Lignje - Ludo More Liga 2017.

More
5 years 1 month ago #16346 by tuvok
Replied by tuvok on topic Lignje - Ludo More Liga 2017.
UPIS - 8

14.10.2017. 18,00 - 21.00, Vinišće
Štap Okuma Hexana 240 10-36 g
Mašinica Okuma Ceymar C-40
krena 0,30 mm
skosavica DTD full color oita 3.0
dubina 5-6 m, kombinacija posejdonije i pijeska
skoro pa bonaca

2 lignje - 1,5 kg

Nakon 24 satnog dežurstva ujutro malo odmorio i popodne odlučio otići di sam prije 2 dana uhvatio jednu. Kad sam došao u 18 h nije bilo ni jednog broda osim kruzera.

File Attachment:

Polako krećem u akciju da bi nakon pola sata bilo 6 brodova koji pokušavaju uhvatiti lignju.
Rotiram skosavice i u 18,40 zabacim DTD full color oitu na jedno 35 m od kraja. Sačekam da skosa potone te napravim dva manja skosavanja i pustim je da ponovno potone kad u tom trenutku se zategne krena i štap mi potegne iz ruke. Znao sam odmah da je riječ o pravoj lignji. Napravio sam kontru i krenuo u povlačenje. Mašina svira dok je namatam, kako lignja udre kontru onako mašina vrti u prazno. Tih 30 metara izgleda kao da je 100 m i nikako ugledat lignju u kraju. Evo je napokon, i dalje puše i ne da se. Janka je spremna i lignja je vani na slikavanju.

File Attachment:

Nakon slikavanja bacam ponovno istu skosavicu na otprilike istu udaljenost. Čekam da padne na dno i ponovno dva skosavanja u nizu i puštam i nakon toga opet zatezanje krene i povlačenje štapa još jače nego prije. Adrenalin je na vrhuncu, ruke mi se počinju trest i kreče ponovno izvlačenje, mašina vrti u prazno i malo zatežem kočnicu. Ovaj put 30 m izgleda kao 200 m.
Napokon je vidim i kako je dovlačim u kraj bori se još više nego prva. Janka je tu i lignja je vani na slikavanju.

File Attachment:

Opet bacam skosu i tada uočavam da je jedan od brodova koji su bili dosta vani u dubini digao sidro i došao na 50 m od mene. Seronja je vidio da sam ja uhvatio lignju i valjda je mislio da ako dođe pliće da će je i on uhvatiti.
Tada pale ferale i između dvi punte gori 7 ferala istovremeno. Ja se ne predajem nadajući se da je možda u kraju još koja ali unatoč mijenjanju skosavica do 21,00 h ništa. Unatoč tome ove je vrh.

File Attachment:

Veće su od boce Jamnice od 1,5 l.

File Attachment:

Odlazim kući i ostavljam 4 ferala. Doma ekipa čeka.

File Attachment:

Vaga je pokazala

File Attachment:

Zbog ovga čovjek postaje ovisan, jer ovo vrijedi osjetit i kad 10 dana za redom ne uhvatiš ništa.
The following user(s) said Thank You: dzingo, Geno, marinac, Manta, Fanatik, amerigo, Kvarner, tanjo007, maxbeb, Kronos and 7 other people also said thanks.

Please Log in to join the conversation.

More
5 years 1 month ago #16348 by marinac
UPIS: 41

Kaštela,15.10.2017, od 6 - 7 i 10

-štap yamaga blank 2.5-3.5 83ML
-rola shimano stradic c 14
-upredenica unitika pe 0.8+fc 0.2685 seguar
-skosavice yamashita

uvjeti:
-bonaca
-bez kurenta
-dubina oko 5metra
-dno miješano,kamen, pijesak, trava

ulov:
-1 lignja

-došao na poštu točno u 6 sati. U daljini se čuje kako zvono tuče.Uvjeti više nego idealni.Promjena skosavica, da se već dobro i razdanilo, te uzimam asa iz rukava, koji se puno puta iskazao, bacam, nakon drugog skosanja, vidim da je nešto udrilo u upredenicu,skos, zatezanje, i lipa lignja ide vani.Kasnije pokušavao još 15 minuta, ali ništa, te ipak zadovoljan otišao kući.

:whistle:
The following user(s) said Thank You: Fanatik, tanjo007, Baćo68, tuvok, mirakulin, Frenky, Squidhaker

More
5 years 1 month ago #16350 by dzingo
Svaka cast tuvok1976... :like:
The following user(s) said Thank You: marinac, tuvok, mirakulin

More
5 years 1 month ago #16352 by mirakulin

tuvok1976 wrote: UPIS - 8

Zbog ovga čovjek postaje ovisan, jer ovo vrijedi osjetit i kad 10 dana za redom ne uhvatiš ništa.

Bravo, tuvok! Eto, more sve vratilo! Koji gušt!
The following user(s) said Thank You: marinac, Fanatik, tuvok

More
5 years 1 month ago #16354 by Janko
Replied by Janko on topic Lignje - Ludo More Liga 2017.
4. Poreč 15.10.2017. ~ 7:00h

Oprema:
Štap: Okuma Lure Mania 10-32g
Rola: Daiwa Ninja 2500
Upredenica: Daiwa J-braid 8, 0.18mm
Predvez: Fluorocarbon 0.27mm
Varalica: Yamashita

Uvjeti: Lagani burin, plima.

Težina: ~300g

Opis: Već kad sam našao malo vremena zašto ga ne iskoristiti kad se lovi, i tako odem ujutro na klasičnu poštu i prije dana ulovim tu prelijepu lignjicu od oko 300g. 2. lignja na yamashitu kojoj sam zaboravio ime. :cheer:

Imaš catu?
The following user(s) said Thank You: Fanatik, Kvarner, tanjo007, Baćo68, JopaZGRI, oniram, mirakulin, Frenky, Squidhaker

More
5 years 1 month ago #16358 by tanjo007
Ulov br.5.
Datum.14.10.
Lokacija - Mali Iž
Štap Gavas Egiano 2.5-4
Rola: Shimano Sepia 3000c
Vrime idealno meštralić je taman sta i ja doša na rivu oko 6 ali najprije pala sipica oko 8 i zatim 2 lignje obe pale na najdražu išku skosavici plavu Yamashitu q live s njom nema greške ovdi.
Uz naravno kupanjje tog jutra skosa izvađena i niti jedna nije izgublljena . Danas iz jutra ni čuti ništa magla 30m se nije vidilo od rive ali neka vridilo je i to viti.
Svima lipi pozdrav s Iža i do drugig vikenda.

File Attachment:

File Attachment:

File Attachment:

Zatim malo magle:
File Attachment:

I završetak ugodnog vikenda prije povratka u Zd:
File Attachment:

B)
The following user(s) said Thank You: marinac, Fanatik, Kvarner, Baćo68, JopaZGRI, mirakulin, Frenky, Squidhaker

Time to create page: 0.412 seconds