"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Lignje - Ludo More Liga 2016.

Više...
Fanatik's Avatar 04 Lis 2016 04:27 - 04 Lis 2016 23:49 #221 od Fanatik
Evo da se javi nocna smjena :lol:
Poso sam nocas oko 3h al nisam dugo mogo ostat, lose vrijeme od juzine iako nema nekog vjetra, poluoblacno je padne koja kap u prolazu a sinoc je ope bilo pljuskova.

Eto osto sam nekih uru vremena, nisam mogo duze zbog zdravstvenih tegoba al eto Bogu fala pa bila jedna od 15-tak dkg da ne dodjem doma "mokrih opanaka, suva kurca i praznih dzepova" a i praznih ruku :lol: a jos na stakama :lol: :lol: :lol: ...hahah...a ludila, bas LudoMore!!!
Neka, Bogu fala dobro je! ;)

- 04.10.'16 Babin Kuk, Dubrovnik
-stara posta kod hotelske rasvjete
-vrijeme mirno al Boze sacuvaj :silly:
-poso je odradio DTD 2.5 crveni, zaboravio ga slikat, al to je onaj...onaj sto uvjek nesto capa :)

...orlovi rano lete a kasno sliječu....
Zadnja izmjena: 04 Lis 2016 23:49 od Fanatik.

Molimo prijavite se

• maxbeb
  • maxbeb's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
  • Samo moru virujem
Više...
maxbeb's Avatar 04 Lis 2016 07:55 #222 od maxbeb

Fanatik napisao: Evo da se javi nocna smjena :lol:
Poso sam nocas oko 3h al nisam dugo mogo ostat, lose vrijeme od juzine iako nema nekog vjetra, poluoblacno je padne koja kap u prolazu a sinoc je ope bilo pljuskova.
Eto osto sam nekih uru vremena, nisam mogo duze zbog zdravstvenih tegoba al eto Bogu fala pa bila jedna od 15-tak dkg da ne dodjem doma "mokrih opanaka, suva kurca i praznih dzepova" a i praznih ruku :lol: a jos na stakama :lol: :lol: :lol: ...hahah...a ludila, bas LudoMore!!!
Neka, Bogu fala dobro je! ;)

-vrijeme mirno al Boze sacuvaj :silly:
-poso je odradio DTD 2.5 crveni, zaboravio ga slikat, al to je onaj...onaj sto uvjek nesto capa :)

Hahahahhahahaa koju ludak, pravi si kalibar za Ludo more :cheer: :) :cheer:
Nisam prije skuzio na sta bi se mogao odnositi nadimak Fanatik....sad mi je sve jasno :cheer: :)
Ici u 3 ure na more to moze samo Fanatik. Vidim prati se izlazak mjeseca :like:
Opis je fenomenalan, ovo moze ici pod kategoriju najludi izlasci na more :silly: :silly: :silly:
Extra jos se smijem :lol: :lol: :lol: :lol:

Ni riječi pred veličanstvom mora,
Pred modrim šumorom vječnost

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 04 Lis 2016 09:17 #223 od marinac
03.10.kaštela, od 18-19 i 30
-štap yamaga
-rola daiwa
-upredenica gosen+fc
-skosavica yamashita 3.0
-mjestimice oblačno, tramuntana u izmjeni sa laganom burom, osim mene još trojica nabrijanih, ali lovim samo ja, i to jednu od 15 dkg.

