"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Lignje - Ludo More Liga 2016.

Više...
Zdenko's Avatar 24 Stu 2016 12:04 #421 od Zdenko

marinac napisao: kaštela,24.11.2016, od 5-7 sati

-štap yamaga
-rola daiwa
-upredenica gosen+fc
-skosavice yamashita, daiwa

-jugo, oblačno, lagano rominja kišica, baca se niz jugo, lagani kurenat, 2 lignje-40 dkg

:whistle:

Koja ti je ta zadnja daiwa skocavica ? Bordo boje. takvu jos nisam vidio.

Rogi ribaru !

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 24 Stu 2016 12:22 #422 od marinac
daiwa 3.0, jučer došla sa plata, uzeja sa garage sale, vidi ima li ih još, ja čim san je vidija , odma naručija, jutros odma uvatija lignju s njom, šta znači da je lovan, a brzina tonjenja ti je 4,25 sec/m, a ujedno je i rattle -ima kuglice, koje imaju onako fini zvuk.
Hvala: Zdenko

Molimo prijavite se

Više...
Zdenko's Avatar 24 Stu 2016 13:21 #423 od Zdenko

marinac napisao: daiwa 3.0, jučer došla sa plata, uzeja sa garage sale, vidi ima li ih još, ja čim san je vidija , odma naručija, jutros odma uvatija lignju s njom, šta znači da je lovan, a brzina tonjenja ti je 4,25 sec/m, a ujedno je i rattle -ima kuglice, koje imaju onako fini zvuk.

Jeli to boja RED BROWN AJI ?

Rogi ribaru !
Hvala: marinac

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 24 Stu 2016 19:08 #424 od marinac
nije, ali je neka pink kombinacija. a i kutiju san bacija pa ti ne mogu točno reći.uglavnom prati ovu akciju od plata, jer oni opet znaju ponovno prodavat iste. koje su se u pošetku prodale

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 24 Stu 2016 19:12 #425 od marinac
kaštela,24.11.2016, od 17-18 i 30

-štap yamaga
-rola daiwa
-upredenica gosen+fc
-skosavica yamashita SRK 3.0

-JUGO, OBLAČNO, LAGANI KURENAT, DAPAČE, ČAK MI JE NEKAKOI ODGOVARA, JEDNA LIGNJA -25 DKG

Molimo prijavite se

Više...
Zdenko's Avatar 24 Stu 2016 19:53 #426 od Zdenko
Marinac

Rogi ribaru !

Molimo prijavite se

Više...
Zdenko's Avatar 24 Stu 2016 20:01 #427 od Zdenko

marinac napisao: nije, ali je neka pink kombinacija. a i kutiju san bacija pa ti ne mogu točno reći.uglavnom prati ovu akciju od plata, jer oni opet znaju ponovno prodavat iste. koje su se u pošetku prodale

Onda moze bit boja PINK HOT BOOMERANG

Rogi ribaru !

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 25 Stu 2016 07:20 #428 od marinac
kaštela,25.11.2016, od 5-6 i 30

-štap yamaga blank 2,5-3,5
-rola daiwa
-upredenica gosen+fc
-skosavice yamashita 3.0

-odavno san već bija budan, gledan sa balkona, ka nešto puše, i moglo bi se ići.krenem ja tako na neku moju standardnu poštu, ali kad tamo dođem, jugo tuče ka ludo.e tek je sad nasta problem, doma ili na na drugu poštu, na kojoj još nisan bija.ma, pravo da kažem, nisan ni očekiva nešto posebno, pa ja zabacim, te nakon mekoliko skosaja, puf, lignja.odlično, razmišljam ja u sebi. drugi zabačaj, nakon nekolko skosaja, opet lignja.već san bija prezadovoljan, ne sam šta san uvatija, nego ponovno otkrio rezervni položaj.nakon pola sata, opet lignja, a ja odlučin doći doma.dakle, 3 lignje-60 dkg.

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 25 Stu 2016 17:38 #429 od marinac
kaštela,35.11.2016, od 16-17 sati

-štap yamaga blank
-rola daiwa
-upredenica gosen+fc
-skodavice yamashita

-lagano jugo, oblačno, počela sitna kišica, koja me je i potirala, budući da mi se nije dalo navlačit kišnu kabanicu.sve uvaćene u roku pola sata, dakle, 3 lignje-40 dkg.ovo popodne nešto manje, ali nema veze, doće i velike, samo bože daj zdravlja.sve uvaćene na istu skosavicu.

Molimo prijavite se

Više...
lignjolovac's Avatar 25 Stu 2016 20:19 - 25 Stu 2016 20:24 #430 od lignjolovac
Evo da se i ja javim. :)

Datum: 25.11.2016.
Vrijeme: Bonaca,oblačno,kasnije lagana kišica,oseka
Teren: kamen-pjesak
Skosavica: old school koju sam malo preuredio

Danas sam htio baš isprobati skosavicu koja je bila spremna za smeće,ali uz malo truda sredio sam je,a ubrzo nakon ulova sam je uredno posijao.

