"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Lignje - Ludo More Liga 2016.

Više...
lignjolovac's Avatar 13 Stu 2016 18:59 #381 od lignjolovac
Pozdrav ekipa,ovaj put sam bio spriječen od strane vremena da odem na poziciju par dana (jako jugo i kiša koja je neprestano padala). Jučer je bilo vrijeme prihvatljivo za lignjolov,pa sam tako odlučio otiići na poziciju ispod kuće.

Datum: 12.11.2016.
Vrijeme: poluoblačno,tramuntana,plima
Teren:kamen-pjesak
Skosavica:heracles
Ukupna težina: oko 15 deka

Nakon desetak minuta što sam došao na poziciju prvi i jedini udarac i evo na obali lignja.

Danas sam također bio slični uvjeti kao i jučer,ali danas odlazim doma bez ulova. Imao sam jedan udarac po skosavici,te sam vidio jednog lignja koji mi je skosavicu dopratio do obale i produžio dalje.

Na slici još samo fali liganj,ali očigledno danas nisu bili raspoloženi sa fotografiranje. :lol:

Žali se Marija svojoj susjedi:
– “Kad god moj Mate kupi dozvolu nikad ribe ne uhvati. A kad ne kupi onda njega uhvate!”

Molimo prijavite se

Više...
crni010's Avatar 13 Stu 2016 19:44 #382 od crni010
Lignjolovac jel to l mol nešto mi liči na njega.

Molimo prijavite se

Više...
lignjolovac's Avatar 13 Stu 2016 20:06 - 13 Stu 2016 20:07 #383 od lignjolovac

crni010 napisao: Lignjolovac jel to l mol nešto mi liči na njega.

Upravo tako L mol na stoimenoj,po meni najbolji mol od ostalih iz razloga što na njemu imam najmanje zadjeva. Što više idem istočno to imam više zadjeva,a na trećem molu se po meni ne isplati bacat,jer svaki lignjolov barem dva zadjeva. Ako si zainteresiran možemo jednu večer zajedno otići u lignjolov i razmjeniti iskutva. :)

– “Kad god moj Mate kupi dozvolu nikad ribe ne uhvati. A kad ne kupi onda njega uhvate!”
Zadnja izmjena: 13 Stu 2016 20:07 od lignjolovac.

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 13 Stu 2016 21:03 #384 od marinac
kaštela,13.11.2016, od 18-20 sati

-štap yamaga blank
-rola dfaiwa
-upredenica gosen+fc
-skosavica yamashita

-dolazak oko 18 sati, prije nisam mogao, bio u berbi maslina.vrijeme idealno, kao i kurenat.nakon pola sata 1 lignja, cca.20 dkg, koja je data priki, odlazak na poštu ispod kuće, tu vatam 2 lignje, i muzgavac, te puštam 2 male sipice nazad u more, da narastu, pa da mi se vrate

:whistle:

Molimo prijavite se

Više...
Godra's Avatar 13 Stu 2016 21:04 #385 od Godra
Replied by Godra on topic Lignje - Ludo More Liga 2016.
Rijeka 13.11. 17:30-20:00
Okuma Octana 5-20gr
Okuma Ceymar c40
Daiwa J-braid 0,13
FC 0,23
Yo zuri 3,0

Opet klasika i nastavak tradicije.Oko 18 sati jedna lignja i nada da će napokon krenut
ali uzalud.Do 20 sati više ni poteza.
Jedinica od 115 grama :)

džaba pametniji popušta kad budala zateže

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 14 Stu 2016 07:06 #386 od marinac
kaštela,14.11.2016, od 5 -6 i 45

-štap yamaga blank
-rola daiwa
-upredenica gosen+fc
-skosavica yamashita 3.0

-oblačno, bura, kurenat lipi skosavicu za dno, ipak 2 lignj3-35 dkg

Molimo prijavite se

Više...
Lacni's Avatar 14 Stu 2016 21:05 #387 od Lacni
Replied by Lacni on topic Lignje - Ludo More Liga 2016.
Večeras nakon par nesupješnij izlazaka i pauze od 10tak dana napokon nešto :)
Od 18 do 20h, odma je lupila na drugi zabačaj i to je bilo to za večeras al nema veze ;)
Štap Mitchell Tanger 8-25
Rola Penn Fierce II 4000
Upredenica Trabucco Dyna Tex Spin 0.18
DTD REAL FISH OITA Mackerel

270g

Privitak datoteke:

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 14 Stu 2016 21:07 #388 od marinac
kaštela,14.11.2016, od 20-20 i30
-štap yamaga
-rola daiwa
-upredenica gosen+fc
-dkosavica y<amashita

-bura, lagani kurenat prema vani, drugi zabačaj, udarac na skosavicu, kontra, i lignja -60 dkg, najveća ove sezone.

Molimo prijavite se

Više...
lignjolovac's Avatar 14 Stu 2016 22:37 #389 od lignjolovac
Pozdrav ekipa,večeras sam bio na poziciji sat vremena 2 udarca i jedan liganj na obali.

