Lignje - Ludo More Liga 2017.

More
5 years 1 week ago #18279 by Manta
Kolega ako slučajno bude opet na ovoj liniji ili u pralazu svakako se javi.Za lignjolov i ribolov sam uvijek.
Upis br 20.
Lokacija Supetarska draga-marina.
Vrijeme lignjolova 6.30-7.30.
Oprema štap squidhacker, rola shimano exage 2500rc.špaga kastking 10 lbs,predvez fendreel 0.20.
Uvijeti lagana bura, bistro more.
Teren pijesak i sitna trava,dubina 4-6 metara.
Danas smjena počinje od 8 pa odlučio probat sreću prije posla i nisam požalio.
Na poziciji u 6.30, nakon par zabacivanja lagano vibriranje špage, kontra, tvrdo pravo,rola prokliže, pokušavam namotat al neide.
Osjetim težinu potežem štapom, krene pa zastane, nakon 3-4 sekunde ko ukopano, hobotnica.
Već vidim ode najdraža zelena yo zuri 2.5, od milja trudnica.
Pokušavam par minuta ostavit, ma kakvi ništa.
Potežem špagu sa krpom i puca, osta mi najdraža skosa.

Vežem ponovo predvez kopču i stavljam asia red 2.5 od kanjiija, drugi zabac u tvrdo.
Namotavam, osjetim da je lipa.
Školski pokupim u sak, dobraaaa.

7.20 a ja moram poć radit, ko izmisli poso taj je stvarno bio nepametan.
Još dva zanaca i put pod noge na šljaku.
Doma je pridružio onoj od sinoć i u dubinski, mogle bi one skupa u pećicu sa krumpirima.

Poslano sa mog ThL W200S koristeći Tapatalk

Nikad nije kasno dok ne bude prekasno.
The following user(s) said Thank You: dzingo, marinac, BulMar, MIRAN, JopaZGRI, tuvok, mirakulin, Squidhaker, anton

Please Log in to join the conversation.

More
5 years 1 week ago - 5 years 1 week ago #18282 by mirakulin
Upis br.: 93

15.1.2018.
Vrijeme: 15:40-17:35
Ulov: 6 komada (3 zadržane + 3 puštene)

Teren: kamen+posidonia
Dubina: 8-12m
Uvjeti: Milinaaaaaaaa
Vitar: laaagana burica pa ubruo ništa
Kurenat: jaki sjeverni pa kasnije lagani

Oprema:
štap: YONGSUNG TelePartner 195
rola: KastKing MAKO 3500
upredenica: KastKing SuperPower 15lb bijela
predvez: 1m Seguar Ace Hard 0.235
skosavice:
1., 2., 4., 5. na: Kanji Clicks Pro Spec #3.0, 04 - Orange Gold
3. na: Yo-Zuri PATAPATA-Q 3.0-GRAJ
6. na: Yamashita Egi OH Live Search 490, #2.5, B07 BOA

Milina večer. Uvjeti su bili zbilja idilični... Kurenat opet jak, al nije more ka ulje pa onda sve ositiš, svaki dodir. Ma milina...

Nisam nego došo, nakon 10-ak minuta i par bacanja, kad sam htio prominit skosavicu jer mi je zbog bistrine mora ova izgledala preblještava, kraj skosavice doliće "nešto". Jel lignja? Stajem sa dizanjem, sebi ispod nogu, skosa tone, "to" postaje lignja i kreće prema skosi, grabi je prvo sa strane, al kako vuće, tako se premišta iza. Ja skos... Izbacila crnilo... I evo je! Ipak mi se činila veća u ovom bistrom moru i ajde, nek pliva dalje...

Baš ju je lipo bilo vidit kako je zaplivala... Ostavljam onda Kanji-ja. Nije očito preblještav. Iduće bacanje ništa, a onda odlučim baciti u plitko, di inače nikad ne bacam. Skosa pada na dno, ja seriju skoseva, upredenica se brzo opušta, ja skos... Evo je! Ispočetka se čini teže, al se olakšava i stiže kod mene. Nije loša! Ostaje.

Amo dalje. Dvadesetak minuta san čeka iduću, čak san i prominija skosavicu, uvatila se kad sam bacio u "standardnom" smjeru. Skosa se opušta. Skos... Evo je!

Ma ajde, plivaj i ti dalje...