:whistle:

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 04 Lis 2016 09:23 #224 od marinac
kaštela,04.10.2016, od 5 i 30 -7 sati
-štap yamaga blank
-rola daiwa
-upredenica gosen+fc
-skosavica yamashita 3.0
-jutros rano , bura, ne baš jaka, ali je bilo više kurenta nego inače.tek oko 6 sati se bacila jedna jedina lignja-20 dkg, a nije ni bilo ostalih dodira.

i na kraju slika odlaska sa pošte

Molimo prijavite se

Više...
dzingo's Avatar 04 Lis 2016 10:33 - 04 Lis 2016 10:35 #225 od dzingo

Fanatik napisao: Eto kasno nocas ili ti rano jutros oko 2h odlucim malo za promjenu obic neke poste prema Dubrovackom primoju, mislio sam obic tri provjerene poste sve do Brsecina ako treba al eto vec na prvoj su lijepo radile pa nije bilo potrebe ic dalje :)

Osto sam do malo iza 5h, digo 4 nevelika komada cca 40dkg, plus jos jednu bas manju koju sam eto pustio ;) Bas su lijepo radile al oprezno, bilo je jos nekoliko dodira i jedan lijepi potez al otkacila se nakon par metara :oops:

Dobro je, zadovoljan Bogu hvala! Volim kad ovako ima akcije, dodira poteza ;)

02.10.'16 Dubrovacko primorje
-posta poznata kao "Dzingov mul" (a dje nam je Dzingo, nije se odavno javio)
-dubina oko 4-5m, dno je kamen-trava
-mirna noc, polu oblacno, moglo bi na jugo (to mi moji sarafi i plocice u kostima najavljiju :) )
-bez mjeseca, oplimava, ima malo kurenta
-tri su pale na DTD-ove igrace a jedna na ovaj Kanji skamp sa crnim prugama

Pozdrav Fanatik i društvo Ludog Mora!
Živ sam i nadam se brzom uključivanju u ligu. Do sada mi je bila velika gužva u poslu i napokon došao doma na 15 dana ali sve ostale kućne i okokućne obaveze sam bio zanemario tj. nisam imao vremena za sve pa tako i za lignje.
Uskoro startam i čuvajte se :).
Fanatik, nadam se da ćemo se srest i zajedno bacit koju put Kalamote :).
Puno uspjeha želim svima a najviše meni :) :).
Zadnja izmjena: 04 Lis 2016 10:35 od dzingo.

Molimo prijavite se

Više...
Fanatik's Avatar 04 Lis 2016 10:38 #226 od Fanatik
Bravo Dzingo, cekamo te! A posta vec radi, bio sam provjerit ko sto vidis :) Moramo se bas dogovori pa da popijemo pivu i zabacimo koju put Kalamote ;)

Hvala: dzingo

Molimo prijavite se

Više...
dzingo's Avatar 04 Lis 2016 11:17 #227 od dzingo

IveRijeka napisao: ima ih u Ribolovcu bio sam danas, a ako ne pun ih je Škorpion. Ja sam već naručivao uz ostalo . Ako budeš kupovao nemoj manje od 2,2 i to uzmi basic jer tonu ko sikira odnosno 2,2 do 2,7 metara u sekundi. Teške su 8 grama pa se dadu baciti. Shalov su malo anemične jer su laganije (6,5 )grama i puno su sporije u tonjenju ( 7-9 )metara u sekundi. E na njima finiji štap dolazi do izražaja , pa još fina upredenica i evo fešte. Kad dođeš idemo na praktičnu primjenu i testiranje pa onda vidi što ti je drago.

Nije mi jasno :unsure: ... ja ribam sa 2.0, 2.5, 3.0 ali niti jedna ne tone brže od 3-4 sekunde po metru a vi ovdje pričate o 7-9 metara po SEKUNDI.
Jel imam neke krive varalice ili?
Hvala: marinac, Fanatik

Molimo prijavite se

Više...
dzingo's Avatar 04 Lis 2016 11:19 #228 od dzingo

Fanatik napisao: Bravo Dzingo, cekamo te! A posta vec radi, bio sam provjerit ko sto vidis :) Moramo se bas dogovori pa da popijemo pivu i zabacimo koju put Kalamote ;)

Sve vidim, sve znam, sve pratim i jedva čekam!
Naravno da ćemo se dogovorit :like:

Molimo prijavite se

Više...
Fanatik's Avatar 04 Lis 2016 11:51 #229 od Fanatik
Hahahah pa nije valjda 7 - 9 "METARA" po sekundi :lol: to bi bile neke turbo UFO skosavice :) Nego je 7 - 9 sekundi po metru !!! Al momci malo smo strolali temu, ovdje je tema Liga a oprema, tehnika...ide u druge teme ;)

Hvala: dzingo, marinac

Molimo prijavite se

Više...
Fanatik's Avatar 04 Lis 2016 23:11 - 04 Lis 2016 23:54 #230 od Fanatik
Evo vecerasnja utakmica od 21:30 do malo prije 23h, dva komada oko 25-30dkg.

