Lignje - Ludo More Liga 2017.

More
5 years 6 months ago #14944 by bzing
Replied by bzing on topic Lignje - Ludo More Liga 2017.
Nisam sudjelovao u ligi ali sam pratio.Mislim da je u samoj ideji iznesenoj prije prve lige, rečeno da se cijeni lov koliko i doživljaj lova i prezentacija na portalu - dakle sama priča i interesantne slike.I to mi se sviđa.I to je bilo lijepo za gledati i čitati.
Ako se sve svede na kilažu ulova, dakle kvantificira, gubi se ona po meni kvalitetnija strana a to je doživljaj.
Napadati nekog što mu se zakačila mala lignja je bedasto.Koiko pamtim. to je sve vraćeno u more nakon slikanja a slike su bile izvrsne pa da ne kopam unatrag, bilo je primjeraka manjih od veličine skosavice i bilo je zanimljivo vidjeti te slike i shvatiti predatorsko "stanje uma" lignje :cheer:
Dakle, ne radi se o nekakvom "odstrjelu" nedorasle lovine nego o predatoru koji napada većeg od sebe bez odluke lovca da je ulovi.Stoga, ovi se ulovi imaju bodovati kao i "konzumne veličine" s tim da moraju biti vračeni u more.
Podržimo kvalitetu a ne kvantitetu.
The following user(s) said Thank You: mirakulin

Please Log in to join the conversation.

More
5 years 6 months ago #14945 by mirakulin

bzing wrote: Stoga, ovi se ulovi imaju bodovati kao i "konzumne veličine" s tim da moraju biti vračeni u more.
Podržimo kvalitetu a ne kvantitetu.

Ma naravno, to nitko nije ni dovodio u pitanje! Pa zanimljivo je vidit te male lignje kako se bacaju na skosavice veće od njih samih. Ali, lignja ne proguta skosavicu "do želudca" pa se svaka može pustiti nakon "poziranja". Problem je bio drugi, a to je da su se takve zadržavale i s tim se hvalilo. Minimalnom veličinom ograničilo bi se ono što se zadrži za sebe, a naravno, da bi se još i ekstra "bodovalo" kada se takve sitne puste!

More
5 years 6 months ago #14953 by zeusfaber
Pročitao sam sve što se napisali. Super ideje i prijedlozi. Vaganje definitivno ne dolazi u obzir. Prekomplicirano je. Međutim, što kažete na nešto u ovom stilu? :)

The following user(s) said Thank You: crni010, ja_osobno, MIRAN, zoki1, AnalPheasant, macchiato, Janko, Vinsent_P, mirakulin

More
5 years 6 months ago - 5 years 6 months ago #14957 by mirakulin

zeusfaber wrote: Pročitao sam sve što se napisali. Super ideje i prijedlozi. Vaganje definitivno ne dolazi u obzir. Prekomplicirano je. Međutim, što kažete na nešto u ovom stilu? :)

Vrhunski! :like:

A meni se i minimum sviđa! :like:
Last edit: 5 years 6 months ago by mirakulin.

More
5 years 6 months ago #14960 by maxbeb
To je to mestre...
Jos da dogovorimo neki min, tj da se miri od zuba do kraja... Tj bez krakova 😃😃😃

zeusfaber wrote: Pročitao sam sve što se napisali. Super ideje i prijedlozi. Vaganje definitivno ne dolazi u obzir. Prekomplicirano je. Međutim, što kažete na nešto u ovom stilu? :)

Ni riječi pred veličanstvom mora,
Pred modrim šumorom vječnost
The following user(s) said Thank You: orada277, mirakulin

More
5 years 6 months ago #14963 by bzing
Replied by bzing on topic Lignje - Ludo More Liga 2017.
Letak za svaki mjesec sa datumima po vertikali.Dlike ulova na vidljiv dan(prethodni dani prekriženi).
Da se jedan lignjolov ne "razvodni" na par dana. :lol:
The following user(s) said Thank You: Vinsent_P

Time to create page: 0.397 seconds