"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Lignje - Ludo More Liga 2016.

Više...
MilanRI's Avatar 20 Lis 2016 20:07 #301 od MilanRI
Datum 19.10.2016.
Vrijeme:18:30h-22:00h
Teren:Pjeskovito i trava
Skosavica: Yamashita 2,5
Okuma Octana 240cm 5-20gr
Shimano Sienna 2500
DAIWA J-B0RAID X8 0.16MM

Došao na poštu 18:30h mirno i ugodno za loviti uhvatio 1 lignju i onda krenulo oko 20:30h još 6 lignji svaki put kad bi zabacio zaredom izlazile što me iznenadilo.
Radilo jedno 30 minuta.

665 grama :)

Nakon toga sve se smirilo lignja ni taknut ,počela lagano kiša par kapi.na predzadnjem zabačaju, savije jako štap , kočnica počela zujati ja pomislio zakačila skosa za dno,ali ipak osjetim da nešto ide prema van imam što vidjeti lijepa lignja :)

410 grama :)

i naravno ja zadovoljan oko 22:00h odem kući jer pojačala kiša.

Molimo prijavite se

Više...
Godra's Avatar 21 Lis 2016 21:14 - 21 Lis 2016 21:21 #302 od Godra
Replied by Godra on topic Lignje - Ludo More Liga 2016.
Rijeka21.10.-05:40-06:50
Okuma Octana 5-20gr
Okuma Ceymar c40
Daiwa J-braid 0,13
FC 0,23
Pata pata 2.5

Baš je bilo ružno jutros,počelo je s tramontanom pa okrenulo na buru
s povremenom kišom.Par puta sam mislio odustat al mi se nije dalo tako lako
otić i na kraju uz sve probleme ipak 2 lijepe lignje.

džaba pametniji popušta kad budala zateže
Zadnja izmjena: 21 Lis 2016 21:21 od Godra.

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 21 Lis 2016 21:21 #303 od marinac
kaštela,21.10.2016, od 18-20 i 30
-štap yamaga
-rola daiwa
-upredenica gosen+fc
-skosavica yamashita
-oko 6 sati, dolazim na postu prvu, te u sami sumrak vatan jednu.inače, vrime lagano po buri, pa malo tramuntana, kurenat istočni, nije baš zanemariv. tu san osta do otprilike 8 sati,pa se prebacujem na poštu ispod kuće.prvi zabačaj, in već je lignja na njemu.uh, zamalo san zaboravija, oko 7 sati me posjetija Maxbeb, pa smo tu na prvoj pošti bili skupa oko pola sata, te se malo ispričali, a morat ću i jednu subotu ić kod njega.Da se vratin na text, nakon pola sata vatan još dvi lignje, tako da san uvatija 6 liganaj, i jednu malu sipicu- 1 kg.

:whistle:

Molimo prijavite se

Više...
lignjolovac's Avatar 22 Lis 2016 14:28 - 22 Lis 2016 15:18 #304 od lignjolovac
Evo da se i ja javim. :)

Datum: 21.10.2016.
Vrijeme:oseka,more namreškano,vedro
Teren:kamen-pjesak
Skosavica: heracles 2.5
Ukupna težina:155 grama

Danas sam došao na poziciju točno za vrijeme zalaska sunca,pa su i očekivanja bila veća. U sumrak su već počeli stidljivi dodiri po skosavici. Da bi ubrzo nakon dodira jedan liganj lijepo drmnuo po skosavici,ali nakon što sam ga vukao par metara otpada. Jedan period zatišje,da bi oko 19:30 drmnulo nešto po skosavici i kako sam lagano povlačio pitao sam se šta bi ovo moglo bit,a ono škrpoč.

Točno u 19:45 još jedan udarac po skosavici i uspješno vadim lignja na mul. :P

Tradicija se nastavlja! :P

Žali se Marija svojoj susjedi:
– “Kad god moj Mate kupi dozvolu nikad ribe ne uhvati. A kad ne kupi onda njega uhvate!”
Zadnja izmjena: 22 Lis 2016 15:18 od lignjolovac. Razlog: korekcija datuma

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 22 Lis 2016 21:51 #305 od marinac
kaštela, 22.10.2016, od 18-21 sat
-štap yamaga
-rola daiwa
-upredenica gosen+fc
-skosavica yamashita 3.0;3.5 shallow

-na prvu poštu su me dočekale dvoje lignjolovaca, ali se kasnije ispostavilo, da san samo ja tu uvatija 2 lignje, a jednu san da kolegi da može ujutro na zubace.inače vremenski uvjeti idealni, jedino je bilo istočnog kurenta, koji kad je malo pao, donio 2 lignje.oko 8 sati se prebacujem na poštu ispod kuće, i tu vatan još 5 liganja.oko 9 sati iden kući.

