kao novoprimljene.

Opca prevara i zlouporaba zakona koji je ove godine isao na ruku svim onim drustvima koja su izdavala dozvole samo ako platis clanarinu. A pazi jos sad i ovo 50kn za novoprimljene. To samo ima u RH. Smece i dno dna od ljudi. Samo se gleda osobni interes i jebe se svima za sve zapravo. E dok je tako idemo samo nizbrdo u svemu...nema nama spasa ma koliko se neki trudili. Pre pre zalosno...u svakom segmentu ove drzave vlada samo jedno...kako zajebati drugoga i okoristit se...nikad dobroga od nas...sada ce netko reci da sam pesimista ili lose gledam na sve ali neka me razuvjeri netko u suprotno...pa ljudi i na dozvolama za jebeno pecanje nas jebu i kradu...mi svi ko stoka a muzu nas na sve strane...e neka je tako kad damo i trpimo i hocemo da nam je tako...iducu godinu ce bit garant jos i gore po pitanju dozvola...ide garant neki novi pravilnik i izmjena zakona da jos opletu po novcaniku i to je to...ma...
Zadnja izmjena: 16 Velj 2018 22:13 od dxdandy.
Hvala: Baćo68

Molimo prijavite se

Više...
IveRijeka's Avatar 17 Velj 2018 08:10 #53 od IveRijeka
Navodno Lubenu je preskup poslovni prostor(tako kažu otvoreno), pa eto prve godine za novoprimljene članove još 50 pored njihove članarine od 75kn. Nije da će niko propast za taj novac ali glupo izgleda da seniorska dozvola ustvari košta 60kn a svršetak priče u Lubenu dođe 235 kn. Ajd tu je i članarina HSSRM od 50 kn koja je i prije bila dok je ovo drugo plaćanje magle.

Molimo prijavite se

• Baćo68
  • Baćo68's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
  • Nikad nije kasno početi
Više...
Baćo68's Avatar 17 Velj 2018 10:47 #54 od Baćo68

Zdenko napisao:

Baćo68 napisao: Ja sam se učlanio preko Škarpine u Kraljevici, dobiješ dozvolu veličine osobne karte, plastificiranu, te njihovu člansku, iste veličine.

I koliko te je to doslo?

350 kn dozvola+ 50 kn savezna članarina + 50 kn klupska članarina

Riba(r) ribi grize rep

Molimo prijavite se

Više...
dxdandy's Avatar 17 Velj 2018 11:00 #55 od dxdandy
Dobio sam dozvolu od gospodina iz kluba da ih preporucim svima koji zele kupiti dozvolu kod njih. Nije obavezna clanarina. Znaci 350kn dozvola + 50kn hssrm i to je to. Tako je za ovu godinu a za dalje ce vidjeti.
Gospodin koji radi na prodaji dozvola jos je u klubu nekih 7 dana i ide na put tako da tko bude htio nakon toga uzeti preko njih dozvolu nece moci pa pozurite Vi koji jos niste a zelite dozvolu. Evo i linka :

SRU "Marlera"

www.marlera-liznjan.hr/vijesti/77-prodaj...ribolov-za-2018.html

Molimo prijavite se

Više...
fratar's Avatar 17 Velj 2018 11:10 #56 od fratar
Zanima me sljedeće naime zakonom je definirano sta ribić moze odnosno ne smije (oprema, mjesta gdje se moze lovit i ostale monade). Pa da li je isto tako zakonski definirano klubovima sta bi morali napraviti a ne samo pokupiti clanarinu, isprintati par dozvola i "organizirati" dva klupska natjecanja kroz kalendarsku godinu, naravno čast izuzecima.
Mislim da nije uredu placat nesto, odnosno bit član nečega kad od toga ni ribic niti zajednica nema apsolutno ništa od toga pa koji je onda zapravo smisao svega toga?!

Molimo prijavite se

Više...
dxdandy's Avatar 17 Velj 2018 11:25 #57 od dxdandy
E bas zato je ovaj klub to i napravio. Zeljeli su omoguciti svima kupnju dozvole koji ju zele a nisu htjeli nabijati clanstvo i prisiljavati na placanje clanarine sa ljudima koji ne mogu aktivno sudjelovati u radu kluba te recimo postizanju potrebnog kvoruma za izglasavanje nekih stvari.
Po meni hvale vrijedno a sve je po zakonu a ne kao onaj " Arbun " koji tvrdi da moras plati clanarinu da bi dobio dozvolu. Eto kako lazu i namicu sredstva. Marlera isto ima clanarinu i ona je 150kn ali ju placa samo onaj tko zeli biti njihov clan. I njima je potreban novac da bi mogli normalno raditi i organizirati natjecnja i sl. ali ipak to rade bez iznude novca za clanarinu.
Hvala: Baćo68, ja_osobno

Molimo prijavite se

Više...
fratar's Avatar 17 Velj 2018 12:11 #58 od fratar
Slažem se da je novac potreban za rad kluba, ali isto tako ne vidim kako se to vraća nama odnosno zajednici. Imam dojam da se jedino najam prostora pkaća sa tim novcem. Zapravo sam htio rec da bi se zakonski trebalo definirati sta je svaki klub godišnje duzan uciniti prema svojim članovima i mesnoj zajednici te morskom ekosustavu u svojoj blizini. Npr. Da su duzni organizirati ribolovne skole, da su duzni organizirati čišćenje podmorja, edukacija djece o zaštiti mora, humanitarne akcije... Kazem opet ima klubova koji rade vise od svojih mogućnosti i to je za svaku pohvalu, ali sam misljenja da velika većina ne radi niti se trudi raditi išta te išta promijeniti a tu veliku ulogu imaju i članovi istih jer velika većina je član nekog kluba samo radi dobivanja dozvole...

Molimo prijavite se

Više...
bzing's Avatar 17 Velj 2018 12:27 #59 od bzing
Sve se to regulira Statumom udruge (klubovi su udruge građana).
Pravih ribolovnih klubova je na jadranu jako malo.Jer, večina klubova su zapravo "Nautička ribolovna društva".
Razlog?
Zadržati upravljanje nekom lućicom, polulegalnim privezima, zaštititi neko nepisano "stečeno i običajno pravo korištenja priobalnog prostora".
Tako sam ribolov kao sportska aktivnost pada u drugi, treči i n-ti plan.
Bitno je osigurati privez za barku, organizirati par puta godišnje neko druženje i to je to.

Molimo prijavite se

Više...
IveRijeka's Avatar 17 Velj 2018 12:32 #60 od IveRijeka
Ne znam kako je u drugim zemljama no moje je mišljenje ( koje ne mora bit točno) da bi uz definiranje pribora i količine istog trebalo jasno razdvojit ribolov sa kraja i iz plovila. Daleko od toga da bi trebalo njima nabiti cjene nego maksimalno ko sad a ako ne i manje. Opet ponavljam ne znam kako je drugdje no ribolov sa jednim ili maksimalno 2 štapa sigurno nije isto kao koristit plovilo i vjerujem da postoje primjeri drugih zemalja koji su to drugčije riješili.
Hvala: Baćo68

Molimo prijavite se