"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Re:Jel grize?

Više...
marko87's Avatar 31 Svi 2021 06:43 #521 od marko87
Replied by marko87 on topic Re:Jel grize?
B ako nije tajna na sta lovis najvise. Ja evo treci vikend kao da bacam u praznu rupu bez dna. Sve moguce jigove,boje izmijenjao,tonuce pencile,brzine vodjena varalica...

U subotu bio malo sa curom u djiru po nekim selima uz more i taman kad smo se spustili uz more ogromni rekao bi lucevi napadali sitnu ribu tik uz obalu. To je sve od akcije sto vidio. Naravno trcao sam do auta po stap i nekih 40tak min probao ali nista. Ali velika razlika od ovih mojih mjesta gdje inace idem je sto je odmah uz obalu ogromna dubina.

Poslano sa mog EVA-L19 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
ninic's Avatar 31 Svi 2021 21:41 - 01 Lip 2021 16:32 #522 od ninic
Replied by ninic on topic Re:Jel grize?

marko87 napisao: B ako nije tajna na sta lovis najvise. Ja evo treci vikend kao da bacam u praznu rupu bez dna. Sve moguce jigove,boje izmijenjao,tonuce pencile,brzine vodjena varalica...

U subotu bio malo sa curom u djiru po nekim selima uz more i taman kad smo se spustili uz more ogromni rekao bi lucevi napadali sitnu ribu tik uz obalu. To je sve od akcije sto vidio. Naravno trcao sam do auta po stap i nekih 40tak min probao ali nista. Ali velika razlika od ovih mojih mjesta gdje inace idem je sto je odmah uz obalu ogromna dubina.

Koja dubina je kod tebe na Peljescu?

Ja u cetvrtak isprobavam novu lokaciju pa pretpostavljam da ne bude nista od akcije :)
Zadnja izmjena: 01 Lip 2021 16:32 od ninic.

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 31 Svi 2021 23:02 #523 od marko87
Ovo moje standardno mjesto gdje idem i gdje je bila velika vecina mojih ulova cca 20-25m.

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
B_'s Avatar 01 Lip 2021 12:02 #524 od B_
Replied by B_ on topic Re:Jel grize?

marko87 napisao: Ovo moje standardno mjesto gdje idem i gdje je bila velika vecina mojih ulova cca 20-25m.

Ja mislio da ti ribaš na 50+ metara s obzirom na opremu. Znaci kurenti su bolesno jaki tu...

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 01 Lip 2021 15:24 - 01 Lip 2021 15:26 #525 od marko87
Tesko igdje 50m da se moze doci pjeske. Imam u planu poci na jedno mjesto ali moram naci koga od domacih da me sa barkom odveze.

Koliko god izgleda da duboko isto na vanjskoj strani Peljesca nema puno mjesta sto su dublja od 30m a da koliko toliko pristupacno.

Nekih 200m dalje od ovoga mjesta gdje ribam preko stijena sam dosao do mjesta gdje ima zid koji ima nevjerovatne razlike u dubini. Nemam multicolor da mogu izmjeriti ali sigurno 40tak metara dubina. Ali tih 200m malo vise od pola h sa full opremom mi trebalo. U zivotu nisam vidio ostrijih stijena.

A iskreno ne gledam jacinu opreme naspram dubine, vise gledam na to sta bi se od ribe moglo zaletiti.

Da da, kurenti budu nevjerovatno jaki. Takvo nesto sam samo dozivio u Vrulji na mjestima gdje izbija slatka voda pa tu stvara jaka strujanja.
Zadnja izmjena: 01 Lip 2021 15:26 od marko87.

Molimo prijavite se

Više...
ninic's Avatar 01 Lip 2021 16:36 #526 od ninic
Uh, znaci dosta jaki kurenti.

Ja sam isto mislio da si na vecim dubinama. Ali dobro, bitno je da ti riba radi, pa makar bilo 5 metara dubine :)

Ja sam odustao od lokacija do kojih imas pola sata/ kvarat ure za pjesaciti. Jednostavno izgubim puno vremena na to i zakljucio da je bolje to vrijeme potrositi na bacanje varki.

