Lignje - Ludo More Liga 2017.

More
5 years 2 weeks ago #18254 by anton
Replied by anton on topic Lignje - Ludo More Liga 2017.
14.1.2018
Vrijeme ribolova : 2-5 sati
Štap: okuma safina
Skosavica: DTD auri premium 3.0
Upredenica : 0.14 od okume i predvez fc 0.23
Bura je cijeli dan puhala ko blesava, ali se popodne ipak mrvicu stisala pa odlucim skoknut do mora bez previse ocekivanja...prvi zabacaj, prvi skos i gore je!! Prava ljepotica... zatim 30 min nista...

Odlazim do druge uvalice bacam odmah se kaci ali otpada... premjestio sam se na drugu stranu i onda je pocelo ludilo... jedna za drugom sve na dtd auri premium.Kako sam jednu uhvatio ostale 3-4 bi je pratile do samih stijena te sam samo skosu spustao u more i vadio ih :) :) :) .Poslje toga sam otisao na poziciju gdje je bura ful puhala i tamo sam ih 5 izgubio jer nisam imao oligiu pa bi mi ih val do samih stijena odnio :whistle:

Ovu bebicu sam naravno pustio nazad u more...

Neocekivani kraj zimskih praznika... pozdrav do sljedeceg vikenda :like: :like: :like:
The following user(s) said Thank You: dzingo, marinac, BulMar, Baćo68, ja_osobno, MIRAN, JopaZGRI, mirakulin, Squidhaker

Please Log in to join the conversation.

More
5 years 2 weeks ago #18255 by marinac
UPIS: 137

Marina,14.1.2018, od 16 i 30 do 17 i 30

-štap yamaga blank
-rola shimano
-upredenica unitika+fc
-skosavice duel, yamashita

uvjeti:

-lagani vitar
-bez kurenta
-dubina 5 metara
-dno pjeskovito

ulov:
-1 lignja

-u samu noć sam osjetio zatezanje upredenice,skos, i ide vani

:whistle:
The following user(s) said Thank You: Manta, BulMar, Baćo68, MIRAN, JopaZGRI, mirakulin, Squidhaker, anton

More
5 years 2 weeks ago #18267 by Squidhaker
Upis.125
14.1.2018 Trogir
Od 15-17.30 h
Gawas egiano 2.5-4
Rtx 30 s
Varivas
Duel 3.5 dtd 3.0
Ulov 2 lignje
Dubina 5-6 m

Nakon uru skosanja upredenica para more,kontriram i evo je.lip komad.
Onda jos uru skosanja u prazno i opet upredenica para more,kontra i evo druge.i to je to 😄😄

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk
The following user(s) said Thank You: marinac, Manta, BulMar, Baćo68, MIRAN, JopaZGRI, mirakulin, anton

More
5 years 2 weeks ago #18269 by Manta
Upis br 19.

Bura drži dva dana pa nemam puno opcija di poć lovit.
Najbliža pošta do kuće, trajetno pristanište Lopar.
Vrijeme lignjolova.16.20-18 sati.
Oprema štap squidhacker 2.5-4, rola shimano exage 2500rc, špaga kastking 10 lbs,predvez colmic fendreel 0.20.
Uvijeti, bura.jak kurenat.
Dubina 8-15 metara, dno.kamen i pijesak.

Ppšta udaljena kilometar mi od kuće, a nisam lovio na pristaništu mjesec i pol al eto danas odlučio malo ubit vrime, bar sat vremena.
Dolazim u 16.20 jedan lignjolovac već lovi,kaže ništa već danima. :thumbdown:
Nema veze,glavno da se maše štapom i da sam na friškom zraku.
Počinjem sa dtd flashoita zelena al duboko je i uz dosta kurenta nikako da stigne do dna.
Mjenjam i stavljam 3.0.kanji clicks sandeel gold, par puta bacam ništa al bar tone kako treba. :D
U 16.40 kreće trajekt za valbisku,mornar odvezuje cime od krme, kapetan dodaje gas,motori bruje a meni poteže lignja.
Instinktivno opalim kontru, štap se lipo savija, ovaj što odvezuje cime gleda, a ja mislim sad ako krene trajekt i propela zabumbulja ode lignja.
Motam ko da je prazno i dižem je ekpresno na rivu, lip komad.

Ode trajekt, e sad puše u leđa nema zavjetrine.Sljedeći zabac leti skosa 70 metra, skosam, al ništa.
Drugi zabac skosa leti još i dalje, malo se omekšala špaga koja je ispod na špuli,
Sačekam 15- ak sekundi skosnem prvi put, lignja je već gore.
Motam al nikako namotat, noje velila al je daaaaleko,predaleko.

Ajde, nije loše po buri.do 18 sati nula bodova, Za danas 2 komada,
Kolega lignjolovac jednu malu, vraćena u more uz pozdrav da dođe nazad kad bude težila pola kila i da povede bližu i daljnju rodbinu.

