Lignje - Ludo More Liga 2017.

More
4 years 11 months ago #18544 by marinac
UPIS: 160

Trogir,29.1.2018, od 16 i 30 - 18 sati

-štap yamaga blank
-rola shimano stradic
-upredenica gosen+fc
-skosavice duel,dtd

uvjeti:

-misečina
-skoro pa bonaca
-lagani zapadni kurenat
-dubina oko7 metara

ulov:
-5 liganja

:whistle:
The following user(s) said Thank You: Zdenko, BulMar, Baćo68, MIRAN, JopaZGRI, tuvok, mirakulin, Squidhaker, anton

Please Log in to join the conversation.

More
4 years 11 months ago #18548 by mirakulin
Upis br.: 114

29.1.2018.
Vrijeme: 15:50-18:55
Ulov: 1 komad

Teren: miješano
Dubina: 0-6 m
Uvjeti: Milina
Vitar: ništa
Kurenat: ništa pa jaki sjeverni

Oprema:
štap: Caperlan LURE TELE 180, 10-20 g
rola: KastKing MelaII 2000
upredenica: KastKing SuperPower 15lb bijela
predvez: 0,5m Seguar Ace Hard 0.235
skosavice: Yo-Zuri PATAPATA-Q 3.0-GRAJ

More ne prestaje s iznenađenjima Navlačim ljude oko sebe na lignjolov! :silly: :lol: :P Javio se rođak da bi i on pa nisam išo na standardnu poštu nego na plažu u blizini. Uvjeti idealni. Vanka kurenat u uvalici ga nema. Velika oseka koja je kasnije postajala sve veća i veća. Mi bacamo s plaže, šljunak ide blago prema dubini, al dva-tri metra od nas se naglo spušta prema dubini pa dostiže i 6 m. Lipo, al triba malo pazit na taj prijelaz da ne zapne među kamenjem. Skosavamo, ali ništa... Sunce zalazi i sve očekuješ sad mora bar jedna, al nikako... Počinjem ih već i nagovarati da se jedna mora bar za trud žrtvovati i zakaciti se. Nisan mislio da će se to i ostvariti i da će jedna skoro doslovno sama izać iz mora nama pod noge. Vec je skoro skroz pao mrak, oko 17:35, stavljam pata-pata GRAJ, zabacim, skosavam par serija. Kako sam procijenio da je došlo već blizu one plicine, krenem lagano namotavati i pred kraj počne nešto kao tuckati po skosavici. Pretpostavljam da je to skosavica dirala kamenja, ali...kad je skosa stigla na pola metra od mene, na niti 10 cm dubine nešto kao da je iza nje zamuljalo, ko kad riba lovi na površini. Ja stanem ni sam ne znajući što se događa i što je to. Ali ne vidim jer je mrak. Nategnem štap...vidim otpor i odjedanput izleti skosavica kraj mene skupa sa lignjom! Gledan i ne virujen! Znači lignja ju je pratila do same granice mora, uvatila, a vjerojatno se ispalila kako sam ja nategnuo a ostala bez otpora mora! Slikavam još u nevjerici što se dogodilo!

Mislim da se na slici može vidit koliko je plitko!

Nevjerojatno! Ne znam više ni zamisliti koje novo iznenađenje more sprema! Fala ti more! :lol:
The following user(s) said Thank You: Manta, Fanatik, Zdenko, BulMar, Baćo68, ja_osobno, MIRAN, JopaZGRI, tuvok, Squidhaker and 1 other people also said thanks.

More
4 years 11 months ago #18549 by Manta
Upis br 24.

Lokacija riva Lopar
Oprema stamdardna.
Dubina 6-12 metara, mjesečina, bistro more i oseka.
Ulov jedna lignja.

Na poziciji u 19 sati, sam nigdje nikog.krećem odmah sa kanji clicks sandeel gold 3.0.jučer sam na takvu uhvatio i odmah izgubio istu skosu pa da probam novu.
Nula bodova do 19.40.prilazi trajekt i taman kad dođe na 100-ak metara do rive obično se tad baci lignja, tako je i večeras bilo.
Točne su ko sat, valjda buka motora poplaši ribu a lignja tad krene lovit.