Datum:14.11.2016.
Teren: Kamen-pjesak
Vrijeme:bura,oseka,mjesec pun
Skosavica:yo-zuri 2.5
Ukupna težina: oko 10 deka

A evo jedna slika sa pozicije:

GPS za lignje i borovi. :silly:

Hvala: Zdenko, Lacni, Godra

Molimo prijavite se

Više...
crni010's Avatar 15 Stu 2016 19:48 #390 od crni010
Lignjolovac Ja sam dosta lovio na molu do i imo sam dobre rezultate , vidimo se uskoro na l molu.

Molimo prijavite se

Više...
Zdenko's Avatar 15 Stu 2016 20:30 #391 od Zdenko

lignjolovac napisao:

crni010 napisao: Lignjolovac jel to l mol nešto mi liči na njega.

Upravo tako L mol na stoimenoj,po meni najbolji mol od ostalih iz razloga što na njemu imam najmanje zadjeva. Što više idem istočno to imam više zadjeva,a na trećem molu se po meni ne isplati bacat,jer svaki lignjolov barem dva zadjeva. Ako si zainteresiran možemo jednu večer zajedno otići u lignjolov i razmjeniti iskutva. :)

Koji je to L mol u Crikvenici ?Jedini mol kojeg ja znam da ima oblik slova L je onaj kod hotela Mediteran.

Rogi ribaru !

Molimo prijavite se

Više...
lignjolovac's Avatar 15 Stu 2016 22:52 #392 od lignjolovac
Crni može samo javi,pa se vidimo. Najbolje bi bilo za vikend prije zalaska,ako vrijeme dozvoli jer najavljuju kišu i južinu. Što se tiće pozicija na prvoj tj. na L paladi je prvih 10-ak metara od obale kamenito dno,a poslje čisti pjesak,a što se ide sve više prema istoku tj. prema ostalim paladama to je veći postotak kamenitog dna. Ronio sam često tamo,pa ti govorim ono što sam vidio.

Zdenko nisam nikada lovio na spomenutoj paladi,nadalje što sam išao prema centru grada je pumpa koja je često krcata lignjolovcima,jest da više volim loviti u društvu,ali jednostavno mi se bolja pozicija pokazala ova ispod kuće L palada. Zdenko ako budeš išao koji put u Crikvenicu,javi pa ćemo se lako dogovorit. Uglavnom kad ideš iz centra Crikvenice prema Novom Vindolskom vidit češ petrol pumpu i imaš skretanje za desno tu skreneš i voziš samo ravno cca 500 metara i vidit češ 4 palade za redom. L palada je prva.

Ja sam večeras bio baš na spomenutoj L paladi,ali danas apsolutno ništa. Bio sam nešto u kasnije sate od 21-22:20. Bit će sutra... :P

Hvala: Zdenko

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 16 Stu 2016 07:56 #393 od marinac
kaštela,16.11.2016, od 5 i 20-7 sati

-oprema standardna
-skosavica yamashita

-lagani burin, ali dosta jak istočni kurenat, vjerojatno preteča juga.Dakle, 4 lignje-70 dkg, te jedna sipa-20 dkg

Molimo prijavite se

Više...
Zdenko's Avatar 16 Stu 2016 08:03 #394 od Zdenko
Majstor je majstor ! Bravo Marinac.

Rogi ribaru !
Hvala: marinac

Molimo prijavite se

• AnalPheasant
  • AnalPheasant's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
  • Stress is caused by not fishing enough.
Više...
AnalPheasant's Avatar 16 Stu 2016 16:48 #395 od AnalPheasant
Ulov 12.11.2016

Dvi lignje u jednoj buligi?! '' -Ja ne vjerujem, ova prati ovu drugu! Da ih probam dignut skupa?? -Ajde ajde!!! ''

Sve je započelo dan prije, kada smo se ja i ''oniram'' dogovarali oko toga kamo i kako sutra na pešku. Sklopili smo sporazum i odluka je pala. Vučenje panule u jutarnjim satima. Nismo ni slutili što je more imalo u planu za nas.