Jučer sam se požalio da slabo lovim,ali evo danas napokon nešto nije puno,ali čovjeka veseli.

Žali se Marija svojoj susjedi:
– “Kad god moj Mate kupi dozvolu nikad ribe ne uhvati. A kad ne kupi onda njega uhvate!”
Zadnja izmjena: 25 Stu 2016 20:24 od lignjolovac.

Molimo prijavite se

Više...
oniram's Avatar 25 Stu 2016 22:04 #431 od oniram
Ulov: 25.11.2016 - od 16,00 do 17,30 h POREČ (oblačno, kišica, jak kurenat, južina)

I tako smo danas "Analpheasant" i ja odlučili da ćemo na kratko skočit do obale vidit dal ima bilo kakve aktivnosti brancina, a obzirom da je južina itekako pojačala. Prilaskom obali bili smo veoma optimistični i očekivali smo da ćemo ulovit bar jednog brancina. Počeli smo sa varaličarenjem i šetanjem po obali, međutim uvjeti za varaličarenje nisu bili idealni. Naime, morske trave na površini je bilo ko u priči, a da ne spominjem tek kurentiju koja je bila poprilično jaka. Usprkos lošim uvjetima nastavili smo s ribolovom. Odjednom meni zagrize. Bio je to čudan griz. U prvom trenu pomislio sam da se radi o manjem brancinu, međutim nakon par sekundi uvidio sam da se radi o lignji, jer me njezino crnilo zamalo pogodilo. Nisam mogao vjerovati da se na voblera uhvatila lignja. Zaista je bilo neobično, al eto i to smo doživjeli. Moram napomenuti da se uhvatila baš u sumrak te je njezin napad bio zaista brz, a obzirom da sam voblera poprilično brzo povlačio. Lignja je bila od 165 g, ali svejedno nam je pružila zadovoljstvo te nam je podigla moral. Nedugo nakon toga je Analpheasant uhvatio i jednog brancina od cca pol kile koji je uredno vraćen u more.

Oprema: Štapov: Okuma Sea spin
Role: Daiwa Strikeforce E 4000A
Najlon: Awa-shima red iso - ion power 0,28
Fluorocarbon: Berkley Trilene 0,21mm
Kopče: DTD size 0 snap

Molimo prijavite se

• Baćo68
  • Baćo68's Avatar
  • Doktor foruma
  • Doktor foruma
  • Nikad nije kasno početi
Više...
Baćo68's Avatar 26 Stu 2016 00:35 #432 od Baćo68
Eto i mene... došao na poštu, prvi zabačaj i lignja gore, jak šut...ali, naravno pada. Nakon toga ništa. Ekipa se sakupla, ali nakon mučnih 2 sata, niko ništa ne diže. Odlučio sam promjenit poziciju. Na drugoj pošti nakon 15 min pada lignja od cca 25 dkg. Skuža za ženu je tu... ja zadovoljan.
Privitak datoteke:
image sharing

Štap okuma egi pro K1, rola Shimano sa uprefenicom od daiwe... J braid 0,13 mm + fluoro karbon Sufix o,23 mm.

Riba(r) ribi grize rep

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 26 Stu 2016 19:48 #433 od marinac
kaštela,26.11.2016, 0d 16-18 i 30

-štap yamaga blank various 88l, egi 2,5-3,5
-rola daiwa
-upredenica gosen+fc
-skosavica yamashita

-dolazak na poštu, sunce koje odavna nisan vidija, lagani kurenat, dubina oko 5 metara, bacila se za dana lignja, nakon skosanja, samo san vidija kako se upredenica zateže, kontra , i vani lignja od 30 dkg.nakon toga odlazin na popštu ispod kuće, te tu vatan 4 sipe-70 dkg.

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 27 Stu 2016 07:30 #434 od marinac
kaštela,27.11.2016, od 4 i 30-7 sati

-štap yamaga blank
-rola daiwa
-upredenica gosen+fc
-skodsavice yamashita

-dolazak na poštu, more svjetluca, nije baš puno obećavalo, ali san i taj problem rješija.skoro pa bonaca, lagani burin, dubina oko 5 metara, miješani teren.rezultat -6 liganja- 1,0 kg+sipa-20 dkg

Molimo prijavite se

Više...
Zdenko's Avatar 27 Stu 2016 07:57 #435 od Zdenko

marinac napisao: kaštela,27.11.2016, od 4 i 30-7 sati

-štap yamaga blank
-rola daiwa
-upredenica gosen+fc
-skodsavice yamashita

-dolazak na poštu, more svjetluca, nije baš puno obećavalo, ali san i taj problem rješija.skoro pa bonaca, lagani burin, dubina oko 5 metara, miješani teren.rezultat -6 liganja- 1,0 kg+sipa-20 dkg

:like:

Rogi ribaru !

