Lignje - Ludo More Liga 2017.

More
5 years 1 month ago #16624 by BulMar
Upis br.:13
25.10.2017.
Vrijeme: 18:00- 20:00; Lokacija: Kožino; Dno: Sitni pijesak; Dubina: 4-5m; Vjetar: Malo puše sa s/z; More: Malo valovito.

Oprema:
Štap: Okuma Hexana 240 5-20g; Rola: Okuma Ceymar C-30; Upredenica: Daiwa J-Braid X8 0,18mm multicolor; Predvez: 1m Konger Steelon fluorocarbon 0,25mm;
Skosavice: DTD Retro OITA 3.0 Orange
Ulov: 1 lignja

U 18 sati sam bio na pošti, a u 18:45 sam ulovio jednu od 40dkg. Nakon zabaca oko 25m, skosao sam 2 serije od po 3-4 skosa, a zatim lagano "panulao" uz po koji pojedinačni skos, ... kada sam već htio izvaditi skosavicu, bacila se i potegla, na oko 2m od mula i na oko pola metra od površine,...borila se, otimala, pumpala, zacrnila sve okolo sebe,... kada se umirila izvukao sam je bez mreže. Dalje do kraja ništa, ... ustvari samo još jedna sipa. Eto, jedna ali vrijedna.

"Baci srećkovića u rijeku i on će isplivati sa ribom u ustima" - Karel Čapek
The following user(s) said Thank You: marinac, Manta, Zdenko, Kvarner, tanjo007, Baćo68, MIRAN, JopaZGRI, tuvok, mirakulin and 2 other people also said thanks.

Please Log in to join the conversation.

More
5 years 1 month ago #16625 by Squidhaker
Upis: 15

Trogir, 25.10.2017. od 18-20:30h

Štap: Gawas Egiano 2.5-4
Rola: Okuma rtx30s
Upredenica: Varivas
Skosavica: Dtd 3.0

Dubina: 4m
Dno: mjesovito

Nakon desetak promijenjenih skosa udarila je na dtd u 18.45. dalje do 19.30 nista.mjenjam postu i opet nista.bit ce bolje

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
The following user(s) said Thank You: marinac, Zdenko, BulMar, Kvarner, tanjo007, Baćo68, MIRAN, JopaZGRI, tuvok, mirakulin and 2 other people also said thanks.

More
5 years 1 month ago #16626 by mirakulin
Upis br.: 25

25.10.2017.
Vrijeme: 17:50-18:35 + 19:05-19:30 + 20:10-21:10
Ulov: 1 komad (250 g)

Teren: pijesak
Dubina: oko 10 m
Vitar: lagana tramuntana
Kurenat: južnji, dosta jaki

Oprema:
štap: OKUMA Hexana Spin, 240cm, 5-20gr
rola: KastKing MelaII 2000
upredenica: KastKing SuperPower 15lb siva (najgora boja za upredenicu! Ništa se ne vidi)
predvez: 1 m Seguar Ace Hard 0.235
skosavice:
Kanji Clicks Pro Spec #3.0, 12 - Sugipinku / Red

Tako je dobro vidjeti te opet! ...staviti te rukom u svoju kantu... Od petka nisam lignju uvatio! Uf.... Pokušava san sve dane osim jučer. I po ludom jugu i po ludoj tramuntani, ali ništa... Čak ni jutros iako je taman kalala tramuntana i bilo je lipo. Danas san lovio u tri etape sa pivama između. Javila se dva prijatelja, u odvojeno vrime, pa eto... Ostavio pribor isprid kafića, popio pivu i nastavio. I tako dva puta. U zadnjoj etapi, oko 20:45, kad sam se već debelo pomirio da neće bit ništa. Skos....utvrdo! Ma nemoguće da san tu dno zakačio! Stojim i ne virujem, al vidim vrh štapa pumpa! Ma jel moguće?!?!?!?!?! Ma jel lignja!??!?!?! Dižem i dolazi... Drži se jednim krakom (ne lovnim), al je uspješno dižem na rivu. Ide slikavanje. Baterija je na 9% pa nije ni blic radio pa je zvijezda večeri bila pod svijetlima reflektora (naglavne lampe). Uh, koji gušt! Zaboravio sam već kako je uvatit lignju. :oops: Čak sam i malo proslavio, srića da nije bilo nikog na rivi! :silly: :blink: :lol: I novi logo je tu, još u Splitu napravljen, ali tek sad stavljen u upotrebu. Stari logo je ono jugo neki dan odnilo iz dvora ko zna di.... A ludog mora.... :lol: :silly:

Fala ti more!!!!!! :lol:
The following user(s) said Thank You: marinac, Zdenko, BulMar, Kvarner, tanjo007, Baćo68, MIRAN, JopaZGRI, tuvok, Frenky and 1 other people also said thanks.