Puse neka tremuntana, ima mora, pjeni, zalije, al naso sam zaklon iza jedne stjene :cheer: dok nije pojacalo pa se dadoh u bijeg :P
Veceras je radio dobri stari TroutMania 7 - 25g 2,40m, inace proslogodisnji poklon od naseg barbe Marinca, a pojacan novom Okuma Ceymar c 30 sa Gosen 0,15 i FC Okuma 0,21. Stara Shimano Hyperloop odradila je svoje u tri godine bezpostednog spinanja i lignjanja ;)

Dobro je, dva komada, pre zadovoljan s obzirom na uvjete :)

-04.10.'16 Babi Kuk, Dubrovnik
-nebo vedro, mjesec zaso taman ka sam doso
-dubina oko 5m, dno mjesovito travnato na dalje
-obje su pale na DTD Diamond narancastu
-slika ide ka dodjem doma, ova sa smartfona pisem al eto ne znam jos prebaci sliku :)

:) Evo i slike:

Zadnja izmjena: 04 Lis 2016 23:54 od Fanatik.

Molimo prijavite se

Više...
lignjolovac's Avatar 05 Lis 2016 00:17 - 05 Lis 2016 00:17 #231 od lignjolovac
Pozdrav.
Datum: 5.10.2016.
Vrijeme: Vedro,slaba bura,bez kurenta
Teren: Pjeskovito
Skosavica DTD 2.0 narančasta
Ukupna težina:157 grama

Večeras sam također bio od 21:00-23:00,te sam ulovio jednu lignju u 21:20. Poslje toga sam imao još jedan udarac koji nisam uspio realizirat. Došao sam na poziciju i bilo mi je čudno samo dva čovjeka love,pitam ih jesu li šta ulovili nitko ništa,a da se većina već pokupila doma. Nakon 5-10 minuta odlaze obojica,te ja ostajem sam. Jest da volim više loviti u društvu,ali šta je tu je.

Čekam vikend,pa da isprobam ostale meni poznate pozicije koje su mi malo udaljenije. Potrudit ću se da bude i lijepih slika. :)

Žali se Marija svojoj susjedi:
– “Kad god moj Mate kupi dozvolu nikad ribe ne uhvati. A kad ne kupi onda njega uhvate!”
Zadnja izmjena: 05 Lis 2016 00:17 od lignjolovac.

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 05 Lis 2016 02:08 #232 od marinac
kaštela,04.10.2016, od 18-20 sati
-štap yamaga blank
-rola daiwa
-upredenica gosen+fc
-skosavica yamashita

-odlaskom na uobičajeno misto, sve je počelo burom, koja je bila u pojačanju.kurenat vuče prema vani, u bura trese sve više i više.to me sve pomalo nervira, kupim opremu i mislin poći doma.međutim, ulaskom u auto, pada mi ideja da svratim ,na jedno misto, oko 150 metara prije kuće.dolaskom tamo, vidim , da je i tu bura puno manja,te se odlučim na skosanje.prvo bacanje , i već nakon drugog seta skosanja, osjetim povlačenje, kontra i lignja od 25 dkg.nakon toga bacam točno još dva puta, te bura pojačava, a ja odlazim,ipak zadovoljan, uvatija lignju, di san se najmanje nada.to je sa mula, a bila je i oseka, a dubina oko 4 metra.