Molimo prijavite se

Više...
oniram's Avatar 27 Stu 2016 12:28 #436 od oniram
Ulov: 26.11.2016 - od 15,00 do 18,00 h POREČ (oblačno, slaba kurentija, južina pa lagani burin)

U subotu poslijepodne se napokon ekipa skupila te smo otišli u lignjolov i sipolov. Uvjeti nisu bili baš idealni za tu vrstu ribolova, al ajde, probali smo. U početku lovili smo samo sipe, dok se meni nije ulovila jedna lijepa lignja i to pri samom kraju na molu. Borba nije trajala dugo s obzirom na mjesto na kojem je izvršila napad, ali mi je svejedeno dala gušt. Imala je 535 g. Nakon toga je moj brat (koji će se ubrzo pridružit ekipi ludog mora :) ) ulovio još jednu lignju, te ostatak ekipe još nekoliko većih sipa. U totalu izvukli smo 3 kg.

Oprema: Štap: Okuma Sea spin
Role: Daiwa Strikeforce E 4000A
Najlon: Awa-shima red iso - ion power 0,28
Fluorocarbon: Berkley Trilene 0,21mm
Kopče: DTD size 0 snap
Varalica: DTD orange

Hvala: lignjolovac, Geno, marinac, Manta, Fanatik, Zdenko, MilanRI, maxbeb, Baćo68, Godra ...i još 2 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
Janko's Avatar 27 Stu 2016 20:02 - 29 Pro 2016 17:23 #437 od Janko
Replied by Janko on topic Lignje - Ludo More Liga 2016.
26.11.2016 - 15,00 - 18,00h, Poreč

Pozdrav svima! Evo i moj prvi post u ovoj temi!

Kako je već "oniram" spomenuo, skupili smo se jučer i otišli na more. Prvu sipu sam ja dignuo, poprilično lijepu oko 200g, ali naravno me "oniram" preduhitrio prvom lignjom, i to lijepom. :) Nakon toga smo ulovili još pokoju sipu ali smo se ubrzo pokupili na drugu poštu. Tamo nam je odmah na početku "izglisirao" jedan ribar par desetaka metara od nas, ali unatoč iznerviranju, ostali smo i nastavili. Isplatilo se. Nakon nekih sipa, doletila je i meni moja lignja, ništa posebno, 180g, ali neka je, bilo je lijepo dignuti B).

Nakon peške smo išli doma u tavernu, naložili vatru i spekli ulov. Uz to kuhani krumpir, malo soli i maslinovog ulja. Jednostavno ali odlično. Naravno, čaša bijelog vina nije smijela biti prazna. ;)

Oprema:
Štap: Okuma Lure Mania
Rola: Shimano Sienna 4000RB
Upredenica: Sunline Super PE 25lb.
Fluorocarbon: Asso ultra low stretch 0.26mm
Varalica: DTD bijeli

Imaš catu?
Zadnja izmjena: 29 Pro 2016 17:23 od Janko.

Molimo prijavite se

Više...
Zdenko's Avatar 27 Stu 2016 20:33 #438 od Zdenko
Sta to lovis sa mrkvom DTD ?

Rogi ribaru !

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 27 Stu 2016 21:58 #439 od marinac
kaštela,27.11.2016, od 20-21 i 30

-štap yamaga blank
-rola daiwa
-upredenica gosen+fc
-skosavica yamashita

-kako san cili dan bra masline, tek san malo prije 8 sati doša doma, te se spudtija ispod kuće.bonaca, lagani zapadni kurenat, pijesak sa travicom, dubina oko 4 metra.nakon pola sata prva lignja, te nakon par minuta i druga.nakon nekog vremena, prebacujem se na drugu poštu, te još tu vatam ,jednu lipu lignju, dakle 3 lignje-50 dkg.

Molimo prijavite se

Više...
Godra's Avatar 28 Stu 2016 20:06 #440 od Godra
Replied by Godra on topic Lignje - Ludo More Liga 2016.
Rijeka 27.11.18:00-20:00
Okuma Octana 5-20gr
Okuma Ceymar c40
Daiwa J-braid 0,13
FC 0,23
Yo zuri 2,5 pata pata

Nakon nekoliko dana bez ijednog poteza napokon malo olakšanje jer je lakše kad izvadiš
samo jednu lignju nego kad se zapitkuješ da li ih uopće ima :cheer: ;)

Evo je i na vagi s ebay-a koja je koštala nešto malo preko 2 dolara (neko se raspitivao za vagu).
Ima i osvjetljen displey .

džaba pametniji popušta kad budala zateže

Molimo prijavite se