"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Re:ONLINE SPORTSKE RIBOLOVNE DOZVOLE ZA 2018

Više...
bzing's Avatar 17 Velj 2018 12:35 #61 od bzing

IveRijeka napisao: Ne znam kako je u drugim zemljama no moje je mišljenje ( koje ne mora bit točno) da bi uz definiranje pribora i količine istog trebalo jasno razdvojit ribolov sa kraja i iz plovila. Daleko od toga da bi trebalo njima nabiti cjene nego maksimalno ko sad a ako ne i manje. Opet ponavljam ne znam kako je drugdje no ribolov sa jednim ili maksimalno 2 štapa sigurno nije isto kao koristit plovilo i vjerujem da postoje primjeri drugih zemalja koji su to drugčije riješili.

U drugim zemljama žive drugi ljudi...
U ovoj zemlji, osnivači kluba se vračaju s mora i iskrcavaju dvije "jupolke" komarči veličine omanjeg špara...

Molimo prijavite se

Više...
fratar's Avatar 17 Velj 2018 12:56 #62 od fratar
Mislim da u cijeloj prici bas mi izvlačimo uvijek deblji kraj, drzave donosi zakone koji u većini slučajeva nemaju veze sa vezom, također i klubovi koji se ne drze pravila, a istovremeno nama govore sta i kako. Ako nešto platim a platim zato jer me netko praktički sili na to onda od istog ocekujem nešto zauzvrat, ne nužno meni ali u vidu pomoći za zajednicu, ekosustav ili bilo šta, a jedino sta dobim od kluba su dva klupska natjecanja godišnje. Ako je to smisao kluba jadni mi...

Molimo prijavite se

Više...
bzing's Avatar 17 Velj 2018 13:10 #63 od bzing

fratar napisao: Mislim da u cijeloj prici bas mi izvlačimo uvijek deblji kraj, drzave donosi zakone koji u većini slučajeva nemaju veze sa vezom, također i klubovi koji se ne drze pravila, a istovremeno nama govore sta i kako. Ako nešto platim a platim zato jer me netko praktički sili na to onda od istog ocekujem nešto zauzvrat, ne nužno meni ali u vidu pomoći za zajednicu, ekosustav ili bilo šta, a jedino sta dobim od kluba su dva klupska natjecanja godišnje. Ako je to smisao kluba jadni mi...

Baš zato je meni odgovaralo biti rekreativac i online uplatiti 500kn za dozvolu bez nekakvog prisilnog članstva.
Hvala: fratar

Molimo prijavite se

Više...
Jura's Avatar 24 Velj 2018 13:01 #64 od Jura
Jel dozvola za lov velike ribe (700 kn) dopušta lov tune catch and release tehnikom ?

Molimo prijavite se

• AnalPheasant
  • AnalPheasant's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
  • Stress is caused by not fishing enough.
Više...
AnalPheasant's Avatar 24 Velj 2018 21:25 - 25 Velj 2018 20:51 #65 od AnalPheasant

Jura napisao: Jel dozvola za lov velike ribe (700 kn) dopušta lov tune catch and release tehnikom ?

Tako je. Samo catch and release. Za napraviti godišnju za veliku ribu treba ti i registracija brodice sa kojom ces to obavljati. Max 3 registracije po dozvoli.

Yamaga Blanks Blue Sniper Blacky 81/8
Daiwa Catalina 6500H
Shimano Blue Romance 274cm 20-60
Shimano Stradic FK 5000 XG
Zadnja izmjena: 25 Velj 2018 20:51 od AnalPheasant.
Hvala: Jura

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Doktor foruma
  • Doktor foruma
Više...
Ceco's Avatar 11 Sij 2019 11:11 #66 od Ceco

dxdandy napisao: Dobio sam dozvolu od gospodina iz kluba da ih preporucim svima koji zele kupiti dozvolu kod njih. Nije obavezna clanarina. Znaci 350kn dozvola + 50kn hssrm i to je to. Tako je za ovu godinu a za dalje ce vidjeti.
Gospodin koji radi na prodaji dozvola jos je u klubu nekih 7 dana i ide na put tako da tko bude htio nakon toga uzeti preko njih dozvolu nece moci pa pozurite Vi koji jos niste a zelite dozvolu. Evo i linka :

SRU "Marlera"

www.marlera-liznjan.hr/vijesti/77-prodaj...ribolov-za-2018.html

Bump nadam se da ide i ove godine ovako

Poslano sa mog VTR-L09 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
Jurej's Avatar 16 Sij 2019 18:27 #67 od Jurej
Pozdrav,

ispričavam se ako je več negdje odgovor na ovo pitanje ali ja ga nisam pronašao.