Molimo prijavite se

Više...
Godra's Avatar 22 Lis 2016 23:00 #306 od Godra
Rijeka22.10. 18:30-21:30
Okuma Octana 5-20gr
Okuma Ceymar c40
Daiwa J-braid 0,13
FC 0,23
Pata pata 2.5

Iako je vrijeme bilo idealno za lovit lignje nisu baš neštoradile,
možda zbog oseke.Uvijek se nađe neki razlog ;)
Ulovio ukupno 3 komada ali dvije su bile premale da završe na
LM-u.Valjda plivaju dalje ako ih se neko od ostatka ekipe nije dočepao.

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 23 Lis 2016 08:37 #307 od marinac
kaštela, 23.10.2016, od 5 i 30-8 sati
-štap yamaga
-rola daiwa
-upredenica gosen+fc
-skosavice yamashita
-dolazim za mraka, lagani burin, kurenat istiočni, bacam niz kurenat, te se ubrzo vatai prva lignja.nakon pola sata, opet potez, ali ništa.nakon sat vremena poteže sipa, oko 20 dkg.oko 7 i 45 , svraćam na poštu ispod kuće, nakon drugo zabacivanja lignja, pa opet zabacivanje, eging tehnika, i druga lignja s ove pozicije izlazi vani.dakle 3 lignje-65 dkg, te jedna sipa -20 dkg

Molimo prijavite se

• Baćo68
  • Baćo68's Avatar
  • Doktor foruma
  • Doktor foruma
  • Nikad nije kasno početi
Više...
Baćo68's Avatar 23 Lis 2016 12:21 #308 od Baćo68
Jučer između 19,00 i pola noći isprobavao sam pozicije po Liburniji, te uhvatio dvije veće i dvije manje lignje ukupno teške 0,55 kg. Lovio sam sa Okumom Egi pro K1 na kojoj je rola Shimano Alivio 3000, sa upredenicom Daiwa J- braid 0,13 mm. Koristio sam varalice yamashita, yo- zuri, ali jedino se je Herakles pokazao lovnim, vjerovatno slučajno jer su lignje dolazile na refule, a i ostatak ekipe oko mene je koristio varalice drugih proizvođača, a isto su lovili kao i ja.
Uglavnom slike ulova su tu... :)

Privitak datoteke:
image hosting adult

Riba(r) ribi grize rep

Molimo prijavite se

Više...
Manta's Avatar 23 Lis 2016 13:13 #309 od Manta
Replied by Manta on topic Lignje - Ludo More Liga 2016.
Jutros ustajanje,kavica i oravac na rivu,pristanište lopar.

Stigo oko 6.20,montiram yo zuri crvenu i bacam.Nakon desetak puta stavljam zelenu yo zuri i bacam opet.Prvi zabac skosnem 2-3 puta i gledam kako špaga lagano kreće,kontra i kačim prvu.

Dižem ju i trk sa kantom po more.
Odmah zabacujem ponovo i opet kreće špaga i opet kačim lignju i dižem.Treći put zabacujem skosam i opet kačim i dižem.
Nisu velike al vesele.

Nakon tri komada staju i do 7.20 kad se razdanjuje imam lagani potez,kačim je i potežem al mi se nakon par metara otkačuje.

Do osam sati više ništa.Lovio na štap shimano aori yasei,rola robinson shark i upredenica varivas pe O8.Skosa yo zuri zelena 2.5 poznatija kao trudnica.
Teren na kojem sam lovio je pijesak sa sitnom travom,dubina oko 5 metara.Uvijeti bonaca bez kurenta i bistro more.

Poslano sa mog ThL W200S koristeći Tapatalk

Nikad nije kasno dok ne bude prekasno.

