Lignje - Ludo More Liga 2017.

More
5 years 2 days ago #18489 by Manta
Upis br 22.

Nakon 10 dana bez lignjarenja, od togq 5 dana kreveta zbog gripe danas konačno malo na lignje iako još nisam 100 posto ozdravio volja je ipak jača bila.
Dobro se obukao i pravac na poštu.
Vrijeme lignjolova 16.30-19 sati.
Štap- okuma squid hacker.
Rola shimano exage
Špaga kasting 10 lbs.
Predvez colmic fendreel 0.20

Uvijeti, more bistro bez kurenta.
Lokacija Supetarska draga- điga.
Dubina 4-6 metara.

Ulov 3 lignje.

Na poziciji u 16.30, napet ko puška, nigdje nikog.
Odma stavljam asia red 2.5,ove godine daleko najača skosa za mene.već je malo pogrižena al lovi i dalje.
Forsiram je do sumraka al ništa, prebistro more.
U sami sumrak, već je sunce zašlo vidim potegne špagu pa stane,potegne a ja kontru i hop kačim je.Nije velika al ajde bolje nego ništa nakon 10 dana posta.

Sljedeći zabac na isto mijesto, skosnem 4-5 puta, špaga krene i kontra, tu je.
Dvi za redom, dobro je odmah sam zdraviji.

Pola sata ništa, promjenio i stavio dtd zelenu flašh oita 3.0, drugi zabac i kreće špaga.
Kačim je al vidim bit će manja kao i ove dvije.

To je bila sva akcija za večeras al pošto sam klasa optimist naravno još sat vremena mahao i mjenjo skose al ni dabi.
U 19 prekidam i put doma.Sutra ćemo probat napast drugu poštu, ipak treba nadoknadit 10 dana.

Poslano sa mog ThL W200S koristeći Tapatalk

Nikad nije kasno dok ne bude prekasno.
The following user(s) said Thank You: zeusfaber, marinac, Baćo68, MIRAN, JopaZGRI, tuvok, mirakulin, anton

Please Log in to join the conversation.

More
5 years 2 days ago #18490 by Squidhaker
Upis.146
26.1.2018 Trogir
Od 20-21 h
Gawas egiano 2.5-4
Rtx 30 s
Varivas duel 3.5
Dubina 5-6 m
Bonaca
Ulov 2 lignje

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk
The following user(s) said Thank You: zeusfaber, marinac, BulMar, Baćo68, MIRAN, JopaZGRI, tuvok, mirakulin, anton

More
5 years 2 days ago - 5 years 2 days ago #18492 by BulMar
Upis br.:42
26.01.2018.
Vrijeme: 16:30 - 19:30; Lokacija: Kožino; Dno: Pijesak; Dubina: 4-5m; Vjetar: Mirno; More: Mirno; Kurenat: Južni, lagani

Oprema:
Štap: Okuma Hexana 240 5-20g; Rola: Okuma Ceymar C-30; Upredenica: Daiwa J-Braid X8 0,18mm multicolor; Predvez: 1m Konger Steelon fluorocarbon 0,25mm;
Skosavice: DTD-Clasic Oita 3.0 Green

Ulov: 1 lignja (25 dkg)
Danas sam odlučio posjetiti tri pošte na kojima ove sezone još nisam bio. Na prve dvije sam potrošio sat i po vremena "uništa". Na trećoj pošti sam već izgubio strpljenje i rekoh još jedan zabac i idem dalje. Zabac, jedna serija skoseva, lagano okrećem rolu, napad na skosavicu, reagiram brzo i zakačena je. Dugo sam je vukao, borila se, otimala i pumpala, čak i po meni. Sva sreća crnilo je istrošila još u moru. Poslije sam promijenio još tri često posjećivane pošte, ali za ništa.

Idemo dalje. Sutra je novi dan!

