"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Lignje - Ludo More Liga 2016.

Više...
Zdenko's Avatar 03 Stu 2016 15:43 #341 od Zdenko
Postarina im je nesto skupa.Najjeftinija 12,43 $.

Rogi ribaru !
Hvala: marinac

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 03 Stu 2016 15:54 #342 od marinac
to ti je to, ili uzmi, ili ostavi, jer na druga mista san bija naša još skuplje.
Hvala: Zdenko

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 03 Stu 2016 20:10 #343 od marinac
kaštela,03.11.2016, od 17 i 30-19 i 30
-štap yamaga blank
-rola daiwa
-upredenica gosen+fc
-skosavica yamashita

-bura je još puvala, kad dan odlučija na more, i jedno sat vrimena ništa, a onda san otiša na drugu poštu, i tu uvatija 2 lignje, i jedna mi je otpala, sami san krak izvuka.oko 7 sati vraćam se poštu ispod kuće i tu vatam jednu lignju, te mise napravija neki uzalj, a ja domas.dakle, 3 lignje-50 dkg.

:whistle:

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 04 Stu 2016 07:13 #344 od marinac
kaštela,4.11.2016, od 5 -7 sati ujutro

-štap yamaga
-rola daiwa
-upredenica gosen+fc
-skosaqvica yamashita

-lagani burin, kurenat isto tako lagani istočni, dubina oko 5 metara, muljevito, sa travom.eging tehnika lova, to nisan odavno napisa.90 % ulova sa skosavicom egi o q 490 , narančasta.dakle, 4 lignje-70 dkg, 2 sipe-20 dkg

Molimo prijavite se

• Baćo68
  • Baćo68's Avatar
  • Doktor foruma
  • Doktor foruma
  • Nikad nije kasno početi
Više...
Baćo68's Avatar 04 Stu 2016 08:23 #345 od Baćo68

marinac napisao: Lovio sam sa raznim skosama, ali je samo jedna bila lovna ovaj puta... Herakles , MOŽEŠ LI MI KAZATI SKOJIM SI SKOSAVICAMA LOVIJA, PA I NAĐEM ODGOVOR, ZAŠTO BAŠ S TOM SKOSAVICOM.

Tek sam sad vidio da si mi odgovoril na post... Pa ovako... lovil sam sa starom skosom od DTDa, isto tako sa yamashitama original, te naoricama, sa kanji varalicom (ubi me ako znam koji je model, ali onaj brzotonući, u svakom slučaju)...i heraklesom, naravno.

Riba(r) ribi grize rep

Molimo prijavite se

Više...
Zdenko's Avatar 04 Stu 2016 08:26 #346 od Zdenko

marinac napisao: to ti je to, ili uzmi, ili ostavi, jer na druga mista san bija naša još skuplje.

Jucer narucio dvije skocavice na plat.comu i zatrazio upit dali mogu nabavit i tu 3.5 o kojoj smo pricali,a nemaju je na lageru.Nabavili su je i to po cijeni od 9$ sto je 4$ jeftinije nego na samuraj.tackle-u.I postarina je na platu 7.23$ a na samuraju skoro 13$.Tako da znate da plat moze za vas narucit i ono sto nema na web stranici,a vi zelite.Ovo nije mjesto o priboru,ali ovdje sam postavio upit,pa ovdje i odgovaram.Izvinite.

Rogi ribaru !

Molimo prijavite se

Više...
Zdenko's Avatar 04 Stu 2016 08:58 #347 od Zdenko

marinac napisao: kaštela,4.11.2016, od 5 -7 sati ujutro

-štap yamaga
-rola daiwa
-upredenica gosen+fc
-skosaqvica yamashita

-lagani burin, kurenat isto tako lagani istočni, dubina oko 5 metara, muljevito, sa travom.eging tehnika lova, to nisan odavno napisa.90 % ulova sa skosavicom egi o q 490 , narančasta.dakle, 4 lignje-70 dkg, 2 sipe-20 dkg

Strahovito.

Rogi ribaru !

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 04 Stu 2016 10:11 #348 od marinac

Baćo68 napisao:

marinac napisao: Lovio sam sa raznim skosama, ali je samo jedna bila lovna ovaj puta... Herakles , MOŽEŠ LI MI KAZATI SKOJIM SI SKOSAVICAMA LOVIJA, PA I NAĐEM ODGOVOR, ZAŠTO BAŠ S TOM SKOSAVICOM.