Dižem se iz kreveta u 5:00 šaljem poruku vjernom ribolovnom drugaru da uskoro krećem. Stavljam opremu u auto i odlazim na dogovorenu poštu. Stigavši na ciljano odredište nalazim se sa oniramom koji me po običaju već čeka. Udari bure mi polako zaleđuju lice koje je još ošamućeno od neprospavane noći. Oniram ni manje ni više već ima svoju ''Catanu'' u rukama i pokušava bacati skosavicu koja uz pomoć jake bure i nema baš previše volje za zadržavanje putanje izbačaja, već leti kamo god ju vjetar nosi. Čekajući da se sunce probudi kako bi mogli utvrditi je li uopće moguć izlazak na more vadim svoju Okumicu i bacam silikonca Savage Gear Sandeel 10g u nadi za kakvog brancina. Laganim twichanjem osjetim otežanje na vrhu štapa i vadim malu sipicu. Polako se razdanjuje i utvđujemo da situacija na moru i nije baš bajna. Vadimo spinersku i eging opremu i odlazimo do druge pošte, točnije do ''legla sipa''. Tamo se zadržavamo do nekih 7:20. Pozicija se danas i nije previše iskazala. Sveukupno 5 sipica, od kojih jedna opet na silikonca te jedna kapitalna sipa od 330g. Odlazimo na treću poštu. Ovoga nam puta bura puše u leđa i varalice lete kao ispaljene iz topa. Polako počinjemo shvaćati da nema previše kruha od pozicije. 3 sipe sve oko 100g. Gledamo se i razmišljamo di dalje. Je li uopće isplativo negdje drugdje s obzirom na vremenske uvjete. Odluka pada. Skupljamo opremu i pomalo razočarani odlazimo do zadnje pošte u nadi za kakvom lignjom. Puni samopouzdanja da bi se ova pozicija mogla iskazati otvaramo kutijice, zakopčavamo DTDove 3.0 oite i bacamo ih u nepoznato plavetnilo. Ne prolazi ni 5 minuta kada oniramu udara lignja. Ja sav uzbuđen stavljam buligu i strpljivo čekam na ovu ljepoticu. 20tak metara od obale vidim lignju na površini koja se polako približava buligi. Nismo ni mogli slutiti da je za njom odmah njezina partnerica. Polako polako se približava obali kada ispred zakačene lignje dojuri druga koja bez imalo osjećaja za opasnost dolazi točno iznad bulige. Hvata me panika. Mislim si da li da ju dignem samu ili da pricekam oniramovu pa da ih skupa dignem. Razmišljajući o tome šta da napravim druga je lignja već bila iznad bulige. Brzo podižem i uspješno vadimo dvije lignje. Dvije lignje u jednoj buligi! Neizmjerna sreća!! Puni euforije bacamo odmah skosavice u more i čekajući da one lagano stignu do dna divimo se jedan drugome, divimo se lignjama i divimo se moru koje nam je omogućilo ovakvu zabavu. Nakon 10tak minuta skosanja udara i treća lignja. Nešto manja no uspješno ju vučemo van. Narednih sat vremena 4 sipe te još jedan udarac lignje koja otpada.
Jutro polako prolazi, nema više akcije. Gladni i neispavani polako spremamo opremu. Slažemo ulovi i s ponosom ga slikamo. Zahvaljulići se moru spremamo se za odlazak u toplo. Odlazak u dom. U kuće u kojima smo odrasli i iz kojih vam ovo i pišemo.

Hvala moru i hvala forumu koji omogućuju da se ovakve priče podijele sa drugima.

Oprema: Štapovi: Shimano Catana i Okuma Black Rock
Role: Daiwa Exceler 4000E i Okuma Ceymar C-30
Upredenica: Gosen Casting 0.16mm
Fluorocarbon: Berkley Trilene 0,21mm
Kopče: DTD size 0 snap
Skosavice: DTD 3.0 Wounded Natural Comber oita i Retro Oita Orange 3.0

Yamaga Blanks Blue Sniper Blacky 81/8
Daiwa Catalina 6500H
Shimano Blue Romance 274cm 20-60
Shimano Stradic FK 5000 XG
Hvala: zeusfaber, SanTiago, marinac, Manta, Zdenko, porfo, maxbeb, Baćo68, Godra, IveRijeka ...i još 4 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 16 Stu 2016 19:33 #396 od marinac
kaštela,16.11.2016, od 17-18 i 30
-
standardna oprema

-vrime odlično, sa laganim kurentom. u samu noć se najprije bacija muzgavac od 80 dkg, mislija iz početka da je kesa, ali kad se3 diglo, lipi muzgavac.slijedeći zabacaj, baca se lignja , na samom dnu-20 dkg.

Molimo prijavite se

Više...
Zdenko's Avatar 16 Stu 2016 20:11 #397 od Zdenko

marinac napisao: kaštela,16.11.2016, od 5 i 20-7 sati

-oprema standardna
-skosavica yamashita

-lagani burin, ali dosta jak istočni kurenat, vjerojatno preteča juga.Dakle, 4 lignje-70 dkg, te jedna sipa-20 dkg

Vidim da lovis sa Ysmahita Sute SRK i SON. B)

Rogi ribaru !

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 17 Stu 2016 09:20 #398 od marinac
kaštela,17.11.2016,od 5 -7 sati ujutro
-oprema standardna
-poluoblačo, lagani valići od juga, kurenat prema vani, prvi zabačaji lignja, druga za vidila, tako i jedna sipa.danas vrlo kratko, a nije mi se dalo ni slikavat na moru, pa san slike napravija doma, nadam se da je to ok.dakle, 2 lignje-35 dkg.

Molimo prijavite se

Više...
oniram's Avatar 17 Stu 2016 19:02 #399 od oniram
Za ne vjerovat da su takve situacije moguće. Potpuno nepredvidivo. :)

Molimo prijavite se

• zeusfaber
  • zeusfaber's Avatar Autor teme
  • Administrator
  • Administrator
  • Pozdrav svima!
Više...
zeusfaber's Avatar 18 Stu 2016 22:43 #400 od zeusfaber
Svaka čast AnalPheasant i Oniram. Predivna priča, ulov, druženje, sve! :like:

Molimo prijavite se