Poslano sa mog ThL W200S koristeći Tapatalk

Nikad nije kasno dok ne bude prekasno.
The following user(s) said Thank You: marinac, Zdenko, BulMar, Baćo68, JopaZGRI, tuvok, mirakulin, Squidhaker, anton

More
5 years 2 weeks ago - 5 years 2 weeks ago #18270 by mirakulin
Upis br.: 92

15.1.2018.
Vrijeme: 6:05-7:35
Ulov: 5.01 komad (3 zadržane + 2 puštene)

Teren: kamen+posidonia
Dubina: 8-12m
Vitar: burica
Kurenat: ekstra jaki sjeverni + jaki istočni

Oprema:
štap: YONGSUNG TelePartner 195
rola: KastKing MAKO 3500
upredenica: KastKing SuperPower 15lb bijela
predvez: 1m Seguar Ace Hard 0.235
skosavice: Kanji Clicks Pro Spec #3.0, 04 - Orange Gold

Opet ludnica. Opet iz ničega nastane svašta... I opet puštam veće, a zadržavam manje... :silly: Sve naopako... Dolazim na poštu, puše burica, al podnošljivo je. Kurenat ekstremni... Nosi ko ludo. Do prve san mora čekat 25 min, bacila se malica, nisam je ni skužio zbog kurenta, tek kad sam iša skosnut...

Naravno, dan započinjemo puštanjem...

Nastavljam dalje i nakon 20-ak minuta skužim povlačenje upredenice, skos... Lipo pumpa, nije nešto, al ajde, nije ni loša. Ovu ću ostavit.

Nije prošlo niti 5 minuta, u skosavanju već pri površini i dosta blizu rive, baca se jedna. Ovo ja nako, na granici, vjerojatno bi je pustio, al nisam tija riskirat jer je bila zakačena za "mozak".

Pustit ćemo neku drugu. A tako je i bilo nakon po ure, taman se mislio da ću brzo ić, upredenica se opušta, skos... Evo je! I ova je na granici, al ajde... Plivaj ti dalje...

A sad kad se uvatila ova, moran još dva put bacit, možda se zaleti koja velika... :lol: :silly: :whistle: I onda opet iznenađenje. Nakon 5 min kad sam reka da je to stvarno zadnje bacanja, imam opet opuštanje upredenice, skos... Utvrdo! I čini se dobar komad. Pumpa i izvlači... Ajde lipo, napokon. Lagano namotavam, kad odjedanput... Puk! Ka da je nešto puklo doli i ka da se nešto zatrzalo. Hm. Pa ne može bit riba kad je pumpalo, jedino što mi pada napamet je da je došla riba i odgrizla mi komad lignje. Očekujem dignut po lignje, a kad ono...imam što i vidit:

Jedna omanja lignjica i malo veći krak! Bile su dvi, a ono san ositija kad je puko krak, a trzaji su bili kad je ova druga ostala za ovom... Svašta! I eto, što se izrodi od normalnog jutro. Ovu naravno, bez razmišljanja ostavljam, iako je sitna, taman 12 cm, al pretpostavljam da je ranjena, vidim rep joj je malo oštečen, nema je smisla puštat...

Uf. Da san bar moga ostat još malo, ko zna što bi još sve bilo... :P :whistle: Fala ti more! :lol:
Last edit: 5 years 2 weeks ago by mirakulin.
The following user(s) said Thank You: marinac, Manta, BulMar, Baćo68, ja_osobno, MIRAN, JopaZGRI, tuvok, Squidhaker, anton

More
5 years 2 weeks ago #18271 by dzingo

Manta wrote: Upis br 19.

Bura drži dva dana pa nemam puno opcija di poć lovit.
Najbliža pošta do kuće, trajetno pristanište Lopar.
Vrijeme lignjolova.16.20-18 sati.
Oprema štap squidhacker 2.5-4, rola shimano exage 2500rc, špaga kastking 10 lbs,predvez colmic fendreel 0.20.
Uvijeti, bura.jak kurenat.
Dubina 8-15 metara, dno.kamen i pijesak.

Ppšta udaljena kilometar mi od kuće, a nisam lovio na pristaništu mjesec i pol al eto danas odlučio malo ubit vrime, bar sat vremena.
Dolazim u 16.20 jedan lignjolovac već lovi,kaže ništa već danima. :thumbdown:
Nema veze,glavno da se maše štapom i da sam na friškom zraku.
Počinjem sa dtd flashoita zelena al duboko je i uz dosta kurenta nikako da stigne do dna.
Mjenjam i stavljam 3.0.kanji clicks sandeel gold, par puta bacam ništa al bar tone kako treba. :D
U 16.40 kreće trajekt za valbisku,mornar odvezuje cime od krme, kapetan dodaje gas,motori bruje a meni poteže lignja.
Instinktivno opalim kontru, štap se lipo savija, ovaj što odvezuje cime gleda, a ja mislim sad ako krene trajekt i propela zabumbulja ode lignja.
Motam ko da je prazno i dižem je ekpresno na rivu, lip komad.

Kolega, tu sam ja ribao prije cca. mjesec dana dok sam vozio tu liniju Lopar-Valbiska. Uvijek bura a najbolje vrijeme za ribanje je bilo kad bi mi otišli za Valbisku. Svejedno sam uhvatio par dobrih komada ;) .
Bem mu miša...da sam znao da si u blizini mogli smo opalit jedan zajednički ribolov i razmijenit iskustva.
Sada znam za sljedeći put ako me opet put odvede gore.
Pozdrav.
The following user(s) said Thank You: Manta

Time to create page: 0.420 seconds