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 01 Lip 2021 17:31 - 01 Lip 2021 17:33 #527 od marko87
Nazalost ne, za to cekam drustvo da se zaputim na Mljet ili kakav izlet do Visa. Mljet odavno planiram al mi je neisplativo samom ici, trajekt je preskup a nesto mi se neda ici sa ovim ekipama sto rone jer bi na kraju opet sam ostao na obali.

Pa meni je trenutno najjaca lokacija gledajuci broj izlazaka i ulovljene ribe cca 15m dubina. Otisao 4 ili 5 puta i uhvatio 4 solidne ribe.

Meni cak nebi bio problem gubiti vrijeme na pjesacenje da je to koliko toliko normalan teren, na nekim mjestima trebala bi mi oprema za planinarenje bojim se😁

Zadnja izmjena: 01 Lip 2021 17:33 od marko87.

Molimo prijavite se

Više...
ninic's Avatar 03 Lip 2021 17:19 #528 od ninic
Danas ujutro od 04 do 10h, nista. Negdje na pola sam prebacio sistem na olovo i dignuo par fratri, dovoljno za rucak. I to cisto radi gusta malo. Cak je bilo zanimljivih borbi sa ugorima, ali svaki puta je zavrsilo puknucem. Jednog sam uspio malo dignuti od stjene, ali je morao biti pravi komad jer sam mislio da ce stap puknuti. Naravno, dok sam zatezao kocnicu i on se zavukao negdje. Jel ima koji jednostavan sistem za njih? Sad me bas drzi da bi se vratio po njega :)

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 03 Lip 2021 20:21 #529 od Paragon
Replied by Paragon on topic Re:Jel grize?
Što deblja krena velika udica poželjno sajla dole kao predvez povuci potegni pa ko jači ;) ;)

Molimo prijavite se

Više...
bzing's Avatar 04 Lip 2021 08:35 #530 od bzing
Replied by bzing on topic Re:Jel grize?
Ništa taktika.Isključivo gola sila.

Molimo prijavite se

• Kun
  • Kun's Avatar
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
Kun's Avatar 14 Lip 2021 15:58 #531 od Kun
Replied by Kun on topic Re:Jel grize?
Zanima me kad lovite ribu generalno. Evo ako spinnate. Je li bolje jutro, vecer, dan. Ili jednostavno idete kad idete pa sta bude.

nisam doma

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
B_'s Avatar 15 Lip 2021 11:47 #532 od B_
Replied by B_ on topic Re:Jel grize?

Kun napisao: Zanima me kad lovite ribu generalno. Evo ako spinnate. Je li bolje jutro, vecer, dan. Ili jednostavno idete kad idete pa sta bude.

Sto se tice spinninga, zora je broj 1 definitivno. Ovisno o ribi koju drzi tvoja pozicija noć može biti odlična ako ima brancina, strijelki ili škarama. Po danu se može uloviti plava riba ako se hrani intezivno, ali dan je meni daleko najslabiji za uloviti ribu.

Molimo prijavite se

• frkachu
  • frkachu's Avatar Autor teme
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
frkachu's Avatar 15 Lip 2021 12:41 #533 od frkachu
Replied by frkachu on topic Re:Jel grize?

Kun napisao: Zanima me kad lovite ribu generalno. Evo ako spinnate. Je li bolje jutro, vecer, dan. Ili jednostavno idete kad idete pa sta bude.

prije nego se sunce digne visoko da ne bi bilo... :ohmy: :cheer:

Privitak datoteke:
Hvala: Dizajn

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 15 Lip 2021 15:14 #534 od Paragon
Replied by Paragon on topic Re:Jel grize?
Rano ujutro po mogućnosti prije zore počinjem sa ribanjem da malo širuna maznem ako ih ima,a zorom strijelka i palamida radi najbolje meni barem.
Ali kako sam u zadnje vrijeme stalno ujutro na poslu ili su mi slobodni dani već unaprijed organizirani paposlije posla pa dok pojedem odmorim itd itd pođem na UL spin tamo negdje oko 6 sati kad više nije toliko vruće.

Molimo prijavite se