Tek sam sad vidio da si mi odgovoril na post... Pa ovako... lovil sam sa starom skosom od DTDa, isto tako sa yamashitama original, te naoricama, sa kanji varalicom (ubi me ako znam koji je model, ali onaj brzotonući, u svakom slučaju)...i heraklesom, naravno.

Ovako,prema mojoj skromnoj procjeni, herakles, koju ti imaš, također imam i ja, jer san je dobija prošle godine, kao nagradu u lizi, a ona ti tone dosta sporo, pogotovo ako nisi stavija uteg, te ako si lovija u noći, a to nisam trenutno provjerija, ona je bila najprihvatljivija meta, aove ostale su dosta brzo tonile, a i boja je ok, i ja uglavnom koristim crvenkaste tonove, iako san jutros i na narančastu dobija lignje.
Hvala: Baćo68

Molimo prijavite se

• AnalPheasant
  • AnalPheasant's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
  • Stress is caused by not fishing enough.
Više...
AnalPheasant's Avatar 04 Stu 2016 10:15 - 04 Stu 2016 10:19 #349 od AnalPheasant

Evo ulova od 4 dana za redom u okolici Poreča. Liganja malo i to sve u ranim jutarnjim satima. 4 ili 5 ujutro. Dok sipe kroz cijeli dan. Vrijeme je oblacno po danu. Dok je ujutro bio lagani burin.

OPREMA :

Okuma Black Rock 7-27g 275m
Okuma Ceymar c-30
Gosen Casting 0.16mm multicolor
Trilene Berkley 0.21mm fluoro carbon 110cm
Skosavice DTDove ili one najjeftinije za 10kn. Velicine 3,0. Boje Bijela, Crvena i Plava

PS trenutno printam logotip za ludo more ligu #lignjolov. :silly: :silly:

Yamaga Blanks Blue Sniper Blacky 81/8
Daiwa Catalina 6500H
Shimano Blue Romance 274cm 20-60
Shimano Stradic FK 5000 XG
Zadnja izmjena: 04 Stu 2016 10:19 od AnalPheasant. Razlog: Zaboravio sam staviti slike :P

Molimo prijavite se

• Baćo68
  • Baćo68's Avatar
  • Doktor foruma
  • Doktor foruma
  • Nikad nije kasno početi
Više...
Baćo68's Avatar 04 Stu 2016 12:07 #350 od Baćo68

marinac napisao: Ovako,prema mojoj skromnoj procjeni, herakles, koju ti imaš, također imam i ja, jer san je dobija prošle godine, kao nagradu u lizi, a ona ti tone dosta sporo, pogotovo ako nisi stavija uteg, te ako si lovija u noći, a to nisam trenutno provjerija, ona je bila najprihvatljivija meta, aove ostale su dosta brzo tonile, a i boja je ok, i ja uglavnom koristim crvenkaste tonove, iako san jutros i na narančastu dobija lignje.

Na Heraklesu koristim one dodatne utege i isto dosta brzo tone, tako da sumnjam da je to razlog... poanta je da sam upravo na heraklesove skose uhvatio gro liganja iako su i ostale bile lovne. :?:

Riba(r) ribi grize rep
Hvala: marinac, Zdenko

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 04 Stu 2016 20:04 #351 od marinac
kaštela, 4.11.2016, od 18 -19 i 30

-štap yamaga blank
-rola daiwa
-upredenica gosen+fc
-skosavica yamashita 3.0

-prva pošta lagani burin, isto tako i9 kurenat, pa tako skosanja 1 sat, pa ništa. odlazak na poštu ispod kuće, 2 lignje-40 dkg, te jedan lipi muzgavac.

Molimo prijavite se

Više...
Zdenko's Avatar 04 Stu 2016 20:49 #352 od Zdenko

marinac napisao: kaštela, 4.11.2016, od 18 -19 i 30

-štap yamaga blank
-rola daiwa
-upredenica gosen+fc
-skosavica yamashita 3.0

-prva pošta lagani burin, isto tako i9 kurenat, pa tako skosanja 1 sat, pa ništa. odlazak na poštu ispod kuće, 2 lignje-40 dkg, te jedan lipi muzgavac.

Bravo Marinac,ali sada nista ne kuzim. Rainbow base i u opisu kazu da je po danu za suncana vremena.

Rogi ribaru !

