"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Jel grize?

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Doktor foruma
  • Doktor foruma
Više...
Ceco's Avatar 30 Lip 2020 11:42 #441 od Ceco
Replied by Ceco on topic Jel grize?
Naravno knez. Rade isto kao i orginal provjereno.
Ja i Darko smo u niskom startu :D

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 30 Lip 2020 11:50 #442 od marko87
Replied by marko87 on topic Jel grize?
Morat ću ih onda testirati. Otkad su stigle samo se vuku po kutijama i smetaju.

Ceco od danas navodno da otvara granica tako da nemojte da ne navratite jedan dan.

Poslano sa mog EVA-L19 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Doktor foruma
  • Doktor foruma
Više...
Ceco's Avatar 30 Lip 2020 12:25 #443 od Ceco
Naravno :)

Molimo prijavite se

Više...
dasy27's Avatar 05 Srp 2020 02:21 #444 od dasy27
Replied by dasy27 on topic Jel grize?
Nakon nekoliko izlazaka bez rezultata, pala prva na iglicu. 1,2kg

Poslano sa mog Mi 9T koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
Barba87's Avatar 06 Srp 2020 17:54 #445 od Barba87
Replied by Barba87 on topic Jel grize?
Napokon da je nešto malo življe proradio... Nakon skoro dva sata jigganja odustajem od silnih needle jig jigpara 3d slim i sličnih jiggova pokušam sa malo laganijim opremom, i tide minowa, ali nakon jigga od 100 grama nemam osjećaj nikakav, nazad na tešku artiljeriju i vraćam u igru Deep walkera kojega sam već polako stavljao na listu otpisanih.... 6:32 jutro 4. ili 5. Bacanje, i pras, otresanje glavom i od jednom blok, zubonja se zabio pod stjenu, popuštaj najteži cupkaj cimaj, kad opet natezanje, ide van 1.1 kg rasparane gubice ali sa udicom u trbuhu.
Slikanje skakanje, slavlje, iduće bacanje, u propadanju čudno ponašanje, vjerovatno napad na labavo Al bez kačenja, krenem voditi i nakon 15 tak metara zviz škaram, totalno neobično ponašanje ribe na drugom kraju, (ovo mi je prvi put da iole većega ulovim) i dok sam ga u kraj dovukao, vjerno ga prate dva gofa/feluna, vrlo moguće da su se otimali za varalicu dok sam vadio škarma.. Nešto prije podne, krenem još jednom probati deep walkera, imao sam jedan slabiji udar i spadanja i jedan jaki udar sa drillom ali također spadanje.

Poslano sa mog P30 Pro koristeći Tapatalk
Hvala: B_, MarkoMne, Igor, Ceco

Molimo prijavite se

Više...
Vargo's Avatar 16 Srp 2020 09:47 #446 od Vargo
Replied by Vargo on topic Jel grize?

Barba87 napisao: Napokon da je nešto malo življe proradio... Nakon skoro dva sata jigganja odustajem od silnih needle jig jigpara 3d slim i sličnih jiggova pokušam sa malo laganijim opremom, i tide minowa, ali nakon jigga od 100 grama nemam osjećaj nikakav, nazad na tešku artiljeriju i vraćam u igru Deep walkera kojega sam već polako stavljao na listu otpisanih.... 6:32 jutro 4. ili 5. Bacanje, i pras, otresanje glavom i od jednom blok, zubonja se zabio pod stjenu, popuštaj najteži cupkaj cimaj, kad opet natezanje, ide van 1.1 kg rasparane gubice ali sa udicom u trbuhu.
Slikanje skakanje, slavlje, iduće bacanje, u propadanju čudno ponašanje, vjerovatno napad na labavo Al bez kačenja, krenem voditi i nakon 15 tak metara zviz škaram, totalno neobično ponašanje ribe na drugom kraju, (ovo mi je prvi put da iole većega ulovim) i dok sam ga u kraj dovukao, vjerno ga prate dva gofa/feluna, vrlo moguće da su se otimali za varalicu dok sam vadio škarma.. Nešto prije podne, krenem još jednom probati deep walkera, imao sam jedan slabiji udar i spadanja i jedan jaki udar sa drillom ali također spadanje.