i nakraju slika u autu

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 05 Lis 2016 07:10 #233 od marinac
kaštela,05.10.2016,kaštela, od 5 i 30- 6 i 45(30)
-štap yamaga blank
-rola daiwa
-upredenica gosn+fc
-skosavica yo zuri, yamashita 3.0

-sat navijen u 5 i 20, iako san bija budan prije 5 sati.pogledan vani, vidin puše bura, a ipak odlučujem poći.dolaskom na poštu,čak se tramuntana javljala.iako san bija neodlučan, ipak san počeja sa skosanjem, te se vata prva lignja.nakon cca.20 tak minuta, druga je potegla, te i nju hvatam, tako da su 2 lignje-30 dkg.mogu reći da je bilo i malo friško,ali mi ni to niie smetalo.Oko 6 i 20 , napuštam poštu, jer je stvarno pojačala bura, te odlazim ispod kuće, di je manje puvalo.tu ostajem 20 tak minuta, ali bez ulova, te krećem kući, a lignjolovac bi reka: ipak san zadovoljan, tako i ja.

ovo je neka stra skosavica yo zuri, prerađena, kada se vata po ovakvim uvjetima, di postoji mogućnost zapinjanja

i evo slike konačnog ulova

Molimo prijavite se

Više...
lignjolovac's Avatar 06 Lis 2016 01:56 #234 od lignjolovac
Izvještaj za večeras:

Datum: 5.10.2016.
Teren: kamen-pjesak
Vrijeme: Bura u jaćanju,vedro,slabi kurenat u smjeru istoka
Skosavica: DTD retro bukva 2.0
Ukupna težina: 131 gram

Pozicija:

Došao sam na poziciju oko 21:40 i krenuo u akciju. Isprobao sam razne tehnike vođenja skosavice: brzo,sporo,lagano skosanje,jače skosanje i duža pauza da skosavica propada. Lignja mi se bacila točno u 21:57. Poslje toga sam imao još jedan udarac,ali nakon par metara mi otpada. (Više mi ih je ove sezone otpalo nego što sam ih ulovio) :sick: Ribe se cjelo vrijeme bacaju i to cjelim tijelom skaču iznad površine mora.

Slika ulova:

Nažalost skosavice nije priložena uz sliku,ali je trenutno priložena negdje uz dno. Nova skosavica od DTD-a sa parazitom i svjetlucavim tijelom.
Na poziciji sam ostao do 23:30,te sam se spakirao i lagano krenuo doma. Lektira me doma dočekala koju sam upravo završio :)

– “Kad god moj Mate kupi dozvolu nikad ribe ne uhvati. A kad ne kupi onda njega uhvate!”

Molimo prijavite se

• maxbeb
  • maxbeb's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
  • Samo moru virujem
Više...
maxbeb's Avatar 06 Lis 2016 08:14 #235 od maxbeb
Dva dana bure i dva dana potrage za lignjom i postom di ne puse.
Od Omisa do Dugog rata za vrime bure nema nikakve zaklonjene poste, nista di bi se moglo kako tako skosat.
Sad znam kad je burica da nece bit bas posla :dry: :unsure: :angry: :blink: al sta je tu je
Eto da bar nesto prijavim iako nije lignja u potragu za lignjom i postom bacila se jedna mala sipa sinoc oko 20:15 koju sam vratio
Privitak datoteke:

Molimo prijavite se

Više...
Fanatik's Avatar 06 Lis 2016 12:31 - 06 Lis 2016 16:09 #236 od Fanatik
Evo da i ja prijavim nocasnje izlaske :)

Prvo sam navece od 22 do skoro ponoc uzaludno pokusavo na mojoj staroj posti ispod hotela, zabaci vamo zabaci tamo, pa provaj iza ove stijene pa iza one :silly: al uzaludna borba s bocnom burom, nemoguca misija :S ...hah u jednom trenutku promislih "pa covjece jesi ti normalan" :lol: i onda se urazumio i poso doma.