"Baci srećkovića u rijeku i on će isplivati sa ribom u ustima" - Karel Čapek
Last edit: 5 years 2 days ago by BulMar.
The following user(s) said Thank You: zeusfaber, marinac, Baćo68, MIRAN, JopaZGRI, tuvok, mirakulin, anton

More
5 years 1 day ago #18494 by Squidhaker
Upis.147
27.1.2018 Trogir
Od 6-8 h
Gawas egiano 2.5-4
Rtx 30 s
Varivas
Fxr
Duel 3.5
Dubina 5-6 m
Bonaca,oseka,kurenat lagano u livo

Jutros bonaca i totalna tisina,u daljini zvuk starog dizela i pisma jos starijeg ribara...a ko ovo more platit!ispunjen svim tim lagano zabacivam i nakon uru mahanja moru oko 7 se javlja prva,ali malisa ispod mire.slikam na brzinu i nazad u more.nakon 15tak min. Ide i druga.bacim jos par puta i prebacivam se 50 m. dalje. prvi zabac ,skosnem i imam kecenje al nekako cudno za vuc. izvucem lignju kad ono u po tila zakacena.jos par puta zabacim i evo parice.sve u svemu super 😄😄

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk
The following user(s) said Thank You: marinac, BulMar, Baćo68, MIRAN, JopaZGRI, tuvok, anton

More
5 years 1 day ago - 5 years 1 day ago #18495 by mirakulin
Upis br.: 110

27.1.2018.
Vrijeme: 6:20-8:25
Ulov: 2 komada

Teren: pijesak
Dubina: 4-5m + oko 10 m
Vitar: ništa, slabi istočnjak
Kurenat: ništa

Oprema:
štap: YONGSUNG TelePartner 195
rola: KastKing MAKO 3500
upredenica: KastKing SuperPower 15lb bijela
predvez: 1m Seguar Ace Hard 0.235
skosavice: Kanji Clicks Pro Spec #3.0, 04 - Orange Gold

Iskoristio što napokon imam na raspolaganju auto pa isprobao kako je u susjednom mistu ujutro di san inače iša biciklom... Odma krenuo udarnički očekivajući da će lignje valjda sad same iskakati... :whistle: Po ure ništa... Bacam na sve strane. Minjan... Ništa... Preimštan se 50 m dalje. Umalo mora ronit za BOA-om. Zapela. Natežem... Nikako je otkačit. Već pripremio stinu i škare da okidam upredenicu i da se kasnije vratim. Povućem još zadnji put i otkači se... Jedna iglica se skroz ispravila. Milina. Odma ju minjam, prvi zabačaj s Kanjijem (u 7:05) i nakon prve serije skosanja, kad sam mislio da je pala na dno... A ono utvrdo... Mislio san da je i Kanji zapeo ali...pumpaaaaa! To te ja pitam!

Kanji rastura di god i kad god!!! Pa nek mi neko reče da je to slučajno. Ma nema šanse! Pokušavam još tu, pa na prvoj poziciji, ali ništa. Sjedam u auto i odlazim malo dalje, di je dublje i odma prvi-drugi zabačaj, oko 7:45 evo i druge! Dobrodošla!

Pokušava još par puta, proša dosta mulića, ali ništa... Lipo je bilo, al san već počeo lagano kuvat u zimskom odijelu pa san odlučio završit za jutro. sad me čeka ronjenje i traženje skosavica koje je otac posija dok me nije bilo... :lol: :lol: :lol:

Fala ti more! :lol:
Last edit: 5 years 1 day ago by mirakulin.
The following user(s) said Thank You: marinac, BulMar, Baćo68, MIRAN, JopaZGRI, tuvok, Squidhaker

More
5 years 1 day ago #18496 by marinac
UPIS: 153

Trogir,27.1.2018,0d 6 i 20 - 8 sati

-štap yamaga blank
-rola shimano
-upredenica ygk+fc
-skosavice duel

uvjeti:
-lagano jugo
-istočni kurenat
-dubina oko7 metara
-dno mekano i miješano

ulov:
-2 lignje

:whistle:
The following user(s) said Thank You: Manta, BulMar, Baćo68, MIRAN, JopaZGRI, tuvok, mirakulin, Squidhaker

Time to create page: 0.379 seconds