Auuuu, čestitke na ulovima!! Btw, to je južni Jadran pretpostavljam? Pretpostavljam da je ovo deep walker od 50g? Ja imam od 70g, u tri boje, ali ništa ni da pipne....
Evo izvještaja iz Istre - skoro svaki drugi dan odem na vodu, ali ništa osim šaruna..i tako danima. Imam dojam da ovdje krupne plave ribe niti nema...

Međutim, zanima me, da li ste imali slična iskustva kao ja. Naime, baš puno istražujem terene, gledam Garmin Navionics i onda odlazim u nepoznato, niz kojekakve litice, kroz šumu i makiju ne bih li se dočepao dobrog terena. I onda nađem svoj kutak mira....i eto ti lokalaca koji barkom razvlače parangal meni ispred nosa. Jasno me vide, ali kao da ne postojim. Jučer sam galamio, pa mi je lik objasnio da ionako ne mogu zabaciti do parangala, a ja ga prebacim 50 metara. I dvaput sam već zapeo, dovukao ga do obale....meni nije jasan toliki bezobrazluk...kao da su sami na svijetu.

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
B_'s Avatar 16 Srp 2020 11:36 #447 od B_
Replied by B_ on topic Jel grize?
Zar parangal ne ide po dnu? Plivajuce mreze su puno veci problem...

A to ti je nazalost svuda tako, oni bacaju gdje su navikli.

Molimo prijavite se

Više...
Vargo's Avatar 16 Srp 2020 12:48 #448 od Vargo
Ide po dnu, ali ne potone odmah. Ne želim ga ja kačiti namjerno, čak se i strpim malo dok odu i da to potone, ali ga svejedno pokupim. Meni je samo neshvatljivo da netko može biti toliko bezobrazan i vozikati se ispred osobe koja baca sa obale. Ista stvar nam se dogodila gdje su dvojica mudraca vukli panulu 10m od obale.

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Doktor foruma
  • Doktor foruma
Više...
Ceco's Avatar 16 Srp 2020 15:12 #449 od Ceco
Dobrodošao na more😂
Najjače kad bace pokidane mreže uz kraj koje jedino love varalice.
Nažalost na to sam navikao i ako mi zbog takvih nije više lovna pozicija samo se prebacim.
Nije mi do svađe jer mi je more nirvana pa gledam da izbjegavam konflikte.

Molimo prijavite se

Više...
Barba87's Avatar 16 Srp 2020 16:15 #450 od Barba87

Vargo napisao:

Barba87 napisao: Napokon da je nešto malo življe proradio... Nakon skoro dva sata jigganja odustajem od silnih needle jig jigpara 3d slim i sličnih jiggova pokušam sa malo laganijim opremom, i tide minowa, ali nakon jigga od 100 grama nemam osjećaj nikakav, nazad na tešku artiljeriju i vraćam u igru Deep walkera kojega sam već polako stavljao na listu otpisanih.... 6:32 jutro 4. ili 5. Bacanje, i pras, otresanje glavom i od jednom blok, zubonja se zabio pod stjenu, popuštaj najteži cupkaj cimaj, kad opet natezanje, ide van 1.1 kg rasparane gubice ali sa udicom u trbuhu.

Auuuu, čestitke na ulovima!! Btw, to je južni Jadran pretpostavljam? Pretpostavljam da je ovo deep walker od 50g? Ja imam od 70g, u tri boje, ali ništa ni da pipne....
Evo izvještaja iz Istre - skoro svaki drugi dan odem na vodu, ali ništa osim šaruna..i tako danima. Imam dojam da ovdje krupne plave ribe niti nema...

Međutim, zanima me, da li ste imali slična iskustva kao ja. Naime, baš puno istražujem terene, gledam Garmin Navionics i onda odlazim u nepoznato, niz kojekakve litice, kroz šumu i makiju ne bih li se dočepao dobrog terena. I onda nađem svoj kutak mira....i eto ti lokalaca koji barkom razvlače parangal meni ispred nosa. Jasno me vide, ali kao da ne postojim. Jučer sam galamio, pa mi je lik objasnio da ionako ne mogu zabaciti do parangala, a ja ga prebacim 50 metara. I dvaput sam već zapeo, dovukao ga do obale....meni nije jasan toliki bezobrazluk...kao da su sami na svijetu.