Medjutim, nakon sto sam se okrijepio cajem s limunom i medom, gledo jedan dokumentarac preko YT i zaspo nadje do iza 2h, probudio se i srce junacko opet zove u boj sa vjetrom i morem :cheer:

Poso sam ovaj put dosta daleko u Dubrovacko primorje na jednu postu, od prosle godine poznatu po vecim komadima. kad sam stigo u valu bilo je vjetra al puno manje nego u gradu, vec je poceo vjetar okretat a i oblaci naisli.
Puhalo je vecinom s ledje, nekad okrene neki bocni udar, pa onda udari sa istoka :) Osjeca se vec i "miris" nevremena.

Al eto uspio sam dic dvije male, prvo jedna bas manja na DTD Diamond a udarila je dosta daleko, ubrzo sam primijetio da se sica oko mula uznemirila, tu i tamo neka ribica trazi spas u skoku u zrak :) Mislio sam da bi mogle bit strijelke iako nisam ih vidio a tu je jako svjetlo i obicno ih vidjam kad se zalijecu, kad eto vidim jedna lignja se zalijece u sicu, uveo sam DTD mrkvu zelenu 3.O i radio pod povrsinom do metar-metar ipo dubine i eto je nakon 2-3 zabaca :)

Probo jos koji put al nista, racunam dobro je bjez ca dok uz ove vjetrometine nje i kisa zalila, tako oko 4:30h bjezim ;)

-06.10.'16 Dubrovacko primorje
-zabacujam s osvijetljenog mula, dubina oko 6m
-more namreskano a mislim da je pocela plima
-mjesec zaso odavna, nebo polu oblacno a kasnije i oblacno

A evo vako je bilo par prvih pokusaja slikavanja, mete vjetar :

Zadnja izmjena: 06 Lis 2016 16:09 od Fanatik.

Molimo prijavite se

• maxbeb
  • maxbeb's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
  • Samo moru virujem
Više...
maxbeb's Avatar 06 Lis 2016 12:48 #237 od maxbeb
Fannn koji su ti ludak ne Fanatikkk

Molimo prijavite se

Više...
zoki1's Avatar 06 Lis 2016 13:19 #238 od zoki1
Replied by zoki1 on topic Lignje - Ludo More Liga 2016.
Svaka čast,a ja sam mislio da sam ja opičen u glavu kaj se ribolova tiče, :lol: :lol: :lol:

Molimo prijavite se

Više...
lignjolovac's Avatar 06 Lis 2016 23:29 #239 od lignjolovac
Fanatik svaka ti čast!

Ja sam bio večeras od 21:00-22:30,ali danas apsolutno ništa. Došao sam nekih pola sata prije zalaska mjeseca,te sam ostao poslje zalaska,ali jednostavno nije išlo. Bio sam na psećoj plaži pod reflektorom,što se vremena tiće lagani povjetarac,vedro,kurenat u smjeru istoka,oseka. Ruke pomalo zebu. :) Mobitel mi je ostao doma,pa nema slika,ali potrudit ću se da se više ne događa.

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 07 Lis 2016 08:38 #240 od marinac
kaštela,07.10.2016, od 5 i 30 - 7 sati
-štap yamaga blank
-rola daiwa
-upredenica gosen+fc
-skosaviaca daiwa, yamashita 3.0
-već u 5 i 30 san bija na pošti. mrak, lagani burin, a valovi od juga.lagaani kurenat prema vani,u uglavnom uvjeti ipak dobri.brvo bacanje, skosanje, da bi od kraja na 10 metara, se ipak bacila.Slijedila je izmjena skosavica, da bi nakon pola sata se bacila na yamashita egi q live 3.0 srk, koju san bija izgubija, a jučer ujutro došla iz zagreba, te se odmah pokazala, jer san na nju uvatija 2 lignje.Nakon opet pola sata, bacila se još jedna, a ovaj put je kurenat prominija smjer, i bija suprotan, možda je to razlog šta se uvatila, svaka promjena donosi nešto.Dakle, da sumiram 3 lignje-50 dkg.

Molimo prijavite se

Hamag