Oprema za lignjolov

More
8 years 1 month ago - 8 years 1 month ago #902 by lignjolovac
Pozdrav lignjolovci,evo odlučio sam otvoriti novu temu kako bi razmijenili iskustva i svi mi naučili nešto novo. Znači ovdje bi se isključivo pisalo o opremi za lignjolov. Mislim da ova tema stvarno fali na ovome forumu,ako MODERATORI imaju nešto protiv slobodno neka uklone ovu temu. Naprimjer da otvorimo neku raspravu o boji skosavica i slično. Lovite li na ruku ili sa štapom? I još mnogo toga.

Evo ja lovim na ovu ljubičastu koju mi je savjetovao prijatelj, 2.0 yozuri i također ista marka narančasta i obe su mi se pokazale jako dobre. Naravno imam ja još skosavica, ali njih ću poslikati kada mi dodje mobitel sa servisa. Inače ove dvije sksoavice sam pronašao na internetu.

Žali se Marija svojoj susjedi:
– “Kad god moj Mate kupi dozvolu nikad ribe ne uhvati. A kad ne kupi onda njega uhvate!”
Last edit: 8 years 1 month ago by zeusfaber.
The following user(s) said Thank You: zeusfaber, Fanatik

Please Log in to join the conversation.

More
8 years 1 month ago #903 by zeusfaber
Replied by zeusfaber on topic Oprema za lignjolov
Nemaš se što brinuti za temu. Tema je super ;) Nema nas još puno da možemo pokriti sva područja, zato ste vi tu, da otvarate teme za koje mislite da fale. Bio je mali problem sa slikom (krivo postavljen link) ali sam riješio ;)

Uglavnom, odlične skosavice! Preferiram narančastu boju, ali i roza i zelena su vrhunske. Jesi li kad koristio Kanji Clicks ili Kanji ProSpec? Da napomenem, nemam puno iskustva u lovu liganja s kraja ali znam ekipu koja vrhunski lovi na Kanji skosavice. Dosad sam koristio Yo-Zuri, Kanji, Yamashita i DTD. Ovo je područje u kojem svakako želim i moram napredovati. Pa koliko je cool znati i moći uloviti lignju s obale? Totalno cool :cheer:

More
8 years 1 month ago - 8 years 1 month ago #911 by lignjolovac
Replied by lignjolovac on topic Oprema za lignjolov
Hvala na ispravljenoj pogreški, pošto nemam barku lovim isključivo sa obale. Ove dvije su mi se pokazale odlične,narančasta je 2.5. ,a ova ljubičasta 2.0.

Nisam isprobao kanji skosavice, jer sam počeo loviti sa yozuri i s njima sam jako zadovoljan. Dobio sam na poklon neke od camora i još neke nepoznate skosavice,ali yozurri ima najbolje krunice. Koji najlon koristiš? Ja koristim karbonac i do sada mi se pokazao kao pun pogodak, 0.30, a kod skosavice sam dodao 0.20, ne mogu dočekati subotu da idem malo zabaciti. Trenutno lovim na ruku dok ne sredim štap.

– “Kad god moj Mate kupi dozvolu nikad ribe ne uhvati. A kad ne kupi onda njega uhvate!”

More
8 years 1 month ago #913 by zeusfaber
Replied by zeusfaber on topic Oprema za lignjolov

lignjolovac wrote: Hvala na ispravljenoj pogreški, pošto nemam barku lovim isključivo sa obale. Ove dvije su mi se pokazale odlične,narančasta je 2.5. ,a ova ljubičasta 2.0.

Nisam isprobao kanji skosavice, jer sam počeo loviti sa yozuri i s njima sam jako zadovoljan. Dobio sam na poklon neke od camora i još neke nepoznate skosavice,ali yozurri ima najbolje krunice. Koji najlon koristiš? Ja koristim karbonac i do sada mi se pokazao kao pun pogodak, 0.30, a kod skosavice sam dodao 0.20, ne mogu dočekati subotu da idem malo zabaciti. Trenutno lovim na ruku dok ne sredim štap.

Nema na čemu ;)

Kanji skosavice su odlične, imaju jake krunice, izgledaju vrhunski i dokazano love. Evo neke iz moje kolekcije...

Na slikama sve Kanji i jedna Yo-Zuri. Cijena im je prihvatljiva, od 50 - 70kn. Izgledaju opasno :) Izrada je vrlo kvalitetna. Duple i jake krunice.

Inače ja lovim sa štapom. Spin štap 2.5m 10-36g, mala rolica, upredenica 0,18mm i 0,25mm FC kao predvez. Nadam se da je to ok :) Nisam nikad lovio iz ruke s kraja, jedino na peškafondo tako da ne znam puno o tome. Koliko možeš zabaciti?
The following user(s) said Thank You: Fanatik

More
8 years 1 month ago - 8 years 1 month ago #923 by lignjolovac
Replied by lignjolovac on topic Oprema za lignjolov
Baš sam takve gledao,ali nisu po mome ukusu. Sviđa mi se jedino ova na trećoj slici i ova od yozuri-a. A što se tiće štapa i ruke i ja sam isto vjerniji štapu,ali sam prisiljen loviti na ruku. Sa štapom bacam skoro duplo više,a prednosti kod ruke su da osjetiš svaki dodir lignje i onda znaš šta i kako. Sada si planiram kupiti od dtd-a ovako nešto:

The following user(s) said Thank You: Rudi

More
7 years 4 months ago #3107 by Fanatik
Replied by Fanatik on topic Oprema za lignjolov
DTD ima jako mekane krunice,što spašava stvar prilikom zapinjanja al iglice se lako istupe i iskrive pa ih je potrebno redovito provjeravat i dovesti u red,malo vrhove liznut finom turpijicom ;)

...orlovi rano lete a kasno sliječu....

Time to create page: 0.335 seconds