Da da, južni dio pelješca, DW je 50 g. Ako si nezadovoljan Deep walkerima, rado ću ih otkupiti od tebe 🤣🤣(ovo ozbiljno mislim)
A situacija sa mrežama i parangalima je svugdje ista, desi mi se da idem kampirati i vučem 50+ kila opreme hrane i pića i dođem na savršeno mjesto gdje me savršeno dočeka 4-5 si jala, što od vršvi što mreža.. I kao trebao bi bacati jigg 40-50 metara a to je teže nego ga šicnuti 140-150
Nama na ušću Neretve je lik razvukao mrežu 10 m od obale i doslovno prekinuo 15 tak ljudi u ribolovu... I moš ga gađat olovom u glavu, ili šta, nego kupi prnje i idi negdje drugo.
Mene to iz nervira samo tako, i svašta bih učinio, Al opet što ceco kaže zen mode on...

Molimo prijavite se

Više...
dasy27's Avatar 16 Srp 2020 23:03 #451 od dasy27
Replied by dasy27 on topic Jel grize?
Ja sam još nov u tom svemu ali me već poprilično iritira. Na žalost ne postoje zakonske odredbe koje bi takvo nešto spriječile. Jedino što je zabranjeno je ostaviti mrežu u ljetnom periodu na manje od 100 metara od uređene plaže (a najmanje lovimo na uređenim plažama). Ostalo im je više manje dozvoljeno. U slučaju prijavljivanja se jedino može pozvati na nepravilne sinjale (nema oznake na njima ili su nepravilno ispisane).

Poslano sa mog Mi 9T koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
Vargo's Avatar 14 Kol 2020 15:30 #452 od Vargo
Ej ekipa, pitanjce....

Stvarno sam pretražio forum tražeći neku rubriku gdje bi bilo prikladnije, a nije nigdje, pa kontam da pitanje neće pretjerano smetati ni na ovoj temi....

Naime, jučer sam na Njuškalu vidio da se prodaje Zenaq štap (već je prodan), pa me zaninteresiralo naći da je gospodin Ivica Klecak svojevremeno prodao svoj komplet na Njušalu, prije nekog vremena. I to onaj, čini mi se, na kojem mu se otkinula tuna. Pa me čisto zanima zašto? Piše li on ovdje? Vidim da je član Ludog Mora na jutjubu...čisto me zanima jel bio nezadovoljan nečim, obzirom da su ti štapovi nekakav mokri san....

Uglavnom, znatiželja, ako gospodin nije tu, carry on....

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Doktor foruma
  • Doktor foruma
Više...
Ceco's Avatar 14 Kol 2020 21:58 #453 od Ceco
Aktivan je i na forumu ali malo manje. Koliko znam tuna je bila na štapu Acura 100HH a on je prodao bio Sonio i Acura 100h kad je nabavio ovaj 100HH model. Poslije je opet kupio Sonio :D
Tako sam ga ja razumio kad smo se vidjeli u 2 mjesecu.
Nedavno je prodavao jedino Saltigu sa custom SOM spulom jer je želio nabaviti nešto novo

Hvala: Vargo

Molimo prijavite se

Više...
Vargo's Avatar 21 Kol 2020 10:10 #454 od Vargo
Pozdrav ekipa, evo jedan izvještaj od jučer, jer sam poprilično napucan adrenalinom još uvijek :D :D (ali priča bez ulova).

Odem poslije posla s kolegom, malo istraivati istočnu stranu Istre. Pomalo razočaran rezultatima, nađem ja jedan istureni rt (svaki dan buljim u Google Maps i Navionics kao opsjednut), i kao da ide neki šumski put..do pola. I tako i bi, prođemo pola puta kroz šumu, druga polovica - tamo ni divlje svinje ne prolaze. Nakon pola sata probijanja kroz borovicu, veprovinu, draču i sve bodljikavo što postoji, odustajemo i odlučimo se vratiti, dok je još dnevnog svjetla.