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 04 Stu 2016 22:24 #353 od marinac
rainbow baza može, i po misecu, ali nikad se ne zna.ja ti ovo više provajem po intuiciji, ali bitan ti je i teren, te da li noć, ili dan, te uzeti i takvu skosavicu, najvažnije ti je pogoditi brzinu tonjenja skosavice, odnosno, da li se hrani na samom dnu, ili malo poviše dna
Hvala: Zdenko

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 05 Stu 2016 07:41 #354 od marinac
kaštela,5.11.2016, od 5 i 30-7 sati

-štap yamaga blank
-rola daiwa
-upredenica gosen+fc
-skosavuca yamashita

-jugo, kurenat, oblačno, jedena lignja-15 dkg.

Molimo prijavite se

Više...
Maestral's Avatar 05 Stu 2016 14:43 - 05 Stu 2016 14:45 #355 od Maestral
Evo da se i ja konačno uključim u ligu. :)
Lignja od prošle večeri.
Datum: 4.11.2016.
Vrijeme: od 17:30-20:30
Teren: kamenito dno / pijesak
Rola: Blue Arc 3200
Štap: Herakles Calida Rave, 205cm, 3-18gr.
Upredenica: Gosen PE Egi Damashi #1.0
FC:0,18
Varalica: Herakles Insidia Egi 2.4 10+2gr. Dekor: Orange
Dolazak na poštu u 17.30, direktno iz ureda. Bez vjetra, kurenat dosta slabiji u odnosu na večer ranije, idealno vrijeme ali lignje su slabo radile. U 18:20 baca se lignja sa fotke, ujedno i jedina te večeri.
Zadnja izmjena: 05 Stu 2016 14:45 od Maestral. Razlog: pogrešan link za fotografiju

Molimo prijavite se

Više...
Zdenko's Avatar 05 Stu 2016 17:43 #356 od Zdenko

marinac napisao: kaštela, 4.11.2016, od 18 -19 i 30

-štap yamaga blank
-rola daiwa
-upredenica gosen+fc
-skosavica yamashita 3.0

Marinac koja ti je to skocavica ? trazim je svugdje ali nigdje takav dekor . Hvala na odgovoru.

Rogi ribaru !

Molimo prijavite se

• AnalPheasant
  • AnalPheasant's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
  • Stress is caused by not fishing enough.
Više...
AnalPheasant's Avatar 05 Stu 2016 18:19 #357 od AnalPheasant

Današnji eging. Ulov nešto slabiji od prijašnjih dana. Vrijeme udara lignje oko 8:30 ujutro. Sipe oko 10:00 ujutro.

Vremenski uvjeti : Južina nikad gora i kiša..

Okuma Black Rock
Okuma Ceymar c-30
Yamashita
Gosen Casting + FC

Yamaga Blanks Blue Sniper Blacky 81/8
Daiwa Catalina 6500H
Shimano Blue Romance 274cm 20-60
Shimano Stradic FK 5000 XG
Hvala: marinac, Godra

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 05 Stu 2016 19:29 #358 od marinac
ovo ti je isto skosavica egi o q sen squid jig 3.0(rainbow base)-ON, ali je više ne vidin na ebayu.provaj pitat na plat.co.jp. Ja san ovu naručija prije desetak dana na ebayu.Ima ti jedna sličan dekor, ali ti brže tone (3,5-4 sec/m), ato ti je www.ebay.com/itm/Yamashita-EGI-OH-Q-Warm...2:g:k-0AAOSwpdpVV3S8 , ja san ima ovu, i bila mi je lovna

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 07 Stu 2016 21:13 #359 od marinac
kaštela,7.11.2016, od 5 i 30 -7 sati

-štap yamaga
-rola daiwa
-upredenica gosen +fc
-dkodavica yamashita

-lagani burin oblačno, kurenat lagani prema vani, dubina oko 5 metaara, mulj sa travom.5 liganja-90 dkg.

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 07 Stu 2016 21:19 #360 od marinac
kaštela, 7.11.2016, od 19-20 i 30
-štap yamaga
-rola daiwa
-upredenica gosen+fc
-skosavica yamashita

-na more došao oko 7 sati, prije nisan ni moga.dakle, lagani burin, kurenat zapadni, dubina oko 5 metara, eging tehnika, 3 lignje-70 dkg

sve tri lignje, na različite yamashita skosavice.

Hvala: MilanRI, Godra

Molimo prijavite se