Lignje - Ludo More Liga 2017.

More
5 years 1 month ago #17004 by Frenky
Upis No. 9.
Vijeme: 7.11 20:55h, 21:25h
Štap: Recast Kraken 2.7m EGI 2.2
Rola: Mitchell Mag-pro Extreme 1000
Upredenica: SunLine 0.6
Skosavica: Duel 3.0 model: ne znam, vidi sliku ;)

Već duže vremena nisam nešto upisao.
Dolazim na poštu oko 19h, lovci već ko garda poredani po bitvama, nalazim ne zauzeti komad placa
i lagano počinjem sa zabacivanjem, kako puše i prsti me već lagano zebu, nakon sat vremena u prazno, odlučujem promjeniti poziciju, već sam se pomirio da od ulova neće biti ništa. Selim par sto metara na drugu stranu, vadim neke čudne skose koje se do sada nisu pokazale lovne.
Prvi zabac nešto poteže, ne bori se, ubrzo se otkači, sipa?, sljedeći pokušaj, zabacujem, čekam par sekundi da skosa potone i počinjem ju lagano voditi, osjetim natezanje, štap se uvija :woohoo: , kočnica popuštati, pumpa, i bori se, dovlačenje iz mraka traje cijelu vječnost, a sad me već lagano hvata panika, nema nikoga u blizini da podmetne jamku, odlučujem je nasukati na stepenicu, hoop i vani je :whistle: dobar komad, slijedi naslikavanje, .Poslije pokušavam, hvatam jednu manju i jednog muzgavca, koji je samo poslužio kao maneken, vratio ga nazad moru.

Pogled na Preko, Markulin tamo negdje lova u mraku :)

Spremno za ledenicu
The following user(s) said Thank You: marinac, Zdenko, BulMar, Kvarner, tanjo007, maxbeb, Baćo68, MIRAN, JopaZGRI, mirakulin and 1 other people also said thanks.

Please Log in to join the conversation.

More
5 years 4 weeks ago #17005 by Manta
Upis br 5.

Vrijeme lignjolova 18.30 do 21.20.
Oprema štap okuma squid hacker,rola shimano exage,špaga sunline 0.08.Predvez cormoran 0.30 (zaboravio sam doma kutijicu sa najlonima pa je poslužio jedini koji sam imao)
Uvijeti, bistro more al dosta kurenta i mora od bure,more bistro,dubina od 3-5 metara,trava i pijesak.

Nakon sinoćnjeg neuspjeha na pristaništu lopar danas odlučio otići u Supersku Dragu.
Malo kasnim al kako kaže stara narodna nikad nije kasno dok nebude prekasno dolazim na poštu u 18.30.

Prva na red dolazi dtd bijela oita 2.5,par zabačaja i ništa.
Mijenjam i stavljam zelenu yo zuri 2.5.Prvi zabac par puta skosnem,špaga se opušta,opet skosnem al špaga kao da vibrira,kontra i lignja je zakvačena.
Izvlačim je van,dobro je zakačena.

Gledam na sat18.47,mislim si dobro je oočelo.sljedećih 15-ak minuta ništa.
Mijenjam kanji plavu i bacam,dovlačim je skoro do obale i vidim lagano potezanje špage,kontra i ćorak,ništa.
Čudim se al valjda je pustila taman prije kontre,takav je sport,ima jiš vremena.
Kasnije ništa,niti dodira.
Poslje promjeme ,asortimana skosavica u 21.20 odustajem.

Jedna neloša danas,bolje nego ništa,

Poslano sa mog ThL W200S koristeći Tapatalk

Nikad nije kasno dok ne bude prekasno.
The following user(s) said Thank You: Zdenko, BulMar, Kvarner, tanjo007, Baćo68, MIRAN, JopaZGRI, mirakulin, Frenky, Squidhaker

More
5 years 4 weeks ago #17006 by JopaZGRI

markulin wrote: Upis br.: 35

8.11.2017.
Vrijeme: 6:00-7:25
Ulov: 1 komad (800 g)

Teren: pijesak
Dubina: oko 6 m
Uvjeti: dosta jaki istočnjak

Oprema:
štap: OKUMA Hexana Spin, 240cm, 5-20gr
rola: KastKing MelaII 2000
upredenica: KastKing SuperPower 15lb bijela
predvez: 1 m Seguar Ace Hard 0.235
skosavice: Kanji Clicks Pro Spec #3.0, 04 - Orange Gold

To je to. Da malo izmjenim onu pismu od Miše moga bi zapivat: Jedna al' prava, bila je samo ona... B) :whistle:

Budim se jutros, čujem kiša. A rekli su da neće. Nema veze, stavljam kabanicu i čizme i ajmo. Dolazim do mora puše dosta jako. A reklu su da neće. Nema veze, promjena plana, umjesto planirane pošte, idem livo i bacat ću di je zaklonjeno od vitra.

