"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Zubatac - Navike, migracije i običaji

• Jura
  • Jura's Avatar Autor teme
  • Korisnik
  • Korisnik
Više...
Jura's Avatar 04 Velj 2016 20:40 #1 od Jura
Imam pitanje vezano za zubace. Prošle godine (8.-10. mjesec 2015.) sam počeo loviti zubace na mjestu na kojemu ih nikada prije nije bilo (barem u zadnje 3 god) . Radi se o muljevitom, pjeskovitom terenu u plićaku (6-10 m) . Na mjestima koja su bogata paucima (ranjevima). Radilo se o 3-4 zubaca ni jedan veći od 0.7 kila (svi su pušteni na moje inzistiranje) ulovili su se na lagnu panulu za šarune i jedan na panulu za lignje (taj je tamanijo male lignje) . Moje pitanje je da li to znači da će ih narednih godina biti više, jesu li došli u pličak zbog temerature i je li moguće da se hrane malim paucima. :)

Molimo prijavite se

Više...
zeusfaber's Avatar 10 Velj 2016 17:01 #2 od zeusfaber

Jura napisao: Imam pitanje vezano za zubace. Prošle godine (8.-10. mjesec 2015.) sam počeo loviti zubace na mjestu na kojemu ih nikada prije nije bilo (barem u zadnje 3 god) . Radi se o muljevitom, pjeskovitom terenu u plićaku (6-10 m) . Na mjestima koja su bogata paucima (ranjevima). Radilo se o 3-4 zubaca ni jedan veći od 0.7 kila (svi su pušteni na moje inzistiranje) ulovili su se na lagnu panulu za šarune i jedan na panulu za lignje (taj je tamanijo male lignje) . Moje pitanje je da li to znači da će ih narednih godina biti više, jesu li došli u pličak zbog temerature i je li moguće da se hrane malim paucima. :)

Ovo je odlično putanje koje zaslužuje posebnu temu. Otvori je ili ću ja? :)

Mislim da bi labrax mogao imati par informacija na ovu temu.

Molimo prijavite se

• Jura
  • Korisnik
  • Korisnik
Više...
Jura's Avatar 10 Velj 2016 19:15 #3 od Jura

zeusfaber napisao:

Jura napisao: Imam pitanje vezano za zubace. Prošle godine (8.-10. mjesec 2015.) sam počeo loviti zubace na mjestu na kojemu ih nikada prije nije bilo (barem u zadnje 3 god) . Radi se o muljevitom, pjeskovitom terenu u plićaku (6-10 m) . Na mjestima koja su bogata paucima (ranjevima). Radilo se o 3-4 zubaca ni jedan veći od 0.7 kila (svi su pušteni na moje inzistiranje) ulovili su se na lagnu panulu za šarune i jedan na panulu za lignje (taj je tamanijo male lignje) . Moje pitanje je da li to znači da će ih narednih godina biti više, jesu li došli u pličak zbog temerature i je li moguće da se hrane malim paucima. :)

Ovo je odlično putanje koje zaslužuje posebnu temu. Otvori je ili ću ja? :)

Mislim da bi labrax mogao imati par informacija na ovu temu.

Slažem se, mislim da bi labrax ili pikabu znali više o tome pa bi ih zamolio da napišu njihovo mišljenje u novu temu. Rađe ju ti otvori zeusfaber.

Molimo prijavite se

Više...
Manta's Avatar 10 Velj 2016 20:56 - 11 Velj 2016 19:55 #4 od Manta
Ovi manji zubaci, odnosno zubačići kod nas su poznatiji kao travarići. Prijatelj i ja ih lovimo na panulu bez otežanja sa štapom.

Najviše po ljeti od 6-10 mjeseca. Od varki najbolje se pokazale yamashita maria princes gx2 za predvečer i redhead za dan, dužine 7 i 9 cm.

Love se i na dtd gavuna isto 7 i 9 al princeza im je nekako draža.

Panulamo do 2-10 metara dubine. Najsigurnije je ih lovit na male trljice,bpo mogućnosti žive jer im je to mamac broj 1, nemogu im odolit.

Trlju montirat na 2 udice i skroz sporo panulat, ako ima travarića ulov je zagarantiran.

Rijetko kad bude koji veći od kila, uglavnom manji primjerci.

Nikad nije kasno dok ne bude prekasno.
Zadnja izmjena: 11 Velj 2016 19:55 od zeusfaber.

