Lignje - Ludo More Liga 2017.

More
5 years 1 month ago #16292 by mirakulin
Upis br.: 17

12.10.2017.
Vrijeme: 17:50-20:40
Ulov: 2 komada

Teren: pijesak
Dubina: oko 10 m
Uvjeti: Bonaca
Kurenat: zmorašnji

Oprema:
štap: OKUMA Hexana Spin, 240cm, 5-20gr
rola: KastKing MelaII 2000
upredenica: KastKing Fortis 10lb plava
predvez: 1 m Seguar Ace Hard 0.235
skosavice: Yamashita Egi OH Live Search 490, #2.5, B07 BOA

Dvije sestre blizanke. Danas na pošti začudo gužva. Kad sam došo, nije bilo nikoga, al ubrzo dolaze još dvoje, a kasnije jedan odlazi, a dolazi drugi. Tako da je bilo neobično živahno. I još jedanput se BOA pokazala kao najpouzdaniji lovac. Skinula je dvi (prva oko 19:25, druga malo kasnije, oko 19:43). Mrvicu nakon moje druge, jedan je digo dobar komad (mislim da je bila oko 40-50 dgk, ovako po mojoj procjeni) i to je bilo sve od ulova večeras. Zbog gužve mi se nije dalo lipše slikavat... Sve u svemu prekrasna večer. A još kad završi s upisom, ne može bolje...

Fala ti more! :lol:
The following user(s) said Thank You: marinac, Fanatik, Zdenko, Kvarner, tanjo007, Baćo68, MIRAN, JopaZGRI, tuvok, Squidhaker

Please Log in to join the conversation.

More
5 years 1 month ago #16293 by marinac
UPIS: 38

Trogir, Kaštela, od 18 i 30 - 20 ;od 20 -21 sat

-štap yamaga blank2.5-3.5 ml 83
-rola shimano stradic 2500 fd
-upredenica unitika pe 0.8 +fc seguar 0.2685
-skosavice yamashita 3.0; 3,5

uvjeti:
-lagani zapadni vitar
-kurenat zapadni
-dubina 5-10 m
-miješano dno

ulov:
-1 lignja
izgubljeno:
-2 skosavice :evil:

-Dakle na prvoj pošti ništa, jedna izgubljena skosavice.Na drugoj pošti, još jedna izgubljena skosavica, ali i ulovljena jedna lignja na skosavicu3.5.

:whistle:
The following user(s) said Thank You: Fanatik, Zdenko, tanjo007, maxbeb, Baćo68, MIRAN, tuvok, mirakulin, Frenky, Squidhaker

More
5 years 1 month ago #16294 by Squidhaker
Upis: 11
Trogir, 12.10.2017. od 18-20h

Štap: Gawas egiano 2.5-4
Rola: Okuma rtx30s
Upredenica: Varivas
Skosavica: Dtd

Dubina 5-6m, dno mjesovito.
Prve dvije udarile u 19h, jedna za drugom, pa onda ova veca nakon pola sata.
I to je to😃

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
The following user(s) said Thank You: marinac, Fanatik, Zdenko, Kvarner, tanjo007, maxbeb, Baćo68, MIRAN, JopaZGRI, tuvok and 1 other people also said thanks.

More
5 years 1 month ago #16297 by mirakulin
Upis br.: 18

13.10.2017.
Vrijeme: 5:50-7:20
Ulov: 1 komad (275 g)

Uvjeti: bonaca

Oprema:
skosavice: Kanji Clicks Pro Spec #3.0, 04 - Orange Gold

Svaka lignja svoju priču priča. Nema lipše nego kad dođeš na poštu, kad je vako idilično, još mrak... Ma zna san da će bit nešto i jutros. Vidim korenat ka jučer, samo čak možda i malo jači i još dodatno gura skosavicu prema dnu... Skosavam, minjam. Nakon po ure-40 min...cup! Evo nešto. Dižem. Sipa. Nije loša (205 g). Hvala lipa, al ja bi radije lignju jednu. Nastavljam dalje skosavat sa narančastim Kanjijem. Oko 6:42, kako sam već dosta s Kanjijem skosava, odlučija ga ja prominit, i idem dignut, namota, kad nešto dojuri nakon skosavice. Jel brancin? Nije. Lignja je! I to dobar komad! Uf... Što sad? Što sad? Ne mogu je cimat jer je skosavica skroz uz rivu... Aaaa..ide nazad od obale. Puštam skosavicu nek tone, čim je krenula, lignja na nju... Skos! Pokušaj namatanja... Al lignja ide prema doli, a mašinica zuji... Milina! Lagano ju dižem i evo je na rivi! :)

Idila na putu doma:

The following user(s) said Thank You: Geno, marinac, Fanatik, Zdenko, Kvarner, tanjo007, maxbeb, Baćo68, B_, JopaZGRI and 2 other people also said thanks.

More
5 years 1 month ago #16298 by Frenky
Upis No. 7.
Vijeme: 12.10 20:31h,
Skosavica: Yamashita 2.5

Prestanak službene nelignjice, jučer jedna ali vrijedna :)

The following user(s) said Thank You: marinac, Zdenko, Kvarner, tanjo007, Baćo68, JopaZGRI, tuvok, mirakulin

More
5 years 1 month ago #16300 by Kvarner

markulin wrote: Upis br.: 18

13.10.2017.
Vrijeme: 5:50-7:20
Ulov: 1 komad (275 g)

Uvjeti: bonaca

Oprema:
skosavice: Kanji Clicks Pro Spec #3.0, 04 - Orange Gold

Svaka lignja svoju priču priča. Nema lipše nego kad dođeš na poštu, kad je vako idilično, još mrak... Ma zna san da će bit nešto i jutros. Vidim korenat ka jučer, samo čak možda i malo jači i još dodatno gura skosavicu prema dnu... Skosavam, minjam. Nakon po ure-40 min...cup! Evo nešto. Dižem. Sipa. Nije loša (205 g). Hvala lipa, al ja bi radije lignju jednu. Nastavljam dalje skosavat sa narančastim Kanjijem. Oko 6:42, kako sam već dosta s Kanjijem skosava, odlučija ga ja prominit, i idem dignut, namota, kad nešto dojuri nakon skosavice. Jel brancin? Nije. Lignja je! I to dobar komad! Uf... Što sad? Što sad? Ne mogu je cimat jer je skosavica skroz uz rivu... Aaaa..ide nazad od obale. Puštam skosavicu nek tone, čim je krenula, lignja na nju... Skos! Pokušaj namatanja... Al lignja ide prema doli, a mašinica zuji... Milina! Lagano ju dižem i evo je na rivi! :)

Idila na putu doma:

Tvoje objave kolega su mi naj jace. ;)
Slike za 10 a i opis.
The following user(s) said Thank You: marinac, Fanatik, Kronos, JopaZGRI, mirakulin, susnjar, Frenky

Time to create page: 0.388 seconds