More
5 years 1 month ago - 5 years 1 month ago #16634 by mirakulin
Upis br.: 26

26.10.2017.
Vrijeme: 6:20-7:30
Ulov: 1 komad (370 g)

Teren: pijesak
Dubina: oko 10 m
Vitar: bonaca
Kurenat: ništa, pa slabi od obale, pa slabi južnji

Oprema:
štap: OKUMA Hexana Spin, 240cm, 5-20gr
rola: KastKing MelaII 2000
upredenica: KastKing SuperPower 15lb siva
predvez: 1 m Seguar Ace Hard 0.235
skosavice:
Kanji Clicks Pro Spec #3.0, 04 - Orange Gold

Povratak jutarnje idile! B) Na poštu dolazim još za mraka. Vidim, bit će uspješno i ako ne bude ulova jer će jutro bit prekrasno. Oko 6:40 dolaze i trajekt i brod, a to znači odma vreva i na rivi i u moru... Oko 6:44 dosta blizu obale upredenica se otpušta, mislio sam da je palo na dno, skos... ima nešto. Pumpa! Neloše. Vadin uspješno vanka, dobar komad (370 g) i dobro zakačena za glavu.

Dosta uspješno se pokazalo na ovoj pošti kad trajekt ili brod dođu ili odu... Bude ponekad baš tada ulov, valjda kako se more uskomeša i predatori koriste to što sitnije ribice budu nošene strujom...

Nastavljam dalje sa Kanjijem koji zbilja konstantno dobro lovi i malo prije 7:00 nešto lagano potegne, skos, eto još nešto, vidim da je manje. Dižem sipicu koja je napravila cili iznered, zacrnila po rive. S tri kante mora nisan uspio sve isprat, a i Kanjija mi je dobro išporkala. Nisan ga uspio oprat, vidit ću oće li sad bolje lovit ili ću morat uzet još jednog... :whistle: Ostajen uživat još do oko 7ipo u jutarnjoj idili i uspješnom ribolovu. Pred kraj još jedno kaćenje, ali otpada odma prilikom skosa. Po kožici koja je ostala najvjerojatnije sipica. Doma otac zeza, nikako da prebacim normu. Al ajde, bar je dobar komad. :P

Fala ti more! :lol:
Last edit: 5 years 1 month ago by mirakulin.
The following user(s) said Thank You: marinac, Zdenko, BulMar, Kvarner, tanjo007, maxbeb, Baćo68, MIRAN, JopaZGRI, tuvok and 3 other people also said thanks.

More
5 years 1 month ago #16635 by marinac
UPIS: 50

Marina,26.10.2017, od 5 i 45 - 7 sati

-štap yamaga blank 2.5-3.5 83 ml
-rola shimano stradic c14
-upredenica unitika pe.0.8+fc seguar 0.2685
-skosavice yamashita,dtd

uvjeti:
-lagana tramuntana
-kurenat kontra
-dubina oko5 metara
-dno miješano

ulov
-1 lignja

-dolazak na poštu za mraka.Dočekala me je lagana tramuntana s kurentom.skosavice su se minjale, i sve je bilo bodova 0, do 6 i 45, kad san zabacija malo dalje, čeka 20 sec, skos i lignja na njemu ,te ide vani.Kasnije san još 15 minuta svašta pokušava, ali izglead da je bila samo ta jedna jedina, alo opet dobro,budući da u protekla 2 dana , nisam ništa uvatija zbog vremenskih prilika, odnosno neprilika.

:whistle:
The following user(s) said Thank You: Zdenko, BulMar, Kvarner, tanjo007, maxbeb, Baćo68, MIRAN, JopaZGRI, tuvok, mirakulin and 3 other people also said thanks.

More
5 years 1 month ago - 5 years 1 month ago #16651 by VR46
Replied by VR46 on topic Lignje - Ludo More Liga 2017.
Upis 4
Sinoć sačekao malo da stane sjeverac i da se more smiri te krenuo loviti. Već na prvom zabačaju štap se diže slijedi kontra i komad počinje pumpati .
Odlična borba a ja bio bez odige polako sišao do mora da prihvatim raketicu. Nije dugačka ali je debeljuca i mesnata.
štap - Calamaretti Prototype Due 832 M
rola- Shimano Sephia CI4+ 3000C HGS
Upredenica - Savage Gear Silente 0,15
FC - Trabucco SW XPS 0,28

Bole loš dan u ribolovu nego dobar na poslu!
Last edit: 5 years 1 month ago by VR46.
The following user(s) said Thank You: Manta, Zdenko, BulMar, Kvarner, tanjo007, maxbeb, Baćo68, MIRAN, JopaZGRI, tuvok and 3 other people also said thanks.

Time to create page: 0.430 seconds