Odma stavljam dragog Kanjija i krećem udarnički s njim. Nešto se kači, al na pola puta ispada. Po kožici, reka bi sipa. Al nakon pola sata, već se razdanjivalo, kad je prilikom jedog skosa proklizala mašinica.... :woohoo: Auuuuuu... Ja motam, a upredenica se izvlači! To te ja pitam! Pumpa ka blesava. A nemam naravno ni dalje lopraru. Auuuuuu... Nemoj ispast, ajde, donit ću je drugi put! Izlazi na površinu. Doooooobra! Nekako smotano ju pokušavam dignut, prvo štapom pa onda hvatanjem za upredenicu i ipak je vani! :woohoo:

Ide foto session.

Kad sam se naslikava, nastavljam dalje. Naravno sa Kanjijem, ko je vidija minjat! :lol: Nakon 15 min dižem jednu sipicu, prevrćem skosavicu da je pustim, a bezobraznica mi u padu na ovakav način zahvali :P :

Cilo vrime je puhalo i padala je kišica i u 7:25 napuštan misto zločina. Doma, vaga pokazuje ravno 800 g.

Fala ti more! :lol:

Kolega svaka ti čast!
Nema boljih i zanimljivijih objava od tvojih! ;) ;)
Drago mi je da je došla koja prava.
Bit će sutra i dvije dugo očekivane lignje! 😜😂

Poslano sa mog LG-M160 koristeći Tapatalk
The following user(s) said Thank You: marinac, mirakulin

More
5 years 4 weeks ago #17007 by Squidhaker
Upis.24
08.11.2017
Od 15.30-17 19-19.30 Trogir
Okuma k1
Rtx 30s
Varivas
Kanji 3.0 yamashita 3.0
Dno mjesovito
Dubina oko 7m
Dolazim na postu i pocmem zabacivat,nakom 10min pojacava vitar i kurenat.prebaci se na drugu stranu u zavjetrinu i pun pogodak.drugi zabac pred samu kraj sjedi na skosi i ide vani.10 min.poslije imam lipo potezanje,vidim upredenica krenula,potegnem a masinica zacvili,lipo pumpa pravi komad cca 0.5kg.polako dovucem do kraja i gustam u svakom pumpanju😁.oko 5 sam morao otic poslom.ali sam na povratku svratio pola sata na jednu postu usput i nakon prvog zabaca pala jedna mala taman na granici.

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk
The following user(s) said Thank You: marinac, Manta, Zdenko, amerigo, BulMar, Kvarner, tanjo007, maxbeb, Baćo68, MIRAN and 2 other people also said thanks.

More
5 years 4 weeks ago #17012 by Baćo68
Upis br 13

Rijeka, štap Okuma egi pro K1, rola Daiwa ninja, upredenica Sufix, lovna skosa Kanji 2.5

Jučer je bura-kiša napokon stala, bura ne u potpunosti, pa sam se odlučio da i taj No13 pokušam preskočiti.
Dolazim na poštu negdje malo poslije 18,00 sati. Jedan kolega s Grobnika već lovi...pridružujem mu se....i tako pričamo, zabacujemo, ništa ni jednom ni drugom...kompanjero se počinje spremati, kaže da mu je dosta, a počela je i lagana tramontanica, kad potezanje...i to močno. Imao sam osječaj da je minimalno polkilašica, jako je pumpala, nakon 10 sekundi, izvlačim van lignju daleko ispod očekivano priželjkivanih pola kile, ali sam zadovoljan i ovom od 20 etak deka.
Ništa, kolega odlazi, i dolazi starosjedilac na poziciji, kojeg vrbujem da nam se pridruži na Lm, ali tvrd je orah, neda se...😉, i nastavlja se potraga za lignjama, sve do oko 22,30...nula bodova....umoran, što od posla, što od skoro 4 i pol sata mahanja štapom, odlazim doma, zadovoljan, jer je 13tica preskočena!!! 👌👍

Slikica s mjesta događaja...

File Attachment:

🤘

Riba(r) ribi grize rep
The following user(s) said Thank You: marinac, Zdenko, BulMar, Kvarner, tanjo007, maxbeb, MIRAN, JopaZGRI, mirakulin, Squidhaker

More
5 years 4 weeks ago #17013 by marinac
UPIS: 67

Trogir,8.11.2017, od 16 i 30 - 17 i 40

-štap yamga blank various 2.5-3.5 83 ml
-rola shimano stradic c14
-upredenica unitika pe.0.8+fc seaguar 0.2685
-skosavice yamashita 3.0

uvjeti:
-mješavina juga i istočnog vitra.Odluka za poštu je vrlo brzo donesena, nakon šta mi je Squidhacker posla sliku poštze, na kojoj je skoro pa bonaca.Izmjena skosavica je počela, da bi se nakon desetak minuta prva zakačila, tako da san osjetija samo težinu.Druga u samu noć,isto težina, da bi nakon nekoliko metra povlačenja otpada, te puštam skosu nazad, nekoliko sekundi, skos, i lignja se kači.Sve u svemu dobro, idemo naprid.Dubina na ovoj popšti je do 10 metra, te kombinacija trave i pijeska.

:whistle:
The following user(s) said Thank You: amerigo, BulMar, tanjo007, maxbeb, Baćo68, MIRAN, JopaZGRI, tuvok, mirakulin, Frenky and 1 other people also said thanks.

Time to create page: 0.381 seconds