Nakon 15-ak minuta opet minjam skosavicu i bacan opet "u plitko". Nakon serije skoseva, vidim upredenica naglo poskočila, ja naglo skosnuo, ali ništa. Namotan višak, čekam. Opet naglo poskoči, ja skos... Opet ništa. Ma ko me zafrkava?!? Skosnem dva puta horizontalno, namotan višak, upredenica krene, ja skos... Utvrdo! Pumpa! I to lipo izvlači. Meni kočnica na srkoz labavo i baš je mašinica lipo pivala.... Evo je gori, napokon jedan "priješki" komad! Lipo moje Preko, tamo su svi komadi bili najmanje ovakvi...

Nastavljam dalje, udarnički s Kanjijem... Po ure ništa, već prominija skose, vratija se opet Kanjiju, i jedna se baca oko 17:10. Ovu odlučim da neću pustiti. Slikajem.

Vidim ima 13-ak cm. Uf, ma moga san pustit... Nakon što sam zabacio ipak se predomislio i...

...uz provjeru da će zaplivati.... Nakon što je potonula, ipak je zaplivala, nekako smotano... Već lagano kreće mrak, a s njim i "zadnje" bacanje. Tako nakon 15-ak min u mraku već vidim da se lagano upredenica zateže, ja skos, evo još jedna. Nisam ju pustio, evo i nje...

Prekrasna večer, non-stop neka događanja, non-stop akcija, uvjeti prekrasni. Ma milina, ne može bolje! Fala ti more! :lol:
Last edit: 5 years 1 week ago by mirakulin.
The following user(s) said Thank You: dzingo, marinac, Manta, BulMar, Baćo68, ja_osobno, MIRAN, JopaZGRI, tuvok, Squidhaker and 1 other people also said thanks.

More
5 years 1 week ago #18285 by dzingo
Svaka čast kolega Markulin. Uživam u ovim tvojim avanturama i zavidim na lignjama kod vas. Samo naprijed :like:
The following user(s) said Thank You: BulMar, JopaZGRI, mirakulin

More
5 years 1 week ago #18286 by marinac
UPIS: 138

Kaštela,15.1.2018,0d 6 i 20 - 7 i 30

-štapyamaga blank
-rola shimano stradic
-upredenica unitika+fc
-skosavice duel

uvjeti:
-lagani južinac
-istočnikurenat
-dubina 5 metara
-pjeskovito dno

ulov:
-1 lignja

-prillikom drugog skosanja kačenje

:whistle:
The following user(s) said Thank You: Zdenko, BulMar, Baćo68, MIRAN, JopaZGRI, tuvok, mirakulin, Squidhaker, anton

More
5 years 1 week ago #18287 by marinac
UPIS: 139

Trogir,15.1.2018,od 16 i 30- 17 i 30

-štap yamaga blank various
-rola shimano stradic
-upredenica unitika +fc
-skosavice duel

uvjeti:
-bonaca
-bez kurenta
-dubina oko 7 metara
-dno miješano

ulov:
-2 lignje

-dolazak u sami sumrak.Nakon trećeg bacanja,osjetim lagano zatezanje,kontra, i lignja je vani.Druga u samoj noći, prvo osjetio natezanje upredenice,i ništa, a onda nakon drugog skosa kačenje.

:whistle:
The following user(s) said Thank You: Zdenko, BulMar, Baćo68, MIRAN, JopaZGRI, tuvok, mirakulin, Squidhaker

More
5 years 1 week ago #18291 by JopaZGRI
Upis: br.27
Mjesto: Kraljevica i okolica
Vrijeme: 18:00-20:00
Štap: okuma egi pro k1
Rola: daiwa crossfire
Upredenica: gosen egi
Predvez: seaguar
Skosavica: yamashita 3.5 hayabusa 3.5
Nakon posla odmah otišao do mora da vidimo kako će danas biti..
Kurenat je bio u redu nema vjetra..odlično još da koja lignja dođe bilo bi super! :)
Zabacujem novu skosu i odmah na prvom zabacu nakon treće serije skosanja onako u mraku vidim kako mi vrh štapa zatrza i krene se savijat..kontra i gore je jedan lijep komad..lijepo pumpa ma gušt samo takav!
Bez nekih problema evo je u saku i stavljam ju na rivu da baci koji fotku!

Kako sam se ponadao da ce bit dibra većer tako sam se brzo i odnadao!
Ništa više u ostatku 2 sata ribolova!
Ali dobro..jedna po jedna bit će finog ručka!

Poslano sa mog LG-M160 koristeći Tapatalk
The following user(s) said Thank You: zeusfaber, marinac, Manta, BulMar, Baćo68, ja_osobno, MIRAN, tuvok, mirakulin, Squidhaker and 1 other people also said thanks.

Time to create page: 0.374 seconds