Zanima me koja je razlika med rekreacijsko godišnjo dozvolo i športno dozvolo?
osim toga da kod športne dozvole možeš koristiti i harpuno nisam vidio.

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Doktor foruma
  • Doktor foruma
Više...
Ceco's Avatar 17 Sij 2019 02:14 #68 od Ceco

Jurej napisao: Pozdrav,

ispričavam se ako je več negdje odgovor na ovo pitanje ali ja ga nisam pronašao.

Zanima me koja je razlika med rekreacijsko godišnjo dozvolo i športno dozvolo?
osim toga da kod športne dozvole možeš koristiti i harpuno nisam vidio.

Uz športsku možeš koristiti pušku do dva komada ribarstvo.mps.hr/default.aspx?id=21

Poslano sa mog VTR-L09 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Doktor foruma
  • Doktor foruma
Više...
Ceco's Avatar 30 Pro 2019 22:13 #69 od Ceco
Pozz
Da ne otvaram novu temu trebam info.
Želio bih dvojici nećaka koji često odu sa mnom na spinanje kupiti godišnje dozvole. Pošto su ispod 18godina dozvola bi trebala biti samo 30kn ako se ne varam. Samo što jedan od njih u 7 mjesecu puni 18. Pa ne znam kako ide njegov status.

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 30 Pro 2019 22:16 #70 od marko87
Ceco ako želiš mogu ti ja dat kontakt čovjeka iz Ljubuškog što je za to zadužen na našem području pa neka se čuju sa njim. Ja sam mu bas neki dan poslao poruku da mi rješava to da odmah bude spremna iza nove godine.

Poslano sa mog EVA-L19 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 30 Pro 2019 22:16 #71 od marko87
Ceco ako želiš mogu ti ja dat kontakt čovjeka iz Ljubuškog što je za to zadužen na našem području pa neka se čuju sa njim. Ja sam mu bas neki dan poslao poruku da mi rješava to da odmah bude spremna iza nove godine.

Poslano sa mog EVA-L19 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 01 Sij 2020 23:08 - 01 Sij 2020 23:08 #72 od Paragon
Mislim da nebi trebao imati problema sa kupnjom dozvolje za osobe ispod 18 godina.
I da je sasvim nebitno sto on u 7 mjesecu puni 18 godina jer ti si kupio dozvolu prije nego je on napunio 18 godina i da mu ta dozvola vrijedi za tu kalendarsku godinu, jer nemaš pravo više na godišnju nakon 1.3.2020.
Budem možda išao po dozvolu u svoj klub ovih dana pa ti mogu pitati njih kakva je situacija što se toga tiče.
Zadnja izmjena: 01 Sij 2020 23:08 od Paragon.
Hvala: Ceco

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Doktor foruma
  • Doktor foruma
Više...
Ceco's Avatar 02 Sij 2020 02:07 #73 od Ceco
Može dečki.
Baš zato bi mu i kupio jer ljeti vole otići sa mnom na more a onda platimo za njih više nego meni godišnju. Ovako bi za 60kn obojicu rješio za 2020

Molimo prijavite se

• Baćo68
  • Baćo68's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
  • Nikad nije kasno početi
Više...
Baćo68's Avatar 02 Sij 2020 11:57 #74 od Baćo68
Ja kad sam za svoju kćer htio uzeti dozvolu, a bilo je to prije dvije godine, kad su vidjeli kad je rođena, objesnili su mi da moram uzeti po punoj cijeni, jer ona postaje u istoj punoljetna... btw, rođena je sredinom 12 og mjeseca....apsurd.

Riba(r) ribi grize rep
Hvala: Ceco

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 15 Sij 2020 20:25 - 15 Sij 2020 20:27 #75 od Paragon
Ceco išao sam uzeti dozvolu i pitao sam ih. Dvojica su bila i skoro su se posvadili tamo hahaha
Jedan govori da ne moraš jer u tom trenutku nije punoljetan,a drugi da moraš 500kn jer u tekućoj godini postaje punoljetan. Pa sada ti budi pametan.
Moje mišljenje je da bi ti trebao kupiti tu dozvolu od 100kn za njega jer u datom trenutku nije punoljetan.

Ajde ovako :
Probaj mu preko interneta kupiti dozvolu za maloljetne osobe. Unosiš sve podatke pa vidi što ti točno govori preko interneta jeli moraš uzeti dozvolu za 500 ili za 100 kn.
Zadnja izmjena: 15 Sij 2020 20:27 od Paragon.

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Doktor foruma
  • Doktor foruma
Više...
Ceco's Avatar 15 Sij 2020 20:47 #76 od Ceco
Ok hvala budem uzeo onda tako rekreacijsku umjesto sportske. Glupo je da su nam uzeli mogućnost kupovine sportski godišnjih preko interneta.

Molimo prijavite se