Molimo prijavite se

• Jura
  • Korisnik
  • Korisnik
Više...
Jura's Avatar 11 Velj 2016 19:57 #5 od Jura

Manta napisao: Ovi manji zubaci, odnosno zubačići kod nas su poznatiji kao travarići.
Prikatelj i ja ih lovimo na panulu bez otežanja sa štapom.
Najviše po ljeti od 6-10 mjeaeca.Od varki najbolje se pokazale yamashita maria princes gx2 za predvečer i redhead za dan,dužine 7 i 9 cm.
Love se i na dtd gavuna isto 7 i 9 al princeza im je nekako draža.
Panulamo do 2-10 metara dubine.
Njasigurnije je ih lovit na male trljice,po mogučnosti žive jer im j e to mamac broj 1, nemogu im odolit.
Trlju montirat na 2 udicei i skroz sporo panulat,ako ima travarića ulov je zagarantiran.

Rijetko kad bude koji veći od kila,uglavnom manji primjerci.

Kako uloviš trlju i jer bi trlja radila kod većeg zubaca ?

Molimo prijavite se

Više...
zeusfaber's Avatar 11 Velj 2016 20:00 #6 od zeusfaber
Nisam imao pojma da se trlja koristi kao ješka, a kamoli kao živa ješka, međutim razumijem zašto je zubatac voli. Ko ne voli? :cheer:

Kako do žive trlje? Vrša? Balun?

Lijepo je znati da ima malih ljepotana i nadam se da će ih što više biti pušteno, ali narav mu ne ide i prilog :)
Hvala: Fanatik

Molimo prijavite se

Više...
Manta's Avatar 13 Velj 2016 20:44 - 14 Velj 2016 18:11 #7 od Manta
Trlje uglavnom lovimo u vršu, 7 i 8 mjesec po pijesku na 5-6 metara dubine.
Vrša je platnena sa e-baya, košta jedan dolar al je za trlje dobra je ima fino platno,mali promjer očica.

Za ješku nadrobimo račića i stavimo unutra. Znao sam i koji put ulovit trlju na štap, sitna udica kao za cipla a mamac je bio sitni račić iz blata, kod nas ga zovu divlji škamp, naraste do 3-4 cm i izgleda baš ko mali škamp.

Nikad nije kasno dok ne bude prekasno.
Zadnja izmjena: 14 Velj 2016 18:11 od zeusfaber.
Hvala: zeusfaber, Jura

Molimo prijavite se

Više...
zeusfaber's Avatar 14 Velj 2016 18:12 #8 od zeusfaber
Fenomenalno. Možeš mi pokazati tu vršu?

Molimo prijavite se

Više...
danjoduka's Avatar 15 Ožu 2016 21:40 #9 od danjoduka
ja ih lovim na ragloa onog providnog sa sljokicama 7 cm, otezam ga tako da mi ide skoro uz dno i vozim polako ,cesto zakacim za seke ali se samo vratim nazad i on se otkaci
Hvala: Fanatik

Molimo prijavite se

Više...
Fanatik's Avatar 19 Ožu 2016 15:40 #10 od Fanatik

danjoduka napisao: ja ih lovim na ragloa onog providnog sa sljokicama 7 cm, otezam ga tako da mi ide skoro uz dno i vozim polako ,cesto zakacim za seke ali se samo vratim nazad i on se otkaci

Ma Raglou je zakon! I za pendulu i spin s kraja, ma od kirnje, preko feluna do smuduta, svasta sam na njega lovio, eto drago mi znat da ga zubatac voli.

...orlovi rano lete a kasno sliječu....
Hvala: danjoduka, Tisch

Molimo prijavite se

Više...
BlackMarlin's Avatar 04 Svi 2019 22:08 #11 od BlackMarlin
Kada mogu očekivati zubaca da se približi obali za shore jigging? O kojim temperaturama mora pričamo?
Ja se ubi tražeći ga na kvarneru i ništa. Polako me frustrira kad vidim kako ekipa na jugu lupa po njima uredno skoro cijelu godinu. A ja u zadnja 4 izlaska ulovio krpu, morski krastavac i rasjekao dlan kad sam pao niz neku padinu putem do pošte.

Molimo prijavite se

Više...
ja_osobno's Avatar 05 Svi 2019 13:29 #12 od ja_osobno
Dosta je mrzlo more još kod nas.
Al kako se da pročitat ulove kojeg od 35 m na dublje....

Ćo, je ča? :D

Molimo prijavite se