Krećemo na drugu poziciju u blizini, objašnjavam kolegi da tu ima jedna stijena i da pazi kako baca, i kako mu objašnjavam, zapinjem za tu istu stijenu i ostavljam još jedan jig moru. On ode desno od mene, baca, ima par dobrih grizeva ali mu se riba zabija u kamen i ništa od svega. Lagano pada mrak, i vidim ja jedan komad stijene desno od njega, pomislim kako nikad nisam bacao s te strane, odem i bacim jig kojem dajem najmanje minutaže, jer me nikako nije impresionirao kako radi (Needle jig, SG 80g, roza boja)...bacim, jiggam do pola, otvorim šulu i pustim da varalica potone...u međuvremenu pričam s kolegom, čavrljamo dok on šizi zbog izgubljene ribe....

Pogledam u rolu, i varalica nikako da potone, a trebala je već stići do dna...pogledam malo bolje, vidim nešto je čudno...nekako prebrzo mi špaga odlazi sa role. Pomislim, ma je li moguće...

Preklopim rolu, udarim kontru, osjetim nešto masivno s druge strane. Povučem par puta, osjetim strašan otpor...i onda krene sprint. Izvukla je 100 metara špage, prvo brzo, a onda je još ubrzala, kao da nije bilo baš nikakvog otpora :). Pokušavao sam dotegnuti kočnicu, i onda je sve puklo. Mislim, nakon što je povukla, bilo mi je odmah jasno da nisam imao ama baš nikakve šanse. Špula je bila VRELA na dodir.

Oprema je Twin Power 5000, špaga PE 2.5...daleko ispod mogućnosti. Po mom višemjesečnom iskustvu gledanja tuđih YT videa, ovako udara tuna. Tresao sam se od uzbuđenja sat vremena...i da se razumijemo, ja uopće nemam iskustva u morskom ribolovu, počeo sam sa shore jiggingom prije par mjeseci, pala su 2 zubaca i tona šaruna :D

Prekobacilo me totalno. Isprike na dužem postu, morao sam podijeliti s nekim.
Hvala: B_, susnjar, Ceco, Barba87

Molimo prijavite se

Više...
Barba87's Avatar 22 Kol 2020 12:39 #455 od Barba87
@vargo bem ti sunce, naježih se čitajući, kad sam došao do preklapanja špule 🤣🤣🤣
Zakačio si podmornicu u prolasku💪💪
Hvala: Vargo

Molimo prijavite se

Više...
Vargo's Avatar 22 Kol 2020 13:22 #456 od Vargo
Doslovce :)

Ja ne znam za vas, ali mene uvijek najviše kopka - što je to bilo, uvijek kad izgubim ribu. Ma nek dođe do obale, samo da je vidim i nek otpliva slobodno.

Možda je bila i neka monstruozna lica...moguće. Naravno da već gledam težu opremu (koja bi realno bila prejaka za 99% ribolova)....

Ništa mi nije nikad bilo toliko zabavno kao shore jigging, žao mi je da nisam ranije otkrio.

Molimo prijavite se

Više...
Barba87's Avatar 25 Kol 2020 17:08 #457 od Barba87
A sve je moguće, i baš to što kažeš, samo da vidim šta je, pa neka pliva dalje. Dok drugi dio mene voli što ne znam šta je bilo, ne znam koliko bi ta strana kopala kako nisam uspio izvući, jeli mi bila upredenica oštećena da nisam vidio, pa pukla, jel predvez, jel trebam bolje čvorove vezati.... Ajme 🤣🤣🤣🤣

Molimo prijavite se

Više...
Vargo's Avatar 25 Kol 2020 17:19 #458 od Vargo
Razmisljamo identicno😂😂. Btw, narucujem novu upredenicu, kazu u Monster biteu da im je stigla nova posiljka, jeftinije a dobre (Sunline Siglon, japanska). Malo slabija od YGK al mozda se isplati. Kazu 40-ak eura 300m.

Molimo prijavite se

Više...
Barba87's Avatar 26 Kol 2020 11:41 - 26 Kol 2020 11:42 #459 od Barba87
Nisam upoznat sa sunline, ja imam PE#3.0 0.26 daiwa tournament evo8 i prezadovoljan sam u magura je negdje oko 350kn 300 metara
Jedina joj je mana što ne dođe 500 metara, pa moram podmotati kinesku ispod nje, da mi fino popuni BG5000
Zadnja izmjena: 26 Kol 2020 11:42 od Barba87.

Molimo prijavite se

Više...
Vargo's Avatar 26 Kol 2020 11:44 #460 od Vargo
Hmmmm...jel nije PE 3 - 0.28?

Molimo prijavite se