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 24 Lis 2016 21:03 #310 od marinac
kaštela,24.10.2016, od 18 - 20 i 30

-štap yaamaga blank
-rola daiwa
-upredenica gosen+fc
-skosavica yamashita

-danas sam bija na dvi pozicije.prva nije bio ništa, iako je bija zapadni vitar, a istočni kurenat.nakon sat vrimena napuštan tu poštu, i odlazim na onu ispod kuće.tek nakon pola sata, uvatija san jednu, i to tehnikom laganog šunjanja po dnu. oko 8 sati , san ima potezanje, ali nerealizirano, samo komadić lignje osta na iglicama, ova je bila isprovocirana eging tehnikom, ali ništa.dakle, lihnja 15 dkg.

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 25 Lis 2016 08:49 #311 od marinac
kaštela, 25.10.2016, 0d 5 i 30 -7 sati
štap yamaga blank
-rola daiwa
-upredenica gosen+fc
-skosavica yamashita

-dolazak na poštu za vrime mraka, lagani burin, kurenat vuče prema vani, i istodobno lipi skosavicu za dno. od 5 i 30 do 6 sati 3 lignje, te oko 6 i 30 još dvi lignje. dakle , 5 liganja-75 dkg.

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 25 Lis 2016 21:43 #312 od marinac
kaštela,25.10.2016, 0d 18-20 i 30

-štap yamaga blank
-rola daiwa
-upredenica gosen+fc
-skosavica yamashita

-danas sam kao i obično pčeja sa donjom poštom, skoro pa bonaca, ali mi se kurenat nikako nije sviđa, tako da su se ostvarila moja očekivanja, da neće biti ništa, kao šta i nije bilo.oko 7 i 30 odlazim na poštu ispod kuće, je nešto pliće, ali sen isto uvatilo 3 lignje-50 dkg, i 2 sipe-25 dkg.

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 26 Lis 2016 08:40 #313 od marinac
kaštela,26.10.2016, od 5 i 30 -7 sati
-štap yamaga blank
-rola daiwa
-upredenica gosen+fc
-skosavica yamashita
-lagani burin, poluoblačno, i šta je najvažnije, neki blesavi kurenat, koji lipi skosavicu za dno, tako da nisan ni očekiva nešto posebno, a bacila se ova lignja
10 dkg

Molimo prijavite se

Više...
lignjolovac's Avatar 26 Lis 2016 21:09 #314 od lignjolovac
Bravo ekipa,liga postaje sve zanimljiva,a i sve nas je više,što mi je stvarno drago. :)

Ja sam bio bolestan,pa sam 2 dana pauzirao,a dva dana aposlutno ništa. Dignuo sam u 2 dana jednu malu sipicu koju sam pustio.

Mislim da je vrijeme da krenem na poziciju ispod reflektora,pa možda bude bolja situacija.

Fanatik gdje si nestao? :P

Žali se Marija svojoj susjedi:
– “Kad god moj Mate kupi dozvolu nikad ribe ne uhvati. A kad ne kupi onda njega uhvate!”
Hvala: marinac, MilanRI, Godra

Molimo prijavite se

Više...
Godra's Avatar 27 Lis 2016 21:03 - 27 Lis 2016 21:09 #315 od Godra
Rijeka 25.10. 18:30-21:50
Okuma Octana 5-20gr
Okuma Ceymar c40
Daiwa J-braid 0,13
FC 0,23
Pata pata 2.5

E sad,ovo se da teško riječima opisat ali ja ću probat.Nakon posla odlučim
odmah otić u lignjolov bez odlaska kući.Vrijeme baš idealno,nema vjetra,nema nekog kurenta,baš za uživat.
Sve bilo super samo nikome lignje nisu radile.

A onda meni u 18:45 samo što je skosa pala,na prvi skos udarac
ali ništa...pustila.Pustim i ja još malo lagano skosnem-ništa,opet popuštanje pa kratki skos-ništa,a onda na treći skos
kačenje,kontra i krenem namotavati a kočnica zuji.Naglas mislim evo ga zapelo,stanem sa okretanjem ručice a
kočnica i dalje zuji :ohmy: . Zategnem kočnicu i počnem privlačiti ali čudo s druge strane opet vuče pa pošteno
zatežem kočnicu.

