Lignje - Ludo More Liga 2017.

More
5 years 6 months ago #14932 by Janko
Replied by Janko on topic Lignje - Ludo More Liga 2017.

lignjolovac wrote: Dobre ideje,ali po meni dosta komplicirano,vaganje i bodovanje po gramaži mi se baš ne sviđa. Što jednostavnije to bolje. Moje mišljenje :)

Kažem, treba vremena i volje. :lol:

Imaš catu?

Please Log in to join the conversation.

More
5 years 6 months ago - 5 years 6 months ago #14934 by maxbeb
Pozdrav,
Dobre ideje i prijedlozi, sve u svrhu poboljsanja lige i zanimljivosti. Osobno mislim da bi sve trebalo malo pojednostavniti. Cijenim i razumim da bi najbolje i najpostenjije bilo vagat i slikat pojedinu lignju, medutim tu se stvari malo kompliciraju i nece se svakom dati slikavat i pisat itd itd.
Pa evo mog prijedloga...svatko ko je ulovio par liganja zna po slici procijenti kolika je lignja i koliko je teska, bez obzira kako je slikana...tj zumirana i ostalo itd...itd
Vec sam i prije pisao tj. lani.... Npr neka se na logo lige napravi skala cca min 10 cm i lignja ne smije bit manja od tog, pa onda poslazi jednu iznad druge po velicini..1,2,3, pa nek ih bude do 10 svakom tko lovi za prijavit svaki ulov :cheer: ...tesko al eto bas zato mislim da bi nekoliko liganja mogo stat na sliku...opisi ulova i dalje nek ostaju kako je i do sad bilo.

Nek moderator ili mi zajedno glasanjem odlucimo jesmo li za neki min,,,bilo to 10 cm ili 100 gr, opet skala od 10 cm jedostavnije nego dokazat da je nesto 100 gr ajmo rec da jed velicina tu negdi.

Ja sam prvi za podvuc crtu neke minimalne velicine / tezine jer mi cilj nije ulovit samo danas nego i sutra,dogodine i za 10 godina.

Tako bi volija da liga ima neka pravila, ako ih pak nece bit nek svak odluci hoce li sudjelovat i jel to fer i korektno i to najprije prema moru i prirodi.

Ni riječi pred veličanstvom mora,
Pred modrim šumorom vječnost
Last edit: 5 years 6 months ago by maxbeb. Reason: Kork
The following user(s) said Thank You: zeusfaber, macchiato, Janko, mirakulin

More
5 years 6 months ago #14937 by macchiato

maxbeb wrote: .

Nek moderator ili mi zajedno glasanjem odlucimo jesmo li za neki min,,,bilo to 10 cm ili 100 gr, opet skala od 10 cm jedostavnije nego dokazat da je nesto 100 gr ajmo rec da jed velicina tu negdi.

.

ako nista drugo neki minimum bi se morao uvesti. nikako nebi trebali davati nekome komplimente i nagrade zato jer lovi lignje manje od 100g.
The following user(s) said Thank You: Janko, Grobnican

More
5 years 6 months ago #14938 by oniram
Mišljenja sam da se mora postaviti određeni minimum koji se mora poštivati pri lignjolovu, a i da se odredi mogućnost diskvalifikacije iz lige u slučaju nepridržavanja minimalnih pravila. Ipak smo lani imali prilike vidit kako određeni "sportski ribolovci" obožavaju lovit baby lignje i time se glasno hvalit. Nadam se da će razum u ovoj rundi lige prevladati.
Prijedlog da se na logo postavi određena skala je odlična ideja. Podržavam je u potpunosti.
The following user(s) said Thank You: zeusfaber, maxbeb, Janko

More
5 years 6 months ago #14939 by mirakulin
Minimum svakako bi trebao biti!

Iako, pravila su i do sada bila takva da su sudionici mogli takve "natjecatelje" kazniti i komentarima pokazati pravi nacin, pa da takvi budu posramljeni, a ne jos i nagradeni!

Al, svakako bi i pravilima trebalo definirati minimum!
The following user(s) said Thank You: zeusfaber, Fanatik, maxbeb, oniram, Janko

More
5 years 6 months ago - 5 years 6 months ago #14940 by lignjolovac
Potpuno se slažem sa uvođenjem minimalne veličine. :like: Vaganje mi se nekako čini previše subjektivno :huh: Npr. Netko ima lignju od 29 deka,a 30 deka nosi bod više :evil: Uglavnom odlične ideje za redizajn papira za prijave.

Žali se Marija svojoj susjedi:
– “Kad god moj Mate kupi dozvolu nikad ribe ne uhvati. A kad ne kupi onda njega uhvate!”
Last edit: 5 years 6 months ago by lignjolovac.
The following user(s) said Thank You: zeusfaber, maxbeb

Time to create page: 0.376 seconds