Manja neko sinoć al bolje nego ništa.

Do 20.20 ništa, samo jedna.Moram odustat jer imam obavezu.

Poslano sa mog ThL W200S koristeći Tapatalk

Nikad nije kasno dok ne bude prekasno.
The following user(s) said Thank You: Zdenko, BulMar, Baćo68, ja_osobno, MIRAN, JopaZGRI, tuvok, mirakulin, Squidhaker, anton

More
4 years 11 months ago #18552 by Squidhaker
Upis.153
29.1.2018 Trogir .
Od 15-17.30 h
Gawas egiano 2.5-4
Rtx 30 s
Varivas
Dtd 3.5
Dubina 6-7 m
Bonaca
Ulov 1 lignja

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk
The following user(s) said Thank You: marinac, Fanatik, Zdenko, BulMar, Baćo68, MIRAN, JopaZGRI, tuvok, mirakulin, anton

More
4 years 11 months ago #18554 by mirakulin
Upis br.: 115

30.1.2018.
Vrijeme: 6:00-7:25
Ulov: 3 komada

Teren: kamen+posidonia
Dubina: 8-12 m
Uvjeti: hladno, oblačno
Vitar: ništa pa zapuhala buretina
Kurenat: jaki sjeverni, kasnije još i istočni

Oprema:
štap: YONGSUNG TelePartner 195
rola: KastKing MAKO 3500
upredenica: KastKing SuperPower 20lb žuta
predvez: 0,5 m Seguar Ace Hard 0.235
skosavice:
1. na: DUEL EZ-Q MagCast #3.5, KMP
2.-3. na: Kanji Clicks Pro Spec #3.0, 04 - Orange Gold

Navika na velike... Ko i svako jutro, opet trka za busom, sve u zadnji sekund... Dolazim na poštu, uvjeti lipi, oblačno, velika vlaga i hladno. Al ne puše. Krećem... Počinje sve slično ko jučer. Otrpilike u isto vrime (oko 6:40), na istu skosavicu, imam opuštanje, skos. I evo je!

Nastavljam dalje. Nakon 20-ak minuta odlučim prominit skosu, ide Kanji, i u prvom bacanju, upredenica se nateže, skos... I evo stiže druga. Ova je manja, čak se mislim da je pustin, al kad san je stavio baš uz logo, skužin da je veća i od 15 cm. Zbilja se čovik brzo navikne na one veće! :lol: :silly: :P

Malo nakon toga počinje puhat bura, sve jača i jača i još je više zahladilo. Pomože pri bacanju, al zato upredenica leluja na vitru. Ipak, oko 7:15, primjetim kao opuštanje upredenice, skos... I evo blizanke onoj drugoj.

Ima san još jedan propušteni dodir, ali ne mogu se požalit. Onda je krenulo baš derat, smrza se totalno, već mi skoro i stvari otpuhalo i krenem se pakirat i....

Napravio štetu, odleti logo... Al, ajde, baš simbolično za kraj Lige! :silly: :whistle: Fala ti more! :lol:
The following user(s) said Thank You: marinac, Fanatik, Zdenko, BulMar, Baćo68, MIRAN, JopaZGRI, tuvok, anton

More
4 years 11 months ago #18556 by marinac
UPIS: 161

Kaštela,30.1.2018, od 6 i 15-7 i 15

-štap yamaga blank
-rola shimano stradic
-upredenica gosen+fc
-skosavice duel

uvjeti:
-oblačno
-lagana tramuntana
-slabi kurenat prema vani, vuče skosavicu na dno
-dubina oko6 metara
-pijesak,trava

ulov:
-1 lignja

:whistle:
The following user(s) said Thank You: Fanatik, Zdenko, BulMar, Baćo68, MIRAN, JopaZGRI, tuvok, mirakulin, anton

Time to create page: 0.409 seconds