Iskreno,pomislio sam da je mrkač u pitanju jer je vuklo ko blesavo,konstantno bez ikakvog skosanja.
Srce lupa ko ludo,samo da se ne otkači,da bar vidim što je.Nakon određenog vremena ispred mene
iz vode izranja prepoznatljiva glava ali ogromna,zakačena muški da se jedva skosavica vidi.

Normalno,pošto nemam sak,a nema ga niko od drugih.nije bilo druge nego držati joj glavu štapom iznad vode,
omotati upredenicu oko dlana i podignut je na rivu.A kad sam ju vidio iznad betona nisam sam sebi mogao vjerovat
što sam to ulovio.

York je dugi :cheer:

Za ovu fotku moram zahvaliti prijatelju Oradi-tako ga ja i MilanRi zovemo jer stalno priča o oradama,
jer kad sam ja htio uslikati pored papira mobitel je bio prazan pa nije radila bljeskalica :evil:

Usporedba sa sudoperom.Bolja polovica joj nije htjela ni prić :)

1224 grama :ohmy: :) :)

A ovo je napravila mojoj najdražoj skosavici,plaćena 95 kn ali se stvarno odužila
Pata pata 2.5 ;)

Možda sam malo pretjerao s pisanjem ali ne lovi se ovakva lignja svaki dan,mada
sam mogao napisati još triput toliko,pa se nadam da se nećete ljutit zbog ovolikog posta :) ;)

Zadnja izmjena: 27 Lis 2016 21:09 od Godra.
Hvala: dzingo, lignjolovac, Geno, marinac, pepsi, Manta, Zdenko, MilanRI, maxbeb, Lacni ...i još 9 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 29 Lis 2016 08:21 #316 od marinac
kaštela,29.10.2016,, od 4-7 i 30

-štap yamaga blank
-rola daiwa
-upredenica gosen+fc
-skosavica yamashita, haramitsu zumizoku 3,5

-napokon se i na moremogloići, bura, nikakoda pristane.na prvoj pošti me dočekao burin,lagani kurenat, nakon pola sata jedna lignja, pa nakon pola sata odlazim na drugu poštu, itu vtam 5 liganaja.opet mi vrag ne da mira, pa se vraćam na prvu poštu ispod kuće, ali ništa, nego jedno potezanje, koje nije urodilo plodom.dakle,6 liganja-1,2 kg.

Molimo prijavite se

Više...
dundo's Avatar 29 Lis 2016 14:27 #317 od dundo
Replied by dundo on topic Lignje - Ludo More Liga 2016.
Marinac legendo, svaka čast.
Hvala: marinac

Molimo prijavite se

Više...
dundo's Avatar 29 Lis 2016 14:30 #318 od dundo
Replied by dundo on topic Lignje - Ludo More Liga 2016.
Bravo Godra, ja mislim da je ovo najveća lignja prijavljena kao ulov na LM!
Hvala: marinac, Godra

Molimo prijavite se

Više...
Kvarner's Avatar 29 Lis 2016 17:50 - 29 Lis 2016 17:51 #319 od Kvarner
Evo reko da i ja prijavim svoje lignje od sinoc.

Privitak datoteke:
screenshot software

Datum: 28.10.2016.
Vrijeme: od 19-21:30 lagana bura
Teren: kamenito dno
Varalica: Yamshita 2,2
Ukupna Tezina: 1280gr.
;) :whistle:
Zadnja izmjena: 29 Lis 2016 17:51 od Kvarner.

Molimo prijavite se

Više...
Zdenko's Avatar 29 Lis 2016 20:52 #320 od Zdenko

marinac napisao: kaštela,29.10.2016,, od 4-7 i 30

-štap yamaga blank
-rola daiwa
-upredenica gosen+fc
-skosavica yamashita, haramitsu zumizoku 3,5

-napokon se i na moremogloići, bura, nikakoda pristane.na prvoj pošti me dočekao burin,lagani kurenat, nakon pola sata jedna lignja, pa nakon pola sata odlazim na drugu poštu, itu vtam 5 liganaja.opet mi vrag ne da mira, pa se vraćam na prvu poštu ispod kuće, ali ništa, nego jedno potezanje, koje nije urodilo plodom.dakle,6 liganja-1,2 kg.

Bravo legendo ! Koja je to Yamashita ?

Rogi ribaru !
Hvala: marinac

Molimo prijavite se