Mobilne aplikacije pomorske karte....

More
1 year 9 months ago - 1 year 9 months ago #28791 by Paragon
uh ja skroz zaboravio odnijele me obaveze. ne moze preko maila.ako imas viber javi mi se na pa ti tamo posaljem
Last edit: 1 year 9 months ago by Paragon.

Please Log in to join the conversation.

More
1 year 1 month ago #29823 by Rybak
koristim navionics uz sonder na brodu, pomaže mi najviše da nađem nove pozicije itd..

ALI, kad govorimo o brakovima/sekama onda je po mom iskustvu navionics možda u 50% korektan.
Desilo mi se mali milion puta da dođem na brak a braka nigdje, prođem u krug, ono radius 100-200m i nigdje ništa! Sa druge strane mi se isto znalo desiti da sa sonderom naletim na dosta velik brak, a kad pogledam na navionics tamo nigdje nema braka, ne samo da ga nema blizu nego nema nikako, ni 1000m dalje na navionicsu.

Meni je to ipak super stvar pošto kad naletiš na brak koji postoji onda ti je puno lakše sa orientacijom, ali kad ga nema onda se iznerviraš, pogotovo ak ti je barka spora a ti putovao sat vremena samo da se razočaraš!

Što se obale tiče tu je manje više ok, jedino zna nekad pokazati manju dubinu uvala, što i zna smetat shore spinnerima/jiggerima.
The following user(s) said Thank You: B_

More
1 year 1 month ago #29854 by Paragon
Da istina za navionics da nije baš precizan. Manje više ga koristim za orijentaciju jer imam sr**e od sondera (francuska). pa preko njega markiram pozicije ili oznacavam mjesta gdje sam bacio parangale pošto nemam baš orijentacijske točke na 4-6 nm od obale i 110-130m dubine.Ili šaram po dnu pa gdje ulovim konkretnu ribu odmah udaram mark na njega...I za to mi odlično posluži.
The following user(s) said Thank You: Rybak

More
1 year 1 month ago #29859 by Rybak
da, slažem se, navionics je super stvar ako nemaš dobar fishfinder ili cak još više ako mijenjaš brodove (ja sam do sad rentao) pa nemaš podatke iz fishfindera sa sobom.

imam mali milion točki u navionicsu za pozicije, ulove, brakove itd... bilo bi super kad bi navionics dopustio da sa jednim "clickom" dodaš govornu informaciju (stisneš na lokaciju, držiš i dodaš kratak info kao "pozicija za xy-ribu". mislim da to tako nešto nema, ali možda se varam?

